Парфюмни размисли и страсти - 140

  • 40 526
  • 730
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 656
   sport027  grinning039 Stuck Out Tongue Winking Eye
Ето ме и мен, с огромни благодарности към Натали за прекрасната тема и морски прегръдки за всички вас  Hug Тук пръскам Лежерния Шалимар (вари го, печи го, това си е   341uu) и Ейнджъл Пеони, който обаче ми бяга ужасно бързо, дори по-бързо, отколкото в София. Приключих и един Уомънайзер, много се връзва на атмосферата тук  Mr. Green Сдобих се и с едни Rasasi-та  Party за тях ще ви разказвам по-нататък, ако някой има интерес Simple Smile

А розата - много я обичам, във всякакъв вид. Емблематичните ми любими рози са Фере Роуз, Четирите Кралици на Локситан, Lady Vengeance, Citizen Queen, Rose Essentielle Bvlgari и много други. Не харесах обаче Chloe, прекалено първосигнална ми идва там розата, много наивна и простодушна (да ме прощават феновете). Все се сещам за момата с менците на Денонощница и си се хиля самичка  Laughing

Последна редакция: пт, 26 авг 2011, 01:38 от Атти

# 16
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Хубава тема!

Розата не е моята съставка, определено, въпреки че я харесвам в Клое и Париж (ИСЛ), но първото ми омръзна, а второто така и не ме е накарало да се влюбя. Чувала съм, че летните и различни версии на Париж били много хубави, някой познава ли ги?

Всъщност май любимият ми парфюм с роза е Агентът Провокатор - суха, но натрапчива ми е розата там. Розата с уд ми харесва, най-вече Миднайт Уд на ЖХАГ и Ню Йорк Уд на Бонд 9. За зимата съм ги набелязала.

# 17
  • Враца
  • Мнения: 2 664
В Rose Essentielle Bvlgari розата ми е изключително химична и изобщо не мога да я нося и търпя.  Naughty

# 18
  • Мнения: 31 184
Хубава тема!
Всъщност май любимият ми парфюм с роза е Агентът Провокатор - суха, но натрапчива ми е розата там. Розата с уд ми харесва, най-вече Миднайт Уд на ЖХАГ и Ню Йорк Уд на Бонд 9. За зимата съм ги набелязала.
Да това е сухата роза и за мен! Heart Eyes
Харесвам роза с ауд, но без гурме елементи. Затова се и оказа че мога да нося само Черния Монтал.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Внимавам като видя, че в определен парфюм има рози. Не ми харесват навсякъде, да не кажа, че в повечето композиции направо ме дразнят. Харесвам ги в Лейди Венджънс естествено, в Червения ауд на Монтал, в Амуаж Лирик Уоман и общо взето с това се изчерпват розовите ми любови.

# 20
  • Мнения: 31 184
Ооо аз забравих Диа Амуаж. Heart Eyes Въобще смятам, че Амуаж са ненадминати в използването на рози в композициите си.

# 21
  • Мнения: X
Ооо, розеста тема. Браво, Наталка.  Hug  bouquet

Кралица роза харесвам, но не като доминираща съставка. Само в разни комбинации, където да са подчертани определени нейни качества. Най-любими рози, които още не притежавам:
Soir de Lune и L'Ombre Dans L'Eau Diptyque.

От притежаваните може би най-изтънчената ми роза е Parisienne. Страхотно е съчетана, кристална, свежа и сладка едновременно.

Розата на Chloe и на мен открай време не ми допада. Прекалено монотонна, просто една роза от мускал, сътворена без въображение и игра с други съставки.

Новата роза на Ескада: също е голям блудкаж.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Много стар и много любим парфюм  Heart Eyes , с недотам съдържание на роза, но все пак, в състава му

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Харесвам нежни, ефирни рози в парфюм - като полуразцъфнала розова роза.
Такава намирам в Парисиен, Брайт кристал, Бейби дол.
Мазна червена роза, подобна на тези от мускалчетата ме трови.
От роза като тази в Rose Essentielle  ми става лошо със стомашни позиви.
Розата в Агента , Галиано и Лейди е някак ретро - опушена, дървесна.. Асоциацията ми е за тъмна стара къща с дървени мебели, пропити с миризма на влага (мухъл) и дим от камина, а на масата ваза прецъфтели червени рози. Не го определям като неприятно, в някои моменти ми харесва.

# 24
  • Germany
  • Мнения: 1 581
И аз не съм от любителите на розите Sad Откровените рози и трендафили в парфюм ме дразнят ужасно. Въпреки, че съм от големите привърженици на YSL, не понасям нито едно от розовите му творения. Едва като открих Лейди Венджънс установих роза, която харесвам. Харесвам и розата в Sensuous Noir, както и в Палома Пикасо ЕДП, тоест хем осезаема, хем опушена, с дървесна база.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 474

Новата роза на Ескада: също е голям блудкаж.
И на мен не ми допадна,не можа да ме впечатли!


Относно розовите аромати,харесвам ги според парфюма,но да не са много натрапчиви.
 Rose the one ми  е един от любимците

# 26
  • София
  • Мнения: 158

Новата роза на Ескада: също е голям блудкаж.
И на мен не ми допадна,не можа да ме впечатли!


Относно розовите аромати,харесвам ги според парфюма,но да не са много натрапчиви.
 Rose the one ми  е един от любимците



Аз съм си голям Ескада-любител и почти всичките им бозички си ми лягат на сърцето  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Но този може и да го пропусна ...именно заради многото роза....но може пък и да си го взема... не знам. Само за секундичка го душнах, не можах да преценя.. а и тогава бях в някакъв облак, предизвикан от Flora- та  Blush

# 27
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Здравейте.
 Издирвам едно парфюмче,което ми подариха преди 5-6год, а може и повече да е било. Не се сещам изобщо на кой е и името му Tired Спомням си флакончето,имах 30мл.Приличаше на малко сивкаво камъче,а капачката беше съвсем обикновена.
 Някой сеща ли се кой е ?

# 28
  • София
  • Мнения: 38 498
Обичам рози.
По едно време много ги тествах, но съм ги позабравила.
Сега пак ме запалихте! Ох, защо не мога да подуша Джулиетите... Cry
По принцип си търся нещо, което да мирише като гюловия храст на баба ми, леко мазничко, но не знам дали ще го нося или само ще си го душа.

Почти всеки ден нося Мадамата на Готие, там има роза, но е малко по-скрита и синтетична.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 474
Преди 3-4 години и аз много уважавах Ескадите,ама нещо се промених,минах към по-тежката артилерия Simple Smile За зимата обаче един от любимите ми аромати си остава на Ескада

Общи условия

Активация на акаунт