Консултантски фирми за образование в чужбина

  • 27 094
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
Момичета, моят съвет е да действате сами. От фирмите искат излишни документи, не дават пълна информация и искат и пари. По-добре ги дайте на децата тези пари. Ние се справихме сами...
Peace абсолютно вярно, и аз имам наблюдения че изискват страшно много документи, без да са необходими и те набутват с още разходи. Цените не са им никак малки, поне за Англия ако кандидатстваш в техни университети, то се заплаща само стандартната такса за кандидатстване, ако не си избереш от техните университети, то цената е от порядъка на 500лв. и нагоре.
Аз също не знам английски, но се рових из форумите и с онлайн речник си превеждах необходимата информацията.  Наистина не си заслужава, заедно с детето ще се справите.  Hug
Пожелавам ви успешно дипломиране и кандидатстване.

# 16
  • Мнения: 13 284
Сестра ми и племеника ми ползваха Интеграл и бяха много доволни, но инфото ми е отпреди 4 години, така че към днешна дата незнам как е там.

# 17
  • Мнения: 46
Сестра ми и племеника ми ползваха Интеграл и бяха много доволни, но инфото ми е отпреди 4 години, така че към днешна дата незнам как е там.


Една приятелка преди години замина да учи в Англия и ползва агенция Скай Лайнс. Бяха й осигурили пълен съпорт, от избора на училище, избора на специалност, до трансфера до самата сграда и настаняването. Но носталгията я гепи и като завърши се върна в БГ. Вднага я лапнаха от една голяма международна фирма в хранително-вкусовата сфера и сега си взима доста добра заплата. Образованието в чужбина определено има тежест и авторитет у нас. Донякъде съжалявам, че не отидох и аз навремето да следвам в чужбина, но за сметка на това се надявам един ден моето дете да ме надскочи  Sad

# 18
  • Мнения: 2 414
Сестра ми и племеника ми ползваха Интеграл и бяха много доволни, но инфото ми е отпреди 4 години, така че към днешна дата незнам как е там.

Преди 4 години беше различно. Сега всичко е много по-опростено. Само трябва да се чете внимателно в сайтовете на унитата Peace

Последна редакция: ср, 21 сеп 2011, 11:15 от dafinov list

# 19
  • Мнения: 45
Сестра ми и племеника ми ползваха Интеграл и бяха много доволни, но инфото ми е отпреди 4 години, така че към днешна дата незнам как е там.


Една приятелка преди години замина да учи в Англия и ползва агенция Скай Лайнс. Бяха й осигурили пълен съпорт, от избора на училище, избора на специалност, до трансфера до самата сграда и настаняването. Но носталгията я гепи и като завърши се върна в БГ. Вднага я лапнаха от една голяма международна фирма в хранително-вкусовата сфера и сега си взима доста добра заплата. Образованието в чужбина определено има тежест и авторитет у нас. Донякъде съжалявам, че не отидох и аз навремето да следвам в чужбина, но за сметка на това се надявам един ден моето дете да ме надскочи  Sad

аз имам съученичка, която се беше записала при тях, за да й помогнат в намирането на сравнително евтино езиково обучение в Англия, от тези, които отиваш там за няколко месеца, мисля че беше 1 или 3 месеца, учиш езика в нещо като пансион и агенцията ти урежда всичко- спане, документи, програма и т.н. Хубавото при тази фирма е, че не искат комисионна от ученика, а от самото учебно заведение или пансион, където отива. Тя беше супер доволна, почти като на почивка, само дето учи език, но ми е разказвала, че освен ученето имаш достатъчно време и да се разхождаш...

# 20
  • Мнения: 33
днес съм на образователна вълна и според мен добри съвети биха могли да се получат и от разните му изложения дето ги организират на есен и  пролет, ако не се лъжа в НДК, не знам дали там присъстват и самите агенции, които съдействат за избора, но иначе и аз съм чувала  за Скай Лайнс, на наша съседка сина й се обърна към тях, момчето замина да учи за Италия майка му разказваше, че е доволна от агенцията, че  не са вчерашни и са добре организирани в работата си.

# 21
  • Мнения: 248
А как се ориентирате за университетите? Трудно е да почнеш да се ровиш из интернет и да търсиш какви университети има в отделните държави и т.н.... Има ли нещо като каталог в тези фирми или на изложенията, които се правят... За мен това е трудното-да избереш университета. След това вече от сайта му можес да получиш достатъчно подробна информация, за да не ти трябва консултантска фирма...

# 22
  • Мнения: 1 296
Лично ние ще отидем и на изложенията, които сега ще се проведат Peace
Колкото повече информация, толкова повече и по-добре Peace
Ние сме се ровили с часове в нета, за да разглеждаме университети. Четем, сравняваме...

# 23
  • Мнения: 478
Здравейте! Вмъквам се в темата, само за да спомена 3 случая с познати дечица, които учат в чужбина: и трите първо бяха решили какво горе-долу им се учи и после си набавиха инфото от нета. Сами си пускаха анкети, запитвания, сертификати...всичко, което съответния университет иска. (децата, за които говоря са с разлика във възрастта 1-2 години и всяко от тях кандидатства независимо от другото). Нямаше случай, в който университет да не отговори на мейл. Получиха пълно съдействие от чуждия университет, включително и инфо за стандарт на живот, текущи разходи, възможности за работа...
Две от децата учат в Дания, а третото е в Холандия. И при трите инфото, дадено им от университета, се оказа съвсем точно и нямаше никакви изненади.
Друг е въпроса дали искате да се презастраховате, ползвайки фирма или ще оставите наистина умните си и способни деца да се справят сами с не толкова големия проблем.
Ако някой се интересува, мога да разкажа и още за тяхното кандидатстване, както и за деца, които вече завършиха навън...

# 24
  • Мнения: 45
А как се ориентирате за университетите? Трудно е да почнеш да се ровиш из интернет и да търсиш какви университети има в отделните държави и т.н.... Има ли нещо като каталог в тези фирми или на изложенията, които се правят... За мен това е трудното-да избереш университета. След това вече от сайта му можес да получиш достатъчно подробна информация, за да не ти трябва консултантска фирма...

От моята съученичка знам, че самата фирма, агенция-посредник при уреждането, предоставя списък с учебни заведения от типа на пансионите на бъдещия ученик/студент и му предоставя избор, както и консултация къде е най-подходящо за него. Например: родителите може да имат амбицията детето им да завърши Оксфорд или Харвард, но ако детето няма данните за това, т.е. успеха не е толкова силен или нещо друго не му достига, агенцията го насочва към други добри учебни заведения, които пасват на профила на ученика.

# 25
  • Мнения: 57
А как се ориентирате за университетите? Трудно е да почнеш да се ровиш из интернет и да търсиш какви университети има в отделните държави и т.н.... Има ли нещо като каталог в тези фирми или на изложенията, които се правят... За мен това е трудното-да избереш университета. След това вече от сайта му можес да получиш достатъчно подробна информация, за да не ти трябва консултантска фирма...

Според мен си трябва консултантска фирма, за да насочи родителите и детето към подходящата държава и учебно заведение на база знания на детето, силни и слаби страни, доходи на семейството и т.н. Някои семейства нямат възможности да изпратят детето в скъпи и елитни колежи и трябва да се търси по-евтин вариант... Другото което е важно според мен е, че агенцията е запозната с цялата документация, информация и практики, ако трябва сами да проучвате всичко, според мен ще ви отнеме много повече време ... Ако имам средствата бих се доверила на консултантска фирма, не бих рискувала да изпратя детето си сам само в чужбина, без да има рамо, на което да се опре, ако не дай си боже стане нещо и т.н.

# 26
  • Мнения: 3 200
А как се ориентирате за университетите? Трудно е да почнеш да се ровиш из интернет и да търсиш какви университети има в отделните държави и т.н.... Има ли нещо като каталог в тези фирми или на изложенията, които се правят... За мен това е трудното-да избереш университета. След това вече от сайта му можес да получиш достатъчно подробна информация, за да не ти трябва консултантска фирма...

Според мен си трябва консултантска фирма, за да насочи родителите и детето към подходящата държава и учебно заведение на база знания на детето, силни и слаби страни, доходи на семейството и т.н. Някои семейства нямат възможности да изпратят детето в скъпи и елитни колежи и трябва да се търси по-евтин вариант... Другото което е важно според мен е, че агенцията е запозната с цялата документация, информация и практики, ако трябва сами да проучвате всичко, според мен ще ви отнеме много повече време ... Ако имам средствата бих се доверила на консултантска фирма, не бих рискувала да изпратя детето си сам само в чужбина, без да има рамо, на което да се опре, ако не дай си боже стане нещо и т.н.

 Joy  Голям смях. Особено с рамото, на което да се опре.  Joy
И как според теб агенциите си предлагат рамото за опора?
Дори не си наясно кога и как приключват взаимоотношенията с тях.
Защо пишете за толкова сериозно нещо "по принцип" и изказвате мнения без да знаете какво всъщност се случва?

# 27
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
Може би тук трябва да се разграничат: кандидатстване в университет или обучение в училище  в чужбина. За училищата нямам опит и не мога да говоря, но за кандидатстване в университет - да. Ако родителите и детето въобще не са ориентирани къде иска да учи, имаше едни лекции във фондация " Св. Св. Кирил и Методий". Водих децата си , но това беше преди 3 години, там си имаше човек който обясняваше подробно за образователната система на Европа и друг за САЩ, раздадоха им брошурки, след лекцията можеше да си зададеш въпросите лично и да си доизясниш нещата.  Лекциите бяха на някакви символични цени от порядъка на 2 лв. май. Също така фондация "Фулбрайт" се занимава само с кандидатстващи в САЩ и то безплатно, може и там да се консултирате, там си има специално човек който ще ви обясни какви изпити е най-добре да държите, кога и чак след резултатите от изпитите ще ви каже в кои университети е най-добре да се кандидатства и това всичко е безплатно. Ако решите да кандидатсвате в САЩ, то детето трябва да започне да се готви от рано, поне 10 клас, САТовете не са никак леки и си трябва време за зубрене.
Забележете - това са фондации, а не консултански фирми, работещи само с определини университети и ако решиш да кандидатсваш например в Единбург, те да ти казват, че миналата година нямало нито едно прието българче там ( което не беше вярно) и нямало да те приемат и теб, нямало смисъл. Детето все пак си пусна документите там, това му беше мечтата и го приеха.
Успех на всички, на които им предстои да минат по този път. Колкото по-рано се ориентирате,
толкова по-добри ще са резултатите.

А и не си мислете, че консултанската фирма ще ви реши всички проблеми, детето пак ще си е само, едва ли всички ги посрещат - за Англия самите университети си правят посрещане на летището, за другите страни не знам. Освен ако не го пратите в някой частен университет, е тогава ще го вземат от летището с луксозна кола и може да го настанят в някой луксозен хотел за 3-4 дни да се адаптира с климата и после в университета - едно приятелче на дъщеря ми, ще учи в частен университет и така са го посрещнали .

Последна редакция: пн, 26 сеп 2011, 19:23 от valha

# 28
  • Мнения: 1 296
Относно обучението в САЩ на нашата среща ни обясниха, че там няма никакви отстъпки за нищо. Тоест бг студентите са възприемани като ,,международни студенти,,, наравно с всички кандидати от целия свят - китайци, индийци, холандци и прочие.

# 29
  • Мнения: 276
...Ако имам средствата бих се доверила на консултантска фирма, не бих рискувала да изпратя детето си сам само в чужбина, без да има рамо, на което да се опре, ако не дай си боже стане нещо и т.н.
Това звучи малко несериозно. Консултантската фирма не е фирма за детегледачки , която да обгрижва отрочетата ни, колкото и да ни се иска да е така. Дайте си сметка, че това са вече пълнолетни лица по смисъла на закона - имат право да гласуват, да шофират, да сключват брак, да стартират свой бизнес ... ако не са готови да поемат тези или подобни отговорности от света на възрастните, по-добре е да не избързват с кандидатстването извън родния град.

Общи условия

Активация на акаунт