Яхтен/круизен туризъм?

  • 1 914
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 091
Магарчо, ако имаш нещо конкретно предвид - сподели го!
въпросите "по принцип" не са много полезни - като социолог ти го казвам!

 бих или не бих зависи много от конкретни неща - цена, категория на плавателния съд, маршрут, вид хранене и т.н.

# 16
  • Мнения: 2 575
май като се замисля не бих...........дори си говорехме с мъжа ми, че даже и да имам възможност да си купя собствена яхта - пак не бих Stop не е моят тип разходка. А и напоследък всички превозни средства с малък размер ме притесняват - пресен пример последните  ни полети с малък самолет ( щях да получа удар или най-малко нервна криза от друсане, скачане, пращене и т.н.). Затова и малък плавателен съд в не особено тихо море би ме довършил психически.
А и комапнията на 30 непознати на малък периметър също не ме влече никак. 
Виж, ако живеех някъде в Азия, сигурно другояче щях да мисля.

# 17
  • Мнения: 2 175
Магарчо, ако имаш нещо конкретно предвид - сподели го!
въпросите "по принцип" не са много полезни - като социолог ти го казвам!

 бих или не бих зависи много от конкретни неща - цена, категория на плавателния съд, маршрут, вид хранене и т.н.



Ламчо,..))
Не бих могла да кйонкретизирам повече от това, което съм описала. Това е ниският клас на яхтеният туризъм - т.е - на много по-достъпна цена от индивидуланият чартър или големите круизни лайнери.
Давам си сметка, че в БГ въобще този тип туризъм не е особено популярен - но това най-вече заради високият ценови клас до момента. Чартирането на една яхта   (с платна) е средно между 2 и 3 х. евра, без разходите за шкипер и храна. Т.е - при 6-8 човека излиза минимум по 1000 лв на човек.
Което не е малко и е достатъчна причина, за да не е така популярно у нас.
А ако е 500 лв напр? С включена храна?
Това би ли повишил интереса към този тип туризъм?

Асинка, Иса - вие не сте от тази категория..Wink Както и аз..))
Но като маркетолог ми е интересно..Wink)

От друга страна - не познавам разочарован от яхта/кораб..който е почивал така - иска да повтори..

# 18
  • Мнения: 10 605
Което не е малко и е достатъчна причина, за да не е така популярно у нас.
А ако е 500 лв напр? С включена храна?
Това би ли повишил интереса към този тип туризъм?
Та кога казваш отплува яхтата? Запази ми две места! Heart Eyes

# 19
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
О, за 500 лв - хвърлям всичко и тръгвам. Mr. Green Mr. Green
magarcho, чисто икономически най-вероятно не е изгодна да се организира. Или просто е невъзможно да се докара на тази цена по ред причини. Но  интересна пазарна ниша - ще поровя, ще направ някои сметки и ще пиша. Laughing

# 20
  • Мнения: 2 175
Галактик, вече се срещат и оферти за 7 дневни круизи на лайнер за по 300 евра, защо да няма и такива..Wink Друг е въпросът, че стигането до там и и др. екстри по време на пътуването са много повече..
Бих била благодарна ако се включиш с някоя сметка или инфо..Wink

# 21
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Галактик, вече се срещат и оферти за 7 дневни круизи на лайнер за по 300 евра, защо да няма и такива..Wink Друг е въпросът, че стигането до там и и др. екстри по време на пътуването са много повече..
Бих била благодарна ако се включиш с някоя сметка или инфо..Wink

Аз визирах тематични круизи - 30-40 души с по-малък кораб, а не големите круизни кораби.

# 22
  • Мнения: 2 175
Дадох пример само как цените могат стремглаво да паднат - нали не мислиш, че продават без печалба?

# 23
  • Мнения: 7 605
Аз имам предвид круизен туризъм на достъпна масова цена и максимално близо до България - Гърция, край Халкидики напр..

Това е доста популярно в Турция с едни типични дървени кораби на име гулет. Ходят от залив до залив, могат да се наемат като цели, така и само една кабина. Пример: http://www.bluecruise.org/, http://www.guletcruise.co.uk/, http://www.bluecruise.co.uk/, http://www.easygulet.co.uk/

# 24
  • Мнения: 2 175
Да де - същото. И в Хърватско са супер популярни. В Гърция ги има , но от Атина.

# 25
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Дадох пример само как цените могат стремглаво да паднат - нали не мислиш, че продават без печалба?

Хм, имат и още как. Това е ясно, идеята ми беше, че това което сте споменали - не традиционния круиз, а този споменат от Татяна - го няма на нашия пазар.

# 26
  • Мнения: 1 417
Дадох пример само как цените могат стремглаво да паднат - нали не мислиш, че продават без печалба?

Хм, имат и още как. Това е ясно, идеята ми беше, че това което сте споменали - не традиционния круиз, а този споменат от Татяна - го няма на нашия пазар.
В смисъл - не се правят такива пътувания в Бя или поне, като начална точка няма тръгващи от Бя, това ли имате предвид?
Иначе този вид пътувания набират популярност в Бя, но публиката е селектирана, защото е свързана с конкретен вид интереси и цените са наистина доста сериозни.
Тези цени за които говорите на ден ли са или newsm78

# 27
  • Мнения: 2 175
Именно, Галатик - няма го на нашия пазар. Защо?

Миши, за круиз говорим (5-7 дни)

# 28
  • Мнения: 7 605
Според мен го няма защото българския тур. пазар е недоразвит, все още.
В Германия примерно предлагат през зимата пакети за Анталия, и един месец престой в 5звезден хотел на ОИ, със самолет, излиза под 1000евро - и много пенсионери се възползват. Такова нещо липсва тотално на българския пазар, както и този вид круизи.

# 29
  • Мнения: 2 175
Такова нещо липсва тотално на българския пазар, както и този вид круизи.

Така е.
макар вече да се срещат и у нас програми за над 55 г...
Колкото до круизите - вероятно е въпрос на време, както и на цена..

Общи условия

Активация на акаунт