Възможно ли е

  • 3 035
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 630
Моля модераторите да преместят темата ако не е този подфорум. Така, значи въпросът ми е към раждалите жени по естествен начин. Една приятелка ми каза, че имало "много, ама много момичета с колостома след раждане, поради това, че лекарите им натискат коремите и от там червата им се накъсват."  Shocked Shocked Shocked
Направо съм изумена. Няма такова нещо нали? Аз съм медицинско лице (в зъбната сфера де  Mr. Green) но никога не съм чувала подобна глупост. Още повече, че и приятелката ми е фармацевт. И като медицинско лице трябва да знае. Да сте чували за такива случаи??Направо нямам думи  Sick Sick

# 1
  • София
  • Мнения: 1 648
За пръв път чувам. Не съм раждала, де, ама доста жени около мен са родили, пък и доста съм чела по форумите.

# 2
  • Мнения: 776
  Аз родих със секцио, но и аз съм мед.лице и за такова нещо не съм чувала. Кумата ми е акушерка и все щеше да ми спомене за това.

# 3
  • Мнения: 513
Мисля, че става въпрос за "скачането" върху корема на майката, за да се избута бебето. Честно казано не съм чела особено много за това и не знам колко е оправдано, но винаги ми се е струвало ужасяващо.

Не съм чула обаче за сериозни последици свързани с това. Освен, че боли доста  ooooh!

Сигурна съм, че тук има много мами с опит по въпроса.

Иначе на какви неща съм се наслушала, ще ви паднат шапките. Хората много обичат да разказват страхотии на бременните  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 44 245
Ми аз съм раждала нормално, никой не ми е скачал на корема, достатъчно ефективно напълвах, до колкото знам го правят понякога , когато се закучат нещата, може би вместо вакуум или форцепс. За пукнати ребра от това съм чувала, за скъсани черва никога, пък доста теми за раждания съм прочела...

# 5
  • В.Търново
  • Мнения: 6 707
Е как ще се скъсат червата,то това бебе в корема ще е премазано тогава.На майка ми също са скачали върху корема,когато е раждала брат ми,боляло е доста,ама чак скъсани черва...!Аз съм чувала за случаи на пукнати ребра,но за това не.

# 6
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Ох, дори успокоителните постинги в тази тема звучат ужасно.  Sick
За да се скъсат червата би трябвало до има някаква много сериозна травма според мен и то прорезна, така да се каже, едва ли би могло от такъв вид натиск. Или поне дано да не може!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 086
Ей, ама големи глупости се ръсят понякога ooooh!. Твоята приятелка, да не би да е имала предвид разкъсване на перинеума? newsm78 Защото това се случва, почти често. Тогава може да се наложи пластика на ректума, но не е задължително и на са "много, ама много момичета с колостома след раждане". И това се случва при неправилно поведение при раждане от страна на родилката, а не от страна на персонала.

# 8
  • Мнения: 780
Момичета това 'скачане' върху корема изобщо не е както си мислите. Да не си го представяте като някоя кеч хватка със засилка върху проснатия на тепиха противник - мамата Wink

Всъщност ти сгъват краката към тялото и лекаря натиска отгоре върху краката. Изобщо не скача, а само натиска и избутва. Не боли ни най-малко и не е страшно, а ако се наложи последното нещо за което мислите е, че някой ви натиска отгоре, защото вече достатъчно сте се опитали да напъвате и сте доста изтормозени, че не става. Тъй като моята лекара беше една слабичка финна мадама, джобно гадже и не можеше да натиска със сила викнаха мисля поне още 2-ма лекари- мъжаги да избутат бебето (наистина се налагаше, даже последния, който всъщност го изкара каза че нещата отивали към форцепс). Всички го направиха както ви казах- със свити крака и с натиск върху тях, а не директно върху корема. Така че споко, не се шашкайте.
 А за тези който ви плашат с раждането - не им вярвайте, изобщо не е толкова трудно колкото се опитват да го изкарат. А и после много бързо се забравя.

# 9
  • София
  • Мнения: 44 245
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=446139.0;all ето една тема за натискането и скачането по корема Simple Smile
като гледам не е сгънати крака, пък натиск върху краката и т.н. Wink но в повечето случаи не е страшно Wink

# 10
  • Мнения: 1 630
Разбирам, ами и аз не съм чувала за такова нещо, но рекох да попитам. Пък доста форуми съм изчела. antonia, не става въпрос за разкъсване на перинеума, това го знаем. Става въпрос за колостома, която се намира отпред на корема, почти до пъпчето. Както и да е. Благодаря за мненията  Hug Hug

# 11
  • Варна
  • Мнения: 18 023
Диджелин, а приятелката ти откъде има тази информация?
 Между другото имам приятелка със спукани ребра от натискането на лекарите при раждане със секцио.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 560
Пълни глупости.

# 13
  • Мнения: 2 011
Peace Peace Peace Покрепям !
 Колостомата е изнесено  дебело  черво на стомаха встрани от  пъпа. Обикновенно  се прави   при  болни от рак на  дебелото  черво защото при операция  то  се зашива  и трябва да  бъде изведено  навън !  както и  при  други изключителни  случаи ....
 Направо изби рибата  с това скачане на доктори и  акушерки по  корема  на родилката чак  до  скъсване на червата  .... #Crazy

# 14
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Ей, ама големи глупости се ръсят понякога ooooh!.

Да така е!

Джиджелин как може да те шашкат по тоя начин?! Няма нищо такова. Може би тази, която ти го е казвала те е навивала да раждаш секцио?!  Как може такива небивалици. ooooh!
Просто меЪм думи - хем ми е смешно, хем съм и ядосана какви са тея хора да дрънкат разни глупости и да шашкат околните  ooooh!  Crossing Arms
stels-bels ти е обяснила какво е колостомата.  Wink В интернет има доста инфо по въпроса, ако не вярваш Wink

# 15
  • Мнения: 513
На мен акушерката ми натиска корема с лакът, за да излезе плацентата. Нищо не ми се скъса.

# 16
  • Мнения: 1 630
Знам какво е колостомата, близък мой роднина е с такава, след боледуване от рак.

Просто меЪм думи - хем ми е смешно, хем съм и ядосана какви са тея хора да дрънкат разни глупости и да шашкат околните  ooooh!  Crossing Arms


напълно съм съгласна, това е и моето мнение  Peace Peace

# 17
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
За първи път чувам за такова нещо. За натискане на корема с цел да излезе по-лесно бебето съм чувала, но не и за такива последствия. Даже и за възможни спукани ребра за първи път прочетох сега в тази тема, на нито една моя приятелка не съм чула да й се е случвало. Аз родих нормално, нкой не ме натискал или скачал по корема. Може би моето напъване е било достатъчно ефективно.

# 18
  • Мнения: 11
sunlight eli е дала много добро описание. И при мен беше така, просто ми сгънаха краката и акушерката ме притисна няколко пъти, но много внимателно по корема с длани и това беше. Този израз "скачане" по корема звучи много зловещо и само плаши бъдещите родилки.

# 19
  • Мнения: 176
Аз родих по този начин - с натискане по корема.
Явно не напъвах добре и си спомням, че лекаря каза "ще се наложи форцепс май".Тогава анесезиолога, който беше тръгнал да излиза от родилното се върна и започна да ме натиска.С частта от лакътя до китката си.След 3-4 натискания извадиха бебето.Честно казано докато го правеше не помня дали е боляло.После след няколко часа започна да ме боли гръдния кош ( не знам защо точно там ) име болеше като вдишвах по-дълбоко.
Силно се съмнявам, че може да се получи разкъсване на червата или нещо такова.

# 20
  • Мнения: 2 401
Диджелин, а приятелката ти откъде има тази информация?
 Между другото имам приятелка със спукани ребра от натискането на лекарите при раждане със секцио.
И аз!
Иначе относно конкретния въпрос, нямам информация, но би било добре каквото зависи от медицинския персонал да се направи за да не се стига до въпросното скачане или натискане по корема, защото не е безопасно нито за майката, нито за бебето, а и в повечето случаи си е доста болезнено!

# 21
  • Мнения: 1 630
Диджелин, а приятелката ти откъде има тази информация?

Ами не знам, не я питах, бях толкова потресена и учудена, че не се сетих да я питам от къде знае.  newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 828
Мдааа, за пореден път се убеждавам, че това, да се плаши бременна жена, сякаш се е превърнало в национален спорт!  Mr. Green
Честно, не знам какво садистично удоволствие изпитват жени да плашат до смърт други жени  newsm78
Докато бях бременна и двата пъти, всички, които ме видеха, се чувстваха длъжни да ми разказват всякакви чудесии и усложнения, само за да покажат колко знаят и как само тяхното мнение е меродавно, как задължително трябва да изпълняваш това, което те са ти казали, иначе  Naughty

По темата - и върху моя корем скочиха не една, а 2 лекарки, наложи се. Няма ми нищо, жива, здрава, права, че и разкъсвания нямах. А за колостомия при скачане в/у корема - никога не съм чувала, явно е новост в плашенето.  Peace

# 23
  • Мнения: 18
  Tired Ох, аман от легенди, страхотии и прочее тъпизми, които се разказват на бременните момичета.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 648
  Tired Ох, аман от легенди, страхотии и прочее тъпизми, които се разказват на бременните момичета.

 Peace

Интересно за какво ли агитира дамата с масовите колостоми - за секцио, за неасистирано домашно раждане или просто й прави кеф да разказва страшни истории и да се прави на интересна.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 483
За първи път чувам такова нещо. Не са ми и "скачали" на корема.

# 26
  • Мнения: 1 630
  Tired Ох, аман от легенди, страхотии и прочее тъпизми, които се разказват на бременните момичета.

 Peace

Интересно за какво ли агитира дамата с масовите колостоми - за секцио, за неасистирано домашно раждане или просто й прави кеф да разказва страшни истории и да се прави на интересна.

Най- странното е, че тя отиде да ражда по естествен начин, без никакви упойки. Ей това не мога да го разбера, да плашиш хората, а после сам да не те е страх, явно не си е вярвала.......

# 27
  • София
  • Мнения: 44 245
или просто от секциото още повече я е било страх Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 39 836
На първото ми раждане ме натиснаха горе високо над стомаха. Нямам проблеми с червата. Понаболяваха ме само ребрата за ден-два, но и те са здрави Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз раждах нормално, при това ми скачаха доста активно по корема едни специализанти - чак им бе направена забележка от лекарите, но такава "екстра" нямам, не съм и чувала.

# 30
  • Мнения: 86
Докато раждах натискаха ребрата ми много силно и ме боляха един месец след това дори като дишах,за мое щастие не са ми скъсали нищо.Лекарката ми каза че се получава така когато те натискат на неправилното място.

# 31
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Мен също ме натиснаха по корема, защото така се наложи, но ме боля само на следващия ден и то може би по-скоро имах мускулна треска от напъване, в смисъл болеше ме коремната стена, а не ребра или черва (не че знам как болят черва де). Това за мен е малко вероятно да се случи.

# 32
  • София
  • Мнения: 933
и мен ме натискаха и то доста силно, беше неприятно за момента, но нямаше никакви последствия.

# 33
  • Мнения: 1 243
И мен ме натискаха по корема с ръце но няма такова нещо като разкъсване а и за сефте го чувам.

# 34
  • Мнения: 66
при мен опитаха всякакви видове натискане по корема защото дъщера ми се роди много трудно , с тесен таз съм в горната  част , дъщерями беше и с многократно усукана пъпна връв , при последни две успешни натискания ми пукаха прешлените на гръбначния стълб ,счупи ми се опашната кост , а лекарите очакваха да имам и херния , идваха на следващия ден да ме проверяват по няколко пъти и да цъкат учудено как нищо ми няма и как така съм добре , така че може да се получат всякакви усложнения при едно тежко раждане , моето беше такова , но слава богу аз и дъщеря ми се възстановихме и сме добре и двете  . Счупената опашна кост зарасна и спря да ме боли след около 4 месеца преди това внимавах как седя и как нося тежки неща , тежестта я пренасях леко ту на лявата или дясната страна иначе болеше , но понагоре имах преди да родя болки в единия прешлян е наместиха ми го точно по време на раждането , почуствах го на момента и оттогава не ме е болял . Иначе точно скачане при мен не е имало , с ръката от китката до лакътя , лекаря натиска корема под ребрата и бута надолу за да избута бебето . А опашна кост се чупи и без да има натискане понякога при самото излизане на бебето , Межди другото не съм чувствала сериозни болки от самото натискане при мен контракциите бяха най-болезненото нещо и след това загубих почти всякакво усещане за болка , чак след около 12 часа след раждането отново възстанових нормалния  усет за болка  , не знам от какво беше от стрес или от друго ли .

Последна редакция: чт, 15 сеп 2011, 13:05 от keit888

Общи условия

Активация на акаунт