Възможно ли е

  • 3 031
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 513
На мен акушерката ми натиска корема с лакът, за да излезе плацентата. Нищо не ми се скъса.

# 16
  • Мнения: 1 630
Знам какво е колостомата, близък мой роднина е с такава, след боледуване от рак.

Просто меЪм думи - хем ми е смешно, хем съм и ядосана какви са тея хора да дрънкат разни глупости и да шашкат околните  ooooh!  Crossing Arms


напълно съм съгласна, това е и моето мнение  Peace Peace

# 17
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
За първи път чувам за такова нещо. За натискане на корема с цел да излезе по-лесно бебето съм чувала, но не и за такива последствия. Даже и за възможни спукани ребра за първи път прочетох сега в тази тема, на нито една моя приятелка не съм чула да й се е случвало. Аз родих нормално, нкой не ме натискал или скачал по корема. Може би моето напъване е било достатъчно ефективно.

# 18
  • Мнения: 11
sunlight eli е дала много добро описание. И при мен беше така, просто ми сгънаха краката и акушерката ме притисна няколко пъти, но много внимателно по корема с длани и това беше. Този израз "скачане" по корема звучи много зловещо и само плаши бъдещите родилки.

# 19
  • Мнения: 176
Аз родих по този начин - с натискане по корема.
Явно не напъвах добре и си спомням, че лекаря каза "ще се наложи форцепс май".Тогава анесезиолога, който беше тръгнал да излиза от родилното се върна и започна да ме натиска.С частта от лакътя до китката си.След 3-4 натискания извадиха бебето.Честно казано докато го правеше не помня дали е боляло.После след няколко часа започна да ме боли гръдния кош ( не знам защо точно там ) име болеше като вдишвах по-дълбоко.
Силно се съмнявам, че може да се получи разкъсване на червата или нещо такова.

# 20
  • Мнения: 2 401
Диджелин, а приятелката ти откъде има тази информация?
 Между другото имам приятелка със спукани ребра от натискането на лекарите при раждане със секцио.
И аз!
Иначе относно конкретния въпрос, нямам информация, но би било добре каквото зависи от медицинския персонал да се направи за да не се стига до въпросното скачане или натискане по корема, защото не е безопасно нито за майката, нито за бебето, а и в повечето случаи си е доста болезнено!

# 21
  • Мнения: 1 630
Диджелин, а приятелката ти откъде има тази информация?

Ами не знам, не я питах, бях толкова потресена и учудена, че не се сетих да я питам от къде знае.  newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 818
Мдааа, за пореден път се убеждавам, че това, да се плаши бременна жена, сякаш се е превърнало в национален спорт!  Mr. Green
Честно, не знам какво садистично удоволствие изпитват жени да плашат до смърт други жени  newsm78
Докато бях бременна и двата пъти, всички, които ме видеха, се чувстваха длъжни да ми разказват всякакви чудесии и усложнения, само за да покажат колко знаят и как само тяхното мнение е меродавно, как задължително трябва да изпълняваш това, което те са ти казали, иначе  Naughty

По темата - и върху моя корем скочиха не една, а 2 лекарки, наложи се. Няма ми нищо, жива, здрава, права, че и разкъсвания нямах. А за колостомия при скачане в/у корема - никога не съм чувала, явно е новост в плашенето.  Peace

# 23
  • Мнения: 18
  Tired Ох, аман от легенди, страхотии и прочее тъпизми, които се разказват на бременните момичета.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 595
  Tired Ох, аман от легенди, страхотии и прочее тъпизми, които се разказват на бременните момичета.

 Peace

Интересно за какво ли агитира дамата с масовите колостоми - за секцио, за неасистирано домашно раждане или просто й прави кеф да разказва страшни истории и да се прави на интересна.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 481
За първи път чувам такова нещо. Не са ми и "скачали" на корема.

# 26
  • Мнения: 1 630
  Tired Ох, аман от легенди, страхотии и прочее тъпизми, които се разказват на бременните момичета.

 Peace

Интересно за какво ли агитира дамата с масовите колостоми - за секцио, за неасистирано домашно раждане или просто й прави кеф да разказва страшни истории и да се прави на интересна.

Най- странното е, че тя отиде да ражда по естествен начин, без никакви упойки. Ей това не мога да го разбера, да плашиш хората, а после сам да не те е страх, явно не си е вярвала.......

# 27
  • София
  • Мнения: 44 129
или просто от секциото още повече я е било страх Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 39 775
На първото ми раждане ме натиснаха горе високо над стомаха. Нямам проблеми с червата. Понаболяваха ме само ребрата за ден-два, но и те са здрави Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз раждах нормално, при това ми скачаха доста активно по корема едни специализанти - чак им бе направена забележка от лекарите, но такава "екстра" нямам, не съм и чувала.

Общи условия

Активация на акаунт