Ню Йорк или Горно Нанадолнище?

  • 8 354
  • 153
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 931
Моят отговор го няма в анкетата.
На село от типа - предградие на голям град. Така хем ще бъда близо до възможностите и забавленията, хем ще живея в относително тихо, спокойно и чисто място.

# 31
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883
Преди в малкия град ми беше добре. По едно време започна да ми става тясно. Като отидох в големия град бях супер доволна. После и там започна да не ми харесва и взех да си мисля колко хубаво би било да живея в някое селце - спокойствие, красота, уют. Да, ама като се позамисля по-детайлно - едва ли бих изтраяла и там дълго. Така,че и аз си мисля, че идеалния вариант е село, което е супер близо до града.

# 32
  • Мнения: 3 989
В голям град ми е по-добре. Не чак мегаполис като Ню Йорк, но колкото по-голям, по-добре като цяло.

Никога не съм криела, че харесвам София. Тъй като не мога да отида в Лондон, за мен и София би бил добър вариант. Шумът не ми пречи. Тишината ме прихлупва. Пловдив, където живея например, ми е твърде малък и лежерен.

Отбелязвам мимоходом обаче, че това след 20 години със сигурност ще се промени. Остаряването не е само физическа промяна.

# 33
  • Мнения: 1 446
На село, но без селската работа.По скоро идеално ми е както съм сега, хем на село, хем на 10 минути от центъра на голям град.


И аз съм така в момента и ми е супер. Един вид--намерих това което искам. Спокойствие вечер и през уикенда, спокойна улица, къщи около мен, но и София на 15 минути. Като съм цял ден тук през седмицата, се чувствам странно--все едно са ме откъснали от живота, но пък понякога имам нужда да не виждам големите булеварди със задръстванията.

В мегаполис съм живяла година и половина, също много добре се чувствах. Но и там си имат предградията, където, предполагам, си намират златната среда.

# 34
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Мечтая да живея в малък град на остров, на който има големи ферми и градини. Океански остров, умерен климат. Благодаря.
В краен случай и в Бургас мога да живея.  Laughing

П.П. Ако можех, още сега щях да напусна София. Ей в този момент.

# 35
  • Мнения: 1 788
Навсякъде ми е добре.
Няма нищо по-хубаво от градската суета, шум и натовареност, но няма и нищо по-хубаво от природата, тишината и спокойствието.  Mr. Green
Често си сменям мнението - един път искам да е мегаполис, друг път отдалечено, пусто място, с малко хора и повече природа...
Най-добрият вариант е да имаш и двете!  Mr. Green

# 36
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Мегаполис- по възможност Ню Йорк (моята мечта)-"колкото повече-толкова повече".Аз живея в така нареченото предградие на голям град, всъщност си е квартал, но тих и относително спокойно местенце, но ако ще избирам ще е мегаполис.Мен също тишината и спокойствието на село ме подтискат, не мога повече от 2-3 дни да изкарам-там само се "зареждам", това е.

# 37
  • Мнения: 1 224
Тук, къето съм - на час път с всевъзможен транспорт от огромния мегаполис, в малко градче с всички удобства познати на цивилизацията , но с много спокойствие, красота и слески дух (всички се познават, поздравяват, разменяме си курабийки и сладка с комшийките, децата търчат на воля). В същото време на час път от разкошни планини и на два часа от прекрасен плаж с фин бял пясък.

Явно има хора, на които им харесва да живеят в мръсен и прашасал град с лоша инфраструктура и недомислен транспорт, обитаван от изнервени и намусени хора със съмнителна лична хигиена и големи претенции, опасан от разпадащи се панелни предградия с лъскави молове...иначе не мога да си обясня преднината на София в класацията  newsm78 В България може би Бургас би ми харесал, хората споделят все добри впечатления от града, а и морето винаги е предимство  Peace

Навсякъде ми е добре.
Няма нищо по-хубаво от градската суета, шум и натовареност, но няма и нищо по-хубаво от природата, тишината и спокойствието.  Mr. Green
Често си сменям мнението - един път искам да е мегаполис, друг път отдалечено, пусто място, с малко хора и повече природа...
Най-добрият вариант е да имаш и двете!  Mr. Green

Май и аз така...Преди предпочитах големия град с редовни забежки на тихо и спокойно, сега (може би от ЕГНто) предпочитам на тихо и спокойно с редовни гмурвания в градската гмеж.

# 38
  • Мнения: 3 989
П.П. Ако можех, още сега щях да напусна София. Ей в този момент.

А Василиса, много подобни мнения съм чела в случайни теми из тоя форум. Явно мен нещо не ме слуша главата. Защото даже намирам С-я за красива. В центрото. Старите сгради. Казвала съм го много пъти - атмосфера та дрънка. "Обикновено е мръсно, мирише, няма място за паркиране"... Не очаквайте да разбера тоя мотив при условие, че гледам само отстрани с очите на любител.

Дето имаше една приказка (май се твърди, че е от реч на Кърт Вонегът): "Поживейте в Ню Йорк, но го напуснете, преди да ви е направил прекалено твърди. Поживейте в Северна Калифорния, но я напуснете, преди да ви направи твърде меки. Пътувайте."

Просто докато си млад, това е. Има време и за тишина когато акумулираното напрежение от големите градове поиздълбае видими чертици по лицата. Wink Но дотогава...
Ще съзерцавам живота и аз. Но нека да е малко по-нататък.

# 39
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Малко градче, на не повече от час път с кола до голям град. В такова и живея вече втора година и се чувствам точно на място. В сезона е малък ужас, но се търпи два/три месеца, а морето е най-красиво през зимата.  Mr. Green
Всъщност единственото място, на което не бих живяла е там, където я няма "голямата вода".

# 40
  • Мнения: 3 405
Мегаполис за мен.
Обичам да се изгубвам в какво ли не - в тълпата, в пространството, във времето  Simple Smile
И малък град също. И село.
Вирея навсякъде, само храна да има. Възглавницата си я нося с мен.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 099
Мегаполис. Мразя клюкарщината на малкия град... Колкото и да си добронамерен, това дразни ужасно и не е за мен!

# 42
  • в Кошера
  • Мнения: 2 228
Мегаполис!
Засега и в София ми е добре...
Малък град или село - за релакс, за седмица.
Динамиката ме храни, всичко бавно и лежерно ми е драго за около 7 дни  Mr. Green

# 43
  • Мнения: X
Аз се чувствам добре, когато сменям обстановката. Въпреки това ми е най-уютно на тихи места близо до природата. София истински ме изтощава например. Не бих могла да живея там, пък камо ли в Ню Йорк...

# 44
  • Мнения: 97
Предпочитам златната среда. Град  като Варна ме устройва напълно.
Живяла съм на място  като село - беше ми приятно няколко дни, после - пълна скука. В голям град (живяла съм в мегаполис) ми беше много, много хубаво. Там винаги нещо се случва, има динамика, по-богат културен живот. На село бих ходила само в почивните си дни, да заредя батериите.
smile3501 txtloves но само аз искам Варна и за това не сме там. Иначе, точно както си го описала. Имам същия "опит" и за мегаполиса и за селото и вижданията ми се припокриват. Варна е златната среда.

Общи условия

Активация на акаунт