Тръшкане

  • 2 015
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
От скоро малката има такива периоди. Понякога си мисля,че забравя за какво плаче,но продължава да го прави. И аз игнорирам !

# 16
  • Мнения: 2 401
Аз си я успокоявам, макар и не винаги, но в повечето случаи. Не я оставям да се наревава, защото виждам, че доста се разстройва и често 15 минути след като спре да реве хълца. Хубавото е че поне засега в повечето случаи е лесно да се успокои, достатъчно и е да се гушне в мен!
Има и деца, които се захласват от рев, тях пък съвсем няма как да ги оставиш да се нареват!

# 17
  • Мнения: 1 054
В моментите на неистов рев и на тръшканици децата ни категорично НЕ чуват и НЕ виждат нищо - убедена съм  Mr. Green Не правя нищо, прескачам я ако ми пречи, наревава се и сама си идва после. Навън не ми се е случвало, но не мисля че е редно татктиката навън да е по-различна или да сме по-меки навън.. Усетят ли слабо място някъде... тръшканиците там ще стават все повече  Crazy

# 18
  • Мнения: 304
Същата е и моята дъщеря.Постоянно и за всичко се тръшка,но аз не съм от тези търпеливи майки и ще я оставя да ми реве по 1 час.Просто не издрържам да плаче,а и тя когато се тръшка не плаче,а пищи като заклана!Незнам как издържат другите майки,които ги оставят да реват и как не ги дразнят.Аз я успокоявам или разсейвам.Предлагам и някоя много интересна вещ(за нея) и обикновенно помага.

# 19
  • sofia
  • Мнения: 3 706
И моят син се тръшка здравата. За всичко, стига да реши, че не е по неговия начин...И това си продължава вече половин година...Отчаяна съм, е меко казано...Понякога, като реве вече половин час, ми иде да избягам от него...Опитвам да игнорирам, но той има гадния навик, докато реве с пълен глас да стои максимално близко до мен. Този звук е побъркващ...Знаете...
Понякога, даже не ми се излиза с него, защото сцените са гарантирани....

# 20
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 093
Грижих се за детенце на 1.5год в Германия,в продължение на 1 година.И при него ги имаше същите тръшканици,но абсолютно съм съгласна за тактиката на игнориране.Оставях го на саме,докато не се успокои и после идваше сам с грейнала усмивка,забравил за истерията.  Peace
Смятам да процедирам по същия начин и с дъщеря ми,ако се наложи.Знам,че ревът е много дразнещ,но мен лично не ме притеснява,като знам че е само от инат,а не от болка или глад.  Peace

# 21
  • sofia
  • Мнения: 3 706
М, ревът не е много, а извънмерно дразнещ, особено, ако продължи дълго...Не мога да го оставя на саме, тъй като той си върви подире ми. Отваря сам всички врати в къщи и не мога, да речеш,  да го оставя в неговата стая, да се успокои...За това днес си купих тапи за уши!!! Още не са ми влезли в употреба и дано днес да е от малкото тихи и спокойни дни!  Laughing

# 22
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 093
М, ревът не е много, а извънмерно дразнещ, особено, ако продължи дълго...Не мога да го оставя на саме, тъй като той си върви подире ми. Отваря сам всички врати в къщи и не мога, да речеш,  да го оставя в неговата стая, да се успокои...За това днес си купих тапи за уши!!! Още не са ми влезли в употреба и дано днес да е от малкото тихи и спокойни дни!  Laughing
Аз си имам тапи за уши от работата на мъжа ми.Кофти е да си слушаш сърцето,докато си с тях,но със сигурност е по-приятно от дрането.  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 141
Аз  мойта я оставям да си се тръшка и реве колкото си иска,прави го 5 мин  и спира да се тръшка като не й обръщам внимание.По същия начин се научихме и да заспиваме сами,още от 2м като и се доспеше и плачеше я оставях в леглото сама,пореве си малко и заспива.

# 24
  • Мнения: 4 335
И нии минахме през това,около втората годинка.Бях изчела всички теми за бебешкия пубертет Mr. GreenДобре,че беше кратьк период,бях пред нервна криза.И аз просто се правих,че не го забелязвам,когато започне.

# 25
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
До търкаляне по земята рядко стигат, но да пищят това го умеят. Като не всеки път писъците са съпроводени от плач. Това ми го правят от 2-3 месеца вече и двете. Лошото е че се гледат една друга и в повечето случаи тръшкането е едновременно, като втората дори не знае защо но копира ooooh! Ако сме пред блока просто ги прибирам вкъщи, и ги оставам да се натръшкат на воля без да им обръщам внимание. Баба им почна да се оплаква че и с нея като са се тръшкат, сестра и е крайно учудена на какво ги уча  Confused Но аз предпочитам да ги оставя да си изживеят периода с игнориране и да го надраснат, отколкото да ми пука какво ще си мислят околните  Peace

# 26
  • Мнения: 477
ОоО, задължително я оставям сама- затварям я в спалнята и казвам да не излиза от там, докато не се успокои.Отначало, докато се научи минаваше повече време до приключване на истерията, но сега на 2-рата минута излиза от спалнята и аз веднага я засичам отвън с въпросът: "Сега какво?", а тя казва "Покои се" (успокои се)!
Повече упоритост и това ще премине Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 650
За  в къщи това е подходяща тактика, но когато започне да се тръшка на улицата или на др. обществени места?
Аз съм на принципа че не трябва да си променям държането само защото съм навън. Каквото вкъщи такова и навън... това е. Който иска да съди, да коментира.. грам не ми дреме. Натоварващо ми е да се съобразявам.. (естествено без да преча)  Peace
А иначе - и аз така действам - обръщам се на другата страна, и нека си реве и тръшка. Не че ми е голям кеф, но това е по-лекия вариант. Ако почнеш да успокояваш, започва да се тръшка още повече.

Общи условия

Активация на акаунт