ежедневни грижи за кожата на лицето и не само-стъпка по стъпка!

  • 14 890
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 88
Моля, препоръчайте ми добра мицеларна вода.  Simple Smile
Знам само на Bioderma, Oaskin, Plante System (последната ми прави алергична реакция).
Нещо българско знаете ли?


сутрин: измиване с вода, почиств. с мляко или мицеларен разтвор, околооч. крем, дневен флуид
вечер: измиване с вода,-#-, околоочен крем, капсули
1-2 седмично - пилинг
като това не се спазва абсолютно стриктно, не си давам мн. зор Laughing
грим слагам по рядко, .... ех ако имах личен гримьор - щеше да е често.  Laughing

Последна редакция: пн, 29 авг 2011, 10:03 от lawless

# 16
  • Мнения: 549
С риск да ви се сторя много невежа ,но каква е тази "МИЦЕРАЛНА ВОДА" Сега я чувам за сефте  Embarassed Mr. Green Порових и поразгледах,попаднах на някаква дето беше 80-ина лева някъде  newsm78 Такива скъпи продукти ли ползвате или има и по евтин вариант?

# 17
  • Мнения: 2 843
Чак 80 лв. не е, слава Богу.
Мицералната вода служи за махане на грим и за тонизиране на кожата.
От тази вода на Биодерма редица дами са доволни:

Разфасовка от 250 мл. струва 23-24 лв. Но има и по-евтини варианти. Включително и на други марки.

# 18
  • Мнения: 88
http://www.hera.bg/s.php?n=34
мда и аз съм доволна от водата на Биодерма, и е доста икономична.
Интересува ме дали има бълг. такива продукти...

# 19
  • Мнения: 8 536
Може ли мицеларната вода да се използва за почистване на околоочен грим?

# 20
  • София
  • Мнения: 158
Може ли мицеларната вода да се използва за почистване на околоочен грим?

Е темата за козметичните похождения го обзъждахме това преди няколко дена.  Peace
При всеки е различно.  Thinking Има момичета, които я използват с тази цел и са доволни.
Лично аз не мога, пробвах, но много ми щипе!

# 21
  • Мнения: 2 843
Е темата за козметичните похождения го обзъждахме това преди няколко дена.  Peace
При всеки е различно.  Thinking Има момичета, които я използват с тази цел и са доволни.
Лично аз не мога, пробвах, но много ми щипе!

Тъкмо това щях да напиша - не е нужно да задаваме едни и същи въпроси, обсъждани десетки пъти; има търсачка, има и google, където може да се получи информация за всеки продукт, щом напишем името му.
Хайде да не ни мързи толкова.

# 22
  • Мнения: 88
Мицеларната вода е идеална за почистване дори на водоустойчив грим.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 45
Виждам, че много от вас изпозват мицерална вода. Ще ми препоръчате ли марка? Гледах на Cattier: http://www.forminute.com/9/26/389/BIO-PRODUKTI-Detska-Bio-kozmet … celarna-voda.html но пише, че е за бебета. Състава обаче е много хубав...натурален  Rolling Eyes

# 24
  • София
  • Мнения: 5 477
Ежедневно
Сутрин:
-Измиване:
или
След което нанасям крем за лице:
или
 И започвам с грима ...

Вечер:
Сваляне на грим oт лицето:

От очите:

-Измиване:
или
-Термална вода:


Веднъж седмично
Понякога и два пъти седмично:
-Eксфолиране на лицето

Маска:
и в поредни дни първия ден хумата,втория хидратиращата

# 25
  • София
  • Мнения: 9 483
Добра слънцезащита и хубаво почистване всяка вечер. Понякога крем за през ноща, но само ако усещам сухота и опъване на кожата.
Слънцезащитата за мен е толкова важна, колкото и хубавият продукт за почистване на лицето. Без нея лицето старее много по бързо. Научно доказано и... видимо за околните, най-вече. Peace

Последна редакция: вт, 30 авг 2011, 17:48 от kopche

# 26
  • София
  • Мнения: 158
Добра слънцезащита и хубаво почистване всяка вечер. Понякога крем за през ноща, но само ако усещам сухота и опъване на кожата.
Слънцезащитата за мен е толкова важна, колкото и хубавият продукт за почистване на лицето. Без нея лицето старее мнгоо по бързо. Научно доказано. Видимо за околните, най-вече. Peace

Това е много вярно и аз също трябва да се замислям вече за тази слънчева защита...обаче как си ме влече да си се пекааааааа на слънчицееее .... изобщо не обичам слънцезащитни продукти за лице, направо бягам от тях  Crossing Arms
Обичам хубавата ,истиснка "слънчева целувка" на лицето си.  grinning039
Но ще започна да се задоволявам и просто с бронзиращи пудри и т.н...  smile3518

# 27
  • Мнения: 702
Вечер започвам с почистване на очният грим с розовата вода на Биодерма,след това измивам лицето с физиологичен почистващ гел на Ла Рош,фон дьо тен или пудри не ползвам,освен малко руж по някога и това почистване ми е достатъчно.
След това пръскам с термално вода на Авен,нанасям околоочен крем в момента Yoghurt of Bulgaria
крем за лице вечер по принцип не ползам освен ако не е с лечебна цел!

Сутрин отново мия с гела на Ла Рош,пръскам с термална вода,след това околоочен крем и хидратиращ за лицето отново на Ла Рош Хидра фаз лежере с 20 фактор.

Кожата ми е доста чувствителна и ексфолиатни не ползвам!

# 28
  • Мнения: 69
Аз пък съм с проблемна и суха кожа, която си изисква доста грижа
1.Махане на грима с тоалетно мляко
2.Минавам с розова вода (най-обикновена от аптеката)
3.Крем за суха кожа Нахткерцен на д-р Тайс ( сутрин и вечер)
4.Хидратираща маска за лице веднъж в седмицата.
Ами май туй е!
 Mr. Green

# 29
  • Мнения: 776

Сутрин:

1. Измиващ гел за лице - в зависимост от това как си чувствам кожата: за всякакъв тип кожа или за комбинирана
2. Анти ейдж серум
3. Хидратиращ или анти ейдж крем
4. Слънцезащитен крем (ако съм си правила пилинг процедури) - по принцип не ползвам Peace специален крем за тази цел, разчитам на фактора от дневния крем и на фактора от фдт-а
5. Околоочен крем и или серум
6. Балсам за устни


Вечер:

1. Махане на грима от лицето с тоалетно мляко и мицеларна вода
2. Лосион за почистване на околоочен грим
3. Измиващ гел за лице
4. Анти ейдж серум
5. Анти ейдж крем
6. Околоочен крем и/или серум
7. Балсам за устни

Веднъж или два пъти седмично - ензимен пилинг. По веднъж седмично хидратираща и почистваща (глинена) маска Peace

Общи условия

Активация на акаунт