ежедневни грижи за кожата на лицето и не само-стъпка по стъпка!

  • 14 895
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 549
Здравейте момичета,интересно ще ми бъде да споделите на пример вечер преди лягане полагате ли някакви специални грижи за лицето си??Ще ви кажа от какво съм провокирана да пусна темата -Бях на почивка с моя позната .Вечерта преди да си легнем тя започна едни процедури  Mr. GreenВади от несесера разни мазила,търка лицето ,маза с един крем,след това с друг абе чудо!!Та се замислих-аз май не съм вред,освен да си измия лицето и от време на време да сложа крем друго нищо не правя :oops Споделете ще ми бъде много интересно какви продукти ползвате,чувствате ли ефект някакъв от тях?

# 1
  • Мнения: 1 860
сутрин:
Измиване с гел и ексфолиращи ръкавици,  минавам втори път с био ексфолиант.  Rolling Eyes
Подсушаване и пръскане с розова вода.
Околоочен крем
Дневен крем
Серум за пори и финни линии
Крем на ръцете
балсам на устните

вечер:
Почистване на грим с 3 в 1
миене с гел и ексфолиант
подсушаване и розова вода
околоочен крем
нощен крем
серум за пори и финни линии
крем на ръцете и масло на кожичките
балсам на устните

Сега вдишай дълбоко и брой до 10!   Sunglasses

Ефект има. Грижата се отплаща. Няма място за сравнение с времето когато ползвах само вода и сапун и от време на време крем. Цялата процедура не ми отнема повече от 15 минути.  Peace




# 2
  • Мнения: 1 416

сутрин:
Измиване с гел и ексфолиращи ръкавици,  минавам втори път с био ексфолиант.  Rolling Eyes

Серум за пори и финни линии

вечер:
миене с гел и ексфолиант


  Може ли да кажеш и покажеш снимчица, ако е удобно на тези неща Simple Smile Стана ми интересно какви са тези ексфолиращи ръкавици, био ексфолианта какъв е...? Един и същи ли е ескфолианта, който ползваш и сутрин и вечер? Не ти ли става прекалено много ексфолирането, звучи ми претъркващо за кожата и сутринта и вечерта ексфолиант? Или той е с дребни, нежулещи частички Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 860
Ръкавичките. Ползвам такива от години вече за тяло и лице. Гел на Vichy, a ексфолианта е A'kin. Доволна съм много от него и въпреки малката опаковка (75 мл) е много икономичен, и подходящ за ежедневна употреба. На мен този режим ми е добре, защото кожата на лицето ми се замърсява много бързо. Освен че пуша, имам ужасният навик постоянно да се пипам по лицето. И ръкавичките, и ексфолианта са достатъчно нежни, за да не прежулват, но да махнат каквото има за махане. На някой с по-тънка кожа, може да му идва в повече. Серума за пори е на Орифлейм Еcollagen 3D+Hug

# 4
  • Мнения: 648
Сутрин 1.измивам лицето само с вода 2. почиствам с тампонче с розова вода 3. нанасям околоочен и дневен крем 4. база за грим
Вечер  1. свалям грима с мицерална вода /в момента/ или р-р за махане на грим 2. измивам с гел / в момента ползвам Авен/ 3. почиствам ако има нужда пак с мицерална вода 4. розова вода 5. околоочен и нощен крем
Два- три пъти седмично ексфолирам и слагам хидратираща маска  Peace

# 5
  • Мнения: 549
Ръкавичките. Ползвам такива от години вече за тяло и лице. Гел на Vichy, a ексфолианта е A'kin. Доволна съм много от него и въпреки малката опаковка (75 мл) е много икономичен, и подходящ за ежедневна употреба. На мен този режим ми е добре, защото кожата на лицето ми се замърсява много бързо. Освен че пуша, имам ужасният навик постоянно да се пипам по лицето. И ръкавичките, и ексфолианта са достатъчно нежни, за да не прежулват, но да махнат каквото има за махане. На някой с по-тънка кожа, може да му идва в повече. Серума за пори е на Орифлейм Еcollagen 3D+Hug

Е добре де ,но хубаво ли е да ексфолираш лицето сутрин и вечер?Не е ли прекалено?Просто въпрос  newsm78 Събирам мнения и мисля да почна и аз да полагам повечко грижи.Все пак не съм първа младост вече и според мен е крайно време да започна да се грижа за кожата си,която е мнооого суха.

# 6
  • в Кошера
  • Мнения: 2 226
Грижите винаги се отплащат, не се съмнявай!

Сутрин измивам само с вода, пръскам термална, слагам дневен крем.
Вечер измивам с гел/фин ексфолиант (2-3 пъти седмично), мицеларна вода, пръскам термална и накрая втривам малко масло от кайсиеви ядки  Peace
Хидратираща маска слагам веднъж седмично вечер.

# 7
  • София
  • Мнения: 158
Сутрин:

1. Основно измиване с флуид
2. Тампонче с мицеларен разтвор / в момента-иначе някакво леко тониче/

База за грим или крем през деня не ползвам,защото кожата ми е мазна и се омазнява прекалено. Peace

3. Грим

Вечер:

1. Основно почистване на грима с кърпички
2. Пак тампонче с мицеларен разтвор или някакво серумче


Два-три пъти в седмицата ,вечер -ексфолиант , след което леко хидратиращо кремче и околоочно кремче.

 Mr. Green


Обичам грима, нося го 6 дни в седмицата.  Flutter
Един ден задължително давам почивка на лицето си от всичко, обаче  Peace    /без сутрешното измиване с флуидчето, него не мога да го пропусна!/

Не мога да си представя да не се грижа за кожата си.
Грижата определено се отплаща! - винаги има разлика ,когато една жена се грижи за себе си -личи си   bouquet

# 8
  • Мнения: 1 860
mama nely, не казвам че е правилно, но не казвам че е и вредно. Според мен, всеки сам трябва да прецени от колко и какви грижи има нужда лицето му. И двата продукта, които ползвам са достатъчно нежни и подходящи за ежедневна употреба. Имам комбинирана и чувствителна кожа. Ставала съм на рани само от едно намазване с по-агресивен крем, не бих правила нещо което не ми се отразява добре.  Peace Заради омазняването в Т-зоната, ми е важно да отворя и почистя всяка поричка, за да може после розовата водя, крема и серума да си свършат най-добре работата. Кожата ми сега е мека, еластична и добре хирдатирана, сравнено с преди година например. Чувствам се добре в нея, тъй да се каже. Simple Smile

Да добавя и аз тогава - маска с глина веднъж седмично.  Whistling

# 9
  • Мнения: 1 416
Ръкавичките. Ползвам такива от години вече за тяло и лице. Гел на Vichy, a ексфолианта е A'kin. Доволна съм много от него и въпреки малката опаковка (75 мл) е много икономичен, и подходящ за ежедневна употреба. На мен този режим ми е добре, защото кожата на лицето ми се замърсява много бързо. Освен че пуша, имам ужасният навик постоянно да се пипам по лицето. И ръкавичките, и ексфолианта са достатъчно нежни, за да не прежулват, но да махнат каквото има за махане. На някой с по-тънка кожа, може да му идва в повече. Серума за пори е на Орифлейм Еcollagen 3D+Hug
Много ти благодаря  bouquet Simple Smile
Аз съм с доста мазна кожа, лесно ми се образуват черни точки и също много обичам да се ексфолирам Simple Smile Лошото е, че много често прекалявам и се протърквам. Например от копринена ръкавица, но не такава, каквато ти си показала, друга, се протърквам жестоко, защото прекалявам. Повечето ексфолианти са ми "слаби" - т.е. частиците им са дребни, фини, топят се бързо и нищо не могат да ексфолират! Трудно си намирам хубав ексфолиант с едри, добре полиращи частици. Иначе имам и четка за лице, която ползвам вместо ексфолиант.
Това, което ме притеснява обаче при четките за лице, ръкавици и т.н. е дали не завъждат микроби например Rolling Eyes Аз не я държа в банята, изсушавам си я хубаво на сухо, но пак се притеснявам дали не се развиват бактерии, още повече в ръкавиците например Thinking

# 10
  • Мнения: 549
Момичета от къде се снабдявате с тези ръкавички?

# 11
  • Мнения: 1 860
AQUА, сигурно си права за микробите, не се бях замисляла.  Blush Но, аз ги подменям средно на месец и половина, не мисля че е голям проблем. Както казах ползвам от години такива за тяло и ръце. Оставям си ги в банята да съхнат и от време на време изпирам под душа със сапун след употреба. Ако търкаш прекалено силно и продължително, нормално е да се разраняваш. Аз лично мисля, че от ежедневното ексфолиране може да има само полза, когато е с правилните продукти. Не съм специалист, стигнала съм за себе си до това заключение от собствен опит и някаква моя си логика.  Crazy

mama nely, моите си ги купувам от дрогерията тук. В България предполагам, че могат да бъдат намерени на същите места. Копринена не съм ползвала, до колкото знам е и сравнително скъпа. Тези са синтетична материя, като фин силон ако мога така да ги определя.  Rolling Eyes Понеже си написала, че твоята кожа е суха, може би е най-добре да си направиш един месец режим с дълбоко хидратиране и едва тогава да започнеш да ги ползваш. Въпреки, че моята кожа е имала и периоди с много сухи участъци, не съм прекратявала ползването им.

# 12
  • Мнения: 1 416
nana_cool  , мерси отново Simple Smile Щом до сега не си имала проблеми заради микроби, значи няма опасност мисля Simple Smile И аз съм ЗА честото ексфолиране, особено за по-проблемни или мазни кожи, но без да се прекалява /както аз понякога се отплесвам в жуленето Embarassed/. За по-сухите кожи и аз мисля, че толкова често ексфолиране не би имало особено добър ефект.

mama nely , да ръкавичката, която е показала  nana_cool се намира в БГ почти насвякъде - в аптеките, дори в супермаркетите ги има, във Фантастико ги гледах наскоро Simple Smile
А копринената ръкавица, която аз вече се отказах да ползвам заради протъркването, както споменах, не е никак скъпа, тази е:

http://www.kozmetikata.com/show.php?storyid=22065

Купих ги преди време направо от фирмата производител, хасковска е, има адреса им в линка и ми излезе около 5лв бройката някъде.
Но за тяло по ми харесва да си се търкам с луфа, както съм свикнала, а за лицето не усещам направо кога минавам границата и се претърквам.

# 13
  • в Кошера
  • Мнения: 2 226
Момичета от къде се снабдявате с тези ръкавички?

Одеве видях такива в Ремедиум  Peace

# 14
  • Мнения: 549
Благодаря ви  bouquet Ще си купя такава ръкавичка на всяка цена.Сега разглеждам и темата за кремове за лице Crazy Черпя опит и от там Mr. Green

# 15
  • Мнения: 88
Моля, препоръчайте ми добра мицеларна вода.  Simple Smile
Знам само на Bioderma, Oaskin, Plante System (последната ми прави алергична реакция).
Нещо българско знаете ли?


сутрин: измиване с вода, почиств. с мляко или мицеларен разтвор, околооч. крем, дневен флуид
вечер: измиване с вода,-#-, околоочен крем, капсули
1-2 седмично - пилинг
като това не се спазва абсолютно стриктно, не си давам мн. зор Laughing
грим слагам по рядко, .... ех ако имах личен гримьор - щеше да е често.  Laughing

Последна редакция: пн, 29 авг 2011, 10:03 от lawless

# 16
  • Мнения: 549
С риск да ви се сторя много невежа ,но каква е тази "МИЦЕРАЛНА ВОДА" Сега я чувам за сефте  Embarassed Mr. Green Порових и поразгледах,попаднах на някаква дето беше 80-ина лева някъде  newsm78 Такива скъпи продукти ли ползвате или има и по евтин вариант?

# 17
  • Мнения: 2 843
Чак 80 лв. не е, слава Богу.
Мицералната вода служи за махане на грим и за тонизиране на кожата.
От тази вода на Биодерма редица дами са доволни:

Разфасовка от 250 мл. струва 23-24 лв. Но има и по-евтини варианти. Включително и на други марки.

# 18
  • Мнения: 88
http://www.hera.bg/s.php?n=34
мда и аз съм доволна от водата на Биодерма, и е доста икономична.
Интересува ме дали има бълг. такива продукти...

# 19
  • Мнения: 8 577
Може ли мицеларната вода да се използва за почистване на околоочен грим?

# 20
  • София
  • Мнения: 158
Може ли мицеларната вода да се използва за почистване на околоочен грим?

Е темата за козметичните похождения го обзъждахме това преди няколко дена.  Peace
При всеки е различно.  Thinking Има момичета, които я използват с тази цел и са доволни.
Лично аз не мога, пробвах, но много ми щипе!

# 21
  • Мнения: 2 843
Е темата за козметичните похождения го обзъждахме това преди няколко дена.  Peace
При всеки е различно.  Thinking Има момичета, които я използват с тази цел и са доволни.
Лично аз не мога, пробвах, но много ми щипе!

Тъкмо това щях да напиша - не е нужно да задаваме едни и същи въпроси, обсъждани десетки пъти; има търсачка, има и google, където може да се получи информация за всеки продукт, щом напишем името му.
Хайде да не ни мързи толкова.

# 22
  • Мнения: 88
Мицеларната вода е идеална за почистване дори на водоустойчив грим.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 45
Виждам, че много от вас изпозват мицерална вода. Ще ми препоръчате ли марка? Гледах на Cattier: http://www.forminute.com/9/26/389/BIO-PRODUKTI-Detska-Bio-kozmet … celarna-voda.html но пише, че е за бебета. Състава обаче е много хубав...натурален  Rolling Eyes

# 24
  • София
  • Мнения: 5 499
Ежедневно
Сутрин:
-Измиване:
или
След което нанасям крем за лице:
или
 И започвам с грима ...

Вечер:
Сваляне на грим oт лицето:

От очите:

-Измиване:
или
-Термална вода:


Веднъж седмично
Понякога и два пъти седмично:
-Eксфолиране на лицето

Маска:
и в поредни дни първия ден хумата,втория хидратиращата

# 25
  • София
  • Мнения: 9 532
Добра слънцезащита и хубаво почистване всяка вечер. Понякога крем за през ноща, но само ако усещам сухота и опъване на кожата.
Слънцезащитата за мен е толкова важна, колкото и хубавият продукт за почистване на лицето. Без нея лицето старее много по бързо. Научно доказано и... видимо за околните, най-вече. Peace

Последна редакция: вт, 30 авг 2011, 17:48 от kopche

# 26
  • София
  • Мнения: 158
Добра слънцезащита и хубаво почистване всяка вечер. Понякога крем за през ноща, но само ако усещам сухота и опъване на кожата.
Слънцезащитата за мен е толкова важна, колкото и хубавият продукт за почистване на лицето. Без нея лицето старее мнгоо по бързо. Научно доказано. Видимо за околните, най-вече. Peace

Това е много вярно и аз също трябва да се замислям вече за тази слънчева защита...обаче как си ме влече да си се пекааааааа на слънчицееее .... изобщо не обичам слънцезащитни продукти за лице, направо бягам от тях  Crossing Arms
Обичам хубавата ,истиснка "слънчева целувка" на лицето си.  grinning039
Но ще започна да се задоволявам и просто с бронзиращи пудри и т.н...  smile3518

# 27
  • Мнения: 702
Вечер започвам с почистване на очният грим с розовата вода на Биодерма,след това измивам лицето с физиологичен почистващ гел на Ла Рош,фон дьо тен или пудри не ползвам,освен малко руж по някога и това почистване ми е достатъчно.
След това пръскам с термално вода на Авен,нанасям околоочен крем в момента Yoghurt of Bulgaria
крем за лице вечер по принцип не ползам освен ако не е с лечебна цел!

Сутрин отново мия с гела на Ла Рош,пръскам с термална вода,след това околоочен крем и хидратиращ за лицето отново на Ла Рош Хидра фаз лежере с 20 фактор.

Кожата ми е доста чувствителна и ексфолиатни не ползвам!

# 28
  • Мнения: 69
Аз пък съм с проблемна и суха кожа, която си изисква доста грижа
1.Махане на грима с тоалетно мляко
2.Минавам с розова вода (най-обикновена от аптеката)
3.Крем за суха кожа Нахткерцен на д-р Тайс ( сутрин и вечер)
4.Хидратираща маска за лице веднъж в седмицата.
Ами май туй е!
 Mr. Green

# 29
  • Мнения: 776

Сутрин:

1. Измиващ гел за лице - в зависимост от това как си чувствам кожата: за всякакъв тип кожа или за комбинирана
2. Анти ейдж серум
3. Хидратиращ или анти ейдж крем
4. Слънцезащитен крем (ако съм си правила пилинг процедури) - по принцип не ползвам Peace специален крем за тази цел, разчитам на фактора от дневния крем и на фактора от фдт-а
5. Околоочен крем и или серум
6. Балсам за устни


Вечер:

1. Махане на грима от лицето с тоалетно мляко и мицеларна вода
2. Лосион за почистване на околоочен грим
3. Измиващ гел за лице
4. Анти ейдж серум
5. Анти ейдж крем
6. Околоочен крем и/или серум
7. Балсам за устни

Веднъж или два пъти седмично - ензимен пилинг. По веднъж седмично хидратираща и почистваща (глинена) маска Peace

# 30
  • Мнения: 33
ползвала съм мицеларната вода на биодерма, тя е по-скоро за почивстване на лицето, ако имате сухи кожи, такава като моята бих ви препоръчала нахткерцен балсам не само овлажнява, но и лекува успешно състояния на разните му дерматити и други раздразнения на кожата, понякога на мен ми се случват тези състояния и само той ме спасява.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 357
Откъде може да се закупи (поръча)пилинг ръкавичката ''Райя''?? Praynig
Аз използвам копринена ръкавичка,която поръчвам от сайта на Виргиния Здравкова,но там струва 15лв и плюс доставката ми излиза близо 20 лв  #Crazy
Иначе съм мн доволна от нея !

# 32
  • Мнения: 2 265
Кожата ми е млада, малко суха и леко чувствителна.

Ето какво ползвам.

Сутрин:
- Измиващ гел
- Розова вода
- Дневен крем или някое натурално масло.
- Балсам за устни

Вечер:
- Тоалетно мляко / гел за сваляне на грима или мицерална вода.
- Измиващ гел
- Розова вода

Два-три пъти седмично - пилинг и маска.

Виждам, че много от вас изпозват мицерална вода. Ще ми препоръчате ли марка? Гледах на Cattier: http://www.forminute.com/9/26/389/BIO-PRODUKTI-Detska-Bio-kozmet … celarna-voda.html но пише, че е за бебета. Състава обаче е много хубав...натурален  Rolling Eyes


Аз съм доволна от Cattier, не мисля, че ще сбъркаш с техен продукт Simple Smile !

# 33
  • Мнения: 549
Да се отчета какво напазарувах и с какво започвам да глезя кожата си-за почистване купих на Avene -мицеларен лосион,кремче за през деня-ХИДРАНС ОПТИМАЛ ЛЕК КРЕМ ,за вечерта АВЕН ИСТЕАЛ и околоочен крем истеал.Ох...за първи път давам толкова пари за козметика Mr. Green надявам се да остана доволна  Whistling

# 34
  • Мнения: 135
може би е добре и да се казва и възрастта, има разлика в продуктите които ползва една млада кожа и една в по напреднала.. Доволни ли сте от този серум за финни бръчки. Аз съм на 32- не съм ползвала такъв засега(но имам бръчици-около устата).Препоръчайте ми нещо.
По темата- сутрин и вечер- почистване с тоалетно мляко, измиване, термална вода и крем( сутрин дневен вечер подхранващ, нощен крем). боди лосион един път дневно и крем за ръце( 2 пъти).

# 35
  • Мнения: 549
ДА НАИСТИНА,ПРОПУСНАЛА СЪМ Peace Аз съм на 35г. и реших ,че е крайно време да почна да ползвам козметика за бръчки,дори съм позъкъсняла вече май  newsm78 Имам бръчици около очите,но крема ползвам от няколко дни така ,че е твърде рано да  изказвам мнение.Пък и честно да си призная не вярвам ,че веднъж вече появили се бръчки биха могли да се заличът с крем  Thinking

# 36
  • При децата ми
  • Мнения: 6 113
Момичета, имам въпрос Blush: има ли значение кога се нанася крема за околоочния контур? След дневния крем или преди него? И още нещо знам, че се нанася с потупващи движения на пръстите, но при мен така не попива някакси? Thinking

# 37
  • Мнения: 1
Не е ли прекалено миенето на лицето с гел и сутрин и вечер? Струва ми се, че много изсушава кожата.

# 38
  • Мнения: 776
Не е ли прекалено миенето на лицето с гел и сутрин и вечер? Струва ми се, че много изсушава кожата.

Зависи какъв тип кожа имаш Peace, както и какви предпочитания за текстура на почистващия продукт. Аз например, ако не си измия лицето с почистващ гел/крем, ми е терсене Embarassed За мазната кожа, неагресивните и неизсушаващи измивни гелове, са си О.К. и сутрин, и вечер. Нормалната и суха кожа гел би я изсушавал Peace За нея - почистващо мляко и тоник Wink

# 39
  • Мнения: 1
Виждам, че много от вас изпозват мицерална вода. Ще ми препоръчате ли марка? Гледах на Cattier: http://www.forminute.com/9/26/389/BIO-PRODUKTI-Detska-Bio-kozmet … celarna-voda.html но пише, че е за бебета. Състава обаче е много хубав...натурален  Rolling Eyes

Малко късно, но все пак - тази мицеларна вода наистина е за бебета, но имат и разгримираща мицеларна вода, мисля, че се казваше Водна Перла.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 826
Сутрин и вечер за почистване на лицето ползвам това - http://www.shopmania.bg/lichna-ghrizha/p-pochistvashcha-voda-pia … nce-150ml-3313181 . След измиване нанасям крем.
Веднъж седмично си правя маска от хума и кисело мляко.

# 41
  • Мнения: 4 193
Ето и аз как действа:
Сутрин- измивам с гел, слагам крем и се гримирам.
Вечер- само измивам с гел и слагам крем, ако имам пъпка я мажа с рол он.
Понякога си правя маска на ейвън с минерали и пръскам термална вода.
Не бих казала, че са куп грижи, но аз не съм много възрастна и кожата ми е мазна.  Peace
Знам, че грижата против бръчки трябва да започне над 30, така съм чувала.

# 42
  • Мнения: 3 316
Сутрин - измиване с гел и крем
Вечер - пак измиване с гел, розова вода или салицилов спирт
Веднъж седмично маска с глина / трици / хидратираща

# 43
  • Мнения: 0
На мен кожата ми е мазна, имам разширени пори, много черни точки (най вече по носа) и от време на време ми излизат пъпки, особено преди МЦ. Затова гледам да я третирам всеки ден.
Сутрин:
1. Изплаквам с хладка/студена вода и измивам със Garnier Pure 3 в 1. Ако се наложи, повтарям.
2. Минавам с тампонче с розова вода.
3. След като изсъхне, се мажа с крем за мазна кожа, вчера си взех ето този: http://angelcosmetics.mymall.bg/products/%D0%9A%D1%80%D0%B5%D0%B … otanic-50-ml.html Много е готин, овлажнява кожата и я хидратира, но без да я омазнява. Без крем не мога, защото прекаленото търкане и изсушаване пак не е на хубаво
4. Вазелин за устни. сега съм с един на Талодерма Simple Smile

Вечер:
1. Махам хубаво грима със почистващо мляко на Garnier
2. Изплаквам със хладка/студена вода и измивам със ексфолиращ гел на Nivea visage - shine control facial wash.
3. Минавам с тампонче с розова вода
4. Крем.
5. Вазелин за устни.

Веднъж седмично си слагам маска с хума Simple Smile

# 44
  • Мнения: 243
На 28 съм, имам леко проблемна кожа, ситни пъпчици, които правят кожата да изглежда грапава, преди цикъл ми се появяват червени пъпки. Сутрин мия само с вода и минавам с розова вода. След това дневен крем- в момента съм с  Youghurt of Bulgaria, следва фон дьо тен, спирала, руж, балсам за устни.
Вечер почистване с тоалетно мляко, розова вода. Два пъти седмично правя маска- в момента я правя с бяла хума, размита с розова вода... побъркала съм се на тема розова вода  Crazy

# 45
  • Мнения: 2

Сутрин:

1. Измиващ гел за лице - в зависимост от това как си чувствам кожата: за всякакъв тип кожа или за комбинирана
2. Анти ейдж серум
3. Хидратиращ или анти ейдж крем
4. Слънцезащитен крем (ако съм си правила пилинг процедури) - по принцип не ползвам Peace специален крем за тази цел, разчитам на фактора от дневния крем и на фактора от фдт-а
5. Околоочен крем и или серум
6. Балсам за устни


Вечер:

1. Махане на грима от лицето с тоалетно мляко и мицеларна вода
2. Лосион за почистване на околоочен грим
3. Измиващ гел за лице
4. Анти ейдж серум
5. Анти ейдж крем
6. Околоочен крем и/или серум
7. Балсам за устни

Веднъж или два пъти седмично - ензимен пилинг. По веднъж седмично хидратираща и почистваща (глинена) маска Peace


Като човек който от скоро се занимава професионално мога да кажа, че това е най-правилното за поддържане  на кожата на лицето Peace
Преди правех грешката която виждам и в повечето постове, че правите, да си мия лицето вечер с гел.Ако не е гримирано може, но иначе само тоалетно мляко.Грима е мастноразтворим и трябва само с такъв продукт да се премахва.После може тоник, миц.вода.Гелчетата са подходящи за сутрин.Има голямо значение за използваните продукти възрастта и типа кожа.За суха не е препоръчително толкова често ексфолиране за което гледам, че се пише.
Аз съм на 25г. със суха кожа
Вечер:
1)тоалетно мляко 2)гел 3)тоник 4)нощен крем
Сутрин:
1)измиване само с вода 2)тоник 3)дневен крем с фактор
Трябва да започна вече и с околоочен, но за млада кожа да е хидратиращ.
Правя си масака 2 пъти в седмицата-хидратираща
Един път месечно си правя и йонофореза с хидратираща или подхранваща ампула.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 611
Абсурдно е да си изтрия грима само с тоалетно мляко, независимо марката! Винаги остава мазен филм, който дразни много. Няма как да се махне с вода, а при обтриване с тоник имам чувството, че остава мръсотия.
При развитието на козметичния бизнес и постоянното обновяване и подобряване на продуктите, не мисля, че може един измиващ гел да бъде "неподходящ" според това по кое време на денонощието се използва.  Peace

# 47
  • Мнения: 2
Аз написах как трябва да бъде, но всеки е свободен да използва каквото иска Peace

# 48
  • Мнения: 2 265
Моята кожа изобщо не се изсушава от миенето с гел сутрин и вечер.
Вечер мога да мина само с тоалетно мляко, но предпочитам да ползвам и гел. Тоника за мен е абсолютно излишен продукт, особено за моята кожа Rolling Eyes .

# 49
  • Мнения: 2 843
Аз написах как трябва да бъде, но всеки е свободен да използва каквото иска Peace

Не може така императивно "трябва да бъде"... Кой е казал - някой козметик, школа; но може да има и друга школа, която пък да твърди обратното; в козметиката - полета на разбиране колкото щете.
Аз съм твърдо против махането на грима от очите вечер с тоалетно мляко. Замазва се, има по-голяма опасност мръсотията да попадне в очите, а ако човек носи и контактни лещи, като мен, положението става още по-сериозно. Затова мия грима си - и околоочния, и останалия с гел и вода - става по-бързо, така че не рискувам нищо да попадне в очите, по-неомазано, по-хигиентчно. После тонизирам, подхранвам и пр. Но мазаниците с тоалетно мляко, особено без измиване, са ми неприемливи.

# 50
  • Мнения: 3 675
Ако кажа, че не съм си махала грима с гел, означава да излъжа  Laughing
Аз също не обичах да си махам грима с тоалетно мляко и го махах с какво ли не, но забелязах, че кожата около очите започна да ми се пресушава ужасно много и да ми се появяват бръчки. Спрях с геловете и започнах да търся подходящо тоалетно мляко, което лесно да отстранява грима и да не ми люти на очите и мисля, че го намерих.  Grinning
В момента ползвам Toleriane на La Roche-Posay, след което си мия лицето с liquid facial soap extra mild на clinique, след него ползвам mild clarifying lotion. След като съм си почистила добре лицето слагам крем или серум+крем.
Сутрин пропускам Toleriane и преминавам директно към liquid facial soap extra mild на clinique и mild clarifying lotion като се старая да избегна зоната около очите.
Кремовете, които ползвам са най-различни - ползвам ги според нуждите на кожата ми, сезона или настроението ми  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 56
B&C,a ще може ли да дадеш мнение за двата продукта на Клиник,които посочи,че ползваш?  bouquet
А с каква кожа си?

# 52
  • Мнения: 3 675
B&C,a ще може ли да дадеш мнение за двата продукта на Клиник,които посочи,че ползваш?  bouquet
А с каква кожа си?
Кожата ми е суха и чувствителна, но носът ми е мазничък  Crazy

Продуктите на Clinique, които ползвам са за суха и чувствителна кожа.
Аз не предполагах, че бих могла да намеря почистващи продукти на Clinique за моята кожа, защото обикновено хората не са доволни от тях и бях останала с впечатлението, че са доста агресивни, но аз лично от тези два продукта съм много доволна.
След тях си чувствам кожата чиста и освежена и не чувствам сухота или мазен слой, както се е случвало след използването на други продукти. Но всичко това е много индивидуално и всеки трябва сам да открие най-подходящите продукти за себе си. 

# 53
  • Мнения: 3
Аз съм със смесена кожа... Напоследък съм на вълна био - и се мажа с масла, където ми е суха кожата, където е мазна - глина, хума. Билки слагам в маска, кремове с по-малко химия. Ексфолиране всяка седмица. Бронзант, че съм адски бледа  Heart Eyes
Грим - също колкото се може по-натурален. махам го с кърпички за почистване на грим

# 54
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Моята кожа е мазна и проблемна, освен това професията ми е свързана със замърсяване, но въпреки това програмата ми е скромна в сравнение с вашите Wink

Сутрин
- измиване с гел за лице, преди този , сега този , на "Биодерма" ми допада повече
- крем за проблемна кожа
- скоро си взех крем за околоочен контур, и го използвам и като коректор, има малки перлени частици

Вечер
-почистване на грим с тоалетно мляко
-измиване с гел
-тоник за лице

# 55
  • Мнения: 2 265
Аз написах как трябва да бъде, но всеки е свободен да използва каквото иска Peace

Не може така императивно "трябва да бъде"... Кой е казал - някой козметик, школа; но може да има и друга школа, която пък да твърди обратното; в козметиката - полета на разбиране колкото щете.
Аз съм твърдо против махането на грима от очите вечер с тоалетно мляко. Замазва се, има по-голяма опасност мръсотията да попадне в очите, а ако човек носи и контактни лещи, като мен, положението става още по-сериозно. Затова мия грима си - и околоочния, и останалия с гел и вода - става по-бързо, така че не рискувам нищо да попадне в очите, по-неомазано, по-хигиентчно. После тонизирам, подхранвам и пр. Но мазаниците с тоалетно мляко, особено без измиване, са ми неприемливи.

На мен пък измиващия гел не ми маха грима изцяло, особено сенките newsm78 ...затова ползвам ултра деликатно мляко и така махам грима от цялото лице. За дегримиране на околоочната зона също си има продукти, пък и са по-подходящи за хора с контактни лещи.

# 56
  • Мнения: 56
B&C,a ще може ли да дадеш мнение за двата продукта на Клиник,които посочи,че ползваш?  bouquet
А с каква кожа си?
Кожата ми е суха и чувствителна, но носът ми е мазничък  Crazy

Продуктите на Clinique, които ползвам са за суха и чувствителна кожа.
Аз не предполагах, че бих могла да намеря почистващи продукти на Clinique за моята кожа, защото обикновено хората не са доволни от тях и бях останала с впечатлението, че са доста агресивни, но аз лично от тези два продукта съм много доволна.
След тях си чувствам кожата чиста и освежена и не чувствам сухота или мазен слой, както се е случвало след използването на други продукти. Но всичко това е много индивидуално и всеки трябва сам да открие най-подходящите продукти за себе си. 


Благодаря   bouquet
Аз тествам в момента една мостра на Клиник liquid soap mild и много ми харесва за сега.Много нежен,измива идеално,не пресушава.
Ти ползваш още по=нежният вариант.

Общи условия

Активация на акаунт