ежедневни грижи за кожата на лицето и не само-стъпка по стъпка!

  • 14 900
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2

Сутрин:

1. Измиващ гел за лице - в зависимост от това как си чувствам кожата: за всякакъв тип кожа или за комбинирана
2. Анти ейдж серум
3. Хидратиращ или анти ейдж крем
4. Слънцезащитен крем (ако съм си правила пилинг процедури) - по принцип не ползвам Peace специален крем за тази цел, разчитам на фактора от дневния крем и на фактора от фдт-а
5. Околоочен крем и или серум
6. Балсам за устни


Вечер:

1. Махане на грима от лицето с тоалетно мляко и мицеларна вода
2. Лосион за почистване на околоочен грим
3. Измиващ гел за лице
4. Анти ейдж серум
5. Анти ейдж крем
6. Околоочен крем и/или серум
7. Балсам за устни

Веднъж или два пъти седмично - ензимен пилинг. По веднъж седмично хидратираща и почистваща (глинена) маска Peace


Като човек който от скоро се занимава професионално мога да кажа, че това е най-правилното за поддържане  на кожата на лицето Peace
Преди правех грешката която виждам и в повечето постове, че правите, да си мия лицето вечер с гел.Ако не е гримирано може, но иначе само тоалетно мляко.Грима е мастноразтворим и трябва само с такъв продукт да се премахва.После може тоник, миц.вода.Гелчетата са подходящи за сутрин.Има голямо значение за използваните продукти възрастта и типа кожа.За суха не е препоръчително толкова често ексфолиране за което гледам, че се пише.
Аз съм на 25г. със суха кожа
Вечер:
1)тоалетно мляко 2)гел 3)тоник 4)нощен крем
Сутрин:
1)измиване само с вода 2)тоник 3)дневен крем с фактор
Трябва да започна вече и с околоочен, но за млада кожа да е хидратиращ.
Правя си масака 2 пъти в седмицата-хидратираща
Един път месечно си правя и йонофореза с хидратираща или подхранваща ампула.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 611
Абсурдно е да си изтрия грима само с тоалетно мляко, независимо марката! Винаги остава мазен филм, който дразни много. Няма как да се махне с вода, а при обтриване с тоник имам чувството, че остава мръсотия.
При развитието на козметичния бизнес и постоянното обновяване и подобряване на продуктите, не мисля, че може един измиващ гел да бъде "неподходящ" според това по кое време на денонощието се използва.  Peace

# 47
  • Мнения: 2
Аз написах как трябва да бъде, но всеки е свободен да използва каквото иска Peace

# 48
  • Мнения: 2 265
Моята кожа изобщо не се изсушава от миенето с гел сутрин и вечер.
Вечер мога да мина само с тоалетно мляко, но предпочитам да ползвам и гел. Тоника за мен е абсолютно излишен продукт, особено за моята кожа Rolling Eyes .

# 49
  • Мнения: 2 843
Аз написах как трябва да бъде, но всеки е свободен да използва каквото иска Peace

Не може така императивно "трябва да бъде"... Кой е казал - някой козметик, школа; но може да има и друга школа, която пък да твърди обратното; в козметиката - полета на разбиране колкото щете.
Аз съм твърдо против махането на грима от очите вечер с тоалетно мляко. Замазва се, има по-голяма опасност мръсотията да попадне в очите, а ако човек носи и контактни лещи, като мен, положението става още по-сериозно. Затова мия грима си - и околоочния, и останалия с гел и вода - става по-бързо, така че не рискувам нищо да попадне в очите, по-неомазано, по-хигиентчно. После тонизирам, подхранвам и пр. Но мазаниците с тоалетно мляко, особено без измиване, са ми неприемливи.

# 50
  • Мнения: 3 675
Ако кажа, че не съм си махала грима с гел, означава да излъжа  Laughing
Аз също не обичах да си махам грима с тоалетно мляко и го махах с какво ли не, но забелязах, че кожата около очите започна да ми се пресушава ужасно много и да ми се появяват бръчки. Спрях с геловете и започнах да търся подходящо тоалетно мляко, което лесно да отстранява грима и да не ми люти на очите и мисля, че го намерих.  Grinning
В момента ползвам Toleriane на La Roche-Posay, след което си мия лицето с liquid facial soap extra mild на clinique, след него ползвам mild clarifying lotion. След като съм си почистила добре лицето слагам крем или серум+крем.
Сутрин пропускам Toleriane и преминавам директно към liquid facial soap extra mild на clinique и mild clarifying lotion като се старая да избегна зоната около очите.
Кремовете, които ползвам са най-различни - ползвам ги според нуждите на кожата ми, сезона или настроението ми  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 56
B&C,a ще може ли да дадеш мнение за двата продукта на Клиник,които посочи,че ползваш?  bouquet
А с каква кожа си?

# 52
  • Мнения: 3 675
B&C,a ще може ли да дадеш мнение за двата продукта на Клиник,които посочи,че ползваш?  bouquet
А с каква кожа си?
Кожата ми е суха и чувствителна, но носът ми е мазничък  Crazy

Продуктите на Clinique, които ползвам са за суха и чувствителна кожа.
Аз не предполагах, че бих могла да намеря почистващи продукти на Clinique за моята кожа, защото обикновено хората не са доволни от тях и бях останала с впечатлението, че са доста агресивни, но аз лично от тези два продукта съм много доволна.
След тях си чувствам кожата чиста и освежена и не чувствам сухота или мазен слой, както се е случвало след използването на други продукти. Но всичко това е много индивидуално и всеки трябва сам да открие най-подходящите продукти за себе си. 

# 53
  • Мнения: 3
Аз съм със смесена кожа... Напоследък съм на вълна био - и се мажа с масла, където ми е суха кожата, където е мазна - глина, хума. Билки слагам в маска, кремове с по-малко химия. Ексфолиране всяка седмица. Бронзант, че съм адски бледа  Heart Eyes
Грим - също колкото се може по-натурален. махам го с кърпички за почистване на грим

# 54
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Моята кожа е мазна и проблемна, освен това професията ми е свързана със замърсяване, но въпреки това програмата ми е скромна в сравнение с вашите Wink

Сутрин
- измиване с гел за лице, преди този , сега този , на "Биодерма" ми допада повече
- крем за проблемна кожа
- скоро си взех крем за околоочен контур, и го използвам и като коректор, има малки перлени частици

Вечер
-почистване на грим с тоалетно мляко
-измиване с гел
-тоник за лице

# 55
  • Мнения: 2 265
Аз написах как трябва да бъде, но всеки е свободен да използва каквото иска Peace

Не може така императивно "трябва да бъде"... Кой е казал - някой козметик, школа; но може да има и друга школа, която пък да твърди обратното; в козметиката - полета на разбиране колкото щете.
Аз съм твърдо против махането на грима от очите вечер с тоалетно мляко. Замазва се, има по-голяма опасност мръсотията да попадне в очите, а ако човек носи и контактни лещи, като мен, положението става още по-сериозно. Затова мия грима си - и околоочния, и останалия с гел и вода - става по-бързо, така че не рискувам нищо да попадне в очите, по-неомазано, по-хигиентчно. После тонизирам, подхранвам и пр. Но мазаниците с тоалетно мляко, особено без измиване, са ми неприемливи.

На мен пък измиващия гел не ми маха грима изцяло, особено сенките newsm78 ...затова ползвам ултра деликатно мляко и така махам грима от цялото лице. За дегримиране на околоочната зона също си има продукти, пък и са по-подходящи за хора с контактни лещи.

# 56
  • Мнения: 56
B&C,a ще може ли да дадеш мнение за двата продукта на Клиник,които посочи,че ползваш?  bouquet
А с каква кожа си?
Кожата ми е суха и чувствителна, но носът ми е мазничък  Crazy

Продуктите на Clinique, които ползвам са за суха и чувствителна кожа.
Аз не предполагах, че бих могла да намеря почистващи продукти на Clinique за моята кожа, защото обикновено хората не са доволни от тях и бях останала с впечатлението, че са доста агресивни, но аз лично от тези два продукта съм много доволна.
След тях си чувствам кожата чиста и освежена и не чувствам сухота или мазен слой, както се е случвало след използването на други продукти. Но всичко това е много индивидуално и всеки трябва сам да открие най-подходящите продукти за себе си. 


Благодаря   bouquet
Аз тествам в момента една мостра на Клиник liquid soap mild и много ми харесва за сега.Много нежен,измива идеално,не пресушава.
Ти ползваш още по=нежният вариант.

Общи условия

Активация на акаунт