Отразява ли се промяната във външния вид на някой от родителите върху детето

  • 2 769
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 599
Ами и моята дъщеря недоволства като ме види с очила като шофирам, но пък слънчеви са ОК за нея.

# 16
  • Мнения: 445
Дъщеря ми беше горе-долу на толкова, когато баща й се подстрига (а беше с доста дълга коса) и от начало го гледаше учудено и не искаше той да я държи, но свикна бързо, още същия ден.

# 17
  • Мнения: 4 335
От както синьт ми е роден сьс минавала няколко пьти от руса на черна и обратно.Беше на около 9 месеца,когато от ръса се боядисах червена и на другия ден черна,винаги ме познава,проблем не е имало Laughing

# 18
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Малките бяха на 7-8 месеца, когато баща им откри летния сезон като си острига косата. Реакцията беше рев докато го познаят, после лека полека свикнаха да го виждат без коса и след няколко часа вече му се радваха  Laughing

# 19
  • Мнения: 477
Когато се направих от руса- шоколадова, малката тъкмо ставаше от сън- попримигна 2-3 пъти, поразроши ме и после ме гушна! Simple Smile

# 20
  • Мнения: 914
Йони беше малка когато от черна коса се боядисах руса и ме гледа подозрително,но свикна.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 609
Мен Йоанна ме гледа странно, когато ме домързи да си слагам лещите и сложа очила вместо тях. А със слънчеви очила като съм пак ми се пули странно, а като ги махна ми се усмихва Simple Smile А може и да си го внушавам всичкото това Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 2 006
Баща ми ми е разказвал, че съм плакала ужасно, когато заради запасна военна служба се е подстригал и обръснал (било е голяма промяна, защото преди запаса е бил обрасъл като типично хипи на ония години). Била съм на 5 месеца. Но връзката с майката е много по-дълбока от външния вид все пак.
Точно същото си спомних и аз. Била съм обаче по-голяма, около 4 или 5-годишна. Като видях баща си без брада изпитах истински ужас. Абе все едно са му отрязали ухо или някой крайник  Crazy После до първи клас не давах да ме подстригват. Но едно бебе едва ли ще се вживява много във вида на майка си щом дава храна и забавления.

# 23
  • София
  • Мнения: 39 762
iveto_11, твоята случка ми припомни как се смях с баба ми преди години.

Не помня вече колко голяма съм била.
Баба ми работеше в цех за авточасти, на смени, с още 8 жени. И решили да са модерни баби, ще си правят кола маска, почистване на мустаци и бради  Laughing
Речено - сторено. Всички си направили кола маска. На другия ден едната разказва: "Прибирам се у дома. Децата ме гледат втрещено и питат:
- Мамо, дека са ти мустаците?

# 24
  • Мнения: 419
Като си сложиш шапка реагира ли? Може така да пробваш първо.
Аз често ходя с голяма шапка с очила и малка част от лицето ми се вижда или с кърпа на главата, хваната коса на конска опашка или пусната, не съм забелязала разлика в поведението. Единствено с шапките имам проблем, защото ми ги маха и си ги слага на главата, но друго няма.
Сега се сещам, че в Джъмбо има едни перуки, може ако ходите там да си сложиш да пробваш как ще те гледа.

# 25
  • Мнения: 8 999
Моите започнаха да се заглеждат в мен и в баща си след като навършиха 3 г. /горе-долу там някъде/. Тогава бяха опознали себе си, имаха собствено мнение за техния външен вид, можеха да коментират чуждия външен вид /боравеха с достатъчно богат речник/. Преди това просто отчитаха присъствие/отсъствие на съответното лице, но не и детайли в облеклото или прическата.
Едва ли седем месечно бебе изобщо би обърнало внимание на подробности като цвят на косата или нова рокля примерно.

# 26
  • Мнения: 8 999
Моите започнаха да се заглеждат в мен и в баща си след като навършиха 3 г. /горе-долу там някъде/. Тогава бяха опознали себе си, имаха собствено мнение за техния външен вид, можеха да коментират чуждия външен вид /боравеха с достатъчно богат речник/. Преди това просто отчитаха присъствие/отсъствие на съответното лице, но не и детайли в облеклото или прическата.
Едва ли седем месечно бебе изобщо би обърнало внимание на подробности като цвят на косата или нова рокля примерно.

# 27
  • Мнения: 2
Моята дъщеря беше на 6 месеца, когато се раболях жестоко и се грижех за нея само с маска.  Не само, че не я притесни ( гледаше любопитно), ами дори успяваше да разбере, предполагам по очите ми, кога и се усмихвам, въпреки, че не виждаше устата ми.
Сега е на 15 месеца и онзи ден ме гледаше пак с интерес когато бях с кърпа на главата след баня и го намери за много смешно.

Б.

# 28
  • Мнения: 2 562
Преди почти 2 седмици се подстригах.От дълга до кръста коса,стана малко под раменете.Когато малката ме видя в началото се втрещи.Гледа и не мига,не смее да ми пипне косата(няколко дена).А преди това ме скубеше,хващаше ми опашката.И в един момент....няма опашкаааа...Само леко ми докосваше къдриците,доста плахо...Така че зависи от детето как ще те възприеме.Може да е малко,но не значи че не разбира Wink

# 29
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Малкия днес не е познал чичо си, защото е бил с шапка и очила + че е отслабнал 10кг.

Общи условия

Активация на акаунт