Рим - пета тема

  • 75 813
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 5 193
 Hug В Рим съм о' е, поздрави от Колизеума! Невероятно е!  Heart Eyes Къде има мол, ЛМ и ска да ходи?

# 676
  • Мнения: 498
Hug В Рим съм о' е, поздрави от Колизеума! Невероятно е!  Heart Eyes Къде има мол, ЛМ и ска да ходи?

Моловете са на спирка Чиничита, има с организиран автобус от Термини, може с обикновен автобус, но трябва да видите номера, който ходи, не го помня на изуст.

# 677
  • Мнения: 8 991
Леле, каквато жега е навън... започвам да се притеснявам как ли ще е в Рим в средата на юни.  newsm78

# 678
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Леле, каквато жега е навън... започвам да се притеснявам как ли ще е в Рим в средата на юни.  newsm78
много топло  Grinning аз бях след 20-ти юни и жегата беше голяма. Задължително си вземете мазила против изгаряне, че ние за няколко часа бяхме червени като раци  Joy

# 679
  • Карлово
  • Мнения: 4 704
http://chanoir.snimka.bg/europe/italiya.675254.all
Ето нашите снимки.

# 680
  • Мнения: 728
chatNoir, дългата опашка от хора карай каменната стена за музеите на Ватикана ли е  Shocked?
Още се чудя дали да купим билетите за там онлайн или да се наредим да чакаме към обяд. Нали тогава нямало чак толкова много народ?

# 681
  • Мнения: 102
Белла Донна, наистина това са двете алтернативи. Ние чинно си бяхме на опашката сутринта. Придвижването става бързо, но все пак съветвам да се направи оценка и да не се губи време. Въпреки всичко чакането си заслужава и 5-6 часа могат да си се изкарат вътре в музеите Peace
Разкошно е! Heart Eyes

# 682
  • Карлово
  • Мнения: 4 704
chatNoir, дългата опашка от хора карай каменната стена за музеите на Ватикана ли е  Shocked?
Още се чудя дали да купим билетите за там онлайн или да се наредим да чакаме към обяд. Нали тогава нямало чак толкова много народ?
Не рискувайте да чакате. Не стига, че опашката беше километрична, ами и заваля порой.
Ако нямахме резервация щяхме да се откажем.
Също и за вила Боргезе се иска предварителна резервация.

# 683
  • София
  • Мнения: 5 193
Напълно подкрепям, че е излишно да се чака на опашката, при все че можеш да си купиш билета он лайн. Огромни благодарности на тези, които споделиха за он лайн билетите.   bouquet
 Така и не ми остава да седна да разкажа за моето пътуване, но ще стигна и до там тези дни.  Hug

# 684
  • Мнения: 728
А колко време горе долу се чака, ако билетите ни са купени предварително? Има ли отделен вход за хора с такива билети? И още нещо: има ли значение колко време преди посещението на музеите сме си купили билетите?
Съжалявам за многото въпроси, сигурно е писано за това по-назад в темата, но нямам време да търся.

# 685
  • Карлово
  • Мнения: 4 704
При купени белети опашката е "пред тази опашка" Simple Smile При предварителното закупуване се определя ден и час на посещение. Почти не се чака. Нас например вътре ни накараха в една зала да чакаме защото иамше голяма група японци и залите бяха буквално пълни, което затрудняваше разглеждането на музея. След това вече нещата бяха по-спокойни и приятни.

# 686
  • Мнения: 728
Благодаря на всички за споделените мнения! Ще купим онлайн значи, само трябва да сме сигурни кой ден точно ще посетим Ватикана.

# 687
  • Мнения: 239
Дни преди Великден в 11.30 чакахме около 5 минути, за да влезем в музеите.  Peace

# 688
  • Мнения: 188
Да, няма проблем въпреки че опашките изглеждат големи, бързо минават!

# 689
  • Мнения: 3 855
Цитат
Да, няма проблем въпреки че опашките изглеждат големи, бързо минават!

Не съм съгласна, особено, ако става въпрос за опашките за Музеите на Ватикана. Първата ни такава опашка, мина "бързо" за 3 часа и половина.

Не може да се предвиди дали ще има или няма опашка в момента, в който сте решили да посетите музеите. Разликата в цената на билета, купен на място и онлайн е няколко евро и си заслужават напълно инвестицията. Времето и без това не стига да се видят доста неща и да се загуби още половин ден за висене на опашка - не си заслужава! Прекарайте това време вътре в музеите, защото са прекрасни!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт