как постъпвате...?

  • 3 861
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
Е, не може ли по-бързо?
Когато сменяхме жилището, изборът беше да идем у нашите за кратко или да правим "на парче". Избрахме втория вариант - отидохме на почивка за 10 дни, докато майсторите направят грубите неща и стегнат едната стая, че да има къде да влезем с децата, а после правихме стая по стая. Важното е, че не живеехме с нашите. Преди това бяхме пробвали за един ремонт да поживеем в апартамента на мъжа ми с по-малката му сестра /хем наистина бяхме само с нея, а и почти не я виждахме, че обикаляше по купони/, но това ни убеди колко е важно едно семейство да е самостоятелно /не сме имали конфликти със сестра му, но ни беше достатъчно присъствието понякога на друг човек/.

# 16
  • Мнения: 159
да наистина най-добре е самостоятелно,доколкото до ремонта до сега щяхме долу-горе да сме готови или поне по-малко работа щяхме да имаме,но тези проклети плочки ни забавиха,уж щяха да пристигнат в края на юли,но то не беше отпуски ли нзнм си какво и казаха на края на август и сега съм в очакване,та те ни забавиха малко,по бързо от това не можем за съжаление Sad

# 17
  • Мнения: 2 792
 Минала съм през това и знам колко е отвратително. Аз постъпвах, така:
Първо- не се вживявах особено в драмите, които погледното обективно си бяха чисти битовизми.
Второ- не ставах говорител на никой. Ако допуснеш да те ползват за буфер, могат да ти вземат здравето. Ако имат наистина сериозен проблем, да го изяснят помежду си, ако неискат да го изясняват помежду си, значи не им е толкова сериозен.
Трето- вярвах, че положението е временно Simple Smile

Изнесохме се от роднинските къщи в момента, в който се монтира тоалетната, апартамента беше празен, дори прибори нямах...

# 18
  • София
  • Мнения: 6 798
Сложна ситуация. Гледай да не взимаш ничия страна. Или действай по вътрешно убеждение - не по линия "мъжа ми", "майка ми". Решаваш кое е правилно според теб и това е.

И се преместете възможно най-бързо. Ние живяхме един месец без монтирана кухня, с дете на година и половина и аз бременна с второ. Неприятно е, но се преживява. По-добре е от съжителство.  Peace

# 19
# 20
  • Мнения: 7 947
здравейте Hugот известно време живеем в майкини,обзавеждаме си апартамента и за да не даваме пари за квартира,а и аз с малко дете решихме временно да се преместим там.Нали казват най-добре е всеки да си живее самостоятелно-вярно е.Не че се оплаквам,но понякога ми е трудно,понякога оставам между чука и наковалнята,т.е.маика иска да речем едно, а мъжа ми друго и не знам как да постъпя на моменти.Гледам на всеки да угодя,но...Случвало ли ви се е и на вас?Ако да-как постъпвате?
Е, няма универсална рецепта, така че съвети адекватни трудно можеш да получиш.
Най-лесно е да не ти пука. Все пак познаваш и двамата - намери си подхода така щото да няма място за претенции. Някак предусещай евентуални поводи за спречкване и се опитай да ги елиминираш.

# 21
  • Мнения: 1 174
такаа,давам пример.За ккво точно беше не си спомням,но ми потрябва кола един ден,ние си имаме,но моя пътува с камион и до завода където се намира камиона отива с колата после на връщане си товари багажа в колата и се прибира, и майка ми прави намеци"ако беше си оставил колата..еди си какво",но пък мъжо не иска да си я остава,говорили сме по тази тема,беше я оставил като бях бременна и тогава брат ми е навъртял малко повечко километри.та за такива неща и на мен ми става неприятно Sad.Ох дано съм успяла да обясня,4е се занимавам и с малкия и се опитвам да пиша.... или аз съм мн дребнава и всичко си  слагам или нзнм...

Значи, тук проблема започва от теб. На теб ти е потрябвала кола. И ти какво направи ? Или си поискала някой да те закара или си се оплакала, че няма с какво да отидеш еди къде си.
А можеше просто да си викнеш такси или с автобус да отидеш и нямаше да получи мъжа ти язвителната реплика: "Ако ти беше оставил колата..."  и т.н.
А дори да каже нещо такова майка ти, ти би могла веднага да се намесиш: "Колко по - лесно е да пътувам с такси, така не се налага да разделям вниманието си между шофиране и бебето. А и паркирането си е голям проблем."
Освен ако и ти смяташ, че мъжът ти е трябвало да си остави колата. Ако пък е така, ти е трябвало да говориш с него, че колата ти трябва, а с брат си - да не прекалява  Peace

# 22
  • Мнения: 2 070
Първо се карам с майка си, после почвам мъж ми Crazy
Накрая ги оставям да се сбият и аз им гледам сеир Laughing
Това в кръга на шегата
Да не ти казвам от колко години живея с майка ми ooooh!чак ми се прииска при свеки
Стягайте апартамента и беж да ви няма, да не си развалите отношенията безвъзвратно

# 23
  • Мнения: 2 792

Значи, тук проблема започва от теб.
Сори, но не мога да се съглася, когато двама души не искат да се понасят помежду си, най- погрешното е да си мислиш, че проблемите започват от теб. Ти си буфера на проблемите, които се изказват индиректно, пагубно е да ги примеш лично. Но ако носиш цялата атака върху гърба си, е нормално да имаш претенции в определени ситуации, не защото не можеш да се справиш иначе, а защото имаш нуждата да привлечеш, поне малко съпричастност към себе си, особено ако удържаш фронта като буфер.

# 24
  • Мнения: 1 210
Живели сме винаги самостоятелно, но са "прехвърчали искри" и така. Не се меся, това са зрели хора, всеки си има мнение и правото да го отстоява. Намесвам се, когато проблемът ме засяга лично и ако се припокривам с някоя от страните, то е чисто съвпадение. Мога да защитя дете, но да защитавам възрастен за мен е сриване на достойнството му, своего рода съжаление, че е негоден да се справи сам.

Общи условия

Активация на акаунт