Имам нужда от мнението Ви ...

  • 5 694
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 458
При нас нещата се развиха така:

Обадих му се и казах, че сме в града и искам да го запозная с децата; държа да дойде на една среща ( колкото да се видят и да знаят кой как изглежда, да не се подминават по улиците ако се засекат някога Whistling)  Също казах, че не мога постояно да говоря от негово име, ако наистина не иска да има нищо общо с децата да им го каже лично за да престанат да ме питат 'ама защо'. Казах също и че ако не дойде на срещата това за децата ще е потвърждение на нежеланието му и повече няма да го търсят.
Сиреч ритнах топката в неговото поле и оставих всичко да тежи на неговата съвест.

Съвета ми към теб е да говориш с него лично по телефона, не чрез посредник или смс. Не бъди враждебно настроена, а съвсем спокойно му обясни ситуацията. Помисли за дата и място за среща които да предложиш.
Казваш, че взаимоотношенията ви не са такива, че да си говорите. Ами намери си оправдание - не звъниш за вашите взаимоотношения, а посредничиш на сина Ви.

Смятам, че детето има пълно право поне да види баща си. Визуалната представа за другия родител е много важна и запълва празнотата. Все пак ще знае дали баща му е висок, слаб, рус и т.н. По моите деца съдя, че това има голямо значение за тях. И сега дори и да знаят, че може би никога повече няма да го видят говорят по друг начин за него. Виждам една самочувствие в тях, вече не се свиват като някой ги попита къде е баща им.

# 16
  • Мнения: 54 445
Смятам, че детето има пълно право поне да види баща си. Визуалната представа за другия родител е много важна и запълва празнотата. Все пак ще знае дали баща му е висок, слаб, рус и т.н. По моите деца съдя, че това има голямо значение за тях. И сега дори и да знаят, че може би никога повече няма да го видят говорят по друг начин за него. Виждам една самочувствие в тях, вече не се свиват като някой ги попита къде е баща им.

  kiara ,   bouquet

# 17
  • Мнения: 7 947
Абе един СМС ще промените това, че години наред тоя е забравил, че е баща? Ужас. Не бих направила нищо подобно, не бих просила нищо от никого, който няма желание за собствената си кръв! Всеки си знае. НО ми се струв адоста по-разбиващо - да се запознаят и нещата да си останат така - бащата без особен интерес към детето. То ще страда още повече. И въобще - а вторката години наред не е направила усилие да понесе тоя мъж отговорността си, сега за мен просто е безсмислено и късно.
Но въпреки това - стискам с всички сили палци - тоя мъж, по някакъв начин - да се сети, че има син!   bouquet

# 18
  • Мнения: 2 510
Според мен, не трябва да познава баща си.
След като бащата не е поискал да види досега детето, едно такова запознанство може да доведе само до отрицателни последствия за детето.
Визуализирането на бащата с точно определен образ, не е най-доброто решение, тъй като бащата приема точно определени очертания.

# 19
  • Мнения: 306
Целта на СМСа е не да припомни на човека, че е баща, нито да променя отношението към детето(което не става с външна намеса-знаем). Целта е да се сондира почвата за една среща с цел само запознаване.И толкоз.
Убедена съм, че за детето е адски важно да знае кой е баща му.Дори нищо да не последва от това. Животът показва как деца с години издирват родител, само за да знаят кой е, и това дава отпечатък на целия им живот - това вечно търсене и несигурност.
Човек трябва да знае кой е и откъде идва.
Дано БНД се съгласи.Но трябва да е спокоен, че с нищо допълнително няма да го ангажират против волята му.Ако след това/ ден, месец. години....../ нещо му трепне- добре, ако не - не.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 120
СМС не е добър вариант.
Може жена му да го прочете без той да знае и да го изтрие.
А вие ще си мислите, че бащата не иска да отговори.
Освен това трябва да се издири и телефонния номер.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 477
СМС не е добър вариант.
Може жена му да го прочете без той да знае и да го изтрие.
А вие ще си мислите, че бащата не иска да отговори.
Освен това трябва да се издири и телефонния номер.

Е, ако не знае телефонния номер как ще се свърже с него?! Ако не знае и къде живее? newsm78 То направо детектив да наеме да намери смотльото, наречен БНД и да го покани учтиво да се запознае със сина си?! Shocked Shocked Не си струва усилията ако майката няма никакви координати на БНД да го издирва чак пък толкова!

# 22
  • Луната
  • Мнения: 3 211
При нас нещата се развиха така:

Обадих му се и казах, че сме в града и искам да го запозная с децата; държа да дойде на една среща ( колкото да се видят и да знаят кой как изглежда, да не се подминават по улиците ако се засекат някога Whistling)  Също казах, че не мога постояно да говоря от негово име, ако наистина не иска да има нищо общо с децата да им го каже лично за да престанат да ме питат 'ама защо'. Казах също и че ако не дойде на срещата това за децата ще е потвърждение на нежеланието му и повече няма да го търсят.
Сиреч ритнах топката в неговото поле и оставих всичко да тежи на неговата съвест.

Съвета ми към теб е да говориш с него лично по телефона, не чрез посредник или смс. Не бъди враждебно настроена, а съвсем спокойно му обясни ситуацията. Помисли за дата и място за среща които да предложиш.
Казваш, че взаимоотношенията ви не са такива, че да си говорите. Ами намери си оправдание - не звъниш за вашите взаимоотношения, а посредничиш на сина Ви.

Смятам, че детето има пълно право поне да види баща си. Визуалната представа за другия родител е много важна и запълва празнотата. Все пак ще знае дали баща му е висок, слаб, рус и т.н. По моите деца съдя, че това има голямо значение за тях. И сега дори и да знаят, че може би никога повече няма да го видят говорят по друг начин за него. Виждам една самочувствие в тях, вече не се свиват като някой ги попита къде е баща им.

Мисля, че и mama_tini трябва да постъпи по този начин. Да му се обади по телефона. Не с СМС - там може да каже след време не го получих и т.н. Ако откаже среща поне ще може да обясни на детето си когато порасне, какво е станало. За да не я упреква то след време, че не го е потърсила и не му е дала възможност за познава баща си. Peace

Е, ако не знае телефонния номер как ще се свърже с него?! Ако не знае и къде живее? newsm78 То направо детектив да наеме да намери смотльото, наречен БНД и да го покани учтиво да се запознае със сина си?! Shocked Shocked Не си струва усилията ако майката няма никакви координати на БНД да го издирва чак пък толкова!

Не вярвам чак толкова да не може да намери телефон от приятели, роднини Wink Все  пак щом знае, че е женен и няма деца все пак има от някъде информация Wink Пък и самата mama_tini казва
Цитат
да му "уредя" ли среща с баща си
Значи може да се свърже с него.

Последна редакция: вт, 30 авг 2011, 19:45 от Woman^In^White

# 23
  • Мнения: 741
Не си струва усилията ако майката няма никакви координати на БНД да го издирва чак пък толкова!
Понякога надеждите могат така да объркат живота ни...
Само препатилите знаят, че родител, който обича детето си, въпреки раздялата с майката, въпреки създаването на ново семейство, няма да чака "да го запознават" с детето му ( #Crazy  ), а сам ще търси начин за контакти с него... Не вярвам в любовта от разстояние! И то родителска любов! ...

# 24
  • Мнения: 2 510
Само препатилите знаят, че родител, който обича детето си, въпреки раздялата с майката, въпреки създаването на ново семейство, няма да чака "да го запознават" с детето му ( #Crazy  ), а сам ще търси начин за контакти с него... Не вярвам в любовта от разстояние! И то родителска любов! ...
Аз съм на същото мнение.
Децата много добре усещат отношението на другия към себе си и когато срещата е наложена, независимо как ще се държи бащата.
Започват да изпитват желание да го виждат или чувство за отхвърленост.
Не по-малко е и влечението да съберат двете си половинки.
По-добре е да не познаваш човек, отколкото да го познаваш и да знаеш, че те е изоставил.
При осиновените деца нещата са съвсем различни. Дори и на тях им си казва, когато са психически подготвени, а търсенето на родителите не се разрешава от закона и то не само за защита на биологичните родители.
За мен е по-добре да незнаеш кой е баща ти при случай, че не се интересува от теб.
При случай, че родителите са живели заедно и детето има спомени от баща си, да, но при случай, че не е попитал досега за него, как?
Такива деца приемат и много трудно друг мъж, било и то само приятел на майката.
Не бих отишла да напомням на някой, че има дете. По-скоро ще се опитам да го залича завинаги.

# 25
  • Мнения: 54 445
Да , но ето , че kiara споделя , че при нейните деца такава среща е имала положителен ефект . Peace

# 26
  • Мнения: 2 510
Да , но ето , че kiara споделя , че при нейните деца такава среща е имала положителен ефект . Peace
Да и много ми е интересно това.
Може би, зависи и от характер.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 127
Майка ми е разведена и има втори брак.Сестра ми е била на 7г когато са се развели и до ден днешен този човек не е потърсил детето си.Когато се омъжваше сестра ми по някаква позната му бяха пратили информацията че дъщеря му се жени на тази дата в толкова часа ако иска да дойде. Е не дойде и не мисля че на сестра ми и стана по - леко.
По -добре не го търси изобщо.Той знае че има дете и ако иска ще го потърси ако не иска значи само ще влошиш положението като дадеш напразни назежди на детето че ще види баща си а той не се появи.Мисля че ще се почуства още по - отхвърлено.

Стискам ти палци да намериш най- правилното решение за детето.

# 28
  • Мнения: 4 458
di74, сестра ти е била достатъчно голяма при раздялата за да има някакъв спомен от баща си. Това има значение!
Мисля, че тук говорим за деца останали без баща си много по-рано.
Когато човек знае че там някъде е баща или майка му и няма грам идея как този човек изглежда, се поражда едно люботитство. Понякога такива деца идеализират другия родител, той е като герой от книга, нещо недосегаемо и толкова примамливо. Точно на такива деца е по-добре да се покаже, че тези хора са като теб и мен. Също така е и по-добре да говориш за някой от личен опит и виждане отколкото да преразказваш чужди спомени и да приемаш чуждото мнение като закон, пък било то и от родителя с който живееш.
Сега с моите деца ако се случи да споменем баща им, те си имат свое мнение за него, за образа му, за това колко е висок, какъв е гласа му и т.н. Дори вече не само разбират думите ми, но и сами стигат до заключения като  "той нищо не ми купува, не се интересува от мен, дори за РД не се обажда, а може да го направи защото видях, че има телефон и постоянно говори с други хора."
Детската психика е нагледна, те така разбират света. Колкото и да му говориш, трудно ще постигнеш това което успяваш само с една среща м/у детето и съдателя му. Още повече, тук авторката казва, че самото дете иска тази среща. Защо да се умаловажава желанието на даден човек само защото е дете?

# 29
  • Мнения: 31
di74, сестра ти е била достатъчно голяма при раздялата за да има някакъв спомен от баща си. Това има значение!
Мисля, че тук говорим за деца останали без баща си много по-рано.
Когато човек знае че там някъде е баща или майка му и няма грам идея как този човек изглежда, се поражда едно люботитство. Понякога такива деца идеализират другия родител, той е като герой от книга, нещо недосегаемо и толкова примамливо. Точно на такива деца е по-добре да се покаже, че тези хора са като теб и мен. Също така е и по-добре да говориш за някой от личен опит и виждане отколкото да преразказваш чужди спомени и да приемаш чуждото мнение като закон, пък било то и от родителя с който живееш.
Сега с моите деца ако се случи да споменем баща им, те си имат свое мнение за него, за образа му, за това колко е висок, какъв е гласа му и т.н. Дори вече не само разбират думите ми, но и сами стигат до заключения като  "той нищо не ми купува, не се интересува от мен, дори за РД не се обажда, а може да го направи защото видях, че има телефон и постоянно говори с други хора."
Детската психика е нагледна, те така разбират света. Колкото и да му говориш, трудно ще постигнеш това което успяваш само с една среща м/у детето и съдателя му. Още повече, тук авторката казва, че самото дете иска тази среща. Защо да се умаловажава желанието на даден човек само защото е дете?

много си права,след като детето иска среща  с баща си, майката трябва да изпълни желанието му.

Общи условия

Активация на акаунт