ХИПЕРИНСУЛЕНЕМИЯ - да я победим заедно! Тема 8

  • 53 363
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 849
 hahaha
Но живот и здраве да родя и ще помисля здраво за контрацепцията.
Много ме развесели, да знаеш!  Joy Та ти току-що забременя, бе момиче!  Joy

# 16
  • Мнения: 749
Поспаланчо  newsm59 и от мен и след някой и друг месец най-хубавия подарък!
Да ви кажа аз също съм абонирана за банички- отсреща в магазина ме знаят вече, за бозата и руската салата няма да споменавам- такъв инат никога не съм имала. Онзи ден седях гладна докато не видя руска салата, нищо друго не ми се ядеше  ooooh! Но днес бях на преглед и съм си същите кила на цялото плюскане и лежане от умора, направо не е за вярване- трябваше да забременея, за да се наям като човек.
(Инсейн преди няколко месеца ядох шоколадова торта на "Двете фукли"- е няма такова нещо, като пастите от едно време са, няма нищо общо с тези на "Неделя")

# 17
  • Мнения: 1 765
Тези, които сте в София, препоръчват ви тортите на Маркрит. Поне за мен са чудесни, миналия месец купихме Тирамису за рожденния ден на мъжа ми, яла съм и Йогурта, другите също са много хубави. Продават ги в Била София. След 2 седмици отново ще ходим до София и смятам да си купим още някоя тортичка или чииз кейк.

# 18
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
 Laughing облизах половин парче торта.Успях да се удържа на лимита значи Flutter
Инсейн не знам дали ще ми повярваш.След година и половина борба да забременея и 5-6 години преди това навивах половинчо и сега съм ужасена какво ще го правя аджеба бебето ShockedТа май няма момент,в който да сме на 100% готови Rolling Eyes
Да си призная на мен единственото което като ми се прияде приритвам е чипса ooooh! Друго досега не ми се е прияждало толкова,че да карам половинчо да тича в 9 вечерта до магазина Wink
Много ме радват лентичките ви Hug Дано скоро станат повече Whistling
Силно се надявам тази тема да се напълни само с добри резултати и поне още няколко положителни теста за бременност Praynig

# 19
  • Мнения: 294
Ама разбираме от торти, де. Simple Smile
Честит рожден ден, Поспаланчо smile3525

# 20
  • Мнения: 1 849
Тук май на бременилска сте го обърнали, а?  Grinning
То още няколко лентички липсват и май само бременилки ще се подвизават в темата!  Laughing
Колко ми е хубаво като ви чета само!  Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 1 668
Наде, сега видях, че с теб сме по едно и също време почти.С 2 дни разлика.Ама не съм те засичала в мартенската тема  newsm78 или там си с друг псевдоним  Hug
Яна Ина, да ти кажа наистина го мисля.Може да е рано, но то се разба, че на мъжо не мога да разчитам да ме пази.Пък той сигурно ще внимава, защото след като разбрах аз бях в шок няколко дни и не му говорех.Дори сега като правим секс, макар и рядко вече ме пази много внимателно.Чак му се чудя вече защо, ама като е рекъл
Иначе относно тортите и аз не ги обичам в Неделя, много са хубави на външен вид, ама на вкус -тцъ.Тия в Билла трябва да ги погледна, но аз като цяло не съм по тортите, просто тая рафаело много ми хареса, беше си като бонбоните, а аз пък тях ги обожавам просто.
Иначе и на мен чак толкова не ми се прияда.Повечко тесто и сирене, но по-скоро има храни, които не ми се ядат, пък и все пак трябва да се внимава
Забелязах на няколко пъти ядох доста сладко, примерно сладолед рафи бял шоколад - 200гр и след това ми ставаше ужасно лошо.Единия път ми стана лошо и озверях от глад и метнах една пица да се оправя.Сигурно прекалено вдигат инсулина и просто не са подходящи.Но по-малко си хапвам, съвсем малко
Сега като пусна кръвни изследвания (още не съм) ще се види КЗ колко е.Не искам и да помислям,че може да я вдигна.
Jana Ina пожелавам ти и ти да се присъединиш към отбора, стига да искаш де

# 22
  • Мнения: 1 849
insane , някоя от вас беше писала, че й се яде торта на РД. Ама кой ли беше?  newsm78 Поспаланка, Анели? Ей, зарбавила съм и това е!  Laughing А този твой мъж си е за бой направо! Как така няма да те пази... Crazy Иначе аз в Неделя ям само 2 - едната беше някакъв крем, другата май се казва ягодова, но и двете са толкова захарни, че 2-3 хапки ми стигат за 5-6 месеца напред!  Wink
Ти не беше ли купила глюкомер да видиш как ти е захарта? newsm78
pospalancho, не го мисли бебето  Wink ! И ще излезе, и ще порастне!  Laughing И за твоето дете винаги ще си най-добрата и най-любимата майка, така че няма какво да се косиш!  Hug
Ама те разбирам де! Ние по едно време като се пробвахме и щом наближеше момента да ми дойде, изпадах в ужас какво ще стане, ако съм забременяла.  ooooh! Сега вече знам, че искам, но мисля и това, че никога няма да се почувствам напълно готова.  Peace Просто винаги има и още нещо, което бихме могли да постигнем преди да бебеправим. Луда работа!  Joy Но като си говоря с приятелки с деца, някои казват, че и те така се чувстват (, а някои бременеят с третото в момента  Mr. Green ), така че явно съм си такъв тип, който много размишлява и се притеснява все какво би станало, ако... Crazy И в същото време  hahaha винаги като ми закъснее, се прокрадва една тайничка надежда в мен, че може да е станало. А знам, че сме се пазили!  Joy Това май само един женски мозък го може!  Laughing
 

# 23
  • Мнения: 749
Инсейн влизах в темата за бременни, но ме мързи да пиша (сигурно заради ниското кръвно), а и там колкото хора, толкова и мнения за всичко. Разчитам главно на гинеколога си при някакви проблеми, а и миседа го направих в 3 месец и знаех какво сега да очаквам, поне дотук. На мен на моменти направо ми писва от темата "бременност"- чета и книги, а и от гадните симптоми няма отърване и на моменти спирам да мисля за това, защото имам чувството, че ще изкукам  Crazy.

Днес ми излезнаха резултатите и кр захар е 3.5  #Crazy при долни референти стойности 3.3 явно за това ми се ядът тестяци. Сладкото го намразих още в началото и сега освен боза друго едвам натъпквам- няколко пъти ми става много лошо докато бяхме на пазар и се наложи да тъпча бисквити, ама те направо не влизат  ooooh! предпочитах да се тръшна там отколкото да ги изям.

pospalancho аз си взех книгата на Вики Айован "Бременността. Всичко, което лекарите не казват, мъжете не знаят и само най-добрите приятелки могат да си доверят" и съм доволна, не е пълна с фактология, а по-скоро те кара да се чувстваш така сякаш наистина си имала 4 деца като авторката и ти дава някакви разумни рамки на очаквания от себе си като това, че е напълно нормално да не сме перфектни родители, но и повечето хора не са, а имат деца.

# 24
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
nadindf аз май те бия по кр.захар 3,6 при 4,2 долна граница.Ама не ми е зле изобщо.Ама те и мен повечето бременни симптоми ме пропуснаха Laughing Ако не бяха кървенето и болките бих казала,че се радвам на прекрасна бременност.
Jana Ina аз бях с тортата и сега ми е гот.Следващия път ще ям на РД на племенника(декември) или на мъжо(януари) Whistling А удобен момент никога няма,но дойде ли бременността и бебето нещата някак се нареждат по-лесно.И аз си мислех как ще караме в работата като излязох в болничен и не знам си още какво ,а се оказа,че всички се нагласиха според ситуацията и всичко върви екстра Flutter
Да ви се похваля,че още удържам килата.Засега съм само с 2 нагоре над кг преди да забременея Whistling

# 25
  • София
  • Мнения: 1 668
Браво Pospalancho ,че удържаш килограмите. Пожелавам на всички ни да ги удържим до здравословните за нас.
А иначе Jana Ina какво да ти кажа, покрай нас напоследък всичките ни приятели не им става от раз забременяването, сестра ми например след година и половина, една приятелка след 6мес, една друга още не може и говорихме си с приятеля ми, че и при нас така ще се случи. Ние мислихме да започнем след един конкурс, който го чаках Април. И той някак си пак ме пазеше, но може би се е поотпуснал. Не, че го оправдавам, ако не го обичах и не бях сигурна в него, сигурно и аз щях да взема по-сериозни мерки, но все пак това е мъжът, от който така или иначе искам деца. Но си е факт, и аз не се чувствам готова, но пък дано всичко е наред. Иначе направо ме наплашихте с тая кръвна захар, аз още се ослушвам и не отивам на изследвания, ама утре ще взема да мина, че се притесних.

# 26
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Инсейн ако си се записала на ЖК би трябвало вече да ти пуснат първите изследвания на кръв и урина,МБ и цитонамазка.Ако не може би трябва вече да се ориентираш към доктор,който да те следи Peace

# 27
  • Мнения: 1 765
Аз от трансфера след ин витрото (28.07) до днес съм 1кг повече, но това не ме пристенява.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 668
Аз ходих, но следващия ми преглед е на 29 ти септември и тогава ми каза, че ще ми направи картон. Иначе ми даде лист  с изследванията и трябва да отида до лабораторията, ама пуст ти мързел все не ми се става рано. Но ще взема да отида. Иначе цитонамазка и урина ми пусна и съм ОК. Отделно ми каза задължително да отида при нефролог заради цистита, за да се види как е положението и аз си запазих час за 13 пак в нея клиника.
Какво мислете за сините сирена, сега разбрах, че не се препоръчват, а пък аз днес сгънах половин пица 4 сирена и една приятелка ми каза, че не трябвало?
Само да ви попитам поспаланчо и надин, вашата кръвна захар е по-ниска, но пиете ли още метформин, дали не се е повлияла от него?  newsm78
Аничка, ако бях на твоите килограми и аз нямаше да се притеснявам  Grinning

# 29
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Моята кр.захар се покачи като спрях метформина от 4,5 на 4,8.Сега обаче спадна толкова.А в пицата синьото сирене е било печено така,че няма страшно.Не е хубаво да се яде сурово Peace
Аничка при теб понеже са две и ще ти отпуснат повече кила за качване.Отделно стимулациите също  влияят.
Леко обърнахме темата в друга посока Laughing

Общи условия

Активация на акаунт