Въпрос за съня в детската градина.

  • 1 234
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
В детската градина на сина ми май спят около час и половина.  newsm78 Той обаче спи поне два часа следобяд и това е още една причина, да не го оставям за цял денв градината.
През есента влязох в болница и се наложи човекът да кара пълна смяна. Не му понесе добре.
Всяко дете има различна нужда от сън. Повечето дребосъци на "наша" възраст пък дори не спят следобяд. Е, може би синът ми спи повече, защото преди сън правим големи разходки, знам ли?

# 16
  • Мнения: 7 821
Е,аз за първи път чувам,че на децата не им трябва сън,особено на по-малките. А що се касае за времето през което спят в ДГ има режим.Той е примерен,но никога не може да се спази до минута.Зависи от децата ,от уменията им за хранене и от куп други неща.Така,че момента ,в който се ляга и се спи е различен за децата .И не си мислете,че докато те спят учителите също дремят.Това е времето за подготовка на заниманията за след обяд и за следващата сутрин.Както навсякъде така и в ДГ има куп бумащина,която не може да се върши докато децата играят,имат занимания.Чудя се как си даваш детето в ръцете на един човек и след това /в някои случай без да го познаваш добре/бързаш да го оплюеш в кафето срещу градината.

О,Didia. Та ние само гледаме как да се отървеме от децата, на нищо не ги учиме, пием си кафето докато спят, нарочно ги разболяваме, държим ги гладни и жадни. Ти за пръв път ли чуваш това? На мен вече въобще не ми прави впечетление. Да не ти пука и на теб, има и благодарни родители.
От вчера ми се е схванала ръката да бързам да приключа с диагностиката в дневника, но нали си пия кафето и все време не ми остава, нищо ,че преди това изрязвах елхички и топки за апликиране........... Не се впечетлявай!!! Важното е децата да им е хубаво в ДГ, а родителите нека говорят-ще ми накривят шапката.


Ами аз никъде не съм написала, че после учителките спят  Shocked , хайде малко по-спокойно, а ?!? Че то излезе гузен негонен бяга  Rolling Eyes  Shocked  Rolling Eyes .....

Аз гледам в къщи две деца и само чакам да дойде време за следобедния сън, че да имам малко тишина и спокойствие да свърша нещо без да ме дърпат за ръкава .... Така, че напълно ви разбирам, и не съм искала да ви обидя  newsm78 , нито пък изказването ми Е обидно.
Обаче да не си кривим душата 3 часа тишина си е добре дошла за всеки който се занимава с деца и не дете  Wink.

Мир   bouquet , ако имате забележки към мен на ЛС, да не разводняваме темата  Wink .

# 17
  • Мнения: 3 371
Децата при нас също лягат към 12.30-13.00часа и стават в 15.00ч.Тези часове "тишина"много често ,освен с писането и подготовката на заниманията с децата,се използват за съвещания,съвети,практикуми  ит.н. ангажименти,които също са част от задълженията на учителите.И това,ако имаме късмет да ни стигне времето,иначе тези задължения се изпълняват в извън работно време.За съжаление Пипи е права-винаги ще има хора,които си мислят,че работата на детската учителка е само "хей ръчички,хей ги две..."

# 18
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Децата при нас също лягат към 12.30-13.00часа и стават в 15.00ч.Тези часове "тишина"много често ,освен с писането и подготовката на заниманията с децата,се използват за съвещания,съвети,практикуми  ит.н. ангажименти,които също са част от задълженията на учителите.И това,ако имаме късмет да ни стигне времето,иначе тези задължения се изпълняват в извън работно време.За съжаление Пипи е права-винаги ще има хора,които си мислят,че работата на детската учителка е само "хей ръчички,хей ги две..."

Простете любопитсвото ми, но за Rolling Eyesчастна или държавна Rolling Eyes ДГ говорите по-горе Rolling Eyes?

# 19
  • Мнения: 376
Не знам по колко време спи синът ми но е факт , че спи повечко. Слетобяд го взимам сравнително рано ,защото яслата се опразва бързичко и не остават дечица за да има с кой да си играе. Следователно не се изморява достатъчно и преди 10.30- 11ч. лягане няма. Как е при вас ???

# 20
  • Мнения: 3 371
Децата при нас също лягат към 12.30-13.00часа и стават в 15.00ч.Тези часове "тишина"много често ,освен с писането и подготовката на заниманията с децата,се използват за съвещания,съвети,практикуми  ит.н. ангажименти,които също са част от задълженията на учителите.И това,ако имаме късмет да ни стигне времето,иначе тези задължения се изпълняват в извън работно време.За съжаление Пипи е права-винаги ще има хора,които си мислят,че работата на детската учителка е само "хей ръчички,хей ги две..."

Простете любопитсвото ми, но за Rolling Eyesчастна или държавна Rolling Eyes ДГ говорите по-горе Rolling Eyes?
Мисля,е е ясно -става въпрос за държавни или по-точно общински ДГ.

# 21
Мили мами и татковци,
четейки тези мнения  ме убеждавате,че на всяка цена следва да сте опозиция на детските градини и хората,които се грижат за тях.Допускам от споделеното от Вас,че вие не гледате своите деца,а сигурно гледачки,баби  и други.Придобивам впечатление,че това което споделяте  за спане от 12 до 16,не може да се случи с деца на възраст от 1 до 7 години,може би това се случва с Вас,освен ако децата не са болни или дрогирани.Не пишете не реални неща имайте доблестта и чесността да кажете на Вашите  хора учители,м.сестри,лели,които Ви гледат децата,какво Ви притеснява,поискайте и влезте вътре ,за да видите.Ако не можете това да направите това,защото  не искате,то взимайте си детето на обяд.Предложете,както е на  запад детските градини да работят от 8.30 до 16.30 без да спят,само че колко могат да си осигурят домашни помошници .Може би някой от Вас ще създават допълнителни частни домове.Не друсайте доброто,което има,за нас,кото оставяме децата си по 10-11 часа,ако имате проблеми те са със самите ВАс Решете си ги................

Общи условия

Активация на акаунт