Отношенията ни се промениха

  • 10 565
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21 469
   Остави човека на мира.
   Ако ти се говори с някого, нали си имаш приятелки.

# 16
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 089
Мъжете са си такива-изживяват си проблемите сами,не са като нас да разговарят надълго и нашироко.Аз съдя по моя мъж.И той е имал такива моменти,но му минава.Хич не се и опитвам да го човъркам,защото знам,че файда няма да има. Peace  Рано или късно,той сам си казва какво го тормози.(по-скоро късно  Laughing )  Wink
Не знам защо,но аз винаги знам какъв е проблема при моя мъж.Не го заговарям,просто индиректно му подхвърлям решения.И винаги действа.Обикновено проблемът се корени в работата.Ама мъжът ми няма да седне да ми се оплаква,за това развивам завидни ясновидски способности. Mr. Green
Пресен пример:предложили му повишение,той отказал.Прибира се унил и аз го питам "Какво става",а той "ааа нищо". Laughing Чак след година и нещо ми казва за въпросното повишение.Не искал да го приеме,защото се опасявал,че колегите,с които работи в момента,щяли да го намразят за това(а те са много сработени).Помислил,че съм щяла да се ядосам,задето е отказал.  Crazy Естествено,че за мен е по-важно мъжът ми да се чувства добре на работа,но ето на,мислил го е със седмици,без да ми сподели. hahaha

# 17
  • Мнения: 49
Благодаря ви много - някои от вас ме наведоха на доста полезни размисли.
Да поясня нещо за тези, които ме съветват да бъда бяла и добра - ами писна ми, защото аз съм все такава. Все изслушвам, все съветвам, но когато дойде моя ред срещам безразличие. Мъжът ми е на тази работа не от скоро (не е доктор) и аз съм наясно, че тя до голяма степен го промени заради отговорностите и натоварването, защото той не беше такъв човек преди - смеехме се заедно, изобщо беше друг. Просто вече не го чувствам като партньор , а се държа все по-добре, опитвайки се да угодя, а той пък още повече ми се качва на главата. Преди няколко дни, когато се опита още свои задължения да ми прехвърли, при положение, че не сядам в събота и неделя и при положение, че ме боли и кръстът от цял месец, не издържах и избухнах. Той двойно, защото е такъв - за най-малкото нещо мрънка, а какво остава да му викнеш насреща. С добро не става, с насрещна агресия същи (от тогава не си говорим). Честно казано заради детето ни се чудя как да върна поне мира, за партньорски отношения май вече не може да става и дума. Сякаш се бои да не го засенча като започна една по-добра работа, същевременно се страхува да не би да си остана в къщи и да се наложи да ме издържа, при положение, че взима голяма заплата, а и пести от нея. Усещам постоянно едно съревнование от негова страна - сякаш постоянно трябва да се доказва колко е перфектен. Отплеснах се малко в описания.

В началото все си мислех, че не му е добре или не е на кеф щом не говори, но се оказа, че това е някакво нормално състояние за него. Колкото нормално е и това да спори запалено, когато му се отприщи приказката.

Това е моят мъж точно!
И наистина смята, че го занимавам с глупости, но аз се старая и това съм коригирала вече.

# 18
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 089
След последния пост,не знам дали мнението ми от по-горе би важало,защото мъжът ми не е избухлив,нито някой амбициозен.На него не би му пречило да започна по-добре платена работа.
А и аз не съм агънце...  Wink
Може би прекалено много отстъпваш и той е свикнал с това.  newsm78

# 19
  • Мнения: 3 331
Не знам къде е причината, но си мисля, че има нещо общо с пуснатата от теб предходна тема. Помисли дали не е в теб вината.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Аз все пак, не бих изключила съвсем елемента "друга жена"....
Не че искам да те вкарвам във филми  Hug, но на това ми напомня най- много - влюбен, разсеян, умува, дразниш го и т.н.

# 21
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 089
Попрегледах темите,които си пускала и аз съм на мнението на беба2.Ти самата залиташ по някакви мъже,какво няма да е мълчалив човека..  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: X
И наистина смята, че го занимавам с глупости, но аз се старая и това съм коригирала вече.

Колко ще се коригираш?
Докато се обезличиш съвсем?
Честно казано,причината е абсолютно без значение-дали той е увлечен,дали ти залиташ по мъже,дали има работни проблеми,или просто е чепат характер....
Важното е ,че ви липсва комуникацията.
И не я ли върнете ,нищо няма да е наред.
Ако е възможно,де...защото е напълно реално тя да се е изчерпала.

# 23
  • Мнения: 160
Ако много си се променила за да му угаждаш, може би той вече вижда в теб друг човек и това го дразни. Убедила съм се, че брака започва да върви когато престанат и двамата да променят нещо у себе си или у партньора си.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Мъжете губят интерес към жени, които не спират да угаждат и в тези си стремежи губят своята индивидуалност. Загубата на индивидуалност е резултат от низовете компромиси, които тези жени правят. Тази линия на поведение, формирана единствено от добри намерения, обезличава жената и тя представа да бъде предизвикателство и интерес за мъжа.
Ако жената загуби достойнство и гордост, ако тя не притежава самостоятелност, свои интереси и лично пространство, няма особени надежди за нея в която и да е връзка. Ако той и е патерица и целия и свят се върти около него, важи същото.

# 25
  • Мнения: 7 947
Мммм, обаче и това да не правиш компромиси с нищо и да налагаш само себе си - също не се цени особено високо от мъжете. Средата търсим ние... Wink

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Разбира се, визирах постоянни и едностранни компромиси, затова пише "низ".

# 27
  • Мнения: 2 865
Попитай го направо и настоявай да даде отговор на въпросите ти.

# 28
  • Мнения: 1 174
Скорошен пример:
Искам да разбера как е мъжът ми на новата работа, харесва ли му. Той отговаря: "Харесва ми" и толкоз. Без подробности, а аз издивявам, че не знам по - подробно как е там, нещо да разкаже по - изчерпателно. Открих, че колкото повече го подпитвам, толкова по - мълчи и се мръщи, че го питам. Затова спрях.
И като мине време, той сам си казва. Само да можеш да слушаш. Без да прекъсваш, без да подпитваш, само кимаш и казваш: "Така ли ?", "Хм. Интересно" без да даваш мнение. Нещо като психоаналитик го играя и тогава има ефект.
Но трябва той да инициира разговора.
Също по - лесно му е да говори сред приятели, понякога като сме се събрали с приятели, споделя за проблеми в работата, за които аз не знам изобщо. Така разбирам какво не е наред.
Принципно мъжът ми не е от разговорливите, мълчалив и замислен, казва си когато има проблем или го показва, но едносрично ме уведомява, не иска да говорим за това докато не е готов. Та така, при него така става.
Опитай да изчакаш и ти твоя мъж, когато не му се говори, може да не му се говори.

Струва ми се т това което пишеш, че и на теб нещо ти е сърдит, помисли дали в държанието ти към него има нещо  Thinking Ако не беше писала, че сексът е наред, това щеше да е първото ми предположение - не му е достатъчен секса. Имаше една тема, в която авторката сподели, че мъжът й заявил, че тя се е занемарила. Получи 100 съвета за прически, грим и нови тоалети, а се оказа че просто човекът искал секс по - често  Crazy

# 29
  • Мнения: 3 830
Скорошен пример:
Искам да разбера как е мъжът ми на новата работа, харесва ли му. Той отговаря: "Харесва ми" и толкоз. Без подробности, а аз издивявам, че не знам по - подробно как е там, нещо да разкаже по - изчерпателно. Открих, че колкото повече го подпитвам, толкова по - мълчи и се мръщи, че го питам. Затова спрях.
И като мине време, той сам си казва. Само да можеш да слушаш. Без да прекъсваш, без да подпитваш, само кимаш и казваш: "Така ли ?", "Хм. Интересно" без да даваш мнение. Нещо като психоаналитик го играя и тогава има ефект.
Но трябва той да инициира разговора.
Също по - лесно му е да говори сред приятели, понякога като сме се събрали с приятели, споделя за проблеми в работата, за които аз не знам изобщо. Така разбирам какво не е наред.
Принципно мъжът ми не е от разговорливите, мълчалив и замислен, казва си когато има проблем или го показва, но едносрично ме уведомява, не иска да говорим за това докато не е готов. Та така, при него така става.
Опитай да изчакаш и ти твоя мъж, когато не му се говори, може да не му се говори.

...

Мхм. Така бих реагирала и аз.
И аз понякога, когато нещо ме притеснява, не винаги ми се споделя по команда. Трябва ми малко време и сама си казвам всичко, но при мен тези периоди са кратки - не повече от ден-два.  Simple Smile
Ако настояват да научат какво ме притеснява, се изнервям още повече и още повече се затварям. Щастлива съм, че повечето хора около мен са търпеливи и ми дават необходимото време. Peace

Общи условия

Активация на акаунт