Деца в колата

  • 3 417
  • 88
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 262
кремито, на мен не ми пука дали ми беснеят. И не знам дали ще си сложат децата в столчета. Поне си казвам, когато мога, каквото мисля, не мънкам по форумите и не прехвърлям отговорността на полицията. И не се оправдавам с манталитета на българина. Не съм казала никъде, че ей на, аз се боря с идиотите, а вие не. Реагирах първоначално на репликата "тяхно си дете, тяхна си отговорност". Ейнджъл, шофираш ли често?

Съгласна съм с теб, но аз не искам да се натоварвам с чуждите негативни емоции и бясове. Опитвала съм няколко пъти (по други теми) и на база на този опит, избягвам подобни контакти и пререкания.

# 46
  • Мнения: 9 990
ох....разговарям с хора извън колата. Познати, примерно. Или непознати, но в подходяща ситуация. Естествено, че докато шофирам, не мога да правя друго. Изобщо не знам защо е нужно да го обяснявам Simple Smile

за вечното прехвърляне на отговорността на някой друг - в случая на полицаите - какво да кажа? Ти ако нехаеш за детето си, ако ти е в недостиг мозъкът, и всеки ден да те глобяват, полза няма.


Jizzlobber - живея през повечето време в държава без пътни полицаи. камери има през 100 метра, щракат и глобата идва на собственика на колата. В кола се возят по 5-6 деца, по същия безумен начин - висят от шибидаха, удрят шофьора с балон по главата, скачат по задните седалки. Последно помня,пролетта една майка с 5-6 деца си уби поне две, останалите ранени в различна степен, заради подобно возене. Ако помня добре, тя си е била виновна за катастрофата. Тук глоби не помагат. Само да си ползваш мозъка по предназначение.

не те знам къде живееш, но аз пък чак висящи от кола деца не съм видяла за 30 години, извън абитуриентите, че и по 5-6 вътре.Не отричам да има, аз не съм видяла никога. Rolling EyesИ камери не съм видяла, а патрулки-нон-стоп.До училището, пред градината и после по пътя до работата на 3 места има дежурно патрулка.А съм през квартал.Та-живеем май в различни държави. ThinkingИ не издирвам полицаи, звъня си-подавам си сигнала с точни описания и координати, приемат ми го и така.Нищо сложно.Създавам им работа, не им изземвам фунциите да ограмотявам, начуквам канче и обяснявам че са малоумни.

# 47
  • Мнения: 7 837
През годините, тук съм се начела на какво ли не. Деца, легнали на задната седалка, защото се пътува нощем до морето и те не можели да се наспят, ако са в стол. Ама, то нощем нямало трафик и движението било спокойно...
Деца, пътуващи в стол, но незакопчани, защото мрънкали.
Деца над 3 г., които вече можели спокойно да ползват колан, без доп. седалки. И т.н. и т.н.

Извинения бол. Промяна никаква.

# 48
  • София
  • Мнения: 44 115
Реагирах първоначално на репликата "тяхно си дете, тяхна си отговорност". Ейнджъл, шофираш ли често?

защо? това какво точно значение има?

реагираш на моето, но в същото време не правиш нищо...тогава къде е разликата...
да иначе и аз на познати  се опитвам да налея малко мисъл и акъл, да при някои съм успявала...и във форума не спирам да пиша по теми ЗА столчетата и ЗА влагането на възможно най-много средства във възможно най-сигурното, което могат да си позволят...
Но не, няма да почна нон стоп да звъня в полицията да подавам сигнали за непознати.. нито в задръстването ще сляза от колата, че да се разправям с непознати къде си возят децата.

# 49
  • Мнения: 9 990
Тити за говоренето с приятели и познати...това е ясно и лесно, въпросът е какво правиш когато видиш непознат, шофиращ в момента когато го видиш...е и твоят отговор е нищо, както и да го извърташ, нали?

И напротив, къв то и да си, ако се ръсиш ежедневно по 200 лв ще си сложжиш детето в стола, щото просто ще ти писне да си хвърляш парите на вятъра...дори и да не мислиш за  безопасността на детето...не знам да има човек, който  да иска да си го глобяват на всяка крачка, да му отнемат точки и да му вземат книжката Wink
абсолютно.Дори да е под формата на подкуп, Спират ли го и Искат ли му Пари за това-ще вземе столче след 5-то спиране.

# 50
  • Мнения: 22 433
По интересното е, че самите полицаи заявяват - ами зависи си от този, който ще те спре.
Някой изобщо не обръщат внимание, че детето е без столче и не глобяват.

# 51
  • Мнения: 9 903
Реагирах първоначално на репликата "тяхно си дете, тяхна си отговорност". Ейнджъл, шофираш ли често?

защо? това какво точно значение има?


защото ако по-често се возиш, може да кажеш "тяхна си отговорност". Ако шофираш непрекъснато с  дете/деца отзад, знаеш, че не си застрахован от това, да участваш в ПТП и тогава носиш отговорност, че си зад волана. Чуждото дете извън столче вече става и твоя грижа, твое притеснение.

но както и да е това.

аз още не мога да проумея защо все полицаите са ви виновни.

# 52
  • София
  • Мнения: 44 115
Защото е тяхна работа да съблюдават спазването на законите Wink
От там насете всеки си носи  отговорност за собствените си действия.

# 53
  • Мнения: 9 903
е не оттам насетне - първо ние трябва да спазваме законите. Факт е, че има държави без висящи по кьошетата патрули, камерите си работят достатъчно ефективно.

# 54
  • Мнения: 9 990
Реагирах първоначално на репликата "тяхно си дете, тяхна си отговорност". Ейнджъл, шофираш ли често?

защо? това какво точно значение има?


защото ако по-често се возиш, може да кажеш "тяхна си отговорност". Ако шофираш непрекъснато с  дете/деца отзад, знаеш, че не си застрахован от това, да участваш в ПТП и тогава носиш отговорност, че си зад волана. Чуждото дете извън столче вече става и твоя грижа, твое притеснение.

но както и да е това.

аз още не мога да проумея защо все полицаите са ви виновни.

Това е точно така.И го знам от Личен опит.С тази разлика, че на мен полицаите НЕ сами виновни-напротив-подавам си сигнала-те си реагират.Повече сигнали=повече реакции.

# 55
  • София
  • Мнения: 44 115
ОК не от там насетне..първо...все тая...
Но да в крайна сметка първо или после...всеки носи отговорност само за личните си действия, за това и казах, че техните деца са тяхна, а не моя отговорност, няма как аз да ходя да им ги сложа в столовете.
Другото вече е работа на полицията.
Не зависимо лично ли полицаят ще ти вземе парите(точките, книжката) или с камера и глоба по пощата, съд и т.н.

# 56
  • Мнения: 22 433
Не можеш да сложиш чужди деца в столчета, факт е.
Но ако недай си боже участваш в ПТП с кола, в която децата са необезопасени и деца в нея пострада. Тогава ще съдят теб за нанасяне на вреди, а не родителя, че не си е сложил детето в столче и в следствие на това е загинало, или е с увреждания и т.н.

# 57
  • София
  • Мнения: 44 115
Дали? а ако родителят е виновен за катастрофата? Да не говорим, че в милата ни родина могат да те съдят за абсурдни неща, вкл. ако пян колоездач се блъсне в спрялата ти кола.... та човек по тази логика най-добре изобщо и да не се качва в колата да кара.

# 58
  • Мнения: 9 990
ако...дали...няма значение вече.Ти си Участвал в ПТП и дете е пострадало, защото не е обезопасено.Принципно Може и да Не се случи.Но-Превенцията е чудесена.А може и да ти се случи Ти да си виновен за ПТП-то/наистина се случва, колкото и да си опитен и внимателен-да предизвикаш-при низ от определени събития/И ПтП-то да е леко, но да има пострадало необезопасено дете, защото се е изтъркулило и е забило глава някъде.

# 59
  • София
  • Мнения: 44 115
То може да си виновен или невинен в ПТП детето да е обезопасено и пак да пострада...вече много в страната на ако-тата отиваме.

Общи условия

Активация на акаунт