Деца в колата

  • 3 423
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • Бургас
  • Мнения: 372
Хора,вероятно ще ви изненадам с мнението си,но аз почти не съм виждала деца без столче в последно време или просто не се вглеждам и не забелязвам достатъчно..Това обаче по-скоро за малките деца,виждала съм големи деца на около 8-10-12 години без стол и колан на задната седалка. Не мога да си представя да пътувам аз или някой от семейството ми необезопасен.Дори в такситата,при пътуване около3-5мин., слагам колан. Peace

Последна редакция: чт, 08 сеп 2011, 03:55 от elf4eto

# 76
  • Мнения: 292
Преди 3-4 дена, спрели на бензиностанция, за да зареждаме, жената, която ни обслужваше с насмешка коментира как 5 г. ни дъщеря е все още в столче.Нямало смисъл от него, придружено с махване на ръка.С гордост ни се сподели, че нейната дъщеря, на 6г. в момента, е без столче в колата от 2годишна. При моето учудване и изумено питане защо, ми се захили тъпо и се заобяснява тип- няма от какво да ме е страх мен.Закони, обезопасяване...нея не я интересувало, постилали й на задната седалка, като искала да спи и това си е...
Има "майки" и Майки!

# 77
  • Мнения: 442
С гордост ни се сподели, че нейната дъщеря, на 6г. в момента, е без столче в колата от 2годишна. При моето учудване и изумено питане защо, ми се захили тъпо и се заобяснява тип- няма от какво да ме е страх мен.Закони, обезопасяване...нея не я интересувало, постилали й на задната седалка, като искала да спи и това си е...
Има "майки" и Майки!

    Ето такива много ги ''харесвам''!  Sick Когато има правила, трябва да се спазват. Не само заради нас, а и заради хората около нас. Не може се мисли по този начин: '' Това си е моя работа, аз така си решавам.''  Правилата са, за да се спазват!
     Аз също имам примери за хора, които смятат за, едва ли не, прекалено да спазват определени правила. Смешно било, глупаво било. Докато има такива, няма да се оправим. ''Свободия'', а не демокрация е нашето!  ooooh!

# 78
  • Мнения: 22 444
MrsS, на такива родители само им пожелавам да са им живи и здрави децата.
Друго няма какво да каже човек на ширещата се простащина и безхаберие за здравето на собственото ти дете.
Не го разбирам и не бих могла.
Единствено яки глоби ги оправят такива. Белким като им бръкнат сериозно в джоба, пък решат да сложат столче. И то пак няма да са се загрижили за детето си ами за това, че плащат солени глоби.

Дъщеря ми наскоро стана на 4г, и си е в стола. Ще е в него и на 5г, и на 10г.
Нека на някои да им е смешно.

# 79
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Единствено яки глоби ги оправят такива. Белким като им бръкнат сериозно в джоба, пък решат да сложат столче. И то пак няма да са се загрижили за детето си ами за това, че плащат солени глоби.


Съгласна съм само с глоби става в България Peace
Вчера например прочетох, че има предложение за неспиране на пешеходна пътека да  се глобява водача с по-висока сума и отнемане на книжката за месец. Мисля, че необезопасяването на дете в колата е не по-малко нарушение. Wink

# 80
  • Мнения: 7 114
Мирама, колкото и странно да звучи отговорът - прави са. Актуването се прави с доста повече данни за нарушителя.
По-лошото е, че органите бездействат. Незаинтересовани са точно тези нарушения да актуват. Пример от лятото. Всъщност два примера.
Миналата година спяха колата, защото мъжът ми не е закопчан. Ние с бебето отзад бяхме овързани и по местата си, а той се разкопча, за да може да достигне до устройството за активиране на бариерата. Трябваше да освободи своевременно платното и за следващите коли след нас. Бариерата се активира еднократно. Принцип ни е, че колата не тръгва без колан.
Тази година. Пак на същата бариера. Този път всички овързани, но пак ни спират. Софийски номер, защо да не попаднем в извадката им. Минава проверката и потегляме, а след нас прелетява кабрио, в което на задната седалка една жена държи съвсем малко дете. Един колан не беше сложен отзад, където успях да видя. Нямаше и спиране на автомобила по незнайни за мен причини. органи, какво да ги правиш.   

# 81
  • София
  • Мнения: 14 710
Прясна случка-след Дупница-в колата пред нас дете с памперс, около година си играеше върху кората над багажника–комби беше колата. Ама километри, при натоварено движение...Докато открием на кого да се обадим-на 112 казаха да търсим КАТ-ги настигна една патрулка и ги накара да отбият. Дано да има ефект при тях.

# 82
  • Мнения: 22 444
рони, колко повече данни от това да обясниш какво е нарушението и да продиктуваш номера на колата?
Но като се има предвид, че за нарушения ставащи пред очите им не спират и глобяват, какво остава за такова, което не са видели. От тази гледна точка си права, да.

# 83
  • Мнения: 7 114
Достатъчно, за да не падне наказателното постановление в съда заради процедура.
Примерно кой е шофирал автомобила + двама свидетели на нарушението, които да бъдат записани в акта за установяване на нарушението. Дреболии и ситнежи, но от значение.

# 84
  • Мнения: 1 420
Адмирирам всеки, който сигнализира за какъвто и да е проблем. За съжаление, все повече за убеждавам, че тези сигнали са като глас в пустиня...просто никой в тази държава не иска да постави каквито и да е рестрикции. Тогава, в крайна сметка си казвам - всеки отговаря сам за своите деца. Моите от раждането си пътуват само в столче в колата  Peace

# 85
  • София
  • Мнения: 1 177
Сещам се за случая с Бритни Спиърс , която возеше 4-месечното си бебе отпред в скута.
А ето къде някои изпращат снимки и сигнали за подобни нарушения.

# 86
  • Мнения: 1 986
Моята кака е на 11 и половина, но още ползваме детската седалка, защото още не е достатъчно висока и коланът ще й минава през врата.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 826
А кат си помисли човек, че сега му е времето да възпитаме т.нар "гражданско общество"...
Голямата ми дъщеря никога не е возена без стол или колан и ако случайно някой пропусне да й сложи колана надава неистов вой за това. Просто за нея не съществува вариант "без колан". И е хубаво всички да са така.

# 88
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
Малката се вози в стол от новородена, голямата- от двегодишна( дотогава нямахме кола и нужда от детско столче). Вече е на 6, висока е, но просто сменихме столчето с табуретка( сещате се, без колани, само за повдигане).
Да, прави ми впечатление как се возят чуждите деца, но знам, че и да сигнализирам някъде няма да има смисъл. За мен е по- важно моите деца да са достатъчно обезопасени, колкото и егоистично да ви звучи. Не ме касае пряко какво става в чуждите автомобили.

Общи условия

Активация на акаунт