Не мога да приема още мисълта, че ще имам момче!

  • 15 461
  • 72
  •   1
Отговори
Здравейте,
очаквам първото си дете, вече съм 5 мес. и доктора ми каза че ще е момче.
Винаги до сега съм си мислела, че като си имам дете ще е момиче.
Дай боже всичко да е наред и да е живо и здраво, но все още не мога да приема мисълта, че ще е момче.
Дали с напредване на бременността нещата ще се променят или може би като се роди...
А при вас как е било с мисълта за пола на бебето?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 320
Никога не съм мислила какво ще е! За мен въпроса седеше така- каквото и да е, то си е моето дете и аз ще го обичам винаги. Исках само да мине всичко наред и да е живо и здраво!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
И аз като разбрах, че ще си имаме бебе се бях настроила за момиче, но и при мен в 5-тия месец се видя добре и то, че ще е момче. Отначало свиквах с мисълта, а след като се роди вече изобщо нямаше значение пола. Той си беше нашето бебче. Дребния вече е на 6 години и първоначалните желания в първите месеци на бременността ми са някакъв далечен спомен, за който си спомням само с лека усмивка. Наистина щом бебето се роди няма никакво значение дали е момче или момиче, то си е твоето бебе и това е най-важното.

# 3
  • Мнения: 8 505
При мен беше обратното-и двамата много,ама много искахме момче.И на всичкото отгоре не искахме доктора да ни казва пола му.Представи си изненадата (и разочарованието) ми,когато ми я връчиха и с радост заявиха:"МОМИЧЕ Е!".После ми я дадоха след 9 часа и през това време вече бях сжикнала с мисълта,че имам дъщеря.
Мисля,че дори сега да не можеш да го асимилираш,когато се роди,ще си щастлива,че имаш син.А следващото ти пожелавам да е момиче Wink

# 4
  • Мнения: 6 164
Че ще промениш чувствата си, ще ги промениш, няма начин, то е твоята рожбичка и ще я обичаш, не бой се. Grinning

Друг е въпроса, че сами си създаваме тези емоции, като предварително се настройваме за едно или друго. Сами сме си виновни.
Аз например точно обратното - толкова много исках да е момче, ТОЛКОВА много, че като отидохме на фетална, стоях пред кабинета и уплашено гледах мъжа ми и му викам "Ами ако сега каже, че е момиче, как ще погледна дъщеря си в очите?" Shocked ... Той ми се смя много... Е, момче се оказа за моя радост, но всичко е до психологическа нагласа, и всичко е в твоята глава.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 743
Ох,миличка.Разбирам те!И аз така се надявах второто да е момиченце...Казаха ми в 5ти месец ,че ще е момче .До последно все се надявах да стане нещо,но не би...
Само,че когато след раждането гушнеш малкото мъниче в обятията си бъди сигурна,че изобщо няма да те интересува това,че не е момиче.То ще ти е най-скъпото нещо на тази земя и всичко друго ще го забравиш!!!
Леко бременеене и раждане!Не се мори с такива мисли ,а се радвай на това което ти предстои!  bouquet

# 6
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Прекрасно е да имаш МОМЧЕ!!!!!

# 7
  • Мнения: 1 187
Аз пък винаги съм искала да имам момче,(особенно за първо дете). Thinking Незнам,представях си как ще го възпитавам да не е накой лигоч,как ще го водя на стрелба и такива работи...  Rolling Eyes Пък и бъдещия татко вече има една щерка,та  май и на него му се искаше повече момче(макар да не си го признава гласно),  Wink ама се оказа в 7 месец,че ще е  госпожица. Whistling И к'во от това-няма да я върнем,я! Hug Тя си е наш'та пумпалка и това е!Пък и таткото все казва,че ще караме до момче...   ooooh!  hahaha

# 8
  • Мнения: 1 489
И аз така като тебе се бях настроила за момиче.Обаче не изключвах варианта и да е момче.Но докато не родих аз не повярвах,че ще е момиче.Даже с таткото бяхме измислили само женско име и когато отивах да раждам викам ако  е момче как ще се казва.И тога измислихме и мъжко име.

# 9
  • София
  • Мнения: 679
Аз пък винаги съм си представяла като първо дете момче, но още в 17 г.с. твърдо рекоха госпожица и туй то. Бързо свикнах с мисълта и като се впуснах в пазаруване на розови дрешки и няма спиране. Е купих и доста сини та често ни питаха дали е момче Laughing. Таткото път винаги е искал малка принцеса и сега са голяма любов. Аз се надявам да се класирам на втория опит с един малък принц.

# 10
  • Мнения: 8 505
Пък и таткото все казва,че ще караме до момче...   ooooh!  hahaha

Ха-ха,а ние ще караме до 2 момчета newsm05

# 11
  • Мнения: 5 253
И аз винаги съм си мечтала първото ми дете да е момиченце, но се оказа че ще бъда майка на момченце  Hug
Когато доктора ми каза 100% момче ревах, неможех да повярвам, неисках. Бях чувала какви ли не неща, че момченцата се развивали по бавно, че били по големи лигавета и т.н. е убедих се, че не е точно така  Embarassed Но с времето свикнах с мисълта, а в момента в който се роди и го видях ,гушнах, нацелувах се почувствах най-щастливата майка на света. Старите хора са казали "Първото дете, каквото Господ реши. За второ,трето..., ще предявяваме изискванията си"   Wink
Така че напълно те разбирам как се чувстваш, но бъди спокойна, радвай се и се наслаждавай на бременността си   bouquet

# 12
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
И аз се бях настроила за момиче,и тъй като доктора до последно не беше сигурен какво ще е аз до последно знаех че ще е момиче,обаче ме изненада момче.Не се притеснявай като се роди ще си най щастливия човек на света и пола вообще няма да е от значение за теб Grinning

# 13
  • Мнения: X
Разбирам те напълно. Аз пък бях обратното много исках момче, но в седмия месец рекоха и отсекоха - девойка! Че, като ми стана едно кривооооо /а сега, като се сетя и си мисля колко съм била глупава/, е за около месец приех мисълта, а наистина, след като се роди ама изобщо не те интересува какво е, само да е здраво и дори да ти предложат да е същото дете с другия пол няма да искаш.

Сега съм дори щастлива, че си имам момиченце и не го сменям за нищо на света, пък, ако е рекъл Господ второто може и да го улучим Mr. Green

# 14
  • Мнения: 603
Аз също исках момиче. Но след като забременях бях сигурна, че ще е момче. Доктора до последно твърдеше, че ще е момиче. За всеки случай се запасихме с едно женско и едно мъжко име. Към края на бременността, наистина, не ме интересуваха подробности като пол. Единственото което исках беше живо и здраво бебче. И слава богу такова ми се роди - МОМЧЕНЦЕ!
Трябва да ти кажа, че сега съм една щастлива мъжка майка и много се забавлявам от момчешките лудории на сина ми, въпреки че, мечтаех да правя ... плитчици. Не бих го заменила за никое друго дете, пък било то и момиченце Mr. Green
Безпроблемна бременност  и здраво бебче, пък за пола не му мисли:lol: Със сигурност за теб ще е най-страхотното момченце или момиченце на света!

# 15
  • българия
  • Мнения: 31
аз също много, ама мнооого желаех да е момиченце. малко сладко пухкаво момиченце. но се роди малък, сладък, пухкав юнак.  newsm30В момента в който ти го дадът и го гушнеш това малко човече е вече всичко за теб и най - малко значение има дали е момче или момиче. Поне при първото беше така. За второто се надяваме все пак да е девойче но каквото дойде.   newsm32

# 16
  • Мнения: 2 755
Не разбирам, какво значение има пола на детето? Момче или момиче, няма значение ( поне за мен ). Важното е да е живо и здраво. Пожелавам ти леко бременеене и едно здраво и хубаво момченце. ( и ще видиш, колко хубаво е да имаш един малък палавник вкъщи ) Laughing

# 17
  • Мнения: 2 910
Аз бях сигурна,че първото ми дете ще е момче,поне така исках,но към 6-тия месец,ми казаха момиче и така си беше.Когато разбрах бях леко разочарована,но за малко.Сега като се сетя колко съм била глупава,а съм толкова щастлива,че имам дъщеричка.То разбира се,че е най-важно да е живо и здраво детенцето,независимо от пола.
Спокойна и щастлива бременност и бъди сигурна,че ще го обикнеш детето от момента,в който го видиш,без значение момиче или момче.

# 18
  • Мнения: 5 468
На мен в 5-ти месец ми казаха, че ще имам момче. Бях много разочарована, защото все си мечтаех за момиче и имена бях измислила и бъдещето й чак бях начертала Crazy. Изведнъж - момче! Помня, че излязох от кабинета и изпратих СМС на сестра ми - момче ще е Sad. А тя ми отговори - Ами момче да е, какво да правим сега... Абе пълна НЕрадост.
Отидох да раждам и на ехографа ми казаха: Знаеш ли, че ще имаш момче?, викам - Знам, знам..., вече посвикнала с мисълта, че ще се ражда Гошо. Терминът ми беше за Георгьовден и го бяхме излислили да е Гергана или Георги. А и името не ми харесваше. Абе, пълна трагедия Joy.
Родих с пълна упойка и идвайки в съзнание, акушерката ми носи едно вързопче и вика - Айде, честита ти дъщеричка! Shocked Shocked Shocked Момиче!!!
Сега си мисля, че съм си мислила само глупости с този пол, защото и момче да беше, пак щях да го обичам и да ми е толкова мил, колкото ми е мила дъщеря ми. Ама докато си бременна и само щуротии мислиш... и туй то. Пожелавам ти леко раждане!!!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз също исках момиче. Но след като забременях бях сигурна, че ще е момче. ....


и аз бях така.Винаги съм искала момиче (защото сме 2 момичета и си мислех,че и мен това ме чака)но от самото начало бях абсолютно сигурна,че ще е момче.Даже в 4 месец купих комплекта за исписването Embarassed .Като гушнеш бебето нищо вече няма значение Heart Eyes

Лека бременност,и не се товари с такива мисли  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 645
Напълно те разбирам.
Само че аз исках много да имам момиченце.На видиозона(бях в 5 месец),лекаря ми каза че ще имам момче - даже ме попита как се казва свекъра Mr. Green,...Качили е от значение.......
В този момент направо ми се ревеше и до вечерта ми беше много криво.
Мина ми след 2 - 3 дни, и се постепенно започнах да се настройвам за момче , и то до такава степен че вече не исках момиче - а и аз имах чувството че ще имам момче.

# 21
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Разбирам те напълно. Аз пък бях обратното много исках момче, но в седмия месец рекоха и отсекоха - девойка! Че, като ми стана едно кривооооо /а сега, като се сетя и си мисля колко съм била глупава/, е за около месец приех мисълта, а наистина, след като се роди ама изобщо не те интересува какво е, само да е здраво и дори да ти предложат да е същото дете с другия пол няма да искаш.

Сега съм дори щастлива, че си имам момиченце и не го сменям за нищо на света, пък, ако е рекъл Господ второто може и да го улучим Mr. Green

Точно така беше и с мен.
Исках много,много момче. Сега съм много щастлива и горда със щерчето.

# 22
  • Мнения: 2 381
Не се настройвай така песимистично.Важното е да е живо и здраво, пък дали ще е момче или момиче ....По-късно има вероятност да се окаже, че ще имаш дъщеричка.Случва се лекаря да не познае.Сега се радвай на бременността си!  bouquet

# 23
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Аз в началото на бременността си мислех,че ще бъде момче и даже така си му говорехме като на момченце.Беше много шавливо бебе и все още си е такова.После към 5 месец докторите казаха-момиче.Отначало малко се разочаровах,но бързо свикнах с мисълта за дъщеричка.Като се роди,бях много щастлива и даже се радвам,че първото ми дете е момиче.Важното е да е живо и здраво.Ще видиш,че няма никакво значение пола,то ще си е твоето детенце и толкова.Лека бременност и раждане!

# 24
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Въобще не се коси,като се роди ще видиш,че е наи-прекрасното
бебе на света и няма да искаш да е друго!И аз по-принцип
исках момиче,но сега съм щастлива с малкия мъж до себе си!
Момиче следващия път! Praynig
Леко бременеене,раждане и много щастие!  bouquet

# 25
  • Мнения: 2 922
Прекрасно е да имаш МОМЧЕ!!!!!

Радвай се! Да е живо и здраво бебето, пък следващото може да е момиче  Grinning

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 919
Във въпроса ти мила се крие и отговора. Наистина като родиш няма да има никакво значение. И аз като че ли повече исках момиченце.
След като се роди бебчо  и му  видиш личицето , независимо от пола за теб това ще е най-сладкото детенце.
Когато нашето момченце беше на 3 дни мъжът ми ме попита още ли искам да е момиченце. Повярвай ми направо се обидих. Откакто съм го зърнала, не го сменям за нищо на света!!!!

# 27
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ние пък с таткото искахме момче, и яз бях уверена, че ще е момче, даже му говорихме на мъжки род, докато докторката не ни каза в 4 месец, че може би ще е момиче, първия момент се разочаровахме и се чудих какво ще го правя това момиче, а мъжа ми беше по разочарован и от мен, но свикнах с мисълта даже се настроих за момиче, казах си щом е момиче значи е за мое добро... И така повече не ме гледаха на видеозон, докато не родих, още не се бях усетила, че е излязло бебето когато чух "момче". Като, че ли не бях много изненадана, приех го радушно, без излишни емоции. А като казах на мъжа ми по телефона, да дойде да види сина си той умря от щастие.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Ох,миличка.Разбирам те!И аз така се надявах второто да е момиченце...Казаха ми в 5ти месец ,че ще е момче .До последно все се надявах да стане нещо,но не би...
Само,че когато след раждането гушнеш малкото мъниче в обятията си бъди сигурна,че изобщо няма да те интересува това,че не е момиче.То ще ти е най-скъпото нещо на тази земя и всичко друго ще го забравиш!!!
Леко бременеене и раждане!Не се мори с такива мисли ,а се радвай на това което ти предстои!  bouquet


Това щях да ти напиша и аз,но не съм се отказала за момиченцето. Flutter А ти Дамаянти? Hug

# 29
  • Мнения: 1 544
Ех това ми е много познато при първата бременност толкова исках да имам момиче че имах чуството че ако е момче ще се побъркам е благодаря на Бог момиче е но чак след като се роди и усетих какво е да си майка вече знаех че повече никога това няма да има значение какъв пол е и сега когато чакам второ бебче и все още незнам какво е единственото което се моля е да е живо и здраво и въобще не ме интересува какво ще е дори почти не се и замислям така че каквото и да чустваш сега когато бебчето се роди въобще няма и да се сещаш какво си мислила какво си искала и дали си разочарована или не. ще го заобичаш от първата секунда и нищо друго няма да те интересува

# 30
  • Мнения: 2 327
не си създавай излишни неприятни емоции. Първо може и да са сбъркали. На мен четвъртия месец ми казаха че ще е момче, после че ще е момиче, ама аз си знаех че е мъжко.
До някъде предпочитах момиченце, защото по-лесно мога да го възпитам сама.
Но сега не се замислям по въпроса. Simple Smile

Майка ми ми е разказвала как е искала аз да съм момче и когато докторите и казали че има момиче след доста тежко раждане тя била разочарована и доктора я питал - Да го върнем ли? Simple Smile Ама не са ме върнали...

# 31
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Аз много исках да имам момиченце и вярвах, че ще е такова още преди доктора да ми каже, че е момиченце. Незнам защо, но не искам момче Rolling Eyes, не че ще го върна, де!

# 32
  • Мнения: 1 555
Независимо от пола това е твоето Дете !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Живей с тази мисъл и бъди щастлива !
Лека бременност !  bouquet

# 33
  • Мнения: 1 393
Важното и да ти е живо и здраво и да се роди без каквито и да били проблеми,а пола е без значение.Само като го видиш и ще се влюбиш в него завинаги  Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 2 271
Ние с таткото искахме да имаме дъщеря. Още преди да забременея сме си мечтали за момиченце, дори като забременях измислихме име. В 5-и месец лекарката ми каза, че много ясно се вижда, че нося момиче. Като казах на тати, той много се зарадва, аз също... Но следващия месец същата гинеколожка ми каза, че е момче. Бях леко разочарована, защото много се бяхме навили за момиче. Но бързо свикнах с мисълта и като родих, бях абсолютно подготвена и настроена за син. Толкова много съм свикнала с това, че имам момченце, че изобщо не съжалявам, че не се сбъднаха желанията ни... И все пак се надявам един ден да имам и дъщеричка....

# 35
  • Мнения: 2 000
И аз до оня ден имах усещането, че този път ще е момиче, но в сряда като ходихме на консултация и лекарката каза, че ще е пак момче. В началото ми стана малко кофти, но гледах да не го показвам, а само за 1 ден свикнах с тази мисъл и сега се радвам, че ще имам пак момченце. Най-важното е всичко да е наред, а пола си е божа работа.

# 36
  • Мнения: 1 032
Като прочетох заглавието на темата и първата ми реакция беше да ти напиша "А шамари не искаш ли". Като прочетох постинга ти обаче ми стана ясно, че всъщност изпитваш съвсем нормални чуства. Съвсем логично е когато си имала някакви нагласи да се почустваш в началото малко разочарована, но не се притеснявай. Както и момичетата са ти писали когато си видиш бебчето ще забравиш какъв пол си искала да е. Лека бременност и да се радваш на едно хубаво и пухкаво здраво бебоче. Пък за дъщерята не се притеснявай, след някоя и друга година и тя може да е факт за всичко си има време.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 289
Еее,споко де може да са в грешка докторите,то до края може всеки месец различно да ти казват,а и до последно не се знае!И ние с мъжа ми мнооооооого искахме щерка,от първия път в който бяхме заедно той ми каза,че иска дъщеря от мене,и аз едва ли не се чувствах длъжна да родя момиче.Първия път ми казаха "момиче",мъжът ми се просълзи,да ама на щерката и порасна пишка след някой друг месец.Е,имаме си прекрасен син,когато се роди казах:"Колко е хубав!",беше съвършен,е когато родиш ти сама ще се убедиш в думите на всяка една от нас,независимо да ли е момче или момиче.Желая ти лека и спокойна бременност,а на финала едно прекрасно м...........................  bouquet

# 38
  • София
  • Мнения: 747
На мен ми казаха, че ще е момиче в 6-ти месец, после в 8-ми потвърдиха, а и аз много исках момиче, защото в нашата рода аз съм последното момиче , дето се е раждало...и така представях си една принцеса..., но излезе принц Grinning След като го погледах няколко часа бях сигурна, че това е единственото дете на този свят, което съм искала Grinning

# 39
  • Мнения: 578
Аз винаги съм си мечтала за момченце и слава Богу такова си имам Heart Eyes Винаги съм си мислила, че ако имам момиче няма да го обичам толкова EmbarassedПосле като имах проблеми с бременността си виках, че само да е живо и здраво пък каквото иска да е.

# 40
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
винаги съм мислила само да е живо и здраво такива предрасъдъци да е момче или момиче не съм имала и с наредването на бремеността все повече ще започваш да обичаш това човече Grinning

# 41
  • Мнения: 934
Първото ми дете е момиче, когато разбрах че съм бременна отново исках да е момче но, гопожицата си пролича отрано, в момента в които ми казаха, че е момиче си казах ето още едно прекрасно нещо, следващия път може и да докарам момче, но сега ще имам още една малка кукла и дотам с терзанията момче или момиче.

# 42
  • Мнения: 781
Първо ти пожелавам щастлив край на бременността ти и живо и здраво бебче Simple Smile
Аз незнайно защо винаги съм си мислела, че ще имам момче. Когато забременях бях почти убедена. А таткото нямаше претенции- искаше само да се роди здраво бебе. В 5 месец ми казаха 70 % момиче. бях много разочарована, но въпреки това си мислех за момченце. Бебето беше седалищно до последно само за 2 седмици в 9 месец беше се обърнало и се видя, че е момиче. Приех го.  А сега, когато се гушкаме се чудя на себе си как съм могла да искам момче Simple Smile

# 43
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Имало едно време един лекар, който питал родителите какво искат да имат.
"Момиче!" - казвали те, а той им отговарял - "Съжалявам, ще е момченце"
На тези, дето искали момче, обещавал дъщеричка.
И това го правел нарочно - да свикнат с мисълта за бебе от другия пол.
А ако се случело да е точно това, което са искали, никой не се сърдел на доктора Wink
Да не ходите при същия лекар? Wink

Помисли си, да имаш момченце не е толкова страшно Simple Smile
Предстви си един малък човечко, дето е абсолютно копие на баща си... но е взел от теб всички хубави качества... няма ли да го харесваш? Няма ли да му се радваш?

И още нещо... Много е важно да е здраво бебче...
Това е най-важното, повярвай ми...
А момченце или момиченце - и едното, и другото е хубаво.
После ще се потрудите за момиче Simple Smile

# 44
  • Мнения: 1 107
В момента, в който родиш, ще се чудиш как си могла да си мислиш такива работи, повярвай ми  Simple Smile
Още от малка съм си представяла как един ден ще си имам дъщеричка, но като ми казаха "момче" още на видеозона, полудях от щастие  Mr. Green
Сега определено искам и следващото да е момче, а ако пък кажат "момиче" сигурно пак ще съм на седмото небе Simple Smile

# 45
  • Мнения: 1 172
И аз исках момиченце, но отсякоха момче - 100% сигурно.... За 2-3 седмици свикнах с тази мисъл. Когато го родих, питах плахо "Момче ли е" и някак си ме беше страх да не ми кажат "не, момиче". Сега като се замисля, много тъпо е било с това настройване за пол... ама а де, първо дете, трепетно очакване...
Каквото и да е детенцето ти, ти ще си неговата майка и съм сигурна, че в момента в който го зърнеш, ще забравиш всичките си чуденки  и нагласи относно пола му Simple Smile
Пожелавам ти безпроблемна бременност и леко раждане Simple Smile

# 46
  • Мнения: 4 629
И двамата с мъжа ми искахме момиче, но имаме момче. Не ни беше лесно да свикнем с мисълта, но стана преди да се роди бебето. Като се има впредвид, че нямаме избор, а и с нищо не може да се промени пола на бебето  Laughing

# 47
  • Мнения: 105
И при нас беше същото, сигурни бяхме че ще имаме малка принцеса, обаче то - разбойник  Heart Eyes Не само свикнах, но и не мога да си представя живота с някоя лигла. Шегувам се, разбира се, дано майките на момичета не се обидят, но мисълта ми е че ще свинкеш като нищо... Не искам никое друго бебе, не знам вече защо толкова много искахме момиче.

Освен това, представи си само като стане на 16, не знам как бих я пускала да излиза. Момчетата май ги дебнат по-малко опасности и, може и да е клише, ама живота им все пак е по-лесен.

# 48
  • Мнения: 277
Мдааа...
И аз винаги съм искала момиче - да връзвам панделки, да я издокарвам, да ми помага, да сме си приятелки  Blush
Да, ама, не - през цялата бременност бебето се виждаше като момче и се роди момче, а аз и до самото раждане таях някаква надежда да е момиче  Embarassed
Но са прави мамите - после изобщо не можеш да си представиш бебето ти да е от противоположния пол  Wink Скоро гледах как сменят памперса на едно момиченце и ми се стори много неестествено, че си няма пишле - представяш ли си  Grinning
Лека бременност, положителни мисли и здраво бебе ти желая, останалото е без значение! stork-boy Wink

# 49
  • Мнения: 191
я не се излагай това ще е твойто сладко бебе какво знаяение какво ти като една позната тук във форума тя и рева по телефона че е момче а сега неможеш да му се порадваш даже само си го гушка

# 50
  • Мнения: 730
Аз още преди да забременея много исках момиченце(тати също) и си измислях само и единствено женски имена,просто нямах търпение да ми кажат пола на бебо,е в петия месец най-накрая се сбъдна моята мечта,че ще стана мама на госпожичка  smile3522  Hug,но и момче да беше пак щях да го обичкам много,за второ искам момченце,ама ще видим тати дали ще изпълни поръчката Wink

# 51
  • Мнения: 8 769
Първият път като забременях, искахме да е момче. Но когато казаха момиче-приехме новината, все4 пак, наше детенце ще е! Hug Вторият път казаха-момче! И тогава изпаднах в шаш! Ами така бях свикнала с момиченце-знаех процедурите, особеностите...ееех, че ;лесно...А момче как се гледа? #Crazy newsm78 Абе няма угода с две думи, но пък си ги обичам слънчицата и не заменям избора на съдбата за нищо! Страхотно преживяване е!  Grinning Гледай напред и мисли с любов за бебенцето! Ще имаш такова детенце, каквото трябва! Wink

# 52
  • Мнения: 247
Прекрасно е да имаш дете - полът няма значение, ще го усетиш на първата ви среща Grinning Леко раждане и спокойно Grinning

# 53
  • Мнения: 1 259
Ние до 8-мия месец си мислехме,че ще имаме момиче,и изведнъж се оказа момче Grinning,трябваше ни седмица да свикнем все пак си е наше детенце без значение пола Heart Eyes

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 1 366
Откакто решихме, че искаме бебе от тогава винаги го споменавахме в женски род с името дето бяхме решили да му дадем, аз открай време бях убедена, че ще имам момиченце, но два месеца преди да забременея сънувах,  че имам момче, дори личицето му запомних, та преди два месеца се потвърди съня ми, ще имам момче, ами сега като се почна едно мислене, никога не съм мислила за момче, нито пък за име на момче, но от както го сънувах приех, че може да имам момче, а сега вече свиквам с тази мисъл и вече се радвам.  Simple Smile
Божа работа е това, дано някога да стана и мама на момиченце.  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 3 478
До някъде ми е познато чувството, защото аз много, много исках момиче. Да но като забременях, много неща сочеха че ще бъде момче ( от хорски приказки и неща които бях чувала че предсказват). Винаги си мислех че ако ми кажат-момче е, ще бъда разочарована през цялата бременност. Затова малко преди ултразвука започнах да се нагласям психически за момченце и мисля че като отидох бях наясно какво може да ми кажат. И каквото и да беше то щях да съм добре. Опитах се да свикна с мисълта че ще имаме момченце, нооо мечтата ми се сбъдна и ни казаха госпожичка. Факт е обаче, че щях да приема новината и за момченце и да го преживея. Едно е сигурно, веднъж като го видиш, няма и да си помислиш повече за това. Ще видиш как ще му се радваш и ще го обичаш. Дано скоро се отърсиш от тези мисли, пък и все пак ( макар и клише) винаги имате право на друг опит.

# 56
  • Мнения: 79
да се роди живо и здраво!!!после ще забравиш за тия твои желания!!!пък туку виж се е пръкнала някоя девойка!!!! Praynigда ти кажа честно-пожелавам ти го,искрено!!!! Peace

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 926
На 4етвъртия месец ми казаха 4е ще е момиченце. Оттогава знам, но не изключвам възможностт да се роди и момче , защото напоследък е застанало така 4е не може да се различи на 100%. #Crazy
Засега купуваме всичко в неутрални цветове Wink, а и имаме вариант и за женско и за мъжко име.
Мисля 4е всяка мама ще си обича детенцето каквото и да е!!

# 58
  • София
  • Мнения: 438
Ох,миличка.Разбирам те!И аз така се надявах второто да е момиченце...Казаха ми в 5ти месец ,че ще е момче .До последно все се надявах да стане нещо,но не би...
Само,че когато след раждането гушнеш малкото мъниче в обятията си бъди сигурна,че изобщо няма да те интересува това,че не е момиче.То ще ти е най-скъпото нещо на тази земя и всичко друго ще го забравиш!!!
Леко бременеене и раждане!Не се мори с такива мисли ,а се радвай на това което ти предстои!  bouquet

И двата пъти знаех, че ще е момиче или по-скоро чувствах. Първия път дори няколко пъти ми бяха казали, че ще бъде момиче, но не би... В първия момент, когато се роди Крис не можех да разбера майтапят ли се с мен, въобще не повярвах, но се влюбих в него в момента в който го видях. През втората бременност в самото начало ми казаха, че ще е момче. Боже, колко се надявах, че ехографите отново грешат,  но ми било писано да съм мъжка майка!
Целувки и не се тревожи всичко ще бъде наред!

# 59
  • София
  • Мнения: 3 695
При мен беше същото - винага като се заговорехме с приятелки за бебета все женски имена си избирах.
Дори и като се роди племенника - така се получи че и 2те баби са с момченца и се надямахме на момиченце
Чесно дори се бях настроила- а и по японската схема за забременяване трябваше да е момиче Crazy
Но като дойде един ден миличкият ми племенник който е само на 3 годинки/е почти на 4 вече/ и като рече че иска бебето да си има пишка че да не пикало през дупето като Аси/една негова приятелка/- се видяхме всички в чудо
До тогава още не се знаеше какво е но само при споменаването че може да е момиче той започваше да пищи и да тропа с крака
И така ми "урочаса " бебето #Crazy
Още от 7 месец знаех на 90% че ще е момче- и свикнах- примирих се само да е живо и здраво
Така че и ти ще свикнеш- нали си е твое каквото и да е - пък може после да помислиш и за момиче- може да ти дам схемата- при теб сигурно ще проработи- при всички познати стана- но аз все съм на опъки още от както съм се родила Wink
Горе главата- а като се роди - прати снимка да видим колко е сладък малкия МЪЖ  bouquet

# 60
  • Мнения: 2 674
бях също като теб! Wink знаех че ще е момиче , така съм си искала, ама казаха  - момче. Отначало не вярвах , ама си казвам нали е добре това е по-важно. Като се роди въобще не исках друго, даже сега не мога да си представя да е момиче!
Второто пак искам да е момче Hug

# 61
  • Мнения: 330
caripi какво значение има какво е,важното е да е здраво!Аз винаги съм искала да имам момиче и така и ми казаха,но все още го поставям под съмнение.Не се настройвай,до последно не се знае какво ще бъде,лекарите много често грешат.Аз и да ми е момченце бебето няма да съм разочарована.И двата пола си имат положителните страни:)Наслаждавай се на бремеността си и не си мисли глупости Naughty

# 62
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Здравейте,
очаквам първото си дете, вече съм 5 мес. и доктора ми каза че ще е момче.
Винаги до сега съм си мислела, че като си имам дете ще е момиче.
Дай боже всичко да е наред и да е живо и здраво, но все още не мога да приема мисълта, че ще е момче.
Дали с напредване на бременността нещата ще се променят или може би като се роди...
А при вас как е било с мисълта за пола на бебето?

Децата са дар; недей така да се тормозиш, ще свикнеш с тази мисъл; важното да е здраво, живо; та това ще е ТВОЕТО дете!!!!
Леко бременеене и по-ведро давай Peace

# 63
  • София
  • Мнения: 1 254
Ееех и аз като бях бременна толкова много исках момиченце... Струваше ми се че ще ми е по-лесно да го гледам... Нали и аз съм момиченце Simple Smile
Първия път като ми каза доктора, че ще е момче и аз като ревнах и два дни - рев... Embarassed Хем ми беше мъчно че няма да е момиченце, хем ме беше срам, че мога да проявявам такива претенций - все пак каквото и да е ще си е мое...
Сега вече месец и половина си отглеждам момченцето и все се чудя как ще си го харесвам като влезне в пубертета, започне да кудкудяка щото му мутира гласа, намрази къпането, почне да се поти миризливо, поникнат му девствени мустачки и се изпъпчи... Ама предполагам, че и тогава ще го обичам толкова  Mr. Green
Ако си разочарована от това, че чакаш момченце, не се притеснявай - това чувство ще изчезне много бързо като се роди детенцето.

# 64
  • Мнения: 5 577
Прекрасно е да имаш момче, несравнимо.

Момиченце също е прекрасно, убедена съм.

Като се появи няма да има значение толкова.

Аз исках момиче по едно време, но в последствие разбрах, че няма значение какво е.
Твое е.

# 65
  • Мнения: 9 990
Ние не сме очаквали определен пол,представях си бебето някак си като баща му,без обаче да се настройвам за пол.В 7 м ми казаха-момиче и двамата бяхме много щастливи...просто очаквахме първата си рожба.Сега,когато мислим за второ дете подхождаме по същия начин-ако е момче-таткото да се чувства малко подкрепен,ако е момиче-2 принцеси никой няма да откаже.Добре дошло е.Друг е въпросът,че понякога страничните хора много настройват/един дядо на площадката ми вика-ааааааа,да раждаш мъжко,че не става така Shocked-викам му-че като съм родила момиче,по-малко ли съм напъвала и по-малко ли ме е боляло?Или домашните-майка ми-по-хубаво е да имаш момиче Crazy/ама тя като е с 2 момичета,кво друго да каже.../Аз пък на всички има казвах да си гледат работата,нашето дете е чакано с любов и е без значение  дали е момче или момиче.

# 66
  • Мнения: 488
Исках само да успея да го износя и да успее да се роди живо и здраво. А, пък и си усещах , че е момче. Но майка ми до последния момент се надяваше да не са познали и да е момиченце.
Ела сега да видиш каква любов са , не се отделят и за минута един от друг.
Ние сме едно момче и две момичета и според майка ми брат ми е най кроткия от нас.(освен едно падане от третия етаж, което и изкара акъла)

# 67
  • Мнения: 275
Аз исках момче. просто винаги съм мечтала първото да е мъжко, а второто женско. но не ми е било фикс идея. Т.е. даже не съм питала на консултациите какво ще е. Аз си бях сигурна, че ще е момче, а мъжът ми беше сигурен, че е направил девойка Simple Smile)) Е, той се оказа прав. Но аз никога не съм се разочаровала - исках всичко да мине добре. Мое си е бебчо, няма да го връщам я! Следващото ще е от другия пол Simple Smile))

Не бой се - само като чуеш как приплаква, излизайки от теб, ..... повярвай ми всичко в теб ще се преобърне и ще си кажеш: дано е живо и здраво, мое е и няма значение пола Simple Smile))))) А имаш и няколко месеца да свикнеш с мисълта. Гледай да се срещаш повече с твои приятелки с деца, особено с момченца и ще видиш хубавата страна да имаш момченце Simple Smile))

# 68
  • Мнения: 36 030
не ти го пожелавам, но ако ти кажат, че има проблем с него, веднага ще забравиш грижите за пола!

# 69
  • София
  • Мнения: 980
така така
и аз исках момче, да закриля и се грижи за по малките си братя и сестри, а и както казва един колега, като е мъжко мислиш за една паца в квартала, като е женско трябва да мислиш за всички паци.
така че се радвай, този свят и времена не е много за момичета, ЧЕСТИТО!
И голямо БРАВО на таткото newsm10 newsm10 newsm10 newsm10

# 70
  • София
  • Мнения: 2 217
не ти го пожелавам, но ако ти кажат, че има проблем с него, веднага ще забравиш грижите за пола!

Няма какво да се добави! smile3501
Струва ми се странно една бъдеща майка да мисли и да се настройва за полnewsm78
Питай някоя мама, която си е изревала мозъка само и само да види две лентички на теста си за бременност. Но щом го споделяш, значи те мъчи. Аз съм майка на две момчета - не ща моми! Страхотно е да се грижиш за мъжкарче Wink

# 71
  • Мнения: 306
Хайде и аз да споделя, че толкова исках момче, че още се чудя как я обичам толкова тая мойта дъщеря newsm78

# 72
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Толкова съм щастлива с двете ми момчета..... Hug и никога не съм се замисляла какъв е пола.Важното беше да са живи и здрави Peace

Общи условия

Активация на акаунт