Бебето е удома – какво да правим?

  • 6 153
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 139
Аз помня, как се прибрахме от болницата тримата с Йоана и мъжът ми и и сменихме памперса на кухненския плот, защото в суматохата бяхме пропуснали да сглобим повивалника.  Умишлено не искахме никакви роднини наоколо, особено в този момент. Първата нощ спахме тримата в дневната на дивана - аз си нях въобразила, че на бебето му е студено в спалнята само в леглото  Laughing

Страхове има непрекъснато, не само като малко бебе, но разчиташ на интиуцията си и наблюдаваш и се водиш по бебето.

Помощ имах от мъжа ми - той се грижеше за домакинството и за мен, защото аз през първите 2 месеца само стоях на един диван и кърмех до полуда.

Бабите видяха Йоана чак на 1 м:)

Успех!

# 16
  • Мнения: 4 413
И аз съм от самото начало сама се оправям. Само мъжа ми ми помага. Не търпя баби да ми се месят, защото така или иначе имаме различни възгледи за доста неща, най-вече за обличането.
Мъжа ми още от първата вечер помага в къпане, преобличане и смяна на памперси, дори много често само той къпе. Дори от доста отдавна си остават сами за няколко часа и нямат никакви проблеми.

# 17
  • Добрич
  • Мнения: 795
На нас ще ни е първо бебе,но нямаме търпение да се ражда и да си го гледаме. Изобщо не ме е страх,искам по-скоро да се появи  Grinning А помощ от никого не искаме,двамата сме си достатъчно за да обгрижваме бебе. Таткото ще има време в началото да бъде в къщи.

Ето тук гледах някои клипчета за грижи за бебето: http://oilatum.bg/video-urok-6.html

# 18
  • Мнения: 655
Няма значение първо бебе ли ти е или 10, поне при мен, страхът си го има!
Прибрахме се преди 3 седмици, сложих го в креватчето, и си легнах, майка ми отиде да ми приготви нещо да хапна, мъжът ми отиде да провезе един разговор, децата отидоха да ми донесат картина, която нарисували за бебето и съответно аз останах сама с бебето за кажи речи 3-4 мин. И стоях и гледах и си казвах "Ами сега?" И изведнъж той се разплака и в този момент просто всичко ми се видя толкова нормално-знаех какво да правя, не защото съм го правила преди, а защото просто се доверявам на инстинкта си.
Майка ми ми дава съвети, педиатъра дава съвети, да ама аз не ги спазвам, защото знам какво да правя, защото го усещам, защото знам кое е добро за Габи и усещам кога е щастлив. Така беше и с другите деца, първият път с Ани и Али, вторият път с Дани, сега с Габи-така ще е винаги, ако пренебрегнем гласът на страхът, ще чуем гласът на разума и инстинта.

Последна редакция: пт, 02 сеп 2011, 01:25 от A.S.I.A.

# 19
  • Мнения: 86
И аз съм от самото начало сама се оправям. Само мъжа ми ми помага. Не търпя баби да ми се месят, защото така или иначе имаме различни възгледи за доста неща, най-вече за обличането.
Мъжа ми още от първата вечер помага в къпане, преобличане и смяна на памперси, дори много често само той къпе. Дори от доста отдавна си остават сами за няколко часа и нямат никакви проблеми.

Не търпя баби да ми се месят, защото така или иначе имаме различни възгледи за доста неща, най-вече за обличането.

Напълно съм съгласна с теб! Wink

# 20
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Simple Smile нормално е да си задаваш въпроси и да имаш притеснения, но промяната е хубава и после всичко се нарежда. Като се прибрахме от родилното беше време за ядене и направо сипахме бебешката  вода, направихме млякото и от там нататък всичко тръгна. Памперс смених за норматив, въпреки че не съм го правила никога преди. Бебето не е порцеланова кукла, а твоето усещане ти подсказва правилните ходове. Важно е да си направиш списък с въпроси към педиатъра, мъжа ти да е до теб за подкрепа и да правите заедно нещата. Нашия татко храни малкия, стои с него от самото начало, когато аз трябваше да отида на лекар или за нещо друго.
 Simple Smile аз първата нощ завивах да не му е студено няколко пъти с различни завивки - оставих го да спи в количката, за да е максимално близо до мен. Отначало бебето си стои където го оставиш и си спи. После вече става все по-подвижно, иска компания, следи всяка твоя стъпка.
Винаги съм искала и си гледам детео сама само с мъжа ми, това спестява много нерви, а с всеки изминал ден се чустваш по-уверена и горда, че си майка.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 149
Аз бях толкова безумно, безумно стресирана първите дни, че ми спря кърмата  Cry . Оказа се, че единственото, което знам, е да сменям памперси, благодарение на племенниците ми... И тогава безумно много съжалих, че не обръщах внимание на курсовете за родилки, безкрайната информация в нета (благодарение на която научих доста и много ми помогна да се справям впоследствие). Ще ми се да бях се образовала предварително, за да не се бях чувствала толкова неподготвена. Карах на инстинкт и се водех по бебчо, и мисля, че се справих не лошо!
Към днешна дата никой, с нищо не ми е помогнал. Дори и таткото помага отгоре-отгоре. Всичко, от-до, от самото начало, правя сама.

# 22
  • Мнения: 304
Нормално е да имаш страхове,но с времето всички страхове ще ти изчезнат.Аз нямам баби наблизо (и междудругото по-добре).На изписването дойде майка ми да ми "помага".Но много ми се месеше и я изпратих да си ходи.Тя междудругото беше по-шашната и от мен и ме изнерви допълнително.Така,че по-добре без помощ,ако ще е такава.
В болницата бебето си беше при мен през цялото време и още там се научих да го къпя и да сменям памперси.
Успех мила!

# 23
  • Мнения: 86
Нормално е да имаш страхове,но с времето всички страхове ще ти изчезнат.Аз нямам баби наблизо (и междудругото по-добре).На изписването дойде майка ми да ми "помага".Но много ми се месеше и я изпратих да си ходи.Тя междудругото беше по-шашната и от мен и ме изнерви допълнително.Така,че по-добре без помощ,ако ще е такава.
В болницата бебето си беше при мен през цялото време и още там се научих да го къпя и да сменям памперси.
Успех мила!

Благодаря tihi4ka, най -вече се притеснявам и с обличането, понеже го чакаме в началото на октомври, се страхувам да не я простудя. Не знам как да я обличам. Чувала съм, че ако на мен ми студено и на бебето му е студено Rolling Eyes

# 24
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Не знам как да я обличам. Чувала съм, че ако на мен ми студено и на бебето му е студено Rolling Eyes

Има едно лесно правило:
През зимата слагай с една дрешка повече, от колкото ти си облякла.През лятото - с една по-малко

 

# 25
  • Мнения: 304
Калей е абсолютно права.Аз моето дете никога не го навличам.Даже по възрастните съседки постоянно ми правят забележки,че била много гола.

# 26
  • Мнения: 914
Малката ми дъщеря е родена през пролетта и като и беше студено започваше да киха.Сестра и е родена есента,но не съм забелязвала да и е студено.Наблюдавай бебчо като се роди.

# 27
  • Мнения: 86
Ами - да. Трябва предварително да си избереш педиатър. В деня, в който се приберете с бебока (всъщност най-добре предишния ден) му се обаждаш. Той идва и в общи линии отговаря на всичките ти въпроси  Grinning
И както те е посъветвала Little Evil - най-добре си нахвърляй на лист питанията. Peace

 А кога се избира педиатър, още преди да родя ли , какво да правя?

# 28
  • София
  • Мнения: 2 481
Ами - да. Трябва предварително да си избереш педиатър. В деня, в който се приберете с бебока (всъщност най-добре предишния ден) му се обаждаш. Той идва и в общи линии отговаря на всичките ти въпроси  Grinning
И както те е посъветвала Little Evil - най-добре си нахвърляй на лист питанията. Peace

 А кога се избира педиатър, още преди да родя ли , какво да правя?

Аз се срещнах с няколко педиатри, когато бях бременна. За мен беше важно кабинетите да са близо до нас, защото нямаме автомобил, кабинетът да е спретнат и докторът да не е дръпнат и груб. Всеки си има възгледи относно избора на лекар- обикновено се пита за захранването, кърменето и пр. Ако те устройват идеите на лекаря, значи това е твоят човек.

Уговорихме се с избрания от мен лекар да се обадя след като родя и да уточним домашното посещение.

# 29
  • София
  • Мнения: 44 121
аз само с една се серещнах, бях в нов квартал, не ми хареса поликлиниката и ми препоръчаха все пак близо педиатър...отидохме, видяхме се, поговорихме и се разбрахме, че ще ни епоеме(това началото на 9 месец), даде си телефона жената и каза да звънна, когато ми кажат кога точно ни изписват.
Може и мъжът ти да запише при някоя на посоки, след като родиш, но за мен е по-добре да се видите преди това, ако имате генерално различни разбирания, да  потърсиш друг и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт