Разумно ли е??

  • 7 065
  • 153
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 590
Всеки сам преценява!
За себе си знам,че не бих допуснала това да се случи.На 12-15 год.е прекалено рано да чати или да скитосва по улиците до по сред нощите.За пушенето не ми се коментира.Може би и аз съм с остарели разбирания.

# 16
  • Мнения: 54 693
Изобщо не е разумно и всеки ден се боря с това , но не мога да се похваля с успех за сега ... Sad
Само за сравнение , ще кажа , че 10 дни лаптопа беше в сервиз .
Ами същата работа беше - книги и ТВ пак до среднощ .
Просто си обръщат режима през лятото . Спят до обяд , после стоят по нощите .

Чакам с нетърпение да почне учебната година , за да  влезе в нормален режим . Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 1 946
Когато ми дойде до главата, сигурно по друг начин ще заговоря, но защо просто не ги будите сутрин? Така вечер ще им се доспива навреме.

# 18
  • Мнения: 2 156
Всичко е в мярката,но по-добре пред РС,вместо по улиците през нощта
и "приятелството" с неподходящи.

# 19
  • Мнения: 54 693
Когато ми дойде до главата, сигурно по друг начин ще заговоря, но защо просто не ги будите сутрин? Така вечер ще им се доспива навреме.

А мислиш ли , че като я събудя , тя няма пак да заспи , като излезна за работа ?
Те като , че ли се състезават кой ще стои до най-късно ... Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 1 946
...
А мислиш ли , че като я събудя , тя няма пак да заспи , като излезна за работа ?
Те като , че ли се състезават кой ще стои до най-късно ... Rolling Eyes

Не знам... може би да измислите някакво сутрешно занимание... Малко гимнастика може би..? Или няколко обиколки на блока/къщата? Действа много зареждащо.  Thinking 

Всъщност отстрани изглежда винаги лесно.  Blush

# 21
  • Мнения: 84
На въпроса разумно ли е ще отговоря "не". Но незабравяйте те са млади и им се живее аз съм на 20 год. и аз докато живеех с нашите исках постоянно да съм навън, да излизам, да ходя по кафета но родителите ми ме спираха но за добро.  излизала съм но винаги с вечерен час не ме питайте как е било в нас! Някак си майка и татко искаха да ме подготвят за живота да не пилея времето си само в купони а това е един много важен урок за мен ако не бяха те как щях да се справя с женската работа и прочие...Трябва да бъдете приятели с децата си да и кажете всичко точно и ясно за да могът и те да изградят по някакъв начин доверие в вас за тези "излизания вечер". Сега живея в чужбина с приятеля си мога буквално да правя каквото по искам разликата е че когато имах желание просто родителите ми ме спираха сега все едно не съм на 20 а на 40 Grinning та опознайте приятелите й средата в която има желание да излиза и нуждите й. Един ден може да ви е благодарна но може и да е съвсем обратното...аз не мразя родителите си за това знам че са искали да ме предпазят но истината е една то ако има нещо да се случва то ще се случи...успех на всички майки с подраствите дечица Simple Smile

# 22
  • Мнения: 54 693
...
А мислиш ли , че като я събудя , тя няма пак да заспи , като излезна за работа ?
Те като , че ли се състезават кой ще стои до най-късно ... Rolling Eyes

Не знам... може би да измислите някакво сутрешно занимание... Малко гимнастика може би..? Или няколко обиколки на блока/къщата? Действа много зареждащо.  Thinking 

Всъщност отстрани изглежда винаги лесно.  Blush

Личи си , че не сте се сблъсквали с проблема .
Аз се смятам за много строг родител ( в сравнение с това , което ми споделя дъщеря ми за други деца ) , но теорията е едно , а на практика се случва друго .

Всъщност предпочитам да е така , вместо да излиза по нощите .
Относно детството - всяко поколение е различно . Развлеченията са различни , начинът на живот - също.
За момента ни се струва неразумно това , децата на нашите деца ще правят неща , които за тях ще бъдат неразумни и така ... Винаги ще има съпротива между поколенията .

Пък като пораснат и имат други задачи , едва ли ще стоят до среднощ и ще спят до обяд . Peace
Всъщност , то само през ваканцията е така .
Като е първа смяна на училище , вечер в 22 ч. е в леглото . Peace

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Моите деца са точно в тази възраст и изобщо не си представям нито да ми пафкат във физиономията, нито да скиторят по улиците по малките часове, нито да висят пред компютъра до среднощите. Имаме всякакви техники и джаджи - лаптопи, плейстейшън3, ПСП, съответно профили по всички модерни сайтове и скайп, но никой не виси по никое време в нет-а, нито ми скитори насам-натам. Стават сутрин в 7.30 и се стремя през ваканцията да водят достатъчно активен реален живот, за да не бъде изместван той от виртуален такъв. Вечер намират време за нет-а, но след 20.00 часа не разрешавам да се виси пред плейстейшъна, а след 22.00 - в мрежата. Няма драми по този повод, не съм усетила да са пристрастени неистово. Единственото, с което се боря е ПСП-то, но сега, след като започнат училище и то ще бъде пренебрегвано. През ваканцията си лягат около 23.00 часа през седмицата. Винаги си лягам последна и не допускам дете да си ляга след мен. През уикенда съм отпуснала края, защото имат някакви сериали там, но толкова! През учебната година през седмицата си лягат в 22.00. Това са правилата и до поне 8-ми клас не виждам как бих ги променила.

Не ми е ясно едно дете, което става 7.30-8.00 сутринта, играе през деня, тича, рита топка, кара колело или скейт, спортува, чете и прочие, ще има сили за висене пред компа до 3-4 през нощта. Моите като легнат в 23.00 и директно умират. Това е нормалното според мен поне.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 946
dara, браво за реда, който си въвела! Възхитих се. Надявам се и аз да мога да го сторя  един ден.

happy mama, и ти си права, че по-добре пред пс, отколкото вън. Вън деца на тази възраст ми е някак недопустимо... Понякога просто избираме по-малкото зло.

Не знам, аз все се притеснявам, че глезя прекалено много, а от това добро няма.

# 25
  • Мнения: 1 518
Нито е разумно, нито е здравословно за детето.
Безотговорно е за родителя допускащ това.
Сякаш детето си няма родител/-и, който да го наглежда/-т, затова си прави каквото си иска, висейки пред РС-то постоянно и без никакъв контрол.

# 26
  • Мнения: 54 693
dara , браво , че си успяла да го постигнеш .  Hug

Моето дете беше на село 1 месец , там естествено не беше така . Играеше през деня , няма PC и нещата бяха други .

Но тук и другите деца са като нея . Има 3 деца във входа , спят до обяд , после ходят на плаж или излизат из района и вечер пред комп.

Между другото , аз като бях на нейната възраст също можех да спя до обяд .
Но откакто имам дете коренно ми се промени режима .
Сега дори през отпуск или в почивни дни ставам не по-късно от 7,30 .
Но пък и вечер не стоя до късно .

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Сега, докато бяхме на почивка, пътувахме с два лаптопа. Децата отваряха компютъра само и единствено, за да си свалят снимките от фотоапаратите. Никой от тях не прояви желание да влезе в интернет или да гледа нещо. ТВ не сме пускали. Пак казвам, единственото нещо, за което намираха време /и то само момчетата/ беше проклетото ПСП. Никой не страдаше нито за компютър, нито за ТВ. Да не говорим, че полягаха и следобед, защото капваха през деня.  Laughing Честно, не полагам никакви усилия специални. Е, ставаме раничко, това е фактор някакъв все пак.

Преди това бяха месец на вилата с баба си. Там забраних да се взимат компютри, защото баба им хич не отбира какво правят с тези високотехнологични джаджи. Не съм водила битка, не ми е мрънкано и отново с драма не съм се сблъсквала. Като нямат такива навици и като са заети с приятели навън, никой не се сеща за подобни... "забавления" виртуални. Това е моето мнение. Докато бяха с баба си тя не ги е карала да стават рано, но след 8.30 сутринта никой не се е излежавал. Пак е въпрос на навик, предполагам.

# 28
  • Мнения: 54 693
dara , до дете си е .

Бях в отпуск 1 седмица , сутрин дъщеря ми ставаше в 8 , аз в 7 .
На плажа бяхме в 9 , до към 13-13,30 . Тя  много се изморяваше , не излизаше от водата .
Като се приберем , обядваме , аз лягам , защото просто обичам следобедния сън , тя не .
За нея още от градината , това е най-голямото наказание - спането следобяд .

Вечер аз си лягам в 22 , тя стои до 12 да чете книги , че 10 дни лаптопа беше на сервиз .
Т.е. със или без PC не си ляга преди 12 и не спи на обяд .

Ти казваш , че не полагаш особени усилия .
Аз водя борба ! Twisted Evil
Но не става , колкото повече настоявам , толкова повече се инати .

# 29
  • София
  • Мнения: 1 946
след като не търсят комп, когато са налице други забавления, значи просто трябва да им се ангажира с нещо вниманието.... но ето, както казахте, че детето е седяло до късно да чете книга, то пак си е стоене до късно..
а лошото на това е, че се изпускат часовете, когато сънят е най-ползотворен и добър

Общи условия

Активация на акаунт