Разумно ли е??

  • 7 091
  • 153
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 84
Peace Peace Peace Точно това имах предвид. И то по пътя на диалога, от време на време забраната или пък позволяването...и най най най-много здрави нерви и безпрекословна любов към малките дяволи, наречени тийнеджъри и наши деца Grinning
[/quote]

Напълно съм съгласна  Hug

# 61
  • Мнения: 85
Цитат
Всяка вечер споря със сина ми за изгасянето на компютъра. Той иска още малко, аз го натискам да спира.
Може да не съм модерна, но за мен компът изтощава нервната система, притъпява мисленето и учи децата да пишат странно - с букво-цифри, съкратени изрази и емотикони вместо думи.
Затова всеки ден е борба да намалим времето за компютър.
Освен това мисля, че човешкият организъм е устроен да е активен през светлата част на денонощието. Оставането до късно в никакъв случай не е полезно.


Със всичко , което си написала съм съгласна .
Но все пак децата ни живеят в света на високите технологии , трудно е да искаме да имат нашето мислене и да живеят както сме живяли ние в детството си .
 
Happy mamma, и аз съм съгласна с теб, че са не могат да живеят нашето детство, но това няма да оправдае собствената ми безотговорност ако го оставя да си развали очите, да се прeгърби или да сънува ънтър Страйк постоянно. Здравето му е по-важно. Все пак, не ги лишаваме изцяло от тези неща.. Отговорността за тях е изцяло наша, незнам дали мога да се оправдавам с високите технологии.

# 62
  • Мнения: 6 031
Не е разумно, но е факт!

# 63
  • Мнения: 55 056
Това с очите при нас е особено болна тема , защото е с късогледство .
Поради тази причина забавихме максимално купуването на комп.
Но тя и с четенето прекаляваше много . Пристрастена е да чете .

# 64
  • София
  • Мнения: 44 398
за мен не е разумно и на 30 да го прави...то изобщо фейса ми е някаква отврат, но висене до 2-3 на компа никак не го приемам за нормално детство, но може да съм изостанала консерва...

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
И аз това си мислех - че то за възрастен изместването на реалния живот от виртуален такъв е абсолютно нездравословно във всеки един аспект, какво остава за невръстен тйин.

# 66
  • Мнения: 55 056
И аз това си мислех - че то за възрастен изместването на реалния живот от виртуален такъв е абсолютно нездравословно във всеки един аспект, какво остава за невръстен тйин.

Много си права . Peace

# 67
  • София
  • Мнения: 4 349
И аз това си мислех - че то за възрастен изместването на реалния живот от виртуален такъв е абсолютно нездравословно във всеки един аспект, какво остава за невръстен тйин.

Още повече, че във виртуалния живот в повечето случаи си създаваш идентичност, която в реалния живот на практика не си ти. Във виртуалното пространство можеш да бъдеш всичко и много често тинейджърите използват именно това и затова им е по-добре да чатят, а не да излязат в компания. Могат да бъдат слаби, красиви, да приличат на любимите си герои и никой не може да оспори това. Като погледнеш броя на приятелите им във фейса /над 200/ мислите ли, че ги познават лично?

# 68
  • Мнения: 661
E, не е разумно.
Според мен на тази възраст трябва  да тренират нещо децата. Изпратете го за 2 часа на стадиона ( без значение какъв спорт с аеробно натоварване ) и да видим ще има ли сили да чати през нощта...

Аз едно време ваканциите си ги прекарвах без да тренирам активно - на реката, в катерене на баирите, на игрището - баскет, футбол,  на стадиона, карахме скейт, колела, федербал, ходихме на пикници и вечер в 22 часа с брат ми заспивахме, а когато тренирах заспивах в 21 часа...

Край нас има много съседски деца, които вече започнаха да пускат шкембенца, до обяд спят и после на компа... Confused

# 69
  • София
  • Мнения: 62 595
разбира се, че не е разумно по цяла нощ да виси в мрежата, но пък съм наясно, че може да се случи. Изобщо, голяма трагедия правят някои тук с тези компютри! Нашето деттство не е тяхното детство! Също както нашето детство не е детството на нашитте майки! Едно дете спокойно може да си има куп некомпютърни занимания, и пак да се случи да чати или играе посреднощ. Вкъщи се е случвало през ваканцията едното дете да си легне след всички ни, защото с приятелите са се заиграли в мрежа. Не ви ли е познато същото от времето, когато играехме на улицата - тъкмо играта е в разгара  си, и вземат да се проовикват родители "Мишо, хайде! Иване, хайде! Мария, хайде!" и в отговор "Още малкоооо! Няма пъъъък!", защото един тръгне ли, играта се разваля. Съвсем същото е сега с игрите и чатовете, просто мястото и технологията са други! В края на краищата, не го правят всяка вече, да се случва най-много веднъж на седмица, и то в почивни дни! Няма светът да свърши, я!

Всеки човек си има вътрешен ритъм на будно-спящо състояние, той е вроден и се проявява във всеки удобен момент. Затова се старая да съм толерантна, поне когато обстоятелствата позволяват. Децата сами си разбират, че ако през учебно време си легнат късно, сутринта няма да могат да станат. Разбира се, случва се да им мрънкаме и дори да се караме на тема "хайде, лягайте си", но то май е повече защото искаме да ги разкараме и малко да останем сами на спокойствие, защото и двамата млъкват само когато спят. Фейсове имаха, но след един месец им омръзна, така че ми отпадна този дерт.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 946
Край нас има много съседски деца, които вече започнаха да пускат шкембенца, до обяд спят и после на компа... Confused
  Ето, това е страшното.  Peace

# 71
  • Мнения: 85
Смешно е като почнем да говорим, че "нашето детство не е тяхно детство".  Сякаш това оправдава пренебрегването на вредата от компютъра. Мисля, че така ни е по-удобно - децата насадени на компа и ние сме спокойни, че имат занимание и не ни занимават нас.
И как може да се сравнява играта навън до късно вечер с игрите и чатовете сега - това ума ми не го побира. Защото, докато ние сме се разтоварвали психически с игрите на гоненица, криеница и народна топка, нашите деца се натоварват психически, зверейки се до късни нощи пред компютрите.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 2 772
Ама Чоколада нашето детство наистина не е тяхното детство. Ние нямахме компютри, телевизията беше сутрин за 2-3 часа и после след 5часа след обед. То не, че имаше нещо за гледане по нея.
Освен да ходиш да играеш навън и да четеш книги друго какво да правиш. Ходиш и търсиш да намериш някой приятел. Сега излиза детето , обаче като няма никой навън след 15 мин.се прибира. Ходят да се викат по къщите, обаче като ги няма приятелите се прибират обратно.Не може да тръгне да обикаля насам - натам из квартала , защото му е забранено.
Не ние не искаме да се занимаваме с децата , те не искат да се занимават с нас. Никой не казва, че е добре да се играе по цял ден и на компа. Peace

# 73
  • Мнения: 55 056
Чоколада ,

Честно ти казвам , че ако детето ми играе навън до 22 ч. , примерно , никак няма да съм спокойна .
Друго - относно вредата от компютрите - на времето баща ми (светла му памет ) не ни даваше да гледаме нищо по телевизията , освен детски , за да не се развращаваме . Twisted Evil
А телевизията беше с 1 , после с 2 програми само , при това най-късно до полунощ . За никакво развращаване не може да става дума . Обаче в неговите очи това беше огромна заплаха .
Затова не е хубаво да се изпада в крайности .

# 74
  • Мнения: 85
Момичета, незнам дали ме разбрахте.
Нали въпросът по темата е дали може да се стои до 2-3, че и до 4ч. посред нощ на компютъра.
Разбира се, че не може да се избяга от днешния начин на живот, но не мога да се съглася детето ми да стои цяла нощ на компа и на другия ден да спи до следобед.
Happy mamma, и аз не бих била спокойна ако детето е навън по тъмно. За съжаление такива са времената.
Но играта на компютър според мен, трябва да приключи в по-човешки час - 22, 23ч. например.
Нервната система се натоварва, а нощем е особено възбудима. Затова трябва да се почива нормално и рационално.
Не е вярно, че всеки организъм е пригоден на различен режим на сън и бодърстване - както го свикнеш, така ще си е.

Общи условия

Активация на акаунт