Дилема за брак

  • 6 349
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 547
Какво значение ича за бъдещия ви щастлин живот наличието на свидетелство за граждански брак, отлежаващо в някой шкаф? Бракът за малцина е фактор за щастие, повечето просто се радват, че са с човекът, когото обичат и ги обича.
Всъщност бракът променя отношенията. Зависи кой, и с каква цел е решил да се ожени/омъжи.

# 16
  • Мнения: 170
Ако чувствате някакви притеснения, защо просто не заживеете заедно(фактическо съжителство) и да поизчакате идеята за брак с подпис да узрее, да улегне, щом и двамата имате желание, но ви възпират страховете от бъдещото развитие на отношенията ви при евентуален подпис, просто си дайте време, поживейте, вижте как вървят нещата и ако и когато сте готови, сами ще вземете решението, без дори да го мислите, просто то само ще изплува пред вас. Сега, има опасност съжителството да се превърне в рутина и в един момент да "забравите" идеята за подписа, но щом по принцип имате нагласа за брак с подпис-решението ще си дойде само Peace. За мен по важно е, че сте се намерили, че сте щастливи заедно, друго няма значение, просто бъдете Щастливи, желая ви го от сърце. Hug

# 17
  • Мнения: 284
Щом и двамата ви е страх, за какво да се насилвате тогава?
Peace
 Лично при мен нямаше абсолютно никаква промяна след брака Simple Smile, и ми е много неясно защо това се случва при някои двойки newsm78. Ако обичаш някого, след един подпис не започваш да го обичаш по-малко, или ако се държиш добре с него, после започваш да се държиш лошо ли, каква трябва да е промяната и от какво да е породена?

# 18
  • София
  • Мнения: 7 994
Не виждам причина да го правите, ако и двамата не се чувствате убедени.
Съгласна съм, че времето е влияе върху отношенията. Другото е сходството в характерите - когато престанете да се гледате като котараци след 1-2 години, тогава лъсват най-големите различия в характерите.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
След като и двамата не сте сигурни дали искате/трябва да сключвате брак, защо си усложнявате живота и мислите излишни неща? Важното е да се обичате и да се чувствате добре заедно, какво значение има дали това ще бъде с или без подпис?
Отделен въпрос е, че като се изясните със себе си, ако толкова ви се прииска, винаги може да сключите брак.
Наслаждавайте се на любовта си, вместо да се опитвате да си създадете изкуствени проблеми, тревоги и поводи за размисъл.

# 20
  • Мнения: 232
Я си живейте живота, какво сте тръгнали да си го усложнявате с притеснения?

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Именно, "дилемата" ви ми изглежда : като си нямаме проблеми, що не вземем да си създадем малко /или много/ Mr. Green

# 22
  • Мнения: 2 241
До скоро ми се мяркаше една такава около 100 страници тема  Laughing Списващите така и не се разбраха.
За мен лично бракът не е основна цел и не бих го поставила като условие пред мъжа ми.
Живеем заедно повече от щастливо и хармонично, разбираме се... Не смятам, че животът ни би се променил, ако сключим брак и този въпрос никога не е стоял пред нас като дилема някаква.

# 23
  • Мнения: 64
  В случая  Съжителство без брак , ми  се  струва  най  - правилно. Laughing

# 24
  • на 4-ия етаж до асансьора
  • Мнения: 621
Лично за мен няма никакво значение дали има подпис или не. Направете това, което усещате че искате да направите...Обичайте се, изживейте си нещата!Не се чувствайте длъжни да се "бракувате"!  Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 17 301
Направете си един годеж, обявете на родители и приятели намеренията си, сложете един годежен пръстен и карайте така до момента, в който желанието да се подпишете изкристализира без колебание.
Без ирония го казвам, моето положение е като твоето - много силна връзка след развод. Доста време изкарахме сгодени (че и щерката направихме  Laughing) и чак сега започнахме да говорим за дата на сватбата и каква да бъде, дойде ни естествено.
Без натиск, без чудения, без дилеми и колебания - леко и спокойно стана всичко.

# 26
  • Мнения: 4 916
Ако подписът промени отношенията между двамата, значи вината е в тях, а не в подписа.
Щом има съмнения, по-добре да не се прибързва с брака.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 217
Поживейте малко без брак заедно...После ще се разбере....

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 6 592
Явно много се обичате.Поживейте заедно,а те нещата ще си дойдат на мястото.Това е нещо лично между вас двамата,но ако имаш колебания,си дай отсрочка и решавай нещата в движение.После ако и двамата го искате,сключете брак,ако не,на никой не си длъжна,всеки решава сам за себе си.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 957
Щом не сте сигурни, че трябва да направите нещо, значи не му е времето. Радвайте се на любовта си, това е прекрасно.
Аз съм развеждана веднъж, но и втория път не изпитвах никакви съмнения, че искам да имам брак с любимия мъж.

Общи условия

Активация на акаунт