Дилема за брак

  • 6 350
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 351
О не, моля ви, не започвайте пак Laughing.
Аз често чувам от разни хора, че след брака, всичко се променяло към по-зле и винаги ми е било странно това заключение. Не, че не разбирам мотивите на твърдящите го, ама е някак прекалено.
Аз нали съм си наивна, все си мисля, че когато двама души скрепят любовта си с брак, то след брака, всичко трябва да е още по-хубаво. Ама да не казвам голяма дума, че не знам какво ще ми дойде на главата някой ден Grinning.

# 46
  • Мнения: 198
Ние живеем заедно от много години и не сме женени. Доскоро смятах, че и без брак е същото и че няма значение един подпис. Сега не мисля по същия начин. За мен бракът ще бъде една стъпка напред във връзката ни. Не знам, може би ако имаме дете няма да е от такова значение, но аз лично искам да се оженим, но по-важното - искам той да поиска да се оженим и да направи крачка към това. Аз знам, че той иска да се ожени, знам и защо все още се страхува да го направи. Ние имаме своята история, предполагам, че и вие имате своята и някъде там се корени липсата на желание. Не очаквам бракът да промени нещо между нас така значимо, по-скоро това е една очаквана и важна стъпка и мисля, че е много важно тя да се случи. Не става дума да го вържа или че бракът ще ми гарантира сигурност, просто ще имам още един начин по който мъжът до мен заявява желанието си да сме заедно.

# 47
  • Мнения: 627
Лично при мен нямаше абсолютно никаква промяна след брака Simple Smile, и ми е много неясно защо това се случва при някои двойки newsm78.
Защото се сдобиват с чувството, че другият е вече "в кърпа вързан", съответно любовта му е придружена безсрочна гаранционна карта - акта за граждански брак.  Grinning Само предполагам, всъщност. bowuu

# 48
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Според мен това е някаква легенда. Навремето може и да е било така, но сега, когато повечето двойки съжителстват известно време преди брака ми се струва невъзможно да се прикриваш и преструваш през цялото време, да изчакаш подписа и хоп! да покажеш тъмната си същност Twisted Evil

# 49
  • Мнения: 4 916
Лично при мен нямаше абсолютно никаква промяна след брака Simple Smile, и ми е много неясно защо това се случва при някои двойки newsm78.
Защото се сдобиват с чувството, че другият е вече "в кърпа вързан", съответно любовта му е придружена безсрочна гаранционна карта - акта за граждански брак.  Grinning Само предполагам, всъщност. bowuu


Значи проблемът е в хората, не в подписа.
Аз, като подписала, уверявам, че гражданския брак не е навредил по никакъв начин на връзката.

# 50
  • Мнения: 3 371
Лично при мен нямаше абсолютно никаква промяна след брака Simple Smile, и ми е много неясно защо това се случва при някои двойки newsm78.
Защото се сдобиват с чувството, че другият е вече "в кърпа вързан", съответно любовта му е придружена безсрочна гаранционна карта - акта за граждански брак.  Grinning Само предполагам, всъщност. bowuu
после като ''вържат кърпата'', мине малко време и пускат тема  - ''какво да правя? любов  - със срок на годност -  изтекла Laughing ''

шегувам се. аз съм омъжена и без брак не бих живяла. хората обаче имаме различни потребности.

# 51
  • Мнения: 1 844
Щом и двамата поради някакви причини се страхувате от брака, то въобще няма какво да му мислите- живейте си без подпис, семейството е много повече от това дали носите еднакви фамилии и държите ли в чекмеджето брачно свидетелство.
Колкото до анкетата- бракът не е задължителен, той е за онези, които са положително настроени към точно тази стъпка. Всеки избира сам за себе си.

# 52
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Не бих се тормозила от това дали ще живеем без брак или ще се подпишем.
В крайна сметка пишеш, че се обичате страшно много и е мъжа на живота ти. Радвай се, че си срещнала този човек.
А в един момент, ако и двамата преодолеете страха от подписа, просто го направете. До тогава - гледайте си живота.

# 53
  • Мнения: 405
A ти разбрала ли си какви са били предишните стъпки, довели до развод?
Едва ли подписът е имал нещо общо?

Аз на този подпис гледам като договор. Ако съм искрена към човека, сигурна съм, че искам да съм с него  и нямам намерение да го лъжа - тогава нямам нищо против да докажа всичко това с подпис.
Защо някой да отказва?


Стъпките които са те довели до развод са важни. Важно е да са осъзнати. От там нататък ще си свободна да правиш каквото си искаш  Peace

# 54
  • Мнения: 1 446
Oт личен опит--някои мъже, макар и рядко, се променят от брака. Има си такива характери--подписа ги кара да се чувстват в капан...

# 55
  • Мнения: 186
Аз мисля,че само ще се побъркате с евентуална сватба(ако сте решили да правите цялото шоу).
Послушайте Бърди,тя е патила и този вариант е доста добър.Хем заявявате сериозни намерения,хем същинското обвързване го отлагате за време,когато ще сте по-спокойни.

# 56
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Решихме да не мислим за това. Ще си живеем така, щастливи сме и не искаме излишни главоболия.
 Благодаря на всички включили се в темата.
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 57
  • Мнения: 1 446
Успех и много любов, другото майната му.

# 58
  • Мнения: 116
Брака е договор,който прави раздялата малко по-трудна,ако имаш нужда от договор -подписвай!Лично мнение може да не съм права ,но за мен е така..

# 59
  • Мнения: X
Четох една нелоша книга по въпроса: "Кажи Да" на Елизабет Гилбърт - с подзаглавие "Една скептичка се помирява с брака" - помогна ми да преосмисля значимото и незначителното като опре до сериозната стъпка...

Авторката я пише от позицията на втория си брак (първата и книга "Яж, моли се и обичай" доста ме замисли)

Общи условия

Активация на акаунт