Есента наближава и среща с ОКТОМВРИйче обещава!

  • 29 289
  • 721
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 15
Hirsen - нещо се поизгуби  Thinking, дано да не си се отказала да пишеш след последния път. Чакаме да се отчетеш:)

# 61
  • Мнения: 1 262
За хемороидите - моите не са били болезнени. Не знам защо се появиха /никога не съм имала проблеми със стомаха или с хемороиди/. Просто няколко дена при ходене до тоалетна усещах някакво напрежение и после се оказа, че ми се е появил хемороид. Не знам и как се прибра, но могат да се приберат - чела съм. Има и информация в интернет.

# 62
  • Мнения: 500
Ия, Алтер Его, честит празник! Да сте живи, здрави, много обичани  bouquet
За храните по време на кърмене и аз си мисля, че е непосилно да се спазва. Както казва Windy всичко трябва да е умерено.
Съни, благодаря за хубавата темичка. Дано да не се мъчите с Али много. Пробвали с черешови костилки?
Аз да ви се похваля най-после поръчахме количката на бебчо. След много умуване и чудене си взехме Стокке, но от един немски сайт...разликата с България е почти 1000 лева. Дано всичко е наред и да ни я доставят.

# 63
  • Мнения: 270
Ето този  http://family-bg.com/prX_3059.htm колан приятелки са ползвали и ми го препоръчват.При нормално раждане е желателно след 2-3 ден,а при секцио след 20 дни минимум.

Мела,комшийката успешно кърми близнаците си до 5 месец.Дохранваше ги само вечер и то след 2 месец.през ноща ставаше да се изцежда понеже най-голяма нужда от стимулация има към 3-4 часа през ноща.
 
Моите хемороиди също се прибират от самосебе си.При раждането ми се бяха появили за пръв път през живота,а сега съм забелярала,че при разстройство ми се появяват.Моите са леко болезнени.Изписаха ми свещички и гел,които задължително ще си ги нося в болницата.
Ахилея,какво ти изписаха на теб?

Силви,имам приятелка,която пие по литър прясно мляко на ден и бебети й няма никакъв проблем.Вече е на 10 месеца и е голям дундьо.

Има тема във форума за "незабелващите майки".


 Joy

И аз съм една от тях пък да не знам  Mr. Green

И аз. Mr. GreenНа моето момченце чак тази година се забели напълно и то благодарение на това,че "вече е голям мъж" и трябва сам да къпе и облслужва.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 441
Алрър Его, Ия, честит празник и от мен   bouquet! Много здраве, щастие и сбъднати мечти.
Съни, и аз залагам на криза на растежа. Точно днес си записах на лекцията, че първата е около 10-я ден, следващите 3-тата и 6- тата седмица.
За кърменето и храненето: споделям мнението като при бременност, по- вредно е да се тъпчеш с бисквити, газирани напитки, да пушиш, отколкото да хапнеш малко боб, ако ти се дояде. Силни алергени като фъстъци не бих яла. Суровите ядки се препоръчват, но в малки количества, смятат се за лактогонни, но ако прекалиш най- много на дупето да ти се лепнат. В общи линии след първия месец кърмене започваш да се отпускаш и по- малко да си хапваш и да наблюдаваш как се отразява на беб храната. Аз в началото не смеех едно кафе да изпия, Боби много силни колики имаше и с ограничения, но аз си имам теория на какво се дължаха и сега се надявам да не се сблъскам с това. Добре е да се хапват домашно приготвени супички, сирене, плодове, зеленчуци. Днес споменаха и сушените смокини като лактогонни, за сусамовия тахан, който запълва липсата на калций в изтощения организъм на бременната. Ако човек има желание е възможно да се храни пълноценно и да кърми  Peace.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 913
Ееех, аз докато се разпиша днес, вие сте изписали темата ...  Joy Но пък се надявам новата да я пълним само с добри новини! Нека всички влезнем в 9-тия и после всички бебоци да заповядат. А ако някой е много нетърпелив да гушка бебче, може да помогне на Съни.  Wink
Alter ego ,  Ия* , честит рожден ден! Пожелавам ви много здраве и любов в очакване на най-хубавия подарък!   bouquet
За секса.. аз още имам мераци, ама ММ не смее много, много и е рядкост, но още го има.  Blush  Ама то така като нямам ни болки, ни контракции, ни чудеса, как да не ми се иска...
За кърменето и аз като A_H_I_L_E_A взех да си мисля, че не остана какво да се яде..  Whistling Определено обаче след всичкото инфо, което съм чела по въпроса, къде от статии, къде от форума, смятам да огранича най-често посочваните като вредни храни, а останалите да консумирам с мярка.  Naughty
За забелването и на мен ми е интересно, че хич не знам какво да правя. Даже викам на ММ да се оправя той, че трябва да е по-вещ в занаята.  Mr. Green Добър въпрос, определено ще ми е от полза споделено от мамите с батковци.  Wink
А сега да се похваля, че сме на финалната права с ремонта.  Whistling Останаха само довършителни работи и сега ми е едно хубаво и свежо у дома.  Party Смятам сериозно да мятам списъка с покупките и после да пера, гладя, стягам багажа.  Wink

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 1 714
Момичета, не се притеснявайте, няма да останем гладни, докато кърмим, просто трябва да се съобразяваме с някои неща и ако не можем съвесем да ги избягваме, да ги консумираме умерено. Но за да кърмим успешно, определено трябва да имаме огромно желание за това, а не да го правим насила. Аз имах трудности първия път, но благодарение на огромното ми желание, успях да се справя и ако Софи не се беше отказала самичка на 10 месеца, определно щях да откарам и след годинката. 

Относно коланите за след раждане, напълно подкрепям Ендирка и съм против тях. Най-доброто и сигурно средство да стегнем коремите са коремните преси и аз точно това мисля да правя, когато вече получа зелена светлина от док. Все ще намирам 10 мин. за по 50-60 коремни преси на ден, така правех и след раждането на Софи и резултата беше на лице определено.

# 67
  • Мнения: 181
Здравейте и от мен...Аз минавам да се разпиша,че за днес само това ми е свободното време.Всички спинкат,бебе и тати се гушкат на спалнята и за мама няма място Laughing
Аличка ми беше кисела цял ден.Успокоява се като я сложа на гърда,но то пък постоянно не може.Слагах я на често,де.Излизахме и на разходка,та тогава се успокои и проспа цялата 2-часова разходка. LaughingС Боян обикаляхме да търсим прословутата раничка с Колите,кърпа намерихме,ама с раничката се озорихме. GrinningТой от понеделник започва пак ясла,дано не ми боледува,че с това бебе вкъщи сега...
А днес имахме и нахални гости Tired,които дойдоха непоканени да видят Алина...Тактично ги отрязах,ММ ги черпи по кафенце,ние с Али стояхме в спалнята...Ама поне донесоха една малка тортичка...и познайте дали не си хапнах едно парченце LaughingЧудих й се,гледах я...и накрая викам,ще ям,няма да се стърпя. Laughing

Ахилеа,да бе миличка,Али не ме остави да спя нощеска.През половин час беше на гърда,накрая изгонихме таткото да спинка в хола,а двечките с нея си легнахме на спалнята и заспахме към 5 часа...Та така...

Радостчо,нещо се загуби тези дни...Дали си нямаме още една бебка...Че нали и тя с паднала тапа беше...Дано се включи скоро,да не я мислим. Praynig

За черешовите костилки-с Боян ползвах такава възглавничка...Ми не му помогна въобще.Не съм доволна,смятам че е излишна покупка. PeaceАма в крайна сметка,всички бебета са различни,някои може и да се успокояват така.

Хариелка,ама то не останало до твоето секцио...И на Линет е скоро,тя май беше за 19.09...Лелеее,наближава бебевалежа и в нашата тема. Grinning

Благодаря ви на всички за съветите за успокояването на Али! HugПробвали сме всичко написано.Явно просто си има такива ревливи моменти,няма начин...

За кърменето и ограничаването от храни-Боян съм го кърмила 1г.3м.,ограничавала съм се единствено от храните,които се водят като силни алергени,бобовите храни(защото и на мен не ми влияеха добре,пък за него...) и от млякото(но аз не го обичам по принцип да го пия така Mr. Green) и съм се ограничавала само първите 3-4 месеца.Няма му нищо на детето...Има само алергия към ягодите,но не съм яла ягоди като кърмех...ядях като бях бременна,но...

За забелването-аз не съм пипала нищо...Страх ме беше,а и ми беше гадно и реших,че няма да го забелвам...Педиатърката я свърши тая работа. Peace

Мале,момичета....много ми се ходи да гледам Taio Cruz на 21.09 в София,ама нямааааа Cry Cry
Някоя от вас ще ходи ли...Макар,че вие сте с коремите още,де,ама...

# 68
  • Мнения: 35
Мале,момичета....много ми се ходи да гледам Taio Cruz на 21.09 в София,ама нямааааа Cry Cry
Някоя от вас ще ходи ли...Макар,че вие сте с коремите още,де,ама...

Аз пък на термина си според последното Ехо, 09.10, съм на концерт на Жан-Мишел Жар и както мъжът ми каза - или ще отдем, или не : )

Ия* и Алтер Его - честит празник, момичета! Бъдете щастливи и обичани!   bouquet

Нури - ти да не си фен на сайт-а No milk com?
Днес таткото ходи с Елица на авиошоу в Крумово...било 35 С, нямало сянка, и вода едва успели да купят чак към 16, вървяло се 3 км на отиване и толкова на връщане, било супершумно и прашно и на Елица май не й харесало  Wink но пък аз какво съм виновна, че има луд баща детето! Аз съм й само майка, в крайна сметка, не мога да променя кармата й!
А за алергиите - КАТЕГОРИЧНО има значение както вътреутробното развитие, така и кърменето (храненето на майката по време на кърмене), адаптираните млека и т.н. - ВСИЧКО има значение, но това не значи, че можем да се съобразим с това всичко...има повишена реактивност, която трябва някак си да се тушира. Иначе просто е невъзможно да избягваш ВСИЧКИ алергени, които са рискови за теб...Една майка сега ми се скара на площадката - що не съм била отишла в Сандански с Елица, ами съм започвала лекарства. Ами като отида на Сандански и да се преселя ли там? С тумбака и скъсената шийка, или без тях? Опитвам се да живея и да се храня "здравословно", опитах се да изхвърля целия прах от вкъщи (смених матраци, дамаски, махнах килими, изпирам по 1000 пъти с чиста водя...), опитах Елица да остане извън София цели 6 седмици - няма промяна.  Е кво да направя повече... Добре, че е нормално родена, кърмена до 1 годинка, захранена на 6 месеца, не е пила АБ до 1 година...и какво? Кокали с месо!

Айде ЛЕКА!

П.С. както една мама-натуралистка сериозно ми обясни: "Добре, че е кърмена! Представи си какво щеше да стане, ако беше на АМ!"  Joy Това ми напомни за един приятел, който много ми се подиграва, че съм тренирала баскетбол (а съм...абе под 1,60  Wink) - и ми вика: А представи си, ако не беше тренирала  Joy

# 69
  • Мнения: 484
Съни, права си- малко остана Simple Smile

Хариела, за кога е насрочено твоето секцио? Има ли някое планирано раждане за Септември? Или чакаме само спонтанни бебета към края на месеца?

# 70
  • Мнения: 128

Благодаря на всички за хубавите пожелания.   bouquet

Днес и аз влизам в 9 месец и мисля днес с ММ да отидем на пазар, за да купим последните неща по списъка ми.  Laughing А след това ще трябва вече да стегна багажа и за болницата май. Имам и още малко задачки като пране, подреждане и дано да ми стигне времето за тях.

И да ви питам нещо. Вчера получих поръчаната коластра и мисля да започна да я пия. Разбрах, че много помага при раждането т.е. дава допълнителна енергия и се надявам да е така. Ако някоя от вас е ползвала коластрата и има наблюдения нека да сподели.

Хубав ден от мен!

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 1 714
Съни, права си- малко остана Simple Smile

Хариела, за кога е насрочено твоето секцио? Има ли някое планирано раждане за Септември? Или чакаме само спонтанни бебета към края на месеца?

Линет, аз съм денят след теб.  Grinning

Ия, честит 9-ти месец и на теб! Коластра аз не съм пила, но една моя приятелка пиеше коластра и зелена енергия по време на къремене и каза, че много добре й се отразявали. Аз обаче ги давам и двете на дъщеря ми за имунитет, всяка сутрин по една капсулка.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
И аз да се появя....
На нас се оказа,че монитора направо е изгорял,вътре някаква платка е заминала и сега ще купуваме нов..... Rolling EyesВ момента пиша и ползвам за монитор 42 инча ТВ hahahaДруго е,но поне има какво да ползвам за няколко дни,докато изберем.
Гледам за кърменето говорите,на мен там ми е тъмна индия.Ще видя какво ще ям и какво няма да ям,но без кафе не се виждам просто...това може да ме побърка.Гледам да не го мисля отсега.
За забелването-ние уж забелвахме пишката на нашия хубостник,но не сме я напъвали и още не е забелена цялата.Още има част от главичката,която не се подава напълно.Според уролога,на който го водихме да види дали има нужда от интервенция,няам проблем.Особено щом се поддържа достатъчно чиста и няма секрети по нея,които да предизвикат инфекции.
Алтер его,Ия, честит празник и на двете!Да сте много обичани и много щастливи цял живот!  bouquetМалко на патерици,но... Simple Smile
Съни,съчувствам ти,за ревливото бебоче.Но се надявам да и мине скоро.Качила ли си нови снимки някъде,искам пак да я видя.Кукличка малка. Heart Eyes
Изчезвам за сега Hug

# 73
  • Мнения: 5
Dobro utro momi4eta! Simple Smile
Oh o6te mi e edno zaspalooo.. ujas.
Iq: 4estit 9-ti mesec ( blaze ti Wink )
Sunny : Iskam da q naceluva6 tazi malka 6u6ulka ot men ... po nosleto po mucunkata po vratleto... napravooo me izbiva na 4uvsta predstavqm si kolko e meki4ko i nejno milotoo  Crazy Crazy Crazy
 baby_neutral I naistina ka4i nqkoq druga snimka na malkoto mi6le da q vidim Simple Smile  Party
Ami za sega tova ot men... celuvki i do po-kasno Wink  bouquet

# 74
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета.
Някои от вас бяха споменали за дихателни техники/упражнения при раждането /от курсове за бъдещи майки/. Може ли да ги споделите.


Хубав ден

Общи условия

Активация на акаунт