Времето

  • 2 061
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 393
Елора, дъщеря ми е на 4 г и като чета постовете ти, все едно съм ги писала аз!
Мисля, че това е от възрастта, все още нямат тази представа за времето, която имаме ние. Тя не може да разбере, че това което правиш в момента дава отражение на бъдещо действие или на такова, което би вършила, ако си приключила с текущото...... А и какво очаквам аз.... баща й има същия проблем..... като го гледам как си разпределя и "употребява" времето, нужни са му около 50 часа на денонощие. Заедно сме от 11 години и е единственият му недостатък, с който съм се борила много - без резултат! Дъщеря ми е дева и е негова наследница все пак - примирила съм се!

# 31
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... все още имаме проблем с бързането - когато предстои нещо интересно е готов - облечен, обут и т.н. за минута, когато обаче не предстои нищо интересно... обличането отнема часове и с постоянно напомняне от моя страна.....

Същата работа и при нас  Confused Ако е нещо важно за нея - няма по - бърза. Но в повечето случаи постоянно повтарям "По - бързо, хайде, готова ли си вече...".

# 32
  • София
  • Мнения: 418
Малко оф топик, но.. Ако закъснеете за градина не ви пускат?  Shocked Аз няма никаква представа как е по градините, но не виждам защо няма да пускат децата ако закъснеят.. Дори в училище те пускат ако закъснееш, а там на практика има причина да си на време.

Извинявам се, просто не го знаех това и ми стана интересно....

# 33
  • Мнения: 4 555
Доколкото знам в дъражните градини пускат между 8:00 и 8:30, след което вече не може да се водят деца. Винаги ми е било много странно как всички родители успяват да са толкова точни и какво правят, ако не ги пуснат.

При нас е по-различно положението. Заниманието със затворени врати е само един час, след което отново може да се влиза. Понякога като се успим или аз по своя преценка нарочно оставя детето да спи до по-късно, отиваме направо за след 10 часа. Вчера в 11:30  Rolling Eyes Но такива случаи са изключение.

# 34
  • София
  • Мнения: 418
Доколкото знам в дъражните градини пускат между 8:00 и 8:30, след което вече не може да се водят деца. Винаги ми е било много странно как всички родители успяват да са толкова точни и какво правят, ако не ги пуснат.
...

И защо това... Винаги съм си мислила, че градината е по-скоро да има къде да си оставиш детето докато си на работа... Явно е сериозно нещо.. по сериозно от ходенето на работа, училище, лекции и тн. където пускат и закъснели...

# 35
  • Мнения: 4 555
Нямам представа. В градините е пълно с малоумни правила в казармен стил, от които няма кой знае какъв смисъл. Освен може би факта, че една учителка трябва да се справи с 30 деца и колкото повече железни правила и дисциплина има, толкова по-лесно ще й бъде. Лесно не е точна дума, но да кажем реализуемо.

Ако човек започва работа в 10 и живее близо до работата си, е много неудобно да става по нощите, за да заведе детето на градина в 8.

# 36
  • Sf
  • Мнения: 978
От 9.30 до 10.30 има занятие, което не бива да бъде прекъсвано. Който закъснява - чака отвън. Знам защо, коментирали сме го с учителките. За мен е оправдано и не е малоумно.

# 37
  • Мнения: 4 555
Е, то за тази градина е ясно, въпросът беше за държавните.

# 38
  • София
  • Мнения: 6 702
Не е точно така и за държавните, говорила съм специално с една държавна ДГ, обясниха ми, че детето трябва да е там до 8, ако искам да закусва, иначе да се води до към 9, ако е закусило вкъщи, това е, за да не отиде незакусило, а закуската вече да е приключила.

# 39
  • София
  • Мнения: 9 517
Доколкото знам в дъражните градини пускат между 8:00 и 8:30, след което вече не може да се водят деца. Винаги ми е било много странно как всички родители успяват да са толкова точни и какво правят, ако не ги пуснат.

При нас е по-различно положението. Заниманието със затворени врати е само един час, след което отново може да се влиза. Понякога като се успим или аз по своя преценка нарочно оставя детето да спи до по-късно, отиваме направо за след 10 часа. Вчера в 11:30  Rolling Eyes Но такива случаи са изключение.
в държавните след 8,30 ч. заключват вратата, но синът ми ходеше на психолог в 4-та група и го водех към 10-10,30 ч. - като предупредиш няма проблем да влезне тогава.

а как се правят някои родители - питай ме мен с ученик в 1-ви клас и девойка в 1-ва група - ами търча като гламава между училището и детската  ooooh!

# 40
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
В градините има определен час, в който се дава бройката на децата за деня, за да се приготви храната за деня въз основа на брой порции.
При нас искаха, ако детето закъснява, макар и с две минути, родителите да се обадят и да предупредят. Иначе след 8.30 наистина не приемаха закъснели деца.

# 41
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 695
Моята дъщеря до 8г не можеше да бърза. Баща и е същият. Като и казвам ,че закъснава и да побърза ми отговаря: Аз ,не мога да бързам. И се запъва още повече.  hahahaПочнах да си разпределям времето ,така че да стига. От тази година ,вече има подобрение.

# 42
  • Мнения: 9 905
нищо лошо няма да се създава чувство за ред и дисциплина, уважение към учителите и другите деца. В първата държавна градина на големия ми син в Сф, приемното време беше 1 час, от 7.30 до 8.30 напълно приемливо да се вместиш.

тук например градината работи до 2 следобед. Явно е имало сериозни проблеми със закъсняващи родители/особено местните не си дават много зор/ и учителките постоянно е трябвало да висят с децата извън графика, затова са въвели глоба, която се увеличава всеки 15 минути. Е, ако попаднеш инцидентно в задръстване или имаш друг проблем, няма да те санкционират, затова и телефони си има. Но за системно неспазване на графика в стил "тук не е казарма, чак толкова не ги бърка да ме почакат", са въвели мерки.

# 43
  • София
  • Мнения: 44 225
Нямам представа. В градините е пълно с малоумни правила в казармен стил, от които няма кой знае какъв смисъл. Освен може би факта, че една учителка трябва да се справи с 30 деца и колкото повече железни правила и дисциплина има, толкова по-лесно ще й бъде. Лесно не е точна дума, но да кажем реализуемо.

Ако човек започва работа в 10 и живее близо до работата си, е много неудобно да става по нощите, за да заведе детето на градина в 8.
не на всякъде има такова правило..аз лично водя детето между 8,30 и 9 часа...в 9 закусват, за това, гледам най-късно тогава да е там, пък в 8,30 им е гимнастиката до колкото помня и гледам и нея да я хваща... до 8,30 я има 1-2 деца от групата, я не....иначе може и по-късно... но все пак след закуска почват уроци и т.н. и в крайна сметка не бих искала да пропуска...после и училище следва и там като не ти  е удобно детето да е в 7,30-8,30 според училището да го водиш какво? ще пропуска първите 2-3 часа ли?

Общи условия

Активация на акаунт