Хайде МАЙ-че напъни се- по коремче обърни се! - Тема 7

  • 27 922
  • 715
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 23
ДД и от мен,  Hug

Много голямо благодаря на всички вас, майчета, които споделяте как сте захранили и смятате да захраните децата. Това за нас - майки без опит е много полезно!  Hug Heart Eyes

Марте, римите ти са прекрасни! Дано коремчето на Маги бързо да минава... даваш ли и нещо за запичането? Аз продължавам с БиоГая. Ако питаш моята педи, тя би казала сок от круша...


Гери гледах, че Еди проявява интерес към кулинарните предавания Laughing. Може сам да си приготвя пюренцата за захранването, така хем ще спестяваш пари от готовите пюрета, хем ще ти остава време за почива докато той си готви.

Ахам, майка му просто ще цъфти от радост, пък да вземе и на мама да готви още по - добре  hahaha Joy

Деси_шиша, бързо да оздравяваш!  Peace

Относно водата: Еди пие вода от самото начало. Особенно сега си увеличи дажбата. Но освен вода пие и чай на Хипп - храносмилателен (копър, анасон и лайка) като Боримечето  Peace

Ние втора нощ не ядем!  Grinning Sunglasses Тази нощ доста водица изпи човека, но не беше кой знае колко гладен, че да му правя да яде. Зора е около 3.00 - 4.00 часа, ама то не е същото както беше в началото, сега дам вода, дам биберон, наместя го (че много се върти), полюлям люлката и айде тютю  Mr. Green, че даже днес от 20.30 чак в 6.20 яде  Crazy, съответно после в 10.00 и в 13.20  Mr. Green

Херич, мисля че е нормално като прави Борката голяма пауза, да иска повечко мл после, или пък по на кратък интервал  Peace
И аз не знам тиквата аджаба зеленчук ли е, плод ли е  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Sunglasses Sunglasses

Пупсита да ти изям плезльото!  Hug Heart Eyes

А моя комп - плаче за нов  hit badcomp Нещо става с екрана и много ми размазва и пет часа докато прочета и напиша нещо  Crossing Arms


# 211
  • Мнения: 5 591

Нанди, аз давам вода на Рая, защото пием хомеопатични заради стафилококите. Обаче гледам, че му се услажда на Шушулека и започнах да и давам и между храненията.

Ние днес бяхме на консултация и вече сме 7,400 и 63см. Сложиха ни и третата игла- Дребльони поплака малко, но бързо се успокои. Слава Богу температура не сме вдигали.

dudence,стафилококите в нослето ли са?Какви са тези хомеопатични лекарства?
На Лазар му откриха в нослето.От 5 дни го лекувам с bactroban.

Днес бяхме на консултация и вече сме 7 380( + 380 гр.) и 69 сантиметра(+ 6 см).
pupsitta ,голям сладур е малкия.

За захранването - не съм решила с какво ще започна.....

Честити месечинки на всички момченца родени на тази дата.  bouquet






Последна редакция: пт, 09 сеп 2011, 16:07 от лава

# 212
  • Мнения: 23
Не бях се заглеждала, но наистина на 9 май са родени само момченца!

Честита месечинка скъпи МОМЧЕТА! smile3525 smile3525 smile3525 smile3525 smile3525

Димитър на genisi

Валентин на Maria_I

Дейвид на lideto86

Лазар на Лава

# 213
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Хайде и аз да питам за захранването. Всичко ясно, ама как разбирате кога сте заместили 1 ядене? 1 бурканче ли? После няма да иска мляко ли? Ей това ми е интересно на мен. По колко пюре/каша трябва да изяждат децата, за да се наядат? А ако след ядене искат пак да сучат, ей така, за спорта и навика?
Ние се събудихме от следобедния сън и ще ходим на разходка Simple Smile
За водата - давам, ама не я пие. Смених й биберона с 2 дупки, дали не са малко?  newsm78

# 214
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
нелка,   как разбираш кога се е насукала?  Като се нахрани детето просто отказва повече, било пюре, мляко от шише, кърма, не иска и това е .Друг е въпроса, ако иска повече от предвиденото, например изяжда си пюрето за съответната възраст и  се оглежда за още, даваш млякото/гърда, шише/ , айде от гърдата ще си суче докато иска, ама ако свърши и това от шишето  newsm78, не знам.Аз все от гърда съм хранила.До годинката си сучеше първо и след малко давах да пробва каквото съм предвидила за деня.След годинката на обяд и на вечеря си изяждаше "манджата", след това приспивах с гърда, така, че пак получаваше мляко, ама колко не знам, но винаги е заспивала на гърда/до 3 годинки/.

Пупсита, много сладък плезльо Grinning

Благодаря ви за отговорите за водата Hug
Аз обаче установих, че повече и харесва да дъвче биберона, вместо да го смуче и да пие, ама нищо де пак ще предлагам от време на време.

# 215
  • София
  • Мнения: 146
Здравейте.Вече пиша по рядко,но това лято сме като Пантелей пътник.
Да споделя нещо с вас-ние сме на НАН1,но вече в няколко аптеки ми казаха че по складовете няма от това мляко.Има ли и други майки с такава информация.

# 216
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Ей, ме на  пак аз Whistling

Така, изрових тефтерите със записките от захранването на Соник, та там пише така:
5м и 10 дни-сварен картоф, намакан и прекаран през цедка/сито/ , една лъжичка(постепенно до 50-90гр)
5м и 15 дни кароф + морков
5м и 20 дни тиква /пак една лъжичка/
червена чушка /опечена и обелена/ една лъжичка + картоф
6м и 10 дни каша от елда
6м и 15 дни сварена, настъргана ябълка + кашата от елда

7месеца Соничка яде оризова каша, тикивичка, банан и настъргана сурова ябълка
8месеца съм въвела месото, като съм направоила карт. пюре с  разреден с вода бульон от пуешко месо/домашно , от баба Heart Eyes/
8м и 20 дни козе сиренце/ пак от баба/
 на 9 месеца съм дала готово пюре-каша на Хип за да въведа гултена
на 10 месеца жълтък първо 1/8, после 1/4
11 месеца домати в готово пюре на Гербер
Кисело мляко на 1г и 3 месеца.Прясно не помня кога, а и няма записки, със сигурност ми го отказваше в суров вид поне до 3 год, но в разни бисквити може и да е хапвала.


Сега да споделя на тази дата преди една година видях това  EFP , и бях ето така  smile3556 в първия момент, но после, после  newsm44 newsm18  girluu newsm44 preggo newsm30

# 217
  • Мнения: 331
Nandi Hug Hug Hug Да цункаш двете черти от нас с Фифо!  Hug

# 218
  • София
  • Мнения: 153
И аз, на тази дата преди година видях  EFP- обадих се на ММ, двамата се разплакахме и се помолихме да си имаме едно малко момиченце! Hug
Нелка По въпроса за това, кога е заместено цяло хранене- на кашите пише каква е дозата за всеки месец ( за 1 хранене), а за готовите пюрета-едно хранене се равнява на 1 бурканче от големите. Ако детето е още гладно то ще ти подскаже и ще му дадеш да си суче! Peace
Иначе започваш винаги новото първо по една лъжичка, на другия ден 2-и така до достигане на цялата доза!
Ако не искаш да заместваш ядене- консултантите ще ти кажат как става-кога точно да даваш новата храна.

# 219
  • Мнения: 23
аз нещо се скофтих....

Днес наблюдавах Габито на Къщичка, после на мама Албена видях клипчето с изправената госпожица.... ами той Еди много още е кекаф... не си държи много, много главата, още не може да хваща както трябва с ръце, за краката да не говорим, какъв е слабичък, не може да се задържи на тях...  Confused newsm12

# 220
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Гери С.....Лусито е твоя човек Mr. Green Hug

# 221
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Гери , я се стегни, какво му е на Едито
Моника също "изостава" не се върти, не се изправя, хваща играчките с моя помощ, е коста на сестра си лови и без мен, амам там не знае че я е хванала дори.
Не се впрягай всяко дете е различно Hug

# 222
  • Мнения: 1 152
лава, стафилококите ни откриха в носен и гърлен секрет. "Подарък" са ни от родилното.  Нашата док е и хомеопатичка и ни изписа стафилококцинум 15 и силицея 15. Пием ги вече 2.5 месеца като се редуват една вечер едното, а на следващата другото. Иначе в нослето слагах едни капчици, които са за очи по принцип, но се слагат и в носле. Док каза, че ги предпочита пред бакторбан, защото са с по-слаб антибиотик.
Като минат 3 месеца от приема на хомеопатичните ще пускаме пак изследвания,  за да видим докъде сме я докарали ooooh!.

За изправянето- док каза, че може да  изправяме Рая на крака, но в никакъв случай да не стои седнала. Само полулегнала. Ама то и нашето е шило неповторимо  Crazy И все с главата напред- отдалеч да му личи телешката зодия  Mr. Green

За захранването- благодаря и аз на всички момичета, които споделят опита си. Аз нямам почти никакви спомени отпреди 13 години  Embarassed, освен че на 4м. давах жълтък. Имам тетрадка, в която съм записвала, но е някъде из кашоните.
Обаче ако се водя от принципа "когато бебето поиска" ми то като гледам Рая как преглъща и ни гледа като ядем, тя вече е готова да захапе и една пърДЖолка с биричка  Laughing
Вчера сестра и ядеше сникърс и докато се усети, Дребличка и грабна ръката и зяпна. Само бързата реакция на каката попречи на Рая да си "отгризне"  Crazy. Иначе ближе диня с охота, че даже и се сърди като не и даваме повече. Но сокчета не давам.
Вакумирах бурканчета с пасирани праскови, круши и сливи, та като дойде време да и давам. Не че няма да купувам де, ама домашното си е най- хубаво  Wink

Последна редакция: пт, 09 сеп 2011, 23:11 от dudence

# 223
  • Мнения: 1
Добар вечер от нас Simple Smileнесъм влизала от близо месец,но с две деца и както съм сама съм станала като самолет,все сме някаде ,все трябва да ходим и нямам време за нищо....с големия имаммалко проблеми и здравословни и сега оправяне покраи градината,след няколко дни и рождения ден му подготвям,бяхме и насело,че свекърва ми не е добре и няма кои да и помага,абе ужас,та сега намерих малко време да се отчета набързо и тук Simple Smile Днес бяхме на консултация и сме 6кг и 61 см,имаме видимост за зъб така каза педито,понеже от 2 седм сме страшно кисели и неще да ядем и да спим и сме само нараце та гледам за зъби и ми се видя като затръгвало да излиза ,та днес педи потвърди че едно зъбче ще имаме скоро,а и дано да и избие по бързо,че да не я замъчат много много,че нямам нерви вече...Биха ни ваксина и си поревахме малко,та към 11-ти.октомври сме на консултация пак...Посаветва ме педи да започна с захранването като станем на 5 мес  с каша от елда или оризова,а на 6 мес да започнем с зеленчуковите люрета,та ще видим какво ще правим,ще се опитам да пробвам както ми каза педи пък дано се захраним навреме:)За обръщането--ми ние от един месец насам се обръщаме самички и си играем с играчки все повече,вече сама си взима играчка и все в устата и отива,много започна да гука и да прави разни муцунки,абе доста е занимателна чак ми става кеф да я гледам,но в повечето време сме нараце и се кривим вечер доста.....за АМ да кажа че и ние неядем през деня хубаво тоест яде много малко между 60-90мл всеки път различно,а вечер кум 20.30-21.00ч яде по 12-130мл и после яде в 1.30-2ч посред нощ 150мл и чак в 6.30-7ч се сабужда и яде 90мл ,през деня е мъка едвам ядем и яде на 3ч и половина или на 4 часа ужас,а режим нямаме никакъв изграден за което много се притеснявам....ми това е отмен засега .на всички бебечета които пропустнах месечинките им чиститя и да са живи и здрави,Иначе благодаря на Нелли за чудестната тема,снимките които сте показали са прекрастни и все красиви са бебечетата,оххх друго не се сещам,ще почета сега малко от старата тема че я изпустнах и то ще стане време да се храним....пожелавам ви лека вечер  bouquet

# 224
  • Мнения: 32
аз нещо се скофтих....

Днес наблюдавах Габито на Къщичка, после на мама Албена видях клипчето с изправената госпожица.... ами той Еди много още е кекаф... не си държи много, много главата, още не може да хваща както трябва с ръце, за краката да не говорим, какъв е слабичък, не може да се задържи на тях...  Confused newsm12
bambam Едито си е супер ако искаш пък да знаеш!!!!!!
Кротушко и е спокоен и слушка и спи и си седи в количката ... няма да си вкарваш филми - много си ти е добре момчето - има си време за всичко - радвай се сега че скоро няма да може да го стигнеш!!! Пък и утре става на 4 месеца за къде си се разбързала - Габриела мрънка ако съм седнала - нямам идея каква е разликата но винаги трябва да съм права  Tired еми от родилното е така и нямам нерви вече - нито кръст нито ръце - така че няма да се оплакваш че синът ти мисли за ТЕБ !!!

зверо е буден  ooooh! Tired Crazy


Общи условия

Активация на акаунт