Хайде МАЙ-че напъни се- по коремче обърни се! - Тема 7

  • 27 895
  • 715
  •   1
Отговори
# 195
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
А сега сериозно:Аз ще захранвам по друга схема ама няма да ви я кажа сега, че направо съм пруп! ooooh!
Не се шашкайте: и боб да им дадете пак ще се захранят! Mr. Green Peace
hahaha
не се сдържах, извинявам с


Марте, нали не се сърдиш Hug.Като знам аз какви ги пиша, ама на

# 196
  • Мнения: 1 152

Сега питането, кога давате вода и по колко пият?Аз ще предлагам от време на време, искаше ми се да е само на кърма, но като и се услажда водицата се прежалих, обаче биберона е с една мижава дупка, та да не тече по много пък.

Нанди, аз давам вода на Рая, защото пием хомеопатични заради стафилококите. Обаче гледам, че му се услажда на Шушулека и започнах да и давам и между храненията. Абе малко е относително, защото я кърмя на поискване, та понякога се случва да яде и на 30 минути, но по принцип гледам да е минал поне час от кърменето. Но аз Райчуни я познавам по плача кога мрънка, че е гладна и кога я нерви нещо друго- най често жегата- и тогава си пийва водичка с охота.
Иначе и Рая като пийне и почва едно лигавене  Crazy и половината отива по шията и.

Ние днес бяхме на консултация и вече сме 7,400 и 63см. Сложиха ни и третата игла- Дребльони поплака малко, но бързо се успокои. Слава Богу температура не сме вдигали.

Тия дни ако смогна да ви изчета, ще пиша повече!

Лекинка и нежна нощ  Hug

Последна редакция: пт, 09 сеп 2011, 01:33 от dudence

# 197
  • Мнения: 142
Аз малко ни в клин, ни в ръкав, но да дообогатя инфото. Стела е родена е на 10. 05 .2011 със спешно секцио. Тегло - 3550, ръст - 53 според документите, де факто 51 см. Лека вечер на всички и успех със захранването. Ако не ни мине котка път hahaha мисля да захраня на 5,5 - 6 месеца.

# 198
  • Мнения: 1
Добро утро! Докато разгледам снимките във фейса и забравих какво щях да пиша doh
Малкото моряче се усмихва на сън до мене, сигурно сънува че и той има сладките гънчици на Моник Simple Smile  То не стига, че почти няма гънки милото, щото лошата му майка не му давада яде Mr. Green, ами онзи ден му се беше зачервило малко на вратленцето, явно останала влагичка от повръщано. Ама го намазах със судокремче и веднага мина.

Гери гледах, че Еди проявява интерес към кулинарните предавания Laughing. Може сам да си приготвя пюренцата за захранването, така хем ще спестяваш пари от готовите пюрета, хем ще ти остава време за почива докато той си готви.

Дани ще го захранвам като навърши 4 месеца. За него е препоръчително по-рано да въведем твърдата храна. Със зеленчук и ориз, не знам точно по каква схема, педи каза че ще ми обясни на следващата консултация. Свеки ме пита вчера кога съм щяла да му давам сокчета и бая се опули  #Crazy като и казах, че като се научи да дъвчи пържолите тогава.

Момичета благодаря   bouquet за полезната информация която давате около захранването. Наистина е по-лесно да разбереш за какво става въпрос когато някоя майка ти каже какво точно е давала отколкото да четеш схемите, които на всичко отгоре си противоречат. Така си отсяваш това което ти се струва най-правилно, пробваш и намираш най-доброто за твето бебче.

# 199
  • Мнения: 251
Ха,добро утро!

Чета,чета за захранването и осъзнавам,че много съм го претупала тоз'момент с Ева.То може и затова да разви атопичен дерматит милинкото.Май трябва да се #2gunfire

Нанди,голяма сладура таз'Моник.Искааааам да я гушкам Heart Eyes smile3534

Снощи по късни доби ходихме до морето и ме хвана хремата.Пфууу,какво ми трябваше да се правя на морж.

# 200
  • Мнения: 123
още на 2 месеца давам сок почнах от ябълка остаряло не остаряло нищо и няма това са плодове не може да се навреди сега давам и пюрета ама започнах с плодови сега и от тиква давам много ги харесва даже плаче за още не мисля че има нещо страшно в захранването на времето са ги захранвали доста по рано

# 201
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Добро утроооо  bowuu
Преди да почне "На кафе" рекох да драсна някой и друг ред...и се надявам да си довърша поста преди да тръгна на работа Mr. Green
Немога да си обясня защото Боримечето направи такъв режим на хранене...опитвам се да разсъждавам логически...доколкото ми е възможно разбира се Mr. Green Снощи яде в 20,30ч. 150мл. вода+5 лъжици АМ...заспа почти веднага и спа сутринта до 8ч....когато изяде около 160мл. готово АМ....държа го допреди малко когато осмука 150мл. готов...опитах се да го залъжа с чай...но нестана...осмука си шишето с чая и нададе пак вой Crazy Дали защото почти 12ч. неяде...незнам. Но първите му две-три хранения са през 1,30-2ч.
За захранването - ще започна с оризова каша...давам лъжичка преди Ам...после АМ. Така съм процедирала със Слави..така ще правя и с Борис. После сигурно ще му дам елда и тогава ще започна зеленчуковите...с тиква най.вероятно ще започна /като май тиквата не е нито плод нито зеленчук Mr. Green/ После ще следва картофа, моркова и т.н Има една хубава таблица /ще я изровя после/ със изписани месеци и позволените неща за същия месец.
Хоупче изглежда сложно...но определено не е така....води е по Фифо...той ще ти покаже Hug Ние старите кучки сме тук...ако искаш може да питаш по всяко време...ще ти отговорим. Като чета Нели...захранвам като нея общо взето Crazy Общо взето няма нищо страшно...просто прегледай кои са алергени и ги избягвай. Ако незапочваш със каша....започни със зеленчукови защото плодовите са по-сладки и трудно ще дадеш зеленчук после. Прясно мляко и кисело не давай...захар също не слагай..много мами слагат с цел да го яде...грешно за мен. Достатъчно време има Фифо да яде захар и всякакви други нездравословни неща. Hug Сок не съм давала до 1,6ч. на Слави....нищо не е загубил милия Crazy Та и Фифо надява се Heart Eyes И като стигнеш до пържолите не слагай вино на масата Mr. Green Питай, питай...всичко ще ти кажа аз как съм го правила.
За даването на вода - Боримечков пие много чай...на Хип ония храносмилателния с асанон, копър и лайка Crazy Правя му едно шише от 125мл. на Авент...осмуква си го...че понякога и второ Crazy Слави жаден, гладен все пиеше АМ...отказваше водата...А Боримечков когато е жаден пие чая..ако е гладен още като усети чая и надава вой за АМ. Ето две деца...една майка...коренно различни.

още на 2 месеца давам сок почнах от ябълка остаряло не остаряло нищо и няма това са плодове не може да се навреди сега давам и пюрета ама започнах с плодови сега и от тиква давам много ги харесва даже плаче за още не мисля че има нещо страшно в захранването на времето са ги захранвали доста по рано
Права си...но тогава сме живели в друго време...с нетолкова алергии и замърсавания и обгЪзявания и т.н и т.н Далеч съм от мисълта, че ще го препазя от всичко...но доколкото мога се опитвам.

# 202
  • Мнения: 1
Хера и аз доколкото разбрах от толкова четене ще процедирам по твоя начин. Само че ще е по-рано защото проблема на Дани го изисква. За виното си много права Laughing като не знаят вкуса му няма да им се пие, че то иначе много жадни гърла ще има в къщата.

Права си...но тогава сме живели в друго време...с нетолкова алергии и замърсавания и обгЪзявания и т.н и т.н Далеч съм от мисълта, че ще го препазя от всичко...но доколкото мога се опитвам.
newsm10

viki23@ щом така си решила и детенце се чувства добре значи всичко е наред thumbsup

# 203
  • София
  • Мнения: 2 817
djidjonka, а какъв е проблемът на Дани? Аз май съм изпуснала нещо...

Виц:
- Колко мъже ти трябват, за да облепиш стените на стаята си?
 - Зависи колко тънко ги режеш...

Последна редакция: пт, 09 сеп 2011, 10:15 от menyanthe

# 204
  • Мнения: 1 328
Чета ви, но нямам сили и време да пиша. С някакъв гадничък ентеровирус съм от снощи, а утре пътуваме към СФ и се надявам да стигнем невредими с домочадието.

За захранването - спазвала съм на Нанди принципа с баткото. Сега вероятно с baby led weaning ще опитам, тема има в кърмаческия за този вид захранване. Но като цяло - първо кърма, после всякаква останала храна - манджа, каша, пюре.. сок минимум след годинката. Заместено хранене до годинка няма да правя. Луси, дето питаше за заместването - това е основното. Ако смята човек да отбива около годинката, при захранването на 6 м. се започва първо с храната и за десерт мляко, колкото иска. В моя случай не смятам да отбивам до годинка, ще си давам първо млякото и след това храна - целта е запознаване с вкусове, а не наяждане.
Нелли, беше писала, че с баткото не сте имали успех с кърменето, до кога са ти идеите да кърмиш хубавата Елена?
Хоуп, незахранен няма да остане Фифо, все ще си избереш схема  Hug

# 205
  • Мнения: 1 328
Ето една хубава насока за захранването:

http://xedra.wordpress.com/2009/07/25/food-intro/

# 206
  • София
  • Мнения: 153
ДД! Laughing
Съжалявам за правописа, но не съм спала има няма 2 денонощия! #Cussing out Магито се запече и ужасно я боли коремчето-съответно не спира да плаче милото Sad
Сега по темата за захранване:
Аз ще спазвам следното-
1.Всяка нова храна ще я давам първо по 1 лъжичка и то преди кърмене, когато детето е гладно и любопитно.
2.Ще вкарвам на веднъж само по 1 нов продукт, за да е ясно от къде са проблемите ( ако ги има)
3.Ще замествам постепенно цяло ядене, защото се надявам около годинката да мога да я оставям на някого и да ходя да работя- значи кърменето ще е сутрин и вечер, а и от 10м. ще и взимам детска кухня!
4.Ще започна с плодово пюре( най-вероятно на 4.5 м.), а може и от тиква-от опит ви казвам, че не е вярно, че после отказват зеленчуковите!, а плодовото е много подходящо, защото хем е сладко като кърмата, хем е в новата консистенция, с която трябва да свикне детето, а и се дава между храненията, та кърменето си е същото!!!
5. На 5.5 м. ще започна да замествам обедно кърмене със зеленчуково пюре-първо с един зеленчук, после с комбинации.На 6м. ще добавя по малко и жълтък!
6. На 6.5 м. ще включа месно пюре и ако всичко е ОК-на 7 м. започвам каши-заместване на следобедно кърмене, но не всеки ден, че много дебелеят от тях-ще ги редувам с плодови пюрета( а в тях може да включа и обикновена бисквита към 8м.)
7.На 8м. включвам попара-тя се дава сутрин, но аз я давам за вечеря, защото засища добре, а след нея по-късничко има още едно кърмене!
8.Между 8-10м. давам и коричка хляб да дъвче.Включвам и бистри бульони.Не давам до година поне алергени като домат, портокал(цитруси), ягода, малина, белтък от яйце, прясно мляко( дори и кисело), мед и др.
9. На 10м. почваме с кухнята-вече сме на 5 хранения-сутрин ( в 8ч.) кърмене, в 12.30ч.-обяд супа или раздробеното второ от кухнята, в 16ч.-десерта или каша или плодово пюре,в 19.30-попара( но не всеки ден, а понякога кърмене) и в 22.30-23.00-кърма.
Това е то моята схема-само я споделям, без да ангажирам никого да я използва! Peace
Вече съм я пробвала почти в този вариант и знам, че е добра! Peace
П>с. Сокчето го давам след 10-ти месец!

Последна редакция: пт, 09 сеп 2011, 12:45 от jenajena

# 207
  • Мнения: 1
menyanthe заради рефлукса. Дани повръща всичко по течно, затова и спрях кърмата, а млякото което пие е гъсто. Но вече започва да се подобрява. Даже успява да изпие по 10мл водичка без да я повърне, ако иска още, гледам да го разсея за малко и още 10мл.

Запознах се с една майка с момиченце на 8 месеца, която още не замества цяло хранене. Само опитват новите вкусове. Каза че около половин един час преди кърмене дава по няколко лъжички пюренце (то всъщност май и се пада посредата между 2 кърмения). Това мисля беше на обед, а слетобед плод. Много е смешна малката като яде банан. Нахвърля му се като невидяла, а после плюе, щото не може да го сдъвчи. Не знам каква точно им е схемата, но педиатърката (при която и ние ходим) много я подкрепя и не и се кара, че беба е като малка бомбичка. Абе докторката ни като цяло е фенка на късното захранване, но в препоръките, които дава се съобразява както с нуждите на детето, така и с желанията на майката (говорила съм и с други майки, които ходят при нея).

jenny_b да се оправяш бързо и леко и безаварийно пътуване Hug

  love001 за Магито и да и се оправя бързо коремчето, че да не е тъжно милото.

# 208
  • Мнения: 111
ДД,че то обяд стана докат аз се сетя да прочета форума
Златка на всяко мляко си има таблица 1 лъжичка в колко вода се разтваря.При мен е 1 лъжичка в 30 мл вода.
За вода-пие от както сме се пприбрали от родилното едвали не.Понякога пие между храненията,понякога преди да заспи,понякога повреме на ядене-просто неиска АМ,пие вода и после пак мляко.Давам и и ако много се разпее и разприказва че ще му пресъхне устата:)

# 209
  • Мнения: 7
ДД! сега ще се върна да ви прочета, само да направя проба за снимка  Blush

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/282151_2446268855 … 135_7689783_n.jpg

Общи условия

Активация на акаунт