Хайде МАЙ-че напъни се- по коремче обърни се! - Тема 7

  • 27 818
  • 715
  •   1
Отговори

Анкета

С какво ще започнете захранването на бебето?

Опции:

# 225
  • Мнения: 137
Най-накрая ми остана малко време за любимата тема във форума:)

Бобо е  яко кисел от три дни, може би защото не е акал от няколко дни. Днес мисля да употребя термометъра, ако междувременно Био Гайята не си свърши работата.

Още не съм решила как ще захранвам. Баткото е захранен по старата схема, каката на 4 месеца и 10 дни, но не се получи, пробвах на 5 месеца и тогава потръгна. Мисля да заместя хранене едва, когато сме опитали повечето зеленчуци.

Ех, свърши ми времето, алармата се обади:)

# 226
  • Мнения: 22
Оппа, здравейте и от мен Simple Smile

Гери, какво си се вкарала във филма пък ти. Айде пак да не си ги "вадим" да си ги "мерим" - кой какво правел и не правел. Пък и те момчетата са по-бавни от момичетата, да знаЙш.  Joy Joy Joy
Пък за захранването- работата стана пак дебела като гледам и У фейса сте се понабрали лекинко.  bowuu Аз днес ново 20 измислих (докато реша как и с какво да захраня, ще стане на 5мес  Joy) Мисля сега да почна следобед да давам пюрето, може би плодово и малко по малко да заместя първо следобедното хранене в 17ч. И без това, тогава яде най-малко и ще може да издържи до вечерта. А ако започна да замествам на обяд,  може нещо да не му стига и ако не спинка по 2-3 часа (както съм си свикнала сега) ще има да се тормозя. Така че аз май ще метна следобедното хранене да сменям първо и с какво пюре  newsm78 може би с тиква и после тиква с нещо си. И ми се иска да вкарам и праскови, докато има още хубави този сезон.

# 227
  • Мнения: 23
ДД и от мен,  Hug

за какво ми трябваше да се хваля, че детето не яде нощем  Crossing Arms... Ми върна ми го тъпкано тази нощ... Tired #Silly от 1.30 до 3.30 си лудувахме в къщи, накрая в 3.00 яде и заспа в 3.30 до.. 6.00 после от 6.30 до 8.00 и така той весел  Mr. Green, а мама  smile3507 #Silly, да не говорим че тръгнах да правя и мекици в 8.00 часа сутринта  newsm64 след тази луда нощ  smile3541, след това изпратих бебо на бабин дом  1stroller 1swing навън, а аз се хванах с  newsm79 wash hang, после пък правих кремче Луи за утрешната месечинка   food002, съответно ме очакваше цяла мивка със съдове  1dishes и сега когато малчо спи, аз гледам да си отпочина, може и една глава да положа  smile3524

Къщичка, ами Габи е толкова по - добре от Еди... но наистина все пак всяко дете си е различно...  Peace
Муше  Hug Hug Hug

За захранването - набирам инфо сега, пък ще го видя какво ще правя.. но това ще след 16ти другата седмица, че да минем консултация  Peace

Честита месечинка, дечица!

Виктория на Джей  newsm51
Магдалена на Nina
  newsm51
Давид на mimi fenkata  smile3525
Филип на Hope  smile3525
Георги на nova mama  smile3525
Даниел на ljufis
  smile3525

Последна редакция: сб, 10 сеп 2011, 16:26 от Гери С.

# 228
  • Мнения: 331
Да са ни живи и здрави месечинчовчетата!  Hug Hug Hug И моята майчица златна има рожден ден! Да ми е жива и здрава! Най-добрия човек, който познавам, дано да съм поне наполовина толкова добра майка и аз!  Praynig Praynig Praynig

Гери,като те чета що работа си свършила в съботния ден и ми идва да се оженя за теб!!!!  married Ако нещо мъжа ти те ядосва, да знаеш, че те взимам от-ма!

А, ако се чудите - имам нет вече!  Mr. Green Party

# 229
  • Мнения: 23
[

Гери,като те чета що работа си свършила в съботния ден и ми идва да се оженя за теб!!!!  married Ако нещо мъжа ти те ядосва, да знаеш, че те взимам от-ма!


Хахахаха направо ми оправи омърлушеното настроение  newsm62 newsm53 newsm51

А твоята МАЙЧИЦА да е жива и здрава, да ви се радва още много, много години и да има още много внуци Simple Smile  newsm51

В този ред на мисли, моята втора майка - БАБА ми, има рожден ден! Да ми е жива и здрава

# 230
  • Мнения: 331
Да ти е жива и здрава! newsm51

Предложението си е сериозно !  newsm47

# 231
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Честито на всички празнуващи   bouquet
Моето диване от 3-4 дни само на ръце иска. Както си играеше самичко в кошарата или активната гимнастика сега е хипер любопитно. Иска да го носиш, да разглежда и да пипа всичко. Ако си е набелязала някаква цел от високо, а ти тръгнеш в другата посока - започва едно викане, мятане и опъване. Лудница. А, влюбена е в лампите. Види ли някоя лампа да свети и ей така става  Shocked Гледа и иска да я вдигнеш, да я доближиш... луда работа  ooooh! Нямам търпение да започнем с паяка вече. Да си обикаля самичка, а аз да си почивам, че без гръб останах. Д-то вече мнооого тежи, а все по-тежко ще става  #Crazy
Мушенце, защо не захраниш преди обедното хранене? Така на обяд пак се се наяде и заспи  newsm78
ПП: Гледате ли "Моето бебе" на Утилисима? Има някои доста интересни съвети. Например на майките които нямат достатъчно кърма (например за близнаци) им изписват Окситоцин, ама пръскало. Пръскало се в носа и това стимулирало образуването на кърма. Жалко, че в България я няма тази практика, ще е в помощ на много майки, които желаят да кърмят Simple Smile

Последна редакция: сб, 10 сеп 2011, 19:18 от nelka_bg

# 232
  • Мнения: 5 591
Не бях се заглеждала, но наистина на 9 май са родени само момченца!


Да ... само момчета и всичките с планово секцио.В деня на Европа са родени.

лава, стафилококите ни откриха в носен и гърлен секрет. "Подарък" са ни от родилното.  Нашата док е и хомеопатичка и ни изписа стафилококцинум 15 и силицея 15. Пием ги вече 2.5 месеца като се редуват една вечер едното, а на следващата другото. Иначе в нослето слагах едни капчици, които са за очи по принцип, но се слагат и в носле. Док каза, че ги предпочита пред бакторбан, защото са с по-слаб антибиотик.
Като минат 3 месеца от приема на хомеопатичните ще пускаме пак изследвания,  за да видим докъде сме я докарали ooooh!.

dudence,благодаря за отговора.И нашите стафилококи са ни "подарък" от родилния дом.Първо слагахме капки с гентамицин в нослето,а сега бактробана,но не виждам от него ефект.Педиатърката  ми каза,че бактерията е много упорита.
Лазар от вчера е леко понастинал и секретчетата в нослето се увеличиха...дано не се влоши.... Praynig

На всички с поводи пожелавам весел празник!  bouquet





Последна редакция: сб, 10 сеп 2011, 22:31 от лава

# 233
  • Мнения: 32
нашето кюфтак - молове му дай  ooooh! кротък наблюдател  Mr. Green тежко му на татиния "портофел" Simple Smile Хера - Боримечето да му мисли  Mr. Green Heart Eyes

иначе пак посяга към мамината чиния и чаша - ама нейното - хич  #Cussing out утре сме на ресторант и ще и взема купичката с кашата да яде на масата - белким прояде и без друго ни свикнаха на кикота вече там  Simple Smile

честито на месечинковците   bouquet и техните търпеливи мами Simple Smile

# 234
  • Мнения: 23

ПП: Гледате ли "Моето бебе" на Утилисима? Има някои доста интересни съвети. Например на майките които нямат достатъчно кърма (например за близнаци) им изписват Окситоцин, ама пръскало. Пръскало се в носа и това стимулирало образуването на кърма. Жалко, че в България я няма тази практика, ще е в помощ на много майки, които желаят да кърмят Simple Smile

къде го гледаш това предаване?

Хоупи, предупредих ММ да внимава, че бегам у САЩ при .... жена  hahaha Mr. Green, а той  Shocked  hahaha

Щастлив е Еди, че дръпна играчката и тя засвири:

# 235
  • Мнения: 32
дай още някоя снимка де Simple Smile

ПП: Гледате ли "Моето бебе" на Утилисима?

къде го гледаш това предаване?

ММ на този канал му вика "уууу ти ли си ма?" Simple Smile

# 236
  • Мнения: 111


ММ на този канал му вика "уууу ти ли си ма?" Simple Smile
Joy hahaha hahaha hahaha hahaha Joy Joy Joy

# 237
  • Мнения: 22
Къщичке, за килцата на Габито, дума да не чувам............тежала била  newsm78
Нелка, още го обмислям аз това захранване. Но ако заместя първо следобедното, ще се събира повечко кърма за вечерта. Това ми е идеята.
Гери, браво бе жена, много си дейна днес. И аз имам такива дни и обикновено накрая ми се иска да се  #2gunfire или да припадна някъде из нас.

# 238
  • Мнения: 23
ЕТООО:

http://media.snimka.bg/9352/024958828.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/9352/024958829.jpg?r=0 Еди с мама

ММ на този канал му вика "уууу ти ли си ма?" Simple Smile
smile3532 rotfImbo rotfImao

Гери, браво бе жена, много си дейна днес. И аз имам такива дни и обикновено накрая ми се иска да се  #2gunfire или да припадна някъде из нас.

уф, да бе... че ММ сега ми вика: "искаш ли да мръднем някъде", а аз така  #Crazy, ауууууу

Последна редакция: сб, 10 сеп 2011, 22:22 от Гери С.

# 239
  • Сливен
  • Мнения: 4
Привет и от нас Майчета Simple Smile
На днешната дата преди една година си направих първия тест Simple Smile Резултата беше две чертички, но едната беше много бледо розова и аз се усъмних, че е положителен... Е след няколко дни се потвърди, че е точен теста, а днес, година по-късно съм много щастлива и си гушкам малката Елина Simple Smile


Честита месечинка на всички мъничета! Да са здрави и все така усмихнати Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт