Разбиване на парола

  • 31 107
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 121
Много ясно, че не става въпрос за дете.Казвате , че детето е около шест годишно!Коя майка няма да поиска обяснение от малкото си уязвимо отроче, собено, ако чувства, че то е застрашено.Ще си играе на котка и мишка, как не!Това, обаче, не е наша работа.Явно и кейлогъра няма да помогне, защото се инсталира на компа на "мишената", не става дистанционно.

# 31
  • Мнения: X
Разбира се, че трябва да дадете възможност за разбиване на пароли, ако можете , и то не само отнасящи се до собствените ни компютри. Вече дори си редя списъка на хората, чиите пароли искам да разбия. Съвсем сериозно говоря.

# 32
  • Мнения: 150
И после ни помоли за пистолет, за да ги гръмнеш (ние няма да питаме за какво ти е, разбира се).

# 33
  • Мнения: X
Че  защо да ги гърмя хората? Просто ще си чета личната им поща. А оттам винаги изскача по нещо интересно, нещо което не съм и предполагала. Като си помисля, колко приятели имам във Фейсбук, предвкусвам голям урожай.Пробвала съм преди години едни програми от Замунда, за влизане в менюто на мобилни телефони. Ниииищо не стана.

# 34
  • Мнения: 150
А, не, нищо лично! Написах го, по повод репликата, че не трябва да се пита, а направо безпрекословно да се помага. Асоциации човешки, какво да правиш!

# 35
  • София
  • Мнения: 2 437
Въпросът не е зададен коректно и отговорите не са точни Wink
Ясно, че не става въпрос за дете, щом е публикуван тук. Не ровя в профилите  Peace
Ако темата беше пусната по принцип, вероятно щеше да има разни полезни неща. Грешка Simple Smile

А колко е морално, етично, правилно...подробностите и гледните точки са толкова много, че надали може да има коректен съдник.

Успех, девойко! Лоша работа и проблемът не е в контактите във ФБ.

# 36
  • Мнения: X
Стига сте разсъждавали, давайте начина.

# 37
  • Мнения: 65
Ей сега ще ти кажа аз как действам в подобни случаи Simple Smile Гледам да се мотая около човекът, докато си въвежда паролата и да запомня последователността на клавишите. Дори и да видиш само първите, можеш да налучкаш останалите, ако го/я познаваш добре. Много малко са професионално изкривените, които слагат дълги и сложи комбинации от букви, цифри и символи.
А дали е морално, не мисля, че има значение. Всеки сам си носи последствията от действията и се оправя с гузната си съвест.

# 38
  • Мнения: 64
И да ви е излъгала, това какво ви интересува? Въпросът е можете ли да й помогнете й ще го направите ли? Аз съвсем честно си признавам, че много ще се зарадвам, ако някой сподели тайната, както й ще приложа отговора в действие. Неее, не за дете, общо - взето за който ми падне. Laughing

 Joy
Ей, голям мерак да  разбивате!  Mr. Green
Аз, много  ще  се  радвам  ако, никой  не  сподели  тайната!  Twisted Evil
Какво  ли  би  било  ако  всеки  можеше  да  разбива  пароли?  Tired

# 39
  • Мнения: 2 240
Не коментирам колко е морално да се чете чужда поща, но все пак може да се опита с внезапно позвъняване на вратата, докато собственикът на профила си се рови нещо си из него. Молиш да отвори вратата и хвърляш поне бегъл поглед какво става из профила. Или следиш дали случайно не е оставил компютъра си включен.

П.П. Преди около 2-3 години си бях затрила една поща в абв, от която получавах поръчки за преводи и изпращах вече преведениете документи. Поради стечение на обстоятелствата тая поща се оказа единственото място, на което ги имам. И в един момент си смених паролата, но не помнех каква е. Питах по разни форуми за разбивачи на пароли, всички обясняваха колко е лесно, но така и никой не се намери. Предполагам, не, защото е невъзможно, а просто защото за такива неща хората по форумите започват да размахват пръст. В тоа смисъл, ако наистина ти е важно, питай в някоя детективаска агенция, те са съвсем скарани с морала и съвсем никой няма да те пита чий компютър ще следиш, чия парола искаш да знаеш. Едва ли за поставянето на една програмка на комютър ще вземат невъзможно много пари.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 23 963
Абе хора програмките ги има готови, ама вие наясно ли сте какво представлява процеса!?!?!?!?!? Значи програмата хваща и почва да пробва комбинации и ако паролата е 4ри цифрена е числото комбинации е едно, ако е 6 цифрена - огромнем брой комбинации, пробват се и цифри и букви и други символи. За 4ри символна парола един обикновен компютър има да цикли и стърже с дни. Дружелюбен съвет - да не пробва с програми за разбиване на пароли, а с такива за крадене - демек шпионска програма да открадне готова парола.

# 41
  • Мнения: 2 549
Не всички готови програми са с този алгоритъм, да не говорим, че той е на практика неприложим, защото докато пробва всички комбинации, ще минат 1000 години. Има алгоритми, които пробват думи от речник и са доста по-напреднали от това. Не съм се занимавала с крадене на пароли, но съм убедена, че ако напишеш в гугъл, ще излязат поне 5 варианта.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 23 963
Че кой човек, имащ какво да крие ще слага смислена дума за парола?!?! Shocked Поне за мен е нормално паролата ми да е от типа t5kaд33а3е4k! Всеки, който иска да затрудни разбиването на парола слага минимум 6 знака, комбинация от букви и цифри, задължително безсмислена.

# 43
  • Мнения: 1 306
Сори за спама, но наистина ли някой си мисли, че ще "помогне" като предложи начин за разбиването на парола?!?
Аз ли откачам или проблемът не е в моя телевизор Thinking
Как може дори да се обсъждат варианти за разбиване на пароли, включая програми, детективски агенции, пишман-шпионски похвати и пр.???
Никой ли от тези "суперуслужливите" и "суперзнаещите" дори за секунда, не се замисли как би се чувствал на мястото на "заподозрения"???
Не, нямам нищо за криене, нито в пощите си, нито в профилите си в социалните мрежи...никъде, но само при мисълта, че някой ще си вре носа и ще рови из личното ми пространство - ами, полудявам Twisted Evil
И аз имам дете, което расте, ядосва ме и за което се притеснявам и съпруг, с който понякога се спречкваме...нормално е, но дори не мога да си помисля, че ще ровя из лаптопа на детенце или да речем в телефона на съпруга си...освен, че е абсурдно, е и отвратително грозно и жалко!
Ако сме се докарали дотам, да научаваме какво се случва с нас и около нас, по този начин...сори, но "диагнозата" е много сериозна и лечението абсолютно не е "разбиване на паролата".
Щом не можете да се справите с проблема на това дете ли/мъж ли, каквото и да е там, по-добре се обърнете към специалист, който наистина ще ви помогне, не само да научите, но и да се справите със ситуацията, каквато и да е тя....и със сигурност ще запазите и достойнството, и самоуважението си, и взаимното доверие! Успех на авторката на темата!
П.П. Това си е моето мнение, не е миродавно и не ангажира никой! Въпрос на гледна точка Peace

Успех, девойко! Лоша работа и проблемът не е в контактите във ФБ.
Peace

# 44
  • Мнения: 764
Стига сте разсъждавали, давайте начина.

и аз така мисля, не ми се четат прповеди

Общи условия

Активация на акаунт