Бебе осмаче и на комадно дишане.

  • 6 219
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 327
Salai, сигурно ти е доста трудно в този момент, но имай вяра че детето ще се оправи. И аз знам че момичетата са с по-добри шансове при преждевременно раждане. Много по лесно се приспособяват.
Надяваме се заедно с теб.

# 16
  • Мнения: 934
Благодаря на всички ви за милите думи. Моята принцеса е все така, нито се подобрява, нито се влошава. Колкото за вярата все на нея се опирам, че е толква борбена щом досега се крепи значи е силна. Наитина до тук 5 дни 5 години ми се струват. Дано душичката почне скоро да се подобрява.

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Стискам ви всичките си палци!
Надявам се скоро да напишеш нещо радостно............  bouquet  bouquet Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 4 867
моето малко момиче се роди с ниско тегло, няколко седмици преди термин. въпреки че беше на самостоятелно дишане, изкара 4 дълги седмици в неонатологията на МА. за работещитте там (а предполагам и в други подобни отделения) мога да кажа две неща:
1. разбират си от работата
2. държат се ужасно с родителите

в деня преди дългоочакваното и многоогтлагано изписване на моето детенце, дежурната лекарка ми каза по телефона: не бързайте да уговаряте час за изписването, защото не знаем дали детето ще изкара нощта!

казвам ти това като уверение, че повечето неонатолози май не са много склонни към оптимизъм и това няма нищо общо с реалното състояние на децата. дали е защото самите те са се нагледали на тежки случаи... дали пък от някакво криворазбрано усещане за власт и величие... не мога да ги съдя.

вярвай, че детенцето ще се справи. довери се и на това, че лекарите знаят какво правят. понякога всичко е въпрос на време, за да може детенцето да порасне достатъчно и да се справя с такива тежки задачи като дишане и поддържане на собствената телесна температура.

жалко е, че в българия достъпът до бебенцата е силно ограничен, да не кажа невъзможен. знам, че по света има болници, където родителите са ЗАДЪЛЖЕНИ да прекарват всеки ден заедно с дечицата и дори има отделни стаи, където детето и родителят да се усамотят - карат родителите да се съблекат голи до кръста и да подържат бебенцето на гърдите си....

пожелавам ти много, много скоро да можеш да гушкаш малкото си момиченце и тези тежки дни на тревожно очакване да останат в миналото.

в коя болница е детенцето?

# 19
  • Мнения: 934
Днес най-после се чу нещо успокоително, т.е. резултатите от всички изследвания са ок, но тя си остава на апарат ще чакаме поне още една седмица:( Инче тя е в центъра по педиатрия не е в МД, колкото за лекарите, засега съм доволна, поне всеки ден като отида разговарят с мен и изслушват безброините ми тъпи въпроси. Гадно е че не може да видиш бебето повече от веднъж на седмица. Тази седмица е ред на таткото, а така ми се иска да видия, виждала съм я само веднъж и чесно казано не издържах и 2 минути толква се шашнах от апарата от това, че е толква малка, че направо си избягах, сега вече ми се иска да седя с часове до нея.

# 20
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Е защо така само веднъж седмично?
Кога ще се очовечат болниците в Бг???
Дано укрепне и след една седмица да може да си я вземете....!

# 21
  • Мнения: 1 581
Знам какво преживяваш и ти пожелавам скоро да се гушкате   bouquet

На мене ми се струва, че заради опасност от инфекции не пускат по-често. Предпазните мерки не са особено сигурни. Аз съм за, въпреки че е много трудно за родителите  Confused

# 22
  • Мнения: 4 414
в нашите болници бебетата в кувьози са по 4-5 в стая. не пускат с цел ограничаване на вероятността да се внесе вирус...не зная как е решено това в другите страни...наистина е много неприятно. ние ходехме по 2 пъти на ден да искаме информация за Ния...често вечер ни пускаха да я видим "нелегално".
от все сърце ти желая да си приберете бебката възможно най-скоро Praynig

# 23
  • Мнения: 4 212
Мила Салай, знам 4е времето за теб сега е спряло, но детенце е достатъ4но силно  и ще се справи, виждаш ли, резултатите са добри, просто иска още малко за да се закрепят и узреят белите дробове. Предполагам когато са усетили 4е ще раждаш и няма на къде, са ти били инжекция за узряване на дроб4етата на беба? Както и да е, бъди силна и настоявай да влизаш всеки ден и да стоиш там, ти си МАЙКА на това дете и имаш пълното право да го виждаш постоянно. Не разбирам как така не те пускат. Вярвай ми, то ще усети твоето присъствие. Не се паникьосвай от апаратите, те изглеждат ужасни, но помагат на бебето ти да се развива. Бъди силна и имаш още една подкрепа в мое лице. Нова година Нов късмет.  Heart Eyes   bouquet

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 35
Бъди силна! Имаш страхотно детенце - дано изкарате една приказно добра Коледа!

# 25
  • Мнения: 934
Отново и отново благодаря на всички ви, страшна подкрепа сте за моята леко истерясала вече личност. Наистина само трябва да се чака, нещатата си вървят все по на добре, аз получих коледния си подарък предсрочно за което съм адски щаслива а и докторите казват че и принцесата ще получи неиния, за коледа ще се опитат да и махнат апарата, дано успеят. Сега съм се заредила с търпение и на малки стъпки чакам да си разопаковам подаръка наи сетне:)Първо до коледа, да и махнат гадните тръби, после да се закрепи седмица сама да диша, после да почне да надава и така по малко всеки ден.
Teya не пускат вътре при бебета и това си е:(( аз я видях миналата седмица, днес баща и и трябва да чакам другата седмица за да я видя пак, добре че вече си имам снимки:( Надявам се като я преместят в нормално отделение за недоносени бебта, да мога да я виждам по-често и да мога да я гушна поне за малко. Една е само добрата новина в тази насока и тя е, че ми позволяват да нося кърма и ще я хранят с нея след като я свалят от апарата.
Огромно благодаря за куража, прегращам ви всичките

# 26
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
това на снимката твоето бебо4е ли е - да ти е здраво и да му се радваш. стискам палци и  желая на цялото ви семейство да се съберете най- бързо и да му се радвате на живо на моми4енцето. ние жените сме силни , моля се да е една от нас. Hug Praynig  bouquet

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Здравей salai, моят син се роди 31 г.с., 1540 гр, 41 см  и 40 дни беше в болница, от които 30 в кувиоз. Нас не ни пускаха вътре въобще. За цялото време ми го показаха само 2-а пъти за около 1 минута. Миналата година по същото време моето бебоче беше в болницата. Сега ти се вижда тежко, но повярвай ми всичко ще мине и ще бъде наред. Бъди силна и си пази нервите, защото твоята малка дъщеричка има нужда от една ЗДРАВА МАМА, за да я гледа.
Ние със съпругът ми украсихме елхата, подредихме подаръци за малчо и си казахме, че го чакаме да си дойде в къщи. Знаеш ли, през периода от Коледа до Нова Година той започна да качва адски бързо грамчетата, сякаш бързаше да си дойде Simple Smile
Кураж и мислете позитивно!

# 28
  • София
  • Мнения: 4 412
salai, много е хубава малката дъщеричка! Пожелавам ти бързо да е при вас!
За ограничените влизания - аз не бях много против, защото ако влезе някой вирус при тези дечица, ще ги затрудни толкова много. Така, че търпение, аз си казвах, че и ако е в корема ми, не бих могла да я виждам постояно, а положителните мисли помагат и от разстояние.

# 29
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Здравей Салай, много е сладка малката принцеса, дано до Коледа махнат апарата. Искам само да ти кажа, че има специални биберони за недоносени бебета, както и залъгалки за недоносени бебета, Могат да се ползват в кувьоза, но трябва то да ис ги забесеш и много да се помолиш да ги използват тях а не други, ако може да се храни сама и не е на сонда, Ако имаш въпроси, питак, ще ти разкажа

Общи условия

Активация на акаунт