Бебе осмаче и на комадно дишане.

  • 6 220
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Много,много се моля за малкото ти момиченце и знам, че ще се справи- децата са по- силни от колкото сме склонни да мислим.  Мама [desi] ни разказваше как се гледат недоносените бебета в ЮАР. Т.нар "кенгуру грижи"- ще потърся темата и ще ти я пусна да прочетеш. Съжалявам, че в България лишават майките от това преживяване.

# 46
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=42488.0

това е темата за ЮАР и "кенгуру грижите"

# 47
Бъди много силна Салай.Аз родих моят син в края на осмия месец /36г.с./.Тежеше 2 300.Взеха го в отделението за недоносени и го включиха на системи /глюкоза и серум/.Много големи грижи полагаха за него,защото аз непрекъснато им досаждах с моето присъствие и питане за състоянието му.Макар да не ме пускаха правех и невъзможното да го видя.Що нерви изхабих и колко литра сълзи пролях аз си знам.Всеки път като го виждах му говорех мили думички и това как скоро ще си бъдем в къщи.Бъди много силна,Бебка има нужда от това.Вярвам , дори съм убедена че скоро ще бъдете заедно и ще  се радвате една на друга много.Съхрани себе си за да си полезна и на нея.Желая ти само радостни моменти от тук нататък.

# 48
  • Мнения: 934
Благодаря yosarian, чела съм я темата и искрено искам сега да съм някъде в някоя "маймунска" страна, защото просто не мога да си представя как вече толква време, малкото ми момиченце не гушкано, не усеща нищо освен звука на апарата и т.н. ей на това ме е яд ама многооо.

ЧЕСТИТА 2006 ГОДИНА НА ВСИЧКИ ВИ И ДАНО ПРОБЛЕМИТЕ И ЛОШИТЕ НЕЩА ОСТАНАТ В СТАРАТА ГОДИНА. ЗАДРАВЕ НА ВАС И ДЕЧИЦАТА ВИ, ДАНО ЩАСТИЕТО ВИ ПРЕСЛЕДВА НЕОТЛАЧНО.

 beer Черпя по едно за имения ден на малката ми дущица, дано да е силна и смела, да ме радва и това да е първия и последния празник без да съм до нея

# 49
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
честита Нова година и на теб salai .Дано това да е най-щастливата ти година до сега!!!! Praynig
  cheers за малката именничка, да е жива и здрава и скоро да се гушка с мама!

# 50
  • Мнения: 4 212
Салаи, 4естита нова година  на теб и бебка, нека да е с нов и голям късмет за малкото ти съкровище и днес, на именият и ден да стнае 4удото, да запо4не да се подобрява. Бъди силна, така ще и пращаш положителна енергия.   bouquet

# 51
  • Мнения: 2 641
една от нашите форумски майки роди много малко бебче - кило и нещо. каза че един месец били по болници ама сега юнака да го видите Simple Smile дано да имате късмет newsm10

# 52
  • Мнения: 2 232
Salai-и аз да се включа, дано малко да мога да те успокя, въпреки, че знам от личен опит -това е много трудно.Моят юнак се роди в 8ми месец- 1150гр, с вътреутробна инфекция, веднага беше преведен в Неонтологията-където изкара дълга бронхоплевмония, също като теб  нищо не ни казваха, аз живеех от 12 на обяд до 12 на другият ден(за информацията която даваха тогава), стопих се направо от притеснения.Детето смени около 5 антибиотика, които не действаха , все беше в оттоци...на около 20 дена го преведоха в Първа градска за наддаване на кг.-там също положението не беше много добре-на два пъти му приливаха кръв....Както и да е -всичко мина , след двам месеца и нещо го изписаха.сега е жив  и здрав и рита в кревата.Трябва много търпение да изтърпиш този период да мине и най-важното много ВЯРА.Ние сме с теб и се молим за малкото борбено юначе. PraynigДано скоро има добри вести.

# 53
  • Мнения: 934
И тази седмица започна, само дето шушулката ми не мърда на никаде, напредък нулев остава с тоя апарат, докога пак няма отговор, вече почвам да се залъгвам с мисълта, че поне назад не върви. Това 20 дена да няма напредък ме изкарва извън нерви. Знам че докторите правят всичко възможно, гледам да не се отчайвам много, но наистина за 3 седмици не чух нищо положително, а и сламката на удавника се скъсява за толква време. Добре че поне вас ви има малко сили да дадете, че иначе съвсем си рухвам, ще изтъркам тези стъпала в педиатрията само и само най после да чуя, нещо ново и малко поне оптимистично. Не смея ни креватче да приготвя, ни някакви дрешки да купя. Все едно няма бебе, някякак си не искам нищо да приготвям преди да си ми дали надежда. Благодаря ви отново че търпите лошите ми настроения и споделяте с мен, че все пак надежда има.

# 54
  • София
  • Мнения: 6 477
Мила Salai, да ти е жива и здрава именничката! Виждам, че засега нещата са на същото положение -дано съвсем скоро, да не кажем веднага нещата да скокнат към оправяне и да гушкаш скоро малката мишка! Не знам дали ще мога да те окуража кой знае колко - ама  стискам всички видове палци и чакам новини, ама хубави новини от вашия фронт  bouquet  bouquet!

# 55
  • Мнения: 2 327
Всички очакваме добри новини от теб!
Може детенце да е решило че има още време до термина и не му се занимава за сега да се приобщава към външния свят Simple Smile
Стискаме палци скоро да се гушкате Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 2 641
салай защо като ходиш не им кажеш че искаш да си гушнеш бебето? а и незнам колко е добре все да лежи ....настоявай ако не е опасно де

Общи условия

Активация на акаунт