Трите първи месеца минават, а пък МАРТеничките ни вече шават!

  • 31 925
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 571
Привет и от мен
за кг с първата бременност стартирах 58 #Crazy но свалих до 53 и накрая влязох 60кв да раждам
Сега стартирах от 50 някъде.Не съм се мерила,но май около кг съм качила.Всички дрехи все още ми стават,но аз така бях и с Монката.С едни дънки цяла бременност,че и след като родих/А си ги купих преди още дори планове за бебе да има Joy
за симптомите при мен изчезнаха.Много ми е странно като се има предвид колко дълго продължи повръщането с първата бременност.Дано всичко с бебето е ок.Чак на 12.09 съм при док
Стиснати палци на всики,които чакат резултати или им предстоят изследвания

# 61
  • Мнения: 1
medimed, стискам палци за резултатите от изследването. Дано всичко е наред с малките фъстъчета Praynig
sivanovaa, бързо оздравяване Hug
boggy, и аз съм с ужасни главоболия. Докито постоянно ми повтаря - "много, много вода и не пропускай хранене". Мен това не ми помага особено- като стане нетърпимо и прекалено продължително вечер взимам един ацетаминофен ( мисля е парацетамол в Бг).

Аз да се отчета- днес сърдечния ритъм се чу от раз- 158. За големия яйчник още не се беше свързала с доктора който прави феталната. Ще чакам търпеливо да ми се обадят с новини.

Брукселче, съчувствам ти за многото натоварване и немногото почивни дни.  Hug И тук сме така Sad

Стискам палци на всички чакащи изследвания и срещи с фъстъчетата Hug

И последно- честит ни празник bg

# 62
  • София
  • Мнения: 1 311
Честит празник!  Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose
I.T. мен също ме болят венците и зъбите,а ходих на зъболекар и нямам кариеси.Каза ми да се плакна с вода за уста лечебна и така.. Сега са малко по-добре,но има още какво да се желае.  Mr. Green

# 63
  • Мнения: 40
Добро утро на всички. Аз от няколко дни съм в хоризонтално положение, чувствам се като парцал, повръщам почти всичко което хапна и ми се повдига само при мисълта за храна.  Sick 2-3 дни лежах вкъщи, а пък вчера като излезнах за малко на едно гости и вечерта имах мускулна треска.  Shocked Не знам как ще я карам тая бременност, като ми става все по-зле и по-зле. Ще се консултирам с моя док за тези хапчета ЕМИЛ пък да видим дали ще има някакъв ефект.

Дано темичката се напълни само с хубави новинки!   bouquet

# 64
  • София
  • Мнения: 187
Запис и от мен!  Wink
Joly страхотна тема , браво!

# 65
  • Мнения: 1 722
За килограмите - аз съм качила вече 6!!! Но пък при мен има и други фактори - спрях цигарите, спрях диетата, спрях да ходя по гората и на народни танци .... събира се. С първата бременност качих 30 килограма, но стартирах около 15 по-надолу от сегашната. Сега се опасявам, че ще видя трицифрена сума на кантара  Crazy. Интересното е, че повръщам като хапна, но после пак съм зверски гладна, пак ям и при второто ядене, непосредствено след първото - не повръщам. Др. седмица съм на док и после ще пиша.

# 66
  • Мнения: 62
Добро утро и от мен  Hug
Гледам за кг си говорите-аз с Дари стартирах 63 ,но завърших над 100  Sick Тогава обаче бях на легло и с доста тежки лекарства. Проблемът според мен обаче е след това,т.е. по време на кърменето.Аз тогава качих най-много.Дано сега не се повтори...
На всички ,които са на прегледи стискам палци и после да напълните темата с хубави новини.Аз дори не знам кога ще е следващия ми преглед  Sad Като отида на 13.09. за болничния ще питам.
Хубав ден на всички   bouquet

# 67
  • Мнения: 192
Здравейте, момичета. Аз доста отдавна не съм се включвала .
 Незнам колко килограма съм наддала, но корема ми изглежда като в 6 месец, огромен е. Незнам до края на какво ще приличам.
 Някой чувала ли е нещо за приемане на Флуорни таблетки?  Една зъболекарка ми каза, че към третия месец е хубаво да се приемат, за да имат  бебето и майката здрави  зъби.
 Аз мисля да пропусна първата ФМ.  Ще си запиша час направо за 20 седмица. Надявам се, че всичко ще е наред. Моята гинеколожка ми каза, че когато съм с близнаци не е желателно да си правя БХС. Измервали се хормони, които са пресметнати за едно дете. С две резултата е много относителен и обикновенно стресиращ.
    Това е от мен за сега. Пожелавам на всички лека бременност.  bouquet

# 68
  • Мнения: 21
Добро утро и от мен!
Успех на прегледите днес и хубави резултати на изследванията!
Аз питах във фейсбук, но да питам и тук - въпросът ми е към момичетата от София, които са се записали на лекцията на 9.09 - ще се виждаме ли по-рано, или направо ще се чакаме пред ЦУМ поне да се запознаем?
Хубав ден на всички!   bouquet

# 69
  • Мнения: 34
добро утро мили мами!хайде и аз в новата темичка.връщам се да ви чета от началото   bouquet

# 70
  • Мнения: 52
Днес бях на преглед и гледа лекаракта бебето с думите : "я колко е голямо и как ни маха...така сега да видим  и пола, така... момент да се обърне...." и звъни телефона и тази жена като скочи и ми вика: " слизам да израждам , спешно  е , пола- ругия път"

Няма такъв късмет , за 2-ри път ми отложи  БХС.

За кг, с първата бременност стартирах 56 и завърших 69, но бях на легло почти през цялото време. Нормално е по 1 кг на месец да се качва.
За кърменето и качването  на кг, това е мит и всичко е до хранителен режим и балансирано хранене, ако знаеш за стимулиране на лактация какво се яде, кои храни са полезни и  вредни за кърмачето всичко ще е ОК.КЪРМЕНЕО е най-добрият природен начин да отслабнеш, много майки качват едва след като прекратят кърменето. Всичко е индивидулано, но това да кърмиш няма по голям дар за бебто и майката.

Има неформални кърмачески срещи на ЛЛЛ и призовавам всички които имат възможност да ги посещават. Не се заплащат, виждате наживо как се кърмят бебета , пози, съвети от специлалисти и много полеза информация.
Ако някой проявява интерес мога да пускам инфо за срещите

# 71
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета. Аз доста отдавна не съм се включвала .
 Незнам колко килограма съм наддала, но корема ми изглежда като в 6 месец, огромен е. Незнам до края на какво ще приличам.
 Някой чувала ли е нещо за приемане на Флуорни таблетки?  Една зъболекарка ми каза, че към третия месец е хубаво да се приемат, за да имат  бебето и майката здрави  зъби.
 Аз мисля да пропусна първата ФМ.  Ще си запиша час направо за 20 седмица. Надявам се, че всичко ще е наред. Моята гинеколожка ми каза, че когато съм с близнаци не е желателно да си правя БХС. Измервали се хормони, които са пресметнати за едно дете. С две резултата е много относителен и обикновенно стресиращ.
    Това е от мен за сега. Пожелавам на всички лека бременност.  bouquet


  За  здрави зъбки на детето наистина се приемат флуорни таблетки с много добър ефект.Започва се от 4.5 е.м до края на бременността.Флуорът помага да се изгради по -устоичив на киселини емайл,тоест по резистентно на кариес съзъбие.Приемат се всеки ден ,но не ги комбинирайте с калций съдържащи храни(мляко,сирене,кашкавал и др.).Взимайте ги 30 мин преди хранене с такива продукти или 2 часа след тях ,защото цалция свързва флуорът в стомаха и няма да го усвоите.Wink
  За съжаление през последните години се предприе ужасна анти кампания изобщо за флуоризирането
...........дори на пастите за зъби,но стоматологията е единодушно 'ЗА" и резултатите са красноречиви!
  Аз лично бих искала да спестя болките от развалени млечни зъби,абсцеси и хронични инфекции,а да не говорим за стреса от посещението при зъболекар.
  Дано да съм била полезна.Ако имате и други въпроси с удоволствие ще отговарям!
Лек и хубав ден!

# 72
  • Мнения: 6
Маменца, минавам само да кажа, че отивам на преглед, а след това и на БХС, стиснете по някое палче да сме добре. След това ще се върна да изчета всичко написано. Надявам се, че сте добре  Hug

# 73
  • София
  • Мнения: 187
Маменца може ли аз да попитам нещо за БХС.
Аз мисля да ходя в МД да си го правя БХС, но незнам трябва ли да си запазвам час?!
Може ли някой който вече е ходил там да ми каже.
Мерси предварително! Hug

# 74
  • Мнения: 207
mims83 не не трябва да си запазваш час Peace На 14 ет. се намира ама сигурно знаеш Peace

Общи условия

Активация на акаунт