Трите първи месеца минават, а пък МАРТеничките ни вече шават!

  • 31 924
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2
Здравейте на всички мами!До сега не съм се престрашавала да пиша,но съм ви следила откакто видях двете чертички.Живот и здраве и аз ще съм мартенска мама,терминът ми е на 10.03.Нямам много за споделяне,но реших да се впиша в редичката,а не само да присъствам като шпионин.Може пък и да се окажа компетентна по някой въпрос и да дам съвет или да получа такъв от по опитните мами!

# 706
  • Мнения: 113
Здравейте ! На линия съм вече след почивните дни които изкарах на легло, лепна ме вирус - повръщане нон стоп, мен и детето.Останах без сили,ужасна работа,детето се оправи за 2 дни,ама аз още не съм във форма, не хапвам по много че ми става тежко.Май ще трябва да огранича контактите ,че яко вируси навсякъде.На болните бързо да се оправят.Хубав ден !

# 707
  • Мнения: 21
Anita_79, аз съм се записала на Фетална ехокардиография при доц. Велковски в Трета градска болница - 20-22 г.с., а на 4Д фетална морфология съм се записала при Стратиева в Тина Киркова /Св. София/ - 22-24 г.с.
eli_ok2, оправяй се бързо.  Hug
nina_23, добре дошла! Лека бременност   bouquet

# 708
  • Мнения: 40
Diavenna, моята възглавница си я поръчах от Продавалника и с доставката ми излезе около 15лв. Много съм доволна, защото само с нея мога да спя /поне с тази бременност/. Даже се бъзикаме, че в момента без мъжа ми мога, но без възглавницата не мога да си легна.  Laughing Така, че ако искаш потърси, ако можеш да си я намериш от някой, защото съм виждала такива и за 80лв, и според мен не си струва.

Anita 79, потърси в Гугъл "доц. Снежина Томова" и ще ти излезе нейния сайт и там има телефони за контакт. Обаждаш се по телефона и се доуточняване. Обикновенно са много любезни.

samantably, nina 23, добре дошли и леко бременеене.  welcome

Имам чувството, че ми става все по-лошо. Не мога почти нищо да ям, и се опитвам да хапвам поне солети и чай, че да не е без хич / въпреки че и това връщам на определени периоди /. В същото време стомаха ми сякаш е подут, все едно е пълен с въздух или нещо такова от което ми е адски тежко и имам тъпи болки от време на време, за които съм сигурна, че не са контракции. Направо не знам как ще се справя с това бебе до края, ако скоро не започне да ми минава това гадене и повръщане.  Confused

Бързо оздравяване на всички болни мами, а останалите много да се пазят.

# 709
  • Мнения: 571
Здравейте коремчета Hug
Като чета за гадене и повръщане и ми е много мъчно Tired Бързо да минават неразположенията на всички.Знам какво ви е.6 месеца нон стоп с първата бременност.Сега ми поспря,нищо че и снощи  Sick При мен е на моменти.С храната нямам проблеми.Единствено ако не ми хареса дадена храна колкото и да съм гладна не мога дори да близна
бременни неща не съм купувала.Аз и с първото нямах нито възглавници нито дрехи за бременни.До края си останах с това,което и преди това носех.
ФМ и ехокардиография в 22 г.с ще си запиша час и ще ида отново при Стратиева.Ако не друго то първият преглед беше най-продължителният от всички през двете бременности до сега.Да не говоря,че съвкупност от първата бременност е по-малко като време от този преглед.И за това ми се иска и ФМ да е при нея.Вярно,че с др лекари обсъждаше случаи с близнаци,които са застрашени от Даун.Беше правила преди мен хороно бипсия и явно на всички им се стори интересно.Та не ми обясняваше много,но аз си видях бебока и му чух сърчицто и то нееднократно.Някак си бях спокойна.
Уф скучая си в нас.Имам да чистя за целият китайски народ,а така ми се спи....

# 710
  • Мнения: 40
За бременските неща - с първата бременност единственото бременско, което купих бяха два чифта бременски дънки. Просто през зимата, нямаше как да си нося моите панталони без да ми стиска ужасно на шкембака. Като е пролет, лято или есен, има много дрехи които са на ластик и стават, обаче според месец за студените месеци, с колямо шкембе и тесни панталони не е много удобно.  Rolling Eyes

# 711
  • Мнения: 52
Ей , много болнички, бързо да ви минава Hug
Честито на разбралите пола
boggy, за срещите, с първата бременност изкарах по моловете ( аз съм до МОЛ-а на Стамболйски)

aleina
, пробвай с водичка, гушкане и песнички...и ие така бяхме.Успех и търпение

Anita_79 от къде си? Аз се записах при Томова за ФМ

Сега и ние да се отчетем: малкия ме побърква, сами ми вика "айде" и ми носи обувките а ходм навън. Нямам сили за почти нищо.
От няколко дена усещам леки движения и е толкова приятнооо Heart Eyes
За ФМ съм решила при д-р Томова, ама  е 100лв и се  замислям newsm78
толкова от нас, ще се включим когато Мирко е на кеф  Laughing

# 712
  • Мнения: 182
Ехооо коремчета здравейте  Hug

Днес пуснах изследванията по ЖК най-накрая  Laughing да видим ще цъфне ли нещо ново по тях  Simple Smile

Аз също се записах при доц.Томова за 20г.с, а във Фемина ме викат на втора фетална в 16г.с
/там правят по 3 ФМ/.
На 10/10 ще съм във Фемина надявам се вече да видим тези гащиииии   newsm30

Утре съм на среща с Д-р Дяволов да каже има ли нужда от серлаж или не и да му кажа, че съм го заплюла за раждането , да не мърда от София  Laughing

Прекрасен ден от мен Simple Smile

Добре дошли на новите престрашили се мами, май станахме баяяяя.  smile3521

# 713
  • Мнения: 1 722
Ехей, колко много записани при доц. Томова  Grinning. И аз току що се записах. Може направо да си направим една мартенско-форумна срещичка  Laughing.

 Не съм от София, но реших втората ФМ да направя при специалист  Peace.

# 714
  • София
  • Мнения: 117
Здравейте. За втората ФМ се записах в МЦ Марковс в края на 20та седмица...леле 1 месец има дотогава! И там цената е 100 лв И трябва от доста рано да се вземе час. утре съм на втора ЖК. Може ли да ми кажете /тези които са ходили вече/ пускат ли се пак някакви изследвания или не? newsm78

# 715
  • Мнения: 1 798
Цвети, моля те сподели по-подробно /може и на лични/ как се записа при Томова ... и аз се замислям за там, от провинцията съм, та ще трябва да пътувам ... а и си мисля не е ли късно, чета че нямало часове за 2 месеца напред ... моля те за повече информация!
Не съм Цвети,но да кажа. Звъниш на  телефона  поне месец преди  ФМ,няма да има проблем.Аз исках 2 месеца предварително да се запиша, отказаха ми, нямали график за  тогава.Та звъннах  един месец преди датата за преглед.
http://www.docenttomova.bg/

# 716
  • Мнения: 1 722
Цвети, моля те сподели по-подробно /може и на лични/ как се записа при Томова ... и аз се замислям за там, от провинцията съм, та ще трябва да пътувам ... а и си мисля не е ли късно, чета че нямало часове за 2 месеца напред ... моля те за повече информация!
Не съм Цвети,но да кажа. Звъниш на  телефона  поне месец преди  ФМ,няма да има проблем.Аз исках 2 месеца предварително да се запиша, отказаха ми, нямали график за  тогава.Та звъннах  един месец преди датата за преглед.
http://www.docenttom---reklamen-spam---/

Тя Цвети ми отговори на лични, че вече даже и се записах . Laughing ...

# 717
  • Мнения: 0
 newsm30
Хихи Simple Smile Привет и от мен! Днес скачам за първи път в дълбоките теми, иначе отдавна се регистрирах... още нямаше темички за нас Simple Smile Радвам се, че съм тук с вас Simple Smile Ще се опитам да бъда максимално активна и полезна с каквото знам ...
Набързо прочетох , че имало болнички сред нас - момичета , бързо оздравявайте и се пазете. И аз изкарах един бърз вирус с антибиотик Sad не е много добре, така че повече внимание и любов през стъклото Simple Smile)) На останалите стискам палци!!! До скоро  Mr. Green

# 718
  • Мнения: 92
Момичета, мен все още ме мъчи хремата, но от няколко дни ме боли корема около яйчниците и кръста. Ужасно е, едвам се движа. Доктора ми изписа по телефона 3x2 магнерич и но шпа, но не ми минава. Може ли това да се дължи на настинката или да ходя на преглед, вече и аз незнам.

# 719
  • Мнения: 0
Здравейте на всички и аз съм се записала при доц.Томова на 12.10 горещо ми я препоръчаха и чакам с нетърпение да дойде деня да отида да видя по хубаво бебето  Simple Smile
А на всички болнички скорошно оздравяване и да се пазите  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт