"Лятото е към своя край, с Юнчето животът е рай" - тема 5

  • 23 565
  • 732
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1
Ваче, аз знам добре френски, но странно, никога не съм възприемала ника ти с френското му значение, нито съм го изговаряла така!:))))) Интересно, наистина!  Hug  А кравата е свещено животно - не само в съвременна Индия...Simple Smile

Мами, да ви споделя нещо за ежедневното къпане. Тия дни на гости ми беше приятелско семейство, които живеят в Англия - стоят цяло лято  у нас и преди да си заминат - винаги се виждаме. Малкото им детенце се роди в Англия, сега е на 2 и половина години. Та приятелката ми ми каза, че там не било прието бебетата да се къпят всеки ден - дори го прокламирали като вредно, тъй като от често къпане се нарушава естествения защитен слой на кожата...  И ги къпят веднъж седмично.

Деска, не сме имали проблем с горещините и косата на Кали, проблемът беше, донякъде, по-скоро с кожните гънки, но иначе у нас е сравнително хладно.Simple Smile

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Мами, да ви споделя нещо за ежедневното къпане. Тия дни на гости ми беше приятелско семейство, които живеят в Англия - стоят цяло лято  у нас и преди да си заминат - винаги се виждаме. Малкото им детенце се роди в Англия, сега е на 2 и половина години. Та приятелката ми ми каза, че там не било прието бебетата да се къпят всеки ден - дори го прокламирали като вредно, тъй като от често къпане се нарушава естествения защитен слой на кожата...  И ги къпят веднъж седмично.
Това и аз съм го чувала. Но пък ако не го изкъпем нашия маймун някой ден в тази жега, му се събира мръсотийка по гънките. В Англия е по-хладничко и позволява такова некъпане.

# 62
  • София
  • Мнения: 142
Здравейте и в новата тема!
Не мога да смогна да изчета нито старата, нито новата, че се опитвам и вкъщи да вкарам нещата в ред ooooh!  Така че ще ме извините, че не съм съвсем адекватна Rolling Eyes

кити, аз не посмях да я топна в морето...Ако бяхме в Гърция, да речем, сигурно щях да се престраша, ама нашето много мръсно ми се струва Thinking
Радвам се, че Дара се чувства добре там Hug  Мисля, че и на Лора много и хареса Peace  Не знам какви са тези предубеждения за морето, на малките според мен им се отразява много добре Rolling Eyes

По повод на никовете - преди много години заедно с едно мое гадже, ученическата ми любов, бяхме седнали да ми направи първия имейл.  Докато ме е регистрирал, аз съм заспала и той не могъл да ме пита какъв да бъде...  И понеже по негови думи съм бил много красива, докато спя, го беше кръстил спящата красавица Crazy  И понеже нямам много творчески идеи, използвах това като се чудех какъв да ми бъде ника (не е защото се имам за много красива и искам целият форум да го знае Mr. Green)

Хайде хубав ден на всички, пак ще чета и ще се включвам Hug

# 63
  • Мнения: 2
Здравейте, мами. И аз ви чета от време на време и искам да с консултирам с мамите, които имат момиченца за секрета в срамните устни. Нашата педиатърка каза да не пипам и да не го чистя- е добре, но докога? Вече сме на 2 месеца и половина и май че му е време.
По въпроса за ортопедите- исках направление, но ми отказаха и ми препоръчаха на частно къде да отида.
И да попитам Ани-2 ако има време или другите мами как да кърмя, за да ми се нормализира размера на гърдите- едната е с 2-3 пръста по- виснала от другата и произвежда повече кърма. За сега кърмя като редувам гърдите, но по-голямата понякога се напряга. Мисля да кърмя по- често от по-малката и да поизцеждам голямата. Има ли смисъл от това или след време нещата ще се нормализират?
За съня нощем- ние спим от 21- 22 до към 4-5 и така сме си от родилното- според мен си зависи от детето.

# 64
  • Мнения: 0
За къпането - и на нас педиатърката ни каза да не къпем детето всеки ден, а най-добре най-много два пъти в седмицата... Ама красавицата е с толкова бяла и нежна кожа, че всичко за нея трябва да е хипоалергенно и с най-висок фактор и прочие.
Силви, нашата също като е при нас в хола все си върти главата и зяпа към телевизора, някак ококорена като хипнотизирана Simple Smile дори като я сложим в шезлонгчето и го завъртим да не е насочено към телевизора, си надига главата и имам чувството, че ще я заболи вратлето, само и само да гледа пак към телевизора Simple Smile
Пеперудкааа, нашата педиатърка пък ни каза да го чистим, но много внимателно с отвара от лайка (преварена и прецедена)...

# 65
  • Мнения: 0
Добро утро,
Поднасям ви кафенце, аз закусвам овесени ядки, не че съм им фен, но бебка трябва да яде. Кажете ми че не съм единствената дето детето и е яло в 1, 4, 6, 8 Rolling Eyes, не мога да махна нито едно нощно, мамите който са успели да казват как става номера. Симона има заден секрет от който се дави от време на време,  Sadще посетим доки днес.
Чин късмет денес Hug
Евредика  bouquet
Кити по добре се прибери при Пламен дългите раздели не са хубаво нещо, знам че там ти е по добре но Пл и Дара са твоето семейство вече Hug
Хубав ден.

Цвети то май аз съм единствената, която  не кърми нощем. в 9 или 10ч. вечерта последно и после чак в 5 или 6ч. сутринта. А от понякога чак в 8ч. се събужда. Направо кеф Simple Smile А през деня се кърмим през 3-3.5ч. И без да преувеличавам поне веднъж на ден прехвърля през 4 часа.При това сме само на кърма. Не съм и налагала никакви ограничения. Тя сама се отказа от нощното кърмене още преди месец.  Незнам на какво се дължи това, но предполагам, че кърмата ми е достатъчно хранителна и я засища за по-дълго време. Освен това аз не гледам да свалям кг., а напротив хапвам си та да има за бебка. Като спра да кърмя тогава ще си обърна внимание Simple Smile
За повече кърма ям задължително кисело мляко поне 1 кофичка на ден и банани. Също така вечер преди лягане се изцеждам до край.
А относно даването на сокчета аз мисля да почна към 4 месец. Тя така добре си наддава на кърма, а и точно и преминават коликите. Защо да стресирам стомахчето и с нов вид храна. Целулозата в плодовете по-трудно се приема от бебешките стомахчета, което означава коликите да започнат наново. За това мама ще яде  ябълките та и бебка ще приема чрез кърмата. Пък и нали знаете, че само в БГ педиатрите(не всички) съветват захранването със сокчета да започне още 2 месец. Една приятелка караше само на кърма цели 6 месеца, а бебенцето и пухкаво и здраво. Но пък друга приятелка започна с пюренца отрано, защото кърмата и недостига и бебенцето и не наддаваше. Така, че всяка майка сама си преценя.
Приятен следобед на всички!

# 66
  • Мнения: 4 420
Аурора, и аз къпя всеки ден. Може да е само с вода, но й действа много добре на малката.
Бюти, естествено, че им няма нищо на децата от морето. Нали и там деца се раждат.  Peace
Силви, срамните устни се почистват много внимателно, без да се чопли и човърка. Най-добре с преварена вода или лайка, както е казал бг-тати.
Мама Виуи, сокчетата май е по-добре да се дават чак след зеленчуковите пюрета, но ти си знеш най-добре.

Днес забелязвам, че Йоанка няма коремче. Не че някога е имала де, ама някак бебе без тумбаче ми е странно. Уж добре хапва, не й липсва апетит, весела е, ама тумбака равен. Или ще е фина мадама, или не наддава добре. На 13 ще ни теглят, да видим какво ще кажат.
Аз май ще захраня на 6, 6.5 навършени месеца. Вижда ми се, че ще е готова до тогава. Тя като отваря уста не плези език от доста време, като ядем ние, тя мляска постоянно и много се плюнчи. Единствоно й остава да седне.

# 67
  • Мнения: 141
Здравейте,момичета.
Ние бяхме селски тия дни и досега наваксвах с четенето.
Чин,много мерси за темата,не знам как не ти е досадно при положение,че си имаш много по-важни задачи.  bouquet
За спането-Мартин спи м/у две хранения по час +- 20мин.Ако сме навън може и повече.Не се оплаквам,спи чоевечето,но пък затова за сън до 10ч мога само да мечтая.6:30ч звъни часовника му явно..5мин не закъснява дори.Понякога наистина ми се доплаква сутрин.И аз много обичам да си седя до късно вечер,ама като знам в колкко трябва да ставам иии ... си лягам в 10-11ч.
За нощното ядене-напоследък спазваме режима с ядене в 9ч и после се събужда различно,на периоди е...някой път 3ч..а снощи примерно в 5 без 15.
Ани2 аз докато прочета отговора за 7те хранения,той вече имам чувствтот,че почва да ги намаля.Не подминава нощното обаче,а просто през деня подминава 3те часа.Не знам да го оставям ли да огладнява (видимо за мен де,мляскане,ръце и плач) или на 3ч да го слагам на гърда.За сега го слагам,ама често става така,че не яде толкова,колкото по принцип,по-малко време и много разсеяно...и накря въобще не знам кво е ял.А за наддаването..нямам идея,не го тегля по принцип само на консултациите,а следващата е на 19ти.Досега всичко е ок.Но смятам,че щом е спокоен и се усмихва и тн всичко е ок.
За телевизията-много се заглежда,дори спира да реве от нея.Обаче толкова гадни неща прочетох за гледането на тв от бебета,че не му позволявам дори за минута да гледа.

Чин много късмет утре на изпита.А между другото...нашия зимен кош има 30те градуса...то всъщност,колкото искаш си ги правиш.Аз го открих ония ден,да не би и ти да не си го видяла.От дясно,от страни на коша има едно копче и едно висящо,което се дърпа при натиснато копче.

# 68
  • Мнения: 176
 Здравейте, да се включа по въпроса с  кравето киселото мляко. На мен ЛЛ ми препоръча да давам кисело мляко след годинка, обяснението му беше за връзката на ранно захранване с  кисело мляко и развитие на диабет тип 1. Нямаме такива диабетици в рода, но то знае ли човек.Ето и една статия, в която обясняват, няма да правя опити да преразказвам http://www.puls.bg/health/hot-news/news_5744.html Мисля, че не е наложително да бързам толкова, все някога ще започне да го яде  Peace А за козето вече нямам идея! Thinking

 Мисля да започна захранването през 6 месец с каша, но пак ще се водя по детето, за сега така мисля да направя.

 За ортопеда- знам, че ЗК изисква  ЛЛ да пускат задължителна рентгенова снимка, а щом тя е необходима би трябвало и направлението за ортопед, все пак  специалист трябва да я разчете, не само рентгенолог  Thinking Другия вариант е педиатъра да издаде такова. Ехографското изследване не се включва, а се доплаща (поне преди 3,5 год беше така)  Peace

Последна редакция: чт, 08 сеп 2011, 16:13 от nilata

# 69
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Привет, момичета и бг-татти.  Wink
Чин, чакаме те с нетърпение! Дано всичко е минало добре!  Hug Как организира целия процес с пътуването, гледането на Нико и т.н.?
Цвети, Вихрен е със същите паузи през нощта като Симонка, а през деня вече хапва на 1,5 - 2,00 и съм много доволна.  Laughing Не мисля да го слагам в някакви рамки, както иска той - така. Аз все ще издържа , няма да е вечно, я. Пък и организмът свиква на новото темпо  се нагажда и той.
За къпането - къпя всеки ден само с вода и веднъж в седмицата с шампоан. Вихрен се поти много, та няма как да не го изкъпя, пък англичаните нека си къпят както си искат.  Mr. Green  Wink Зимата вече може да не къпя всеки ден главата, а само телцето, но ще видим, има време.  Grinning
За ТВ - не го интересува много Вих, но и ние не го гледаме. Аз гледам в момента единствено "Гласът на Б-я" и толкова. Мъжът ми и Борис не гледат пък нищо.  Laughing
За никовете - благодаря на всички, които споделиха!  Hug Много интересни истории има.  Peace Особено романтични са на Кити и Бюти, а много се смях на историите на Ваче, Шунка и Волната пеперудка. Wink Hug

Последна редакция: ср, 07 сеп 2011, 15:19 от kadrokosa

# 70
  • Варна
  • Мнения: 58
Ани2, Евридика, благодаря  Hug   Явно от нерви го прави, но какво точно го трови, това вече не знам. Слагам го уж дълбоко заспал, а след 2 минути ревва, все едно го дерат ....... И двамата с мъжа ми сме на ръба вече. Хайде стига съм мрънкала Simple Smile
Ваче, какво е ССФ?  Embarassed Иначе за мъжете - ами ........ аз най-мразя такива обобщени изказвания, ама ... не са като хората, ей! И верно от малки  Twisted Evil
Стеримар са пуснали бебешка разфасовка с различен накрайник за по-слаба струя. Май наистина има разлика.
Деска, мерси. Много ми харесват очите му, но надали ще останат така за съжаление. Ако пък вземат, че останат ще съм доволна, но ще трябва нещо да обяснявам ....  Mr. Green
За ника - това е "работното заглавие" на каката. Просто една сутрин се събудих, реших, че много се е надундила и обявих, че вече знам как ще се казва - Бухтичка. После по някое време се включих тук и естествено се опитах да се регистрирам с този ник, но беше зает. Пак от варненка  Mr. Green Явно много ги ядем тия бухти по този край. Та като нямаше малка бухтичка, стана голяма Бухта и така. След като се роди 2 800, беше такова малко бижу, че никога повече не можахме да си изкривим езиците да я наречем така. Остана само никът Simple Smile

Еха, 35,2 е билирубинът, почти е паднал.
И забравих - Теди, браво за изпита! Умът ми не го побира как успявате да учите и за изпити! Успех и на Чин утре!

Последна редакция: ср, 07 сеп 2011, 16:04 от Бyxта

# 71
  • Мнения: 2 837
Пеперудке, съвсем правилно мислиш - най-напред давай по-малката, гледай тя по-често да се изпразва; гледай и да не се запуши другата - ако усетиш напрежение, изцеждай по малко до облекчаване.
Аурора, и аз съм си мислела за това, че бебетата имат по-малка нужда от къпане от по-големите деца - а в България се говори за разреждане на къпането именно като поотраснат. Но пък къпането ми се струва полезно заради навика - бебето знае, че след това е нощния сън и виждам, че Явор вечер си чака банята.
Мама Виуи, чудесно е, че малката е направила такъв режим Simple Smile Явно наистина имаш доста кърма, а и щом се изцеждаш вечер, стимулираш допълнително. Какво правиш с изцеденото мляко? Що се отнася до хранителността й - всяка кърма е хранителна, за щастие Simple Smile За сокчетата - според мен съвсем правилно си решила да ги отложиш - в тях няма целулоза, но съдържат главно плодова киселина и захари (т.е. нищо полезно), та и аз като Деси хич няма да им бързам, ако въобще ги въвеждам. Иначе и аз съм от майките, захранили децата си след шестия месец Simple Smile
Пао, виж как наддава и ако всичко е наред, води се по детето. В интерес на истината аз не знам кога яде Явор - карам по вътрешен часовник - математиката никога не ми е била сила Embarassed
Бухта  Hug
Дес, аз ти казах, че времето ще покаже кога да стане захранването, хубавото е, че ти си разчиташ на Йоана сигналите... А тя би могла спокойно да мине на по-малко хранения, ама явно иска да се храни здравословно - по малко и често. Иначе ти знаеш, че след третия месец наддаването пада, при някои деца драстично, без това да е проблем - ако са жизнени, с добър тургор на кожата, спокойни...
За никовете - имаше една стара закачка преди време - обсъждахме женските имена, съкращенията им, и това, че почти всяко женско име опира до Ана Simple Smile МариАна, ИлиАна  - тогава казах, че аз съм два пъти Ана, заради първата сричка на името ми Биляна. По-точно е, че съм два пъти Яна, ама нейсе Simple Smile Та тогава си правех мейл и понеже всички варианти на Биляна бяха заети, пробвах Ана2 Simple Smile И така остана - понеже няма други желаещи да са номер две  Mr. Green

Последна редакция: ср, 07 сеп 2011, 15:40 от Ана2

# 72
  • Мнения: 141
Сега се сетих какво пропуснах : )))

За очичките-мия всяка сутрин на чешмата заедно с дупе и крачета,като сутришен душ нещо....и съответно вечер като го къпя.Всяка вечер къпя,но с шампоан два или три пъти в седмицата.
Преди миех очите с преварена вода,почиствах със сребърна вода,но вече не секретират и затова само с чешмяна.Зверче какво стана с вашите секрети още ли има?Аз не вярвах,че ще спрат,ама ето ... най-после.
За ника-от името ми,както вероятно става ясно  Laughing И аз от сложните... никой не ми вика така.Това ми дойде на прима виста и не знаех,че това ще си вижда като публикувам,мислех че това е само за вхо  Mr. Green
Ваче и аз съм от френско говорящите,а въобще не съм се сетила така да прочета ника.: )))
Кити твоята история за ника,май е най-смислена и наситина много романтична.

Момичета,започнах да правя дипломната. ooooh! Имам срок до края на месеца да я направя.Трябва много да се форсирам,зашото наистина искам да се дипломирам заедно с колегите ми,които обожавами ще ми останат приятели за цял живот.Толкова моменти изживяхме заедно,иска ми се и да се диплоримае пак така.Малко криво обаче,че батерията на лаптопа е много зле и всъщност пц работи само на ток и няма как да си го взимам в парка....ще го мисля сега как да става.А м оже би ще помоля свеки да идва всеки ден следобед да го разхожда и аз да пиша....

# 73
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Бухтичке, доколкото помня ССФ е средно-статистическа форумка.  Mr. Green И твоята история около ника ти е интересна.  Hug
Ани2, чаках с нетърпение да напишеш от къде иде това Ана2, а то ето какво било... Laughing Пък това:
понеже няма други желаещи да са номер две  Mr. Green
Joy Така си е, всеки иска да е номер 1, ама за жалост не винаги се получава.  Mr. Green Joy
Пао, успех с дипломната работа!  Hug

Последна редакция: ср, 07 сеп 2011, 15:55 от kadrokosa

# 74
  • Мнения: 445
Добър ден и от мен  Hug
Чинче, чакаме те с хубави новини за изпита  Hug. Усилено стискаме палци Simple Smile
Ваче, чак сега разбрах, че се казваш Ваня - като майка ми  Wink, а как съм се смяла на историята за ник-а ти  hahaha Joy
Бухта, дано очичките на Калоян да останат такива, много са хубави Simple Smile А на снимката, където е сложен в шезлонга - ами много е хубав, не мога да спра да го гледам, да не урочасам детенцето - пу-пу  Flutter. Между другото, това ли е новата разфасовка на Стеримар, че аз такава взех:

Къдрокоске Hug, браво на вашето семейство, че не гледате тв. Ние все за телевизора сме залепени  Wink
ПаО, ще се справиш с дипломната  Hug. Викай свеки да помага, така ще имаш повече време. Целувки за теб и Марти  Heart Eyes, липсвате ми тук Simple Smile
Деска, Йо просто ще е фина мадама, висока и стройна, без коремче. Мацка ще бъде и това си е  Flutter
За къпането - всяка вечер го къпем малкия, а той така се радва и такива усмивка раздава, че това ме навежда на мисълта, че много обича Simple Smile И аз слагам душ-гелче 1-2 пъти седмично. През останалото време го къпем с хума във водичката Wink
Имам въпросче за захранването - за тези, които ще чакат 6-я месец - на 5 навършени месеца и започнат 6-ти ли ще давате пюре или ще изчакате да навърши 6 и да започне седмия?  newsm78. Това, естествено, е относително като време, но в най-общ смисъл питам, защото ми се струва, че ако се чака да навърши 6 месеца - едва ли не много храни накуп и набързо трябва да се въведат.... Офффф, ама че тъпо го обясних  Tired
А, и още нещо - има ли разлика между банките с физиологичен разтвор и морската вода в спрейовете за носле? Някъде чух, че по-добре било да се слага в нослето чист физиологичен разтвор, а да не се пръска с тези спрейчета. Вие какво мислите?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт