Телефонни измами

  • 2 593
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 116
Добре де,толкова се изписа,толкова се изговори-то останаха ли хора,които да не знаят за тези измами?Ще кажете,че са възрастни хора,но като са възрастни,деца и внуци нямат ли си да ги предупредят?

# 16
  • в пералнята
  • Мнения: 1 005
Ние живеем точно над нея, и толкова пъти сме й говорили за тези неща, и особено, че пари вкъщи не се държат. Но тя е възрастен човек, уплашила се е. Пък и "майка ми" се е обадила по телефона, плачейки да потвърди колко е зле...

# 17
  • Мнения: 61
Добре де,толкова се изписа,толкова се изговори-то останаха ли хора,които да не знаят за тези измами?Ще кажете,че са възрастни хора,но като са възрастни,деца и внуци нямат ли си да ги предупредят?
И аз това съм се чудела винаги.Вярно,че в такъв момент човек се панира,и не знае точно как да реагира,но да не се обадиш и на някой друг да попиташ за какво иде реч,а директно да изкараш парите и да ги дадеш..странно ми е.На баба ми и се бяха обадили,казаха и,че дъщеря й(т.е. леля ми),била катастрофирала,и била потрошена в болница,и поиска дадена сума,за спасяването на живота й.Жената с гръм и трясък дойде при баща ми,разтреперена и му казва за какво става дума,като беше убодена,че е истина..баща ми се обади по телефона,леля ми си вдигна и каза,че няма нищо такова..Та хубаво е,човек да е малко по-предпазлив.

# 18
  • в пералнята
  • Мнения: 1 005
Баба ми е доста възрастен човек, гледа новини редовно, много трудно се доверява и как точно на нея са измъкнали, не мога да ви кажа. Все си мислех, че не е толкова доверчива... Но явно е, явно възрастните хора са като малките деца.  Cry

# 19
  • Мнения: 116
И на баба ми се беше обадило някакво момче,но тя няма внуци момчета.Нарекло я "бабо",очаквайки тя да каже някакво име и той да каже "Аз съм",но баба ми започнала да се смее и разпитва и той затворил.

# 20
  • Мнения: 495
Уффф, на мен също ми се обаждаха преди 2 години някъде на домашния телефон  ooooh!
Вика ми един : " Бабо, не ме ли позна " Аз баба не съм на никого  Crazy 
Бързо се усетих, защото имаше мек говор, вероятно от Горнооряховската група, която мисля Полицията разби.
Обясних им, смеейки се, че в Западна България с този мек говор трудно ще имат успех  Grinning
Не мога да отрека, че са обиграни, така ловко подпитват и са убедителни ...
Предупредила съм майка ми, че обадят ли се за катастрофа  (съпругът ми е шофьор) хич да не се връзва.
Тук в Испания няма начин някой срещу пари да те спасява, ако се усъмни- да ни се обади веднага по телефона.
Толкова години вече се говори за тези телефонни измами, явно все още има хора, коита се връзват и докато е така - ще продължават.
Много ми е мъчно за излъганите хорица и все са възрастни  Cry

# 21
  • Мнения: 477
И мен пробваха да ме шантажират преди няколко дни, не по телефона обаче. Пред блока чаках приятелка и един мъж умолително се провиква от улицата : "Госпожо, може ли да ни помогнете?"
Поглеждам към улицата откъдето идва гласът и виждам двама мъже пред автомобил. Всички врати и капаци на колата отворени, създават впечатление, че ремонтират усърдно нещо по нея. Мъжът, умолително започна да ми обяснява, как им изтекъл бензинът, как майка му постъпила в болница, а пък те нямали пари. Ходили до бензиностанцията, но не им дали, те били от Елин Пелин и как щели да се приберат и ако може да им дам пари да си сипят бензин. Предложих им два лева, но мъжът ми каза, че те не били просяци и се фръцна демонстративно.  Crossing Arms

Подобен случей и с мъжа ми на път- замалко да му изскочи един такъв пред колата...спрял...сценарият е същият- нямали бензин- това-онова и предлагат "златен " пръстен "само" за 100-200 лв..... Shocked  Shocked  Shocked

# 22
  • Мнения: 520
И мен пробваха да ме шантажират преди няколко дни, не по телефона обаче. Пред блока чаках приятелка и един мъж умолително се провиква от улицата : "Госпожо, може ли да ни помогнете?"
Поглеждам към улицата откъдето идва гласът и виждам двама мъже пред автомобил. Всички врати и капаци на колата отворени, създават впечатление, че ремонтират усърдно нещо по нея. Мъжът, умолително започна да ми обяснява, как им изтекъл бензинът, как майка му постъпила в болница, а пък те нямали пари. Ходили до бензиностанцията, но не им дали, те били от Елин Пелин и как щели да се приберат и ако може да им дам пари да си сипят бензин. Предложих им два лева, но мъжът ми каза, че те не били просяци и се фръцна демонстративно.  Crossing Arms

Подобен случей и с мъжа ми на път- замалко да му изскочи един такъв пред колата...спрял...сценарият е същият- нямали бензин- това-онова и предлагат "златен " пръстен "само" за 100-200 лв..... Shocked  Shocked  Shocked

Това е приоритет на румънците, спомням си на правото шосе на Сапарева баня ми маха един румънец с мерцедес, спрях, и аман заман да му дам бензин, да ама бях на нафта, предложи ми пръстен естествено и тръгва да го сваля от ръката, викам - не, ако искаш да те карам до бензиностанцията / тя на около 2 км / да си вземе бензин - отказа.

# 23
  • Мнения: 7 325
Това със „алатните пръстени“ го бяха извъртяли преди много години на мои познати. Бяха им взели парите, тяхното злато и бензина. В замяна им бяха дали 13 масивни ..... боклука. След този случай научих ( от зприятел златар ), че фалшификата мирише на метал също може да се провери като се нарани повърхността му.
Преди 3 години се бяха пробвали да измамят баща ми по телефона. Казали му че трябва да отиде да вземе много скъпи лекарства изпратени му от чужбина. Той решил че му звъни мъжът ми и му казал името, взел да го разпитва как е, аз как съм.... Ония веднага направили сценария, уговорили срещата, обяснили му кой да търси и .... между другото му казали да носи 3 000 евро защото лекарствата били задържани на митницата и трябвало да се освободи пратката. Тогава баща ми се сетил, че го лъжат, много пъти сме пращали разни неща, но никога не се е споменавало за плащане. Теглил им една дълга и широка и затворил. Обаче аз си мисля, че ако са му бяха казали някоя по разумна цифра щеше да пие една студена вода.

# 24
  • София
  • Мнения: 16 036
Не знам как го правят, но старците се лъжат. Може би нещо ги паникьосват, явно са добри психолози. Преди 2 -3 год. съм в болнични у дома. Съседка на 70 год, запазена и държелива ми звъни и иска 3000 лв. Ваднага, на момента да и ги дам, чакали я.  Аз съответно и обяснявам, че нямам такива пари в къщи и питам защо са и. Снахата/кара кола всеки ден/ блъснала дете и трябва да се занесат бързо в Пирогов за да го лекуват и спасят. Предлагам и да се обадим на снахата по мобилния, не не бивало. Слязох до нейния апартамент и внука и беше там. Помолих го за тел. № на мама. Бабата се сърди, не бивало да звъня, ще попреча на МВРто. Детето набра майка си и тя се оказа в офиса, прави ДДСто.
После дълго време си мислех - какво щеше да стане с човека дал на заем 2 -3000 лв. Снахата и зетя нямаше да искат да ги върнат, няма причина.  Бабата нямаше от къде. Явно далият ги  щеше да пие 1 студена вода и да ги прежали.

# 25
  • Мнения: 186
А пък на мен ми се падна ,,честта,, са спечеля 5000лв от глобул Grinning обаждат се една сутрин на моята приятелка,аз и тя имаме карти които са на нейно име. Казали й ,че печели 5000лв но условието да ги получи е да купи ваучери за 100лв, и да ги даде на опеределна жена.  Тя се усетила и отказала,тогава се обаждат на мен. И пак същото, обаче ваучерите да се купят и от определено място,аз му викам тука до мене има германос ще ходя да купя. Леле тоя като викна,не можело. Май не съм искала наградата,аз продължих да го дразня,той почна да ме заплашва,даже знаеше адреса и егн на приятелката ми. Казах,че като служител на мвр телефона се подслушва и той затвори. Посел се обадих в глобул,обясних случая,поискаха ми номера от който звънят. (тука смешното беше ,че се представяше за изпълнителен директор на глобул а звънеше от вивателски номер). След това пуснах жалба в руп. Последствията бяха спряна карта,но щото не е откраднал нищо не са се занимавали повече.

# 26
  • Мнения: 150
Чарли86, а откъде е знаел личните данни, казаха ли ти? Това ми звучи много странно. Име може и да знае, ако й е познат евентуално, но за ЕГН-то ми е чудно.

# 27
  • София
  • Мнения: 930
Ето това съм гледала, от което ми става ще по-гадно.

http://www.btv.bg/shows/btv-reporterite/videos/video/264301370-b … rofesiya_Alo.html

http://www.btv.bg/shows/btv-reporterite/videos/video/500898658-b … nnite_izmami.html

Тези хора не се срамуват, те са нагли, държат се агресивно, хилят се, носят си дечицата и мечтаят как добре ще ги обучат още от малки и как ще станат перфектните измамници и крадци и дори ще надминат татковците си в доходния занаят.

# 28
  • София
  • Мнения: 15 466
    Обади ми се уж синът ми,че блъснал дете, казах му ,че ще му пратя парите утре, по Уестърн юнион  Joy. Оня ме напсува, явно не е знаел,че сина е в Белгия!

# 29
  • в пералнята
  • Мнения: 1 005
И аз го гледах... Думи не ми останаха. Похвален "бизнес", да взимат от  баба ми... Страшните мъже, страшните измамници. Лекета такива newsm61 Rage #Sniper #Sniper #Sniper #Sniper #Sniper #Sniper #Sniper #Sniper #Sniper #Sniper #Sniper #Sniper #Sniper #Sniper #Sniper #Sniper #Sniper #Sniper

Общи условия

Активация на акаунт