Хайд парк 7

  • 99 677
  • 1 367
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Аз искам като стане време Алекс да тръгне на училище, да има униформи задължително в училището му. Още повече, че сега има толкова по-богат избор на материи, цветове и какво ли не. И хубавото е, че всяко училище си има своя униформа, а не всички да бъдат както едно време, все едно бяхме затворници.  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 1 418
може и да греша,обаче ми се струва,че ако има униформа,няма да се чудя какво ще облича всеки ден за училище

# 47
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Има или няма униформа, ученикът трябва да ходи на училище във вид, който е подходящ за училище. Потресена съм от това което виждам през последните години. И да, според мен си зависи от родителите това. Въобще никой не може да ми каже, че не може да накара детето си да се облече подходящо. Имам поглед върху облеклото на дъщерята на моя приятелка. Момичето е на 13, а има вид на 20 годишна. Освен облеклото, има пиърсинг на езика, ходи с грим, маникюр, дори пуши цигари пред майка си, защото майката е позволила. Малко ми идва в повечко тази свобода. Защо позволяваме на децата на престават да бъдат деца толкова бързо? Не съм и казала нищо, защото нямам правото, а и е нейно дете и тя си решава, но аз се надявам да не допусна това с моя син. Моите родители не са ме държали из късо, нито са били строги, но имаха определени правила, които трябваше да се спазват. И ги спазвах, докато завърших средното си образование, но пък тогава и времената бяха други и самата система налагаше това. Не знам, Алекс е още малък и не знам как ще постъпвам. Но в едно съм сигурна, че няма да пушим заедно, когато е на 13... По-скоро задникът му ще пуши от моите шамари Mr. Green аз съм пушач, но още изтръпвам когато баща ми ме види с цигарата. Явно си е свършил работата Simple Smile

# 48
  • София
  • Мнения: 9 517
униформите ги недолюбвам от чисто практична точка - колко комплекта униформи трябва да се купят, за да може детето всеки ден да ги сменя? Моят син си сменя дрехите всеки ден, т.е. или трябва да има два комплекта и аз всяка вечер да пера, или поне 4, така че да пера веднъж на 2-3 дена... е, извинете, но това са доста парички... аз принципно пазарувам от чуждестранни сайтове по намаленията, затова ми се вижда ужасно скъпо удоволствие  Peace

д-ива, вие в 119-то ли ще учите?

# 49
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Дзвер, сигурно е така. Предполагам са скъпи, а децата не умеят да се пазят чисти. Аз сменям всеки ден дрехите на дребния, защото не мога да го изпратя с мръсна тениска например на градина. Но поне трябва да има някакви правила за обличане на децата, когато са на училище. То сигурно има, ама кой ли ги спазва?! Има някой училища, който имат само елек като униформа и децата все още могат да си слагат дънките и блузка например. Има варианти, които да са удобни и за родителите. Но както казах, все още не знам от опит, а само си размишлявам Peace

# 50
  • на път
  • Мнения: 2 804
....- колко комплекта униформи трябва да се купят, за да може детето всеки ден да ги сменя? Моят син си сменя дрехите всеки ден, т.е. или трябва да има два комплекта и аз всяка вечер да пера, или поне 4, така че да пера веднъж на 2-3 дена...

 Peace сигурно 5  newsm78, като знам как се прибират от детска и от у-ще. И при нас няма дрехи дето да изкарат 2 дни.

...........
д-ива, вие в 119-то ли ще учите?

не, въпреки че живеем баш до него ... на вас 105то не ви ли е по-близо?

# 51
  • София
  • Мнения: 9 517
изразила съм се неправилно - ние ще учим в 105-то, но за лятото чух добри отзиви за лятното училище в 119-то и приемали деца и от околните училища  Peace

# 52
  • на път
  • Мнения: 2 804
 Peace лятната занималня наистина е добра - водят ги и безплатно (спонсорира общината) 2 пъти седмично на басейн в Дианабад

# 53
  • Мнения: 3 715
Догодина пускам големия предучилищна в училище. Едната му учителка, заради която щях да го държа в градината до първи клас е напуснала и не смятам да го държа там предучилищна, безсмислено е. Той и без това не иска да ходи на градина и всяка сутрин ми реве. Не че ще му е по-леко в училище, но с допълнителните занимания и работа след училище по затвърждаване на материала и повече контрол върху учебния процес, мисля, че ще е по-добре за него от гледна точка на напредъка.
Малкият е в групата, в която исках, голяма драма ще е, рев и сополи, искам да прескоча целия период, ама няма да ме огрее Simple Smile

Лека и успешна седмица на всички, аз се залавям за работа.

# 54
  • София
  • Мнения: 9 517
Кудку, и аз смятам че е по-добре ПУ в училище, отколкото в детската, лошото е че в този случай ще трябва някой да взима детето на обяд  Peace

# 55
  • на път
  • Мнения: 2 804
................
ще трябва някой да взима детето на обяд  Peace

ей това е големият проблем - трябва да има неработещ човек за да обслужва детето в училищния вариант

Куку, честит ти ясленик Wink. Дано да мине по-леко кризата.  Hug

# 56
  • Мнения: 1 418


dgidgi,направо си неоткриваема.Писах ти на лични Laughing

# 57
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Кристи,от ЕГНто е-и днес си бях забравила тел. Mr. Green
 Heart Eyes Hug  bouquet

# 58
  • Мнения: 1 418
важното е че се намерихме Grinning

# 59
  • Мнения: 847
мерси за инфото! Simple Smile ние не се очаква да имаме униформи скоро, в началното е голяма рядкост, виж в гимназията всяко училище май си има своя, при това отгоре до долу ... не са като нашите едно време, ама на мен пак гадни ми се струват ... увредена съм и това е  и мразя униформите. или са едни торбести и безформени, или са едни минижупи, а то тук е една зима, пък и едни са тънки, други дебели, и все с еднакъв плисиран минижуп ... излизат си естестски осакатени от училище всякак ... все си мислех, че в бг няма начин да върнат униформи, ама явно за 20тина години се позабравя и се връщат, изненадах се Simple Smile

виж обаче евала им за занималнята при нас - от седем преди часовете, на обяд, плюс след часовете до шест следобед дундурят децата до към 10-11 години, щото мама и тате работят. плаща се, но на цената на държавната детска градина ... обедът си го носим в чантичка, следи се да е горе долу здравословен, или поне не много вреден, и ги организират да се хранят (поне малките, де), при това прилично Simple Smile
а в София, ок, предучилищната, ама после какво се очаква в първи- втори клас?! пак така?! та те не са порасли особено! а пък нали някой трябва да работи?!

Общи условия

Активация на акаунт