31 СУЧЕМ "Иван Вазов" ?

  • 38 471
  • 158
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 789
Ех, Tani4ka_04, време е да записваш първолачка, а? Кога се минаха годините. Hug

Не чувам от приятелките ми много хубави отзиви за училището и занималнята /най-вече за второто/, но пред нямане на алтернатива...пак е нещо. Наблизо им е, приятелчетата от "Мечо Пух" са заедно пак, има занималня за работещите...
Как преживяват децата обаче е друг въпрос. Щом още от 1ви клас вече има намразили училището...Или деца, нежелаещи да ходят на занималня и да си измислят болежки....В крайна сметка децата се примиряват. Какво да правят?! Sad

За майки с повече свободно време - наблюдавайте децата в голямото междучасие, когато излязат в градинката с фонтанчето (на пазарчето). Говоря за тези от 5ти клас нагоре.
....

Минават си годините, минаваат .... Каката за първи клас, малката за първа група (но без изгледи да се класира Sad ). По принцип само това училище ни е в района и за него събираме най-много точки. Подали сме и в 138-мо, в което ходим да гласуваме, но се оказа, че не сме в района му Crazy Ще видим къде и дали ще ни приемат в някое от двете. Вашият батко къде е, ако искаш на ЛС дай някой съвет. Тя засега е много ентусиазирана, че ще ходи на училище, чете и пише всеки ден (направо не разбрах как се научи), за да се упражнявала. Не искам да попаднем на някой ..... и да се разочарова.

# 76
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
 HugНе е писано в темата, но може би предпочитам тук, отколкото нова тема.
Бих искала да попитам - имате ли информация или мнение или препоръки за учителки, които през 2014 г. ще поемат първокласници  Party И - две занимални проучих - Доверие и Чиполино - и за тях съвети и мнение - най-вече за подготовката - т.е. - пак се стига до мнение на учителите Laughing
Благодаря предварително!  bouquet

# 77
  • София
  • Мнения: 22
HugНе е писано в темата, но може би предпочитам тук, отколкото нова тема.
Бих искала да попитам - имате ли информация или мнение или препоръки за учителки, които през 2014 г. ще поемат първокласници  Party И - две занимални проучих - Доверие и Чиполино - и за тях съвети и мнение - най-вече за подготовката - т.е. - пак се стига до мнение на учителите Laughing
Благодаря предварително!  bouquet

Привет dennis,
аз не съм учител, а майка на третокласник. Имаме доста голям опит със занималня Доверие. През целия първи клас синът ми си подготвяше домашните там. Изкарахме и почти цели две лета - преди първи клас и ваканцията между първи и втори. Аз лично съм доволна. Нямаше ненаписани домашни. Две госпожи са се занимавали с моя син - госпожа Ани и госпожа Таня. Много мили, но строги и взискателни. Караха децата да пишат по математика домашното с молив, проверяваха, и след това да повтарят с химикалка. За тези, които приключваха по-рано, имаше и допълнителни задачи и упражнения. Имаше един момент, в който се появи друга госпожа за около месец, която само се оплакваше от децата. Само повтаряше - ужасни са, невъзпитани са ... и не даваше конкретно обяснение за какво точно става дума, за да можем ние родителите да приложим някакви мерки. Съответно и домашните не бяха на ниво. Разговарях с Ани и Таня, притеснявах се, че детето има лоши прояви. Те ме увериха, че не е така, а госпожата скоро напусна.  През летните месеци също знаимаваха по малко децата с математика, български и английски. Разхождаха се до парка или играеха в двора на 31 училище. Веднъж седмично се организираше ходене на плуване, екскурзия или нещо друго.  С една дума - на нас ни хресваше. Вярно е, че  впечатленията ми не са много пресни, но се надявам да се е запазило доброто ниво. Надявам се, че написаното ще ти е от полза и успех.

# 78
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
lora_pw - благодаря от сърце за подробната информация. Дъщеря ми е посещавала една година (с чести прекъсвания заради боледуване) най-малката група на детската градина на Доверие - с много добри впечатления съм. След това я приеха в държавна ДГ.  Очевидно и училищната занималня е с добра репутация. Дано се включи и някоя мама за Чиполино, защото прочетох, че там са учителки от училището. Пък ако имаме късмет - там ще кандидатстваме. Още веднъж - благодаря!  Heart Eyes

# 79
  • Мнения: 623
На Голаш има 2 частни, синът ми посещаваше Чиполино в първи клас, тогава се научи сам да си учи уроците и да си пише домашните. От тогава сам се справя, така че мога да кажа, че съм доволна. Учителките там са от 31-во и добре "юркат" децата.
Детето е вече 6-ти клас и наистина благодарение на тях се научи да се справя сам с уроците, само преди контролно иска да го изпитвам.

# 80
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
На Голаш има 2 частни, синът ми посещаваше Чиполино в първи клас, тогава се научи сам да си учи уроците и да си пише домашните. От тогава сам се справя, така че мога да кажа, че съм доволна. Учителките там са от 31-во и добре "юркат" децата.
Детето е вече 6-ти клас и наистина благодарение на тях се научи да се справя сам с уроците, само преди контролно иска да го изпитвам.

  bouquet Hug Grinning БЛАГОДАРЯ! Кратък и точен отговор - но съдържа всичко, което може да си мечтае една майка за детето си - ученик! Laughing Laughing Laughing

# 81
  • Мнения: 623
Дано го държи по-дълго...
Успех и на вас, и когато правите избор, намерете подходящата учителка за вашето дете!

# 82
  • София
  • Мнения: 3 524
Реших и аз да използвам темата и имам въпрос къде може да ес намери информация за това кои ще са учителки за 1ви клас за учебната 2014-15 информация за самите тях и подробности кога се кандидатства? На сайта на 31во за тази учебна година за 1 клас видях че са качили информация за кандидатстване чак месец май, но ми се струва късно newsm78

# 83
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Здравейте! Имам едно питане- видях, че събирате отзиви за частни занимални. Това значи ли, че в училището няма занималня, а трябва да се търси допълниелно такава частна?

# 84
  • Мнения: 4
В училището има занималня, която обхваща почти всички желаещи. В първи клас започват 3 групи на занималня, после намаляват на 2 и сега в 4 клас вече занималнята е само с една група.

# 85
  • Мнения: 623
В училището има занималня, която обхваща почти всички желаещи. В първи клас започват 3 групи на занималня, после намаляват на 2 и сега в 4 клас вече занималнята е само с една група.
Преди 5-6 години на 5 класа се падаше 1 занималня и бяхме принудени да ползваме частните...

# 86
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
В училището има занималня, която обхваща почти всички желаещи. В първи клас започват 3 групи на занималня, после намаляват на 2 и сега в 4 клас вече занималнята е само с една група.
Благодаря!   bouquet Да разбирам ли, че детенцето ти е в 4 клас? Ако е така би ли дала отзиви за учител/ката, която догодина живот и здраве ще поеме 1 клас.
Въобще молба към всички мами на четвъртокласници- ако може да ни дадете отзиви за учителите!

# 87
  • sf
  • Мнения: 10 160
Всички, желаещи за това училище от района ли сте?  Thinking  Живеещите извън него имат ли шанс?

# 88
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
 newsm08 donsita, Вики, много е относително понятието за района - нашата улица последните две години изпускам районирането буквално за 1 номер на улицата. newsm08 Променят го всяка година. Чакам да видя за следващата как ще го определят. Имам чувството, че правят справки по адресните регистрации и набор на децата и спрямо това променят районирането.  Mr. Green
И аз за мнения от мами на четвъртокласници   bouquet

# 89
  • Мнения: 2 885
Гледат адресната регистрация на личните карти на родителите. При условие, че родителите живеят в блок с/у училището, децата не бяха приети, родителите се водеха по постоянен адрес в Дианабад.

Общи условия

Активация на акаунт