31 СУЧЕМ "Иван Вазов" ?

  • 38 475
  • 158
  •   1
Отговори
# 90
  • sf
  • Мнения: 10 163
Гледат адресната регистрация на личните карти на родителите. При условие, че родителите живеят в блок с/у училището, децата не бяха приети, родителите се водеха по постоянен адрес в Дианабад.

Е те не са ли се регистрирали в общината на Гео Милев? По закон човек има право и на постоянен , и на настоящ адрес все пак.

# 91
  • Мнения: 2 885
Гледат адресната регистрация на личните карти на родителите. При условие, че родителите живеят в блок с/у училището, децата не бяха приети, родителите се водеха по постоянен адрес в Дианабад.

Е те не са ли се регистрирали в общината на Гео Милев? По закон човек има право и на постоянен , и на настоящ адрес все пак.

Апартаментът е тяхна собственост, нов. Явно не си бяха сменили картите и затова децата им не бяха приети заедно с групата от ДГ. Сега учат в училище в Дианабад.

# 92
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
По принцип в училището се влиза и срещу пари. Децата на няколко приятелски семейства учат там, като родителите не крият, че са платили кеш, за да бъдат приети. Някои са дори от друг квартал. Две от семействата си платиха допълнително, за да бъдат децата в един клас при харесаната от тях учителка. Така че го има и този вариант за прием, ако имате финансовите възможности. Peace

# 93
  • София
  • Мнения: 1 203
Сериозно ли говориш? Как точно става? Отиваш при директорката и казваш :"Аз искам да си платя, за да учи детето ми тук."?
Моята дъщеря учи в това училище до 7 клас. Вече е студентка, значи е била в 1 клас преди 12 години. Доста време е минало, но ми се струва невероятно...

# 94
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
Напълно сериозно говоря. Познавам хората много добре, близки сме и определено няма да лъжат. А и няма друг възможен начин да им бъдат приети децата там, при условие, че никой от родителите не работи в района, не са социално слаби, децата не са болни, а живеят далеч от училището: в Редута - откъм Подуене, в Слатина, в Дружба, Изток. Нямат и баби или дядовци в района на училището.
Как точно става самото плащане нямам идея, защото никога не ме е интересувало. Предполагам, че са действали чрез някакъв посредник. Или може би е минало като спонсорство на училището, дарение или нещо такова. Децата, за които говоря в момента са в начален курс: трети и втори клас.
Честно казано аз изобщо не се и учудих, защото кажи речи във всяко училище с по-осезаем наплив минава това - под една или друга форма. Виж само какво се случва в езиковите гимназии след 7 клас. Мои колежки с по-големи деца останаха изумени, когато в първия учебен ден класовете на децата им, приети след изпити във френската, немската и английската гимназия набъбнаха изненадващо с по 3-4 деца на клас - дошли ей така, от небето. Така че това нещо си върви навсякъде, щом системата го позволява, макар и неофициално.  Thinking

# 95
  • Мнения: 1 531
и аз да помоля за отзиви за учители, които сега са 4ти клас и поемат 1ви   bouquet   учителят е най-важното!!!

също и има ли занималня, до колко ч. вечер най-късно, има ли я и 2-3 клас или тогава ходят съвсем малко дечица, какви са извънкласните занимания също - предполагам, че всички, на които им е актуална тема, ще се радват на информацията по тези въпроси Hug

# 96
  • Мнения: 789
и аз да помоля за отзиви за учители, които сега са 4ти клас и поемат 1ви   bouquet   учителят е най-важното!!!

също и има ли занималня, до колко ч. вечер най-късно, има ли я и 2-3 клас или тогава ходят съвсем малко дечица, какви са извънкласните занимания също - предполагам, че всички, на които им е актуална тема, ще се радват на информацията по тези въпроси Hug

За учители не мога да кажа, но на другите въпроси мога да дам отговори.
Занималня има, но не за всички. В 1-ви клас от 4 паралелки има занималня за 3, във 2-ри клас занималнята е за 2 паралелки, в 3-ти клас, ако не се лъжа е за 1 паралелка и в 4-ти клас със сигурност е само за 1 паралелка. Не се избира конкретно паралелка, а се сформира от класовете - няколко деца от примерно А клас с няколко деца от Б клас.
Занималнята е или до 16.50 или до 17.20 най-късно - избираш в кой от двата часа ще си вземеш детето.
Извънкласните със сигурност има балет и карате, в началото казаха, че ще има и шах, баскетбол и плуване, но няма плувен басейн и ангажимента да си водиш детето до външен басейн е твой.
Неприятен е моментът със смените. 1-ви клас са първа смяна, но в момента 2-ри и 3-ти клас са втора смяна. Миналата или по-миналата година едно съседче беше цяла година само втора смяна и ако не се класираш за занималня, не знам как се процедира. То и първа смяна да е, ако не се класира, пак не знам, надявам се да не разбирам....
Като цяло доста са строги нещата, с основание се нарича Бастилията Simple Smile

# 97
  • София
  • Мнения: 3 524
уф писах писах и се затри, та накратко:
таничка, благодаря за инфото  Peace
не мога да открия обаче никакви отзиви за учителите които ще поемат 1ви клас тази година, което ми е важно (може и на лични), както и от кога се приемат документи - и на сайта им не пише... Rolling Eyes

# 98
  • sf
  • Мнения: 10 163
Сайта им е просто отвратителен  Tired Звънях по телефона, казаха:" Следете сайта"  Rolling Eyes
От инфо във вестник, ще започнат прием на документи от 1ви февруари.
За учитлеките и аз търся информация, но не намирам.

# 99
  • София
  • Мнения: 3 524
Сайта им е просто отвратителен  Tired Звънях по телефона, казаха:" Следете сайта"  Rolling Eyes
От инфо във вестник, ще започнат прием на документи от 1ви февруари.
За учитлеките и аз търся информация, но не намирам.
уффф тъпо
вики и ти ли си се насочила натам, много се радвам да имам познато лице Hug

# 100
  • sf
  • Мнения: 10 163
Каката ни е там, та искам и той.

# 101
  • София
  • Мнения: 3 524
това е супер  Grinning. а няма ли как от нейната класна например, да вземеш инфо за учителите и кога ще се подават документите всъщност? newsm78

# 102
  • sf
  • Мнения: 10 163
Класната й е абсолютна шматка, комуникацията е сведена до минимум, аз всъщност съм я видяла веднъж за две години.
Следя сайта, там ще обявят начало на приема, на място ще се пита за учителки, ако дотогава не се изясни нещо.

# 103
  • Мнения: 8
и аз да помоля за отзиви за учители, които сега са 4ти клас и поемат 1ви   bouquet   учителят е най-важното!!!

също и има ли занималня, до колко ч. вечер най-късно, има ли я и 2-3 клас или тогава ходят съвсем малко дечица, какви са извънкласните занимания също - предполагам, че всички, на които им е актуална тема, ще се радват на информацията по тези въпроси Hug

1 клас трябва да поемат: Д.Христова, П.Колева, Т.Пенев, М.Карагрошева.  Доколкото знам Пенев го бяха съкратили и пак  го върнаха, имаше и по телевизията предаване, за Карагрошева отзивите ми от познати  не са много добри. Нервно го дава. Може би Христова или Колева са компромисния вариант.  Ще има сигурно още инфо в сайта по-късно...

# 104
  • София
  • Мнения: 3 524
alina0021, благодаря за инфото, все пак е нещо. а за този пенев какво предаване е имало и защо са го съкратили?

Общи условия

Активация на акаунт