КОЛЕДАТА май вече приближава,че студенко взе да става

  • 132 258
  • 759
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 64
Глюкозата е не повече от 2-3 лв Simple Smile И я има в T market и Пикадили със сигурност Simple Smile Там съм я виждала, и няма нищо общо с тази от аптеките Wink Тази глюкоза е като мед, само че е прозрачно Wink

# 631
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Глюкоза има в Била, Темпо, Кауфланд...... Сигурно и в други има. Аз съм правила и с купешки мед да си призная. Ми той си е основно глюкоза  Mr. Green
П.П. А ето и Уендзи е дала магазини.  Peace

Глицерина ми е обикновен от аптека. Не мисля, че има проблем  newsm78

# 632
  • Мнения: 24
Глюкоза има в Била, Темпо, Кауфланд...... Сигурно и в други има. Аз съм правила и с купешки мед да си призная. Ми той си е основно глюкоза  Mr. Green
Mr. Green Mr. Green Mr. Green НЕ СЕ БЯХ СЕТИЛА!!! Абсолютно си права хихихи!
Ами, аз, както казах, не съм по месенето на фондани, ама си спомням една дъъълга дискусия по повод глицерина от аптеките и, че така пишело на него.

# 633
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Глицеринът от аптеката също става за хранителни цели, макар да е написано, че не е. В малки количества се използва дори в много лекарства.
А глюкозата се продава в диетичните магазини, защото е естествен/природен заместител на захарта и се добива от нишестето на различни зърнени култури - пшеница, царевица, ориз.

Между другото, ако на Варната и се сложи бадемова есенция, няма почти разлика с оригинален бадемов марципан( вярвайте ми тук бадемовия марципан е на почит, но има хора, които дори не могат да познаят разликата), с портокалова и лимонова есенция е също много добре. Не знам защо има толкова негативно отношение към нея в България, но истината е, че е евтин и бърз заместител на фондана при това с продукти, които има във всеки дом. С добавка на сухо мляко си е направо вкусна, а и не е толкова сладка, но това е мое мнение.  Peace

Последна редакция: ср, 09 ное 2011, 15:06 от natalyna

# 634
  • София
  • Мнения: 1 842
Аз за пръв път ползвах фондан сега за украса на торта, купих си бял, разфасофка от 1кг., 10 и нещо беше в Хитрини.ком, доволна съм. Много лесно се точи и моделира, не е жилав и тежък на вкус, но за меденки незнам как ще се лепи. Аз меденките ги украсявах с айсинг - много лесно ми беше. Боички си бях взела пак от сайта, на прах и гелообразни, специално за фондана по лесно се боядисваше с гелообразната боя. Ето и снимка на тортата - не е точно Коледна, но ми беше за пръв път и мисля, че се получи приличен резултат, идеята е от един стар брой на Good food

# 635
  • при принцесите
  • Мнения: 90
Супер, много ви благодаря, момичета, на всички Hug
Така и така се пробвам и тествам за по-натам, когато са ми поводите, ще пробвам и двата варианта все пак. Още веднъж  bouquet

# 636
  • Мнения: 1 122
По повод фондана, горещо препоръчвам този на Димитрана. Онзи ден го правих и стана идеален за работа. Много добре се оцветява. А сладките аз намазвам съвсем леко с масло, колкото да може да се залепи покритието.  Peace
Глюкоза има и Промаркет, цената беше ок. 2 - 2 и нещо.

# 637
  • Мнения: 4 892
Много благодаря на всички отговорили ми, посъбрах информация, изготвям екшън план и действам. Пък да видим.

Леле, а на Умбра магазините, леле. Чудо.

# 638
  • Мнения: 5 228
Аз изкам да задам един екзистенциален за моите коледно-кулинарни страсти въпрос - за фондан.
Решила съм да творя меденки с декорация, част от големия амбициозен списък с рецепти...  Crazy
Тортените теми са непосилни за мен  Blush не мога да изчета всичко, а и се отказах да се бутам в А група, та ми се ще някой тука да ми каже къде мога да ида да си взема фондан, кой е най-подходящ и трябва ли да го боядисвам или има и готови цветни?

Благодаря.

Аз бях пред същото душевно терзание миналата седмица. И на мен не ми се четяха хиляди страници, и първият сайт, който ми излезе в гугъл, като написах фондан, беше аромасхаус.ком (ако го напиша нормално, излиза като спам).
Та от там си поръчах айсинг и бои, доставиха ми ги на другия ден и съм супер доволна - много лесно се работи, явно са някакви качествени неща.
Ето го и резултата, като от първи опит съм доволна:


# 639
  • Мнения: 4 892
Фукла, какво говориш, повече от доволна трябва да си. Браво! Ще разгледам и този сайт.
Ама и цветовете са страхотни!

# 640
  • Мнения: 5 228
NinoTino, цветовете станаха страхотни. Ако се сложи по-малко боя, могат да станата и по-бледи, аз като аматьор малко прекалих. А в този сайт какви формички и украси има, аз го избягвам умишено, че ще фалирам предколедно.  Laughing

# 641
  • Мнения: 734
Я! Коледна тема, при това - започната през септември!
Както винаги - празнично суетене и безброй изкушения.
Аз също чакам с нетърпение Коледа.

# 642
  • при принцесите
  • Мнения: 90
Ами спретнах бисквитките с марципан Варна и като за първи път и аз съм доволна. Ще пробвам и коментирания фондан. Бои ползвах точно тези на Швартау в тубичките, аз не бих казала, че са бледи, по-наситени от това не виждам накъде Thinking  По скоро е кофти това, че самият марципан жълтее и така например синьото е синьо-зелено. Нещо като боядисани кафяви яйца Simple Smile. Аз ще търся по-светли и по-пастелни бои, предполагам, че на бял фондан и съвсем малко боя от тези които казвате на Sugarflair ще бъде по-успешно Thinking
Ето сефтето Blush Лепих с масло и аз Peace

# 643
  • Мнения: 24
Абе, аромасхаус имат наистина хубави неща, но ценичките... Наистина може да фалираш Wink

диди_им, впечатлена съм! Честно казано за пръв път виждам такива хубави цветове на марципан Варна! Особено пък с боичките на Швартау, за тях винаги се е коментирало (а и моят опит е такъв), че правят изключително бледи цветове. Браво, много добре си се справила!

# 644
  • Мнения: 31
Въпросче към Наталина или тези които правят меденките на Джули:
Пудрата захар в рецептата само за глазурата ли е?

Общи условия

Активация на акаунт