КОЛЕДАТА май вече приближава,че студенко взе да става

  • 131 951
  • 759
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 91
viki_p, виж на заглавната страница линк с препратката към Коледни свещи. Wink

# 61
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 764
zasto ne vijdam tipichno balgarski iastia za Koleda? ili temata e za anglo-amerikanskata koledna kuhnia  newsm78

# 62
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
zasto ne vijdam tipichno balgarski iastia za Koleda? ili temata e za anglo-amerikanskata koledna kuhnia  newsm78

А ние защо не виждаме кирилица? или латиницата се счита за нормална в БГ?

П.П По принцип миналата година имаше 2 отделни теми- за яптък търсим интересни идейки, нетрадиционни. Традиционните, поправи ме ако греша, но са твърде ограничени- боб, орехи, тиквеници, ошави...
Тези рецепти, които споделяме тук стават и за Нова година, не само за Коледа. Те, тематични, празнични рецепти са добре дошли. А рецепти за боб всеки знае. 
Лично аз търся интересни сладкиши, ястията не ме вълнуват толкова- имам си традиции и не ги изменям.

# 63
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 764
zasto ne vijdam tipichno balgarski iastia za Koleda? ili temata e za anglo-amerikanskata koledna kuhnia  newsm78

А ние защо не виждаме кирилица? или латиницата се счита за нормална в БГ?


za sajalenie i az ne ia vijdam ( kirilizatora ne raboti v ofisa, niamam i kirilica instalirana). Ne se chita za normalna v Bulgaria, no e normalna za mestoto kadeto sam

# 64
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
А бутончето най-горе в десния ъгъл, в самия сайт?
Може да е нормално за мястото, където си, но е против правилата на БГ мамма.

# 65
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 764
i butoncheto ne raboti- edinstvena vazmojnost EN

# 66
  • Мнения: 91
Titina,ами моля заповядай с традиционни български рецепти.намери ,публикувай и ще ги сложим на първа страница.Не питай,а действай!!!

# 67
  • Мнения: 5 001
Ето едно предястие от мен,което върви много с топлата питка по празниците(а и не само....) ....За да се запиша в темата и да не съм само с "запис" Mr. Green

Орехов пастет

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=415187.msg17333754

# 68
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Дааа, твоят твоето пастетче и тази година ще го спретна, вкусотия е. Heart Eyes

# 69
  • Мнения: 5 001
Дааа, твоят твоето пастетче и тази година ще го спретна, вкусотия е. Heart Eyes

Сърдечно благодаря! Hug
Ти с пастета ме споменаваш,а аз теб с козунака ти.... hahaha hahaha hahaha

# 70
  • Мнения: 1 313
Тъкмо си мислех  за меденки и видях темата... само дето не мисля да чакам до Коледа, за да си направя Simple Smile

За сметка на това сериозно се замислям дали да не намаля количеството сладки и сладкиши за празниците. После ги ядем цял месец. Или пък трябва да разширя кръга на тези, на които раздавам, защото ми е много трудно да не приготвя някоя рецепта, която ми е харесала Blush

# 71
  • Мнения: 2 774
Миналата година една содена питка беше набрала голяма популярност, със страхотния си вкус и лесната си направа....и не се сещам чия беше, моля, ако някой се сети да я постне тук  Embarassed.

П.п Мастерче, подписа ти ме разби  Laughing, страхотен е  Crazy.

# 72
  • Мнения: 8 803
Темата ме втрещи първоначално, защото в Пловдив лятото още е в разгара си, горещините също. Като разгледах обаче и се записвам, че ще показвате разни вкусни чудесии, поне да гледам  chef Sunglasses Grinning

# 73
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ето тук е питката, както и прословутото ястие на Зори 3 в 1. Може да се добави като линк на първа страница. Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=538431.0

 А тук е сладката тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=551268.0

Содена питка за Бъдни вечер на esy

500гр. брашно,
250 мл. хладка вода,
2 с.л. оцет,
1 ч.л. сол,
1 с.л. захар,
1 ч.л.сода бикарбонат,
1 ч.л.бакпулвер,
2-3 с.л.растителна мазнина,
червен пипер, шарена сол за поръсване.
Приготовление
Пресяваме брашното заедно със солта и бакпулверът.
В чашка смесваме оцет, содата и захарта, разбъркваме и смесваме с водата.
Правим кладенче в брашното и добавяме олиото и започваме да наливаме по малко вода и да замесваме тестото.
Месим 10 мин, докато се замеси меко тесто.
Оставяме малко да почине 10 мин. и оформяме по желание питката.
Слагаме паричка и клонка дрен увити в алуминиево фолио и ги забождаме в питката.
Във форма поръсваме обилно с брашно и слагаме обредният хляб.
Печем в предварително загрята на 200*С фурна 40-50 мин.
Изваждаме, заливаме с тънка струйка растителна мазнина, поръсваме с шарена сол и пипер и задушаваме с кърпа.
 Ето я моята миналогодишна по тази рецепта. Тази година ще удвоя дозата, защото стана малка.




Сърдечно благодаря! Hug
Ти с пастета ме споменаваш,а аз теб с козунака ти.... hahaha hahaha hahaha

Цитирам те:
Нали сме тук ,за да си помагаме!  Hug Hug Hug Hug
  bouquet

Последна редакция: ср, 14 сеп 2011, 23:11 от Джемма

# 74
  • Мнения: 91
Бебето заспа,а сега мили дами ,започвам да добавям нещата към заглавната страница.пожелайте ми успех!!!

Общи условия

Активация на акаунт