Любители на кучета-23

  • 51 229
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 11 116
Много и отива розовото на Нереа.  Mr. Green
Ще ти се 12 дни да е разгонването ...
Няма точно определени дни, и после свършва, индивидуално е.
Освен това опасния период е след спиране на кръвотечението, тогава и най-много ухажори ще има, внимавай.
Аз лично Бианка я пазих и водех на повод цял месец, за да не стане някоя беля.

# 31
  • Мнения: 2 603
На мен още повече ми отиваше, ама се жертвах. Това бяха най-старите гащи, които намерих тук. Аз попринцип не пазя стари неща и много ме затрудни днес тая задача.

Ние не излизаме. Мен ме е страх да излезна, тук хората не си държат кучетата вързани и не се притеснявам толкова от бездомните, колкото от домашните. Освен това много малко хора си кастрират кучетата, доколкото имам наблюдения и ако излезна от нас, значи цялата градинка да се изтърси пред нас, та после сигурно ще трябва да се разправям със стопаните, защо са им избягали кучетата и така нататък. Затова трябва да ходим някъде където няма кучета, а аз няма как да отида сама...
На този линк дето го пуснах пише, че от втори, трети ден от същинското е овулацията. Оф много е объркано нещо. Явно ще го разбера чак като свърши  Laughing

# 32
  • София
  • Мнения: 3 789
Якамоз, писах преди няколко поста - ще е готова за сношение към 12-14 (!) ден. Сложи още няколко дена след това - ето ти най-малко три седмици разгонено куче  Wink

Ето, намерих малко цифри  Wink
10% - през първите 9 дни от началото
40% - от 10 до 13 ден
40% - от 14 до 19 ден
10% - от 20 до 29 ден, като първия път по принцип кървенето е по-слабо и минава по-бързо  Peace

Стискам палци за Бъди, дано се оправи бързичко  Praynig

Веси, страшно се радвам, че бебоците си намериха хубав дом, дано са много щастливи там  Hug

Ерота, благодаря за новата разкошна темичка   bouquet Hug

# 33
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
И аз стискам палци за Бъди. Ние преди време преборихме тази болест с една източноевропейска овчарка, ще се пребори и Бъди. Hug

# 34
# 35
  • Мнения: 27 524
Олеле, умрях от смях от тая снимка на Нереа с гащите  rotfImao rotfImao rotfImao

Ама как ги търпят кучетата ви тия чудесии, ако реша да надяна на Чери нещо подобно, ще се изправи на главата си, но ще се измъкне от там  Tired

# 36
  • DE
  • Мнения: 971
Да се обадя и аз като "черна станция".

Yakamoz, не се ли измъчва така кученцето с тези гаЩи.
Секрета си го почистват сами и да не си направи някоя инфекция на вулвата така.
Знам че не е приятно в къЩи като почне да капе на всякъде...

За малкото болно кученце няма да коментирам.
mariyka, надявам се Бъди да е силен!

Unknown_lady, тоз твоя Лео като го видя ми напомня на сприхаво старче, а е толкова сладък!
Разсмиваш ме винаги с постовете си hahaha

Ето я  моята мързелана и вечно гладна Елза.
Вчера изяде няколко котешки "л", сноЩи изяде едно умряло врабче. Днес имаше в устата си един заешки крак. И на представа нямам от къде е newsm78
Като сме на разходка муцуната и вечно заровена в земята.
Рови като диво прасе ooooh!

# 37
  • Мнения: 112
Страшни сладури!!!!
matze , и ние сме така с нашия кокер, през цялото време вадя по нещо от устата му,  върви и души ...

# 38
  • на морето
  • Мнения: 103
Здравейте  сладурки и сладурковци !  Hug Hug Hug
Ерота , прекрасна нова темичка -благодаря !  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Пожелавам от все сърце Бъди да го бъде ! Да оздравява бързо ! Hug Peace fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover  Ще стане юнак -за чудо и приказ! animal037

Якамозче - Нерейчето е уникална !  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing За разгонването - моята фръцла горе -долу месец я държи и двата пъти откакто е при мене . Цапа 2-3 седмици , но месец преди и почти два след това е обект на постоянно ухажване и настоятелно подканване към някои "колективни занимания " . Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Разходката на каишка е просто задължителна .

А ети ги и моите сладури - мама Лора и единственото оцеляло бебче - момчето Симба .

# 39
  • на морето
  • Мнения: 103
Аз обаче имам проблем и искам да питам - въпреки Фронтлайна и т.н. госпожицата ми се напълни с едни дребни кърлежчета -разбрах ,че по нашия край им викат капуши . Така и не разбрах как и от къде -може и от село , може и от градинките наоколо .Случайно ги видях , и ми се изправи косъма като започнах да проверявам . Знаете ли какво е да ви пъплят едни дребни като големи глави на карфици гадинки навсякъде из къщи - по дивана , леглото  Shocked #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy    А след като я напръсках  да знаете от нея какво количество свалих - между пръстите на краката , отдолу по възглавничките , чак на дудката имаше захванати ...Оф, още ме втриса .... После повторихме и потретихме пръскането ..И сега въпреки всичко ,днес пак намерих няколко между пръстите ..Ех , боже , от къде допъпли тази напаст . В момента госпожицата е отново напръскана и изолирана на балкона .
Интересното е , че като се върнахме след почивните дни от село я огледах -нямаше нищо .А от вчера , че и днес ...пак сме "с гости " ... В чуденка съм ...

РС: Въпреки състоянието ми на почти  нервна криза първия път , ветеринаря със завидно спокойствие обясни , че това не е нищо ново ...Как ли трябва да разбирам това ?

# 40
  • София
  • Мнения: 7 992
Пробвай с Адвантикс, защото Фронтлайн нещо не се справя добре с кърлежите.

Аз да се ожаля с нашия кокер... Нали го оперирахме преди 20 дни. Още не може да се възстанови. Миналия петък го водихме по спешност в клиниката, защото се беше наблизал едно хубаво и шевът беше много подут. Сега пак същата история (пинчерът услужливо му беше помогнал), въпреки яката. Тая вечер пак го водихме по спешност, изписаха му антибиотик и ни дадоха крем. Нормално ли е толкова дълго да не може да се затвори хубаво раната и да продължава да прави проблеми? С резорбиращи конци е.

# 41
  • DE
  • Мнения: 971
Милинка, не е нормално това.
Аз мисля че точно от близането си е докарала и възпаление.
Много е погрешно това да се оставят да си ближат раните.
Езикът им е грапав, като шкурка. Ближат си козината, дупетата, душат по земята и после нараненото място. Така внасят и бактерии.
Мажете го сега с антибиотик и го изолирай за няколко дни от другото куче като са сами.
Ако имате  яка, слагай му я като не сте в къЩи.
Голяма бела може да си навлече.

asha , не знам какви са тия гадини но препоръчвам да напръскате с неЩо стаите, завивки,легла.
Не само кучето!

Преди години моите псета ми бяха домъкнали една умряла лисица.
Удушили я, и я разнасяли из двора. После ми я поставили като трофей в коридора на стъпалата.
И четири-те бяха хванали една краста и купувах един прах. Пудрих ги тях и всички стаи, че ме беше страх да не ми довлекат някоя зараза.
Оправиха се за няколко дни!

# 42
  • София
  • Мнения: 7 992
С яка се разхожда, даже и за през нощта му я оставям. Предната седмица беше без яка, но и не се ближеше, поне не до петъка. И от тогава започнаха несгодите. Явно вече заздравяваше мястото и почваше да сърби.
Снощи докторът даде антибиотик да пие през устата, дадоха ни и кремче да мажем, ще стои с яката и това е... Не очаквах, че ще има толкова затруднения при възстановяването, ама и те двамата много "помагат".
Исках също да кажа, че кучовците, които сте показали, са страхотни. Wink

# 43
  • Мнения: 2 603
matze, първите дни я бях оставила без гащи и общо взето намирах само по някоя и друга капчица тук там и ако беше останало такова положението нямаше да ѝ сложа. Но сега просто е навсякъде, това означава, че ако е без, трябва да ходя постоянно с парцала след нея, а има и килими които не можем да махнем защото пречим на съседите отдолу. Вечер я оставям без и намирам целия втори етаж в капки и малки локвички кръв и съответно ставам и почвам да чистя  Tired През деня също я оставям за малко на терасата без, а вчера на разходка си беше също без. Надявам се да няма проблеми с възпаления, но просто нямам избор.
Вчера между другото ни подариха два чифта специални кучешки гащи и един пакет кучешки памерси, от тези дето се обуват. Аз не съм предполагала, че има такива, направо паднах. Като бебешките, само че с дупка за опашката. Много смешно ми стана, но ще ги слагам и тях в къщи.
Айде да свършва вечееееееееееее  #2gunfire

asha, отвратително звучи това  Sick Направо голяма гадост. Аз точно вчера сложих фронтлайн, като изпуснахме цял месец, заради къпането във водата. Аз за сега съм доволна от него, но може би ще пробвам и нещо друго, чувам много хора да се оплакват.

милинка, бързо оздравяване ви пожелавам!

# 44
  • Мнения: 214
Нахлувам в темата, с извинението, че не съм чела нищо назад, още днес ще изчета старите теми, но сега е спешно да попитам. До преди 2 дни не знаех нищо за кучетата, а днес едва ли не купувам куче, за нашия син, последно хареса и избра / по интернет / порода мини щпиц. Ако е удобно да споделите нещо повече за породата, и съвет, от къде да купя такова кученце. Не бих желала да е от магазин или дилър, но и не мисля, че детето ще има търпение да чака да се появи нещо отнякъде. Трябва да го вземем сега, веднага, днес или даже вчера, толкова се е запалил от мисълта за новото си другарче. Hug

Общи условия

Активация на акаунт