Любители на кучета-23

  • 51 228
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 603
Емстерс, едно моя много близка приятелка има шпиц, черен и по това, което ми разкзва за нея, ми се струва много добро куче, но малко лудичко и си има нужда от обучение.
Препоръчвам ти да поговориш със сина ти и да изберете добър развъдник. Междувременно, докато чакате, можеш да му купиш книжка за кучетата и да го подготвиш възможно най-добре за новото другарче. Така времето ще мине по-бързо.

# 46
  • Мнения: 678
Това е Дюк,не съм качвала снимка скоро.
http://media.snimka.bg/9348/024951381.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/9348/024951383.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/9348/024951382.jpg?r=0

Даваме му по един краешник /изсушен /вечер да си ръбка,а той милия първо си играе с него,мята го на сам на там и чак после започва да го яде.
asha ,преди няколко години,такива гадинки се бяха появили със майка ми,нямаме куче там,но спалнята и детската бяха пълни с такива малки черни кърлежи.Особено пердетата направо..........едвам се изчистихме,и все си мислихме ,че влизат през прозорците ,защото беше лято и навсякъде беше отворено.

# 47
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета!

Преди малко като бяхме на разходка с Рошко се случи много лошо нещо. Пуснато домашно куче (мъжко) дотича при нас, започна да ръмжи и напада. Стопанката му крещеше името му и държеше пръчка, с която го удряше, докато то беше по-близо до нея. Имам информация, че въпросното куче по цял ден е вързано на верига в двор. Та след секунди започна боя. На нас с Рошко това ни се случи за първи път и в паниката не знаех какво да правя. Моето куче беше на къс повод. Другото хапеше моето където му падне - по гърба, по врата, по крайниците.. Рошко изведнъж се дръпна силно, изпуснах повода и той побягна, гонен бясно от другото куче. Побързах да се прибера, за да го успокоя. Докато се прибирах сама, другото куче мина покрай мен, доближи ме. Опитах да запазя спокойствие и продължих напред. По време на боя, предполагаемата стопанка само крещеше името на кучето, вайкаше се и се опитваше да го удари с пръчката, която беше в ръцете й. След малко сме на ветеринар, много съм притеснена. Sad

Имам един въпрос - След тази случка, Рошко ще стане ли по-агресивен към други кучета, независимо от техния пол?

# 48
  • Мнения: 654
Хубави снимки Hug
Какво става с Бъди?Дали е оздравял и тича из двора Praynig

# 49
  • Мнения: 112
макса, много неприятна случка...  Дано нямате травми. Hug
Не знам как ще му се отрази на Рошко, но  нашия Ричи като беше по-малък едно улично куче го захапа леко- след това малко се страхуваше от другите кучета, после му мина, но пък когато минаваме по край кучето дето го захапа (то е от квартала) винаги върви плътно до мен, а минаха вече около 2 месец.

# 50
  • Мнения: 95
Нас преди 2 вечери се опитаха да ни нападнат,но приятелят ми реагира много бързо и го вдигна във въздуха на каишката му. И всичко беше защото някой беше пуснал разгонена кучка да се разхожда на поляната. Беше домашно куче,влачеше си каишката и беше събрала на 5-6 мъжки около нея. Нашето куче си играеше далече, но го забелязаха и всички му се скупчиха да го душат. Собствениците на всички кучета седяха и си говореха и нищо не направиха,дори не дойдоха да си ги приберат. Ние сме с кокер на 4 месеца, а другите бяха хъскита,лабрадори, все големи породи. Той милия много се уплаши. Едвам се изнизахме от поляната следвани от глутницата   Sad  Надявам се да не се плаши от по-големи кучета за напред,защото след това си игра с джак ръсели без проблем.

Иначе..снощи ни падна първия зъб..а до сутринта вече му липсваха 3 предни бебешки зъбчета. Станал е като хамстер и постоянно гризе нещо  Laughing

# 51
  • София
  • Мнения: 360
Бъди доста се влоши - дриска и повръща, особено първото, но док каза, че това е нормалното развитие на болестта. Вече има и температура.  Хубавото за сега е, че няма кръв в акото. Ходим всеки ден на системи, всъщност от 9-19ч. Само събота и неделя е по кратко, но са ни дали за в къщи.
За сега никакво успокоение. Praynig
Трябва да мине поне една седмица за да се види накъде върви, аднес е само 4 ден. Струва ми се, че времето е спряло.

# 52
  • София
  • Мнения: 750
стаскам палци, дано се пребори  Praynig

# 53
  • Мнения: 678
Дано Бъди излезе герой и се пребори с гадната болест....

# 54
  • Мнения: 372
Стискам палци на Бъди! Ще се пребори малкият герой!   Hug

Марчи, как е Рошко? Какво каза ветеринаря?   Praynig    Hug

# 55
  • Мнения: 2 070
Мацки, отглеждаме си ситен манипулатор Laughing
Снощи скимтя и джавка поне час, докато не я пуснем да си обикаля свободно из къщи
Много е умня и много сръдлива.Всичко разбира, а скараме ли се се сърди,отива си в стаята и дори да я викаме не идва.Примирих се и вдигнах килимите, още подпикава навсякъде Crossing Arms
ЧЕТОХ ЗА НЯКАКВИ КАПКИ ИМАТЕ ЛИ ПРЕДСТАВА ДАЛИ СА ЕФИКАСНИ?

# 56
  • Мнения: 574
Оздравявай, Бъди! Дръж се малко хайванче ! baby_neutral
жгмъц , Реа , радвам се , че ви хареса Хера. А Нора е много хубава и елегантна. Разгонката обикновено е в началото слабо кървене и се засилва, после изведнъж се избистя секрета,а след това отново има период на по-усилено кървене и ...финал. Слагайте гащите и готово  Wink
Блонди, трябват ви допълнително минерални добавки щом така настървено гризе и ближе. Кокали давате ли ? Възможно е те да са причината.
matze , и моите диваненца са сато Елза все ровят ...но ние  обожаваме изсъхнали дъждовни червеи - това е деликатес за тях чак се и поступват за него .
asha , това са ларви на кърлежи. Много са упорити. Препоръчвам ти първо да вземеш препарат за къпане на цялото куче,а едва след това да го накапеш с Адвантикс , но не само по гърба, а по цялото тяло. Задължително вземи и измий подовете у вас с препарат за третиране на площи, напръскай мазилката, по всяко ъгълче, под кревати ...и навсякъде където спинка  кучето. Ако има къщичка напръскай и тавана. Минимум 30 мин след третирането да не ходи по мокрото.
милинка , категорично раната трябва вече да заздравява. Проверете дали не е тръгнал някой конец да излиза дори и да е от вътрешните. Случва се за не се резорбират, а да се мъчат да излязат и правят подувания , абцеси и сърбеж. Раната е лигава и може да има "сополив"(моя измишльотина)   и лепкав секрет. Дано е само това и не е нещо по-сложно. Опипвайте раната и ходете на ветеринар често, за да наблюдава раната. Успех !
Пали , тея капки са вятър работа и само  взимат парите на хората, но ако искаш може да опиташ. Най-доброто решение е редовното извеждане и особено веднага след сън и след хранене.
Емстерс , щом си търсиш Миниатюрен шпиц това е най-добрият развъдник у нас  Foxy Nose http://www.foxynose.com/index_bg.php .  
Ето снимка от иложбата на Албена на един от питомците на приятелката ми заедно с една от моите млади госпожички.

В този късен час дребните се разиграха и са много смешни понеже много им се играе,а ги болят ваксинките и от време на време изквичават. Обърка им се режима днес понеже спаха дълго след инжекциите и сега отново кипят от енергия .

Последна редакция: нд, 11 сеп 2011, 03:41 от Ancheto

# 57
  • София
  • Мнения: 750
Добро утро, ето и малко нови снимки на нашия Виктор.



бяхме на дакелска изложба, като публика, но дъщеря ми имаше голямо желание да дефилира с него и се получи едно забавно участие, беше много весел празник на Дакел клуба.

# 58
  • Мнения: 0
Марчи, как е Рошко? Какво каза ветеринаря?   Praynig    Hug

За щастие сме се разминали без травми и наранявания - може да се каже, че гъстата и дълга козина го е спасила. Поуспокоих се малко, но вчерашната случка още ми е в ума. Рошко тази сутрин, докато се разхождахме, видеше ли куче, заставаше на едно място и го гледаше втренчено. След което се дръпваше силно към целта и ръмжеше. По време на следващата разходка ще сме с душача, за да се коригираме, когато има нужда. Simple Smile
___
Стискам палци на Бъди, дано се оправи малката душичка!  Hug

# 59
  • Мнения: 27 524
Макса, радвам се, че сте добре  Simple Smile

А6, страхотен е Виктор, дакелите са едно от любимите ми кучета заради изключително предания си характер  Blush

Анчето, и аз си помислих нещо такова, че й лиспва нещо. Не даваме кокали, но си яде гранулите нередовно, все нещо прихапва от намата храна и вероятно не се храни пълноценно. Ще я оставя изключително само на гранули и ако продължава, ще взема нещо. Иначе й давам бирена мая.  Thinking

Аsha, капушите ги знам, едно време на село тормозеха кокошките, много упорити и неприятни гадинки.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт