Любители на кучета-23

  • 51 223
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 603
Макса, ужасна случка наистина. Горкият Рошко, надявам се бързо да забрави инцидента.

Нереа също много ближе, но предимно нас и то много съсредоточено.
Кажете ми, моля ви,  на каква възраст се преминава от гранули за малки кученца към гранули за големи кучета?

Ето една снимка с новите кучешки гащи, които определено доста подобриха ситуацията, свалят се и се слагат много по-лесно, освен това не са от плат и като ги измиеш можеш веднага да ги ползваш.


# 61
  • Мнения: 574
A6, щом сте били сред събратя не се съмнявам , че е било страхотно. като малка мечтаех да си взема черно подпалено дакелче, но неуспях да си събера парички и след време минах на пинчери и вече на чихуахуа. Дългокосместите са много красиви, а твърдокосместите дакели са много смешни. Тези кучета забавляват с веселия си нрав.
При нас наричат капуши кокошинките или повечето перояди и космояди. Те спадат повече към въшките. Сега е периода на ларвите от кърлежи и за жалост ако имате черно и рошаво куче може даже да не се забележат тези гадини и затова трябва профилактично да бъдат къпани. Моите ги къпя с препарат и след ден слагам Адвантикс. Лятото слагам Адвантикс на всеки 20 дни иначе мутантите се готвят атакуват  #Cussing out Във Варна не се пръскат редовно площите или се пръскат само определени зони. Междублоковите пространства остават нетретирани и там е рай за паразитите. Бълхи, кърлежи и хлебарки .... просто е ужасно. В горите около града в посока Янчова поляна има толкова много кърлежи , че само слязохме за 20 мин и вече свалях от всяко куче поне по 20 броя. По тях се замайват и падат , но ме е страх за децата .... baby_neutral Трябва да се пръска със самолети и то навсякъде!! Инфекциозното е пълно с болни от Лаймска болест и Марсилска треска, но не се взимат адекватни мерки за предпазване на населението от тези болести. Пръскането на детските площадки , детски градини и Морската градина са само замазване на очите  #Cussing out
Yakamoz, за гранулите  обикновено е написано на самата опаковка. Ако кучето е слабо  стои по-дълго време на бебешката гранула. Може доживотно да се храни с бебешка гранула ако не е дебело. Ако започва да затлъстява може да се следват инструкциите на производителя за възрастовата граница на гранулите.
Я дай линк да ги видя тея прашки , че на вашият фон само гадая  Joy....Сетих се за приказката "Новите дрехи на царя" и явно съм от тъпите щом не виждам добре одеждите  Whistling Embarassed

Последна редакция: нд, 11 сеп 2011, 14:12 от Ancheto

# 62
  • Мнения: 27 524
Обикновено гранулите са да до 10 месеца. Но Чери беше хилава и слаба и още е на бебешки, обаче вече се позакръгли и заглади косъм, така че като си дояде това чувалче, ще минем на големите, че расата на кокерите си е предразположена и без това към лакомия и пълнеене  Crazy

# 63
  • Мнения: 2 603
http://www.fourpaws.com/products/sanitary-pants.htm

ето тези са, но няма снимка.

Ами Нереа, вече казвах, доста си е закръглена, та се притеснявам, че ѝ е прекалено калорична тази храна и се чудя дали има смисъл сега като свърши тоя чувал да взимам пак бебешка.  Thinking

# 64
  • Мнения: 574
Мерси за линка. Щом дебелее премини към храна за по-големи кучета или промени дажбите. Добави и витамини понеже сега  ще започне да се подготвя за зимният период.
Моите са голям зор с витамините  Cry

# 65
  • София
  • Мнения: 3 789
asha, ако наистина са "кокошинки", най-добре е да се отиде във ветеринарна аптека и да се вземе нещо точно срещу тях. Ние пръскаме гълъбарника с "Кардицид форте", обаче трябва да изолирате животните за 24 часа. Или ще обясните, че имате и кучета, би трябвало да ви препоръчат нещо подходящо. Другият вариант е спрей за птици със същото действие, но задължително трябва да питате ветеринарите дали е безопасен за кучета  Peace

Страхотни снимки на Виктор и Дюк! Много са пораснали и двамата Hug

Стискаме палци и лапички за Бъди и Рошко  Praynig

Unknown_lady, аз от известно време се чудя, но все забравям да те питам: да не би малкото лъвче да има страшен гъдел и затова да не позволява да го пипате и хапе? Чела съм за такива случаи  newsm78

милинка, наистина нещо не е наред, отдавна трябваше да сте забравили  Sad Отидете за второ мнение при друг лекар Hug

Последна редакция: нд, 11 сеп 2011, 15:31 от -=Деси=-

# 66
  • Мнения: 2 603
Aми на пакета пише да давам по 400 грама на ден, а аз давам по 200-250 да кажем. По-малко от това ми се струва съвсем малко. Вярно, че получава и разни лакомства, но все пак не чак толкова много.
Витамини малко спрях да давам, но ще почна пак.
А да ви се оплача, от горещите улици и солената вода, лапите ѝ се напукаха ужасно и сега ги мажа с един крем с ланолин, дано да помогне. То трябваше предварително да се сетя, ама изобщо не помислих.  ooooh!

# 67
  • Мнения: 11 344
Най обичам да ви гледам сладурите  Hug
Всички са толкова красиви и сладки........

Ето една снимка от вчерашната ни разходка в Морската градина  Heart Eyes
Нора - скейтърката:)

# 68
  • Мнения: 27 524
Якамоз, защо не й взимаш тогава храни лайт, хем да си хапва, хем да не пълнее  Simple Smile

# 69
  • Мнения: 2 603
Блонди, какви са тези храни? Освен това се притеснявам да не почнат да ѝ липсват някакви важни вещества докато расте.  newsm78

# 70
  • Мнения: 27 524
Има на Хилс:



На Роял Канин:



Сигурно има и други. Те са с повече фирби и с по-малко мазнини, засищат кучето, без да пълнее, но не е за сметка на другите полезни неща.

С какво я храниш всъщност?  Simple Smile

# 71
  • Варна
  • Мнения: 141
Yakamoz, болят ли я напуканите лапки? Ходихме с нашия лабчо на плажа и после не го изплакнахме с прясна вода. Днес куца лекичко. Видях, че едната му лапка е напукана. Искам да знам, защото при всяка промяна в походката ми светва една червена лампа "ДИСПЛАЗИЯ".

# 72
  • Мнения: 2 603
Блонди, на Роял Канин е, макси джуниър, нещо такова.
Хилс, знам, че е много хубава, но бях взела един път едно чувалче, че бяхме останали без храна, едвам го изяде, като накрая го мешах с канина. Ще видя дали я има тази на роял канин.

Кали, не дава никакви признаци да я боли. Защо не направите една снимка профилактично? Ние сега трябва да направим втората, първата я направихме на 4 месеца.
Сега като е разгонена ходи много смешно и си провлачва малко задните крачета, нормално ли е това?

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Yakamoz,да не би да я дразнят гащите,нашата не ходи така, иначе и аз ще потърся гащички,че е ад,сума ти лекета си имаме из къщи, а вчера се върнахме от дълго пътуване и понеже госпожицата е все в мен дрехите ми са оплескани яко Mr. Green

# 74
  • Мнения: 2 603
Е не, аз не я разхождам с гащи навън.
Ние за щастие имаме само един изцапан килим, който ще пера утре. Иначе ако я оставя без гащи през ноща, сутринта следва основно почистване на пода. Мога да кажа, че тоя апартамент никога не е чистен толкова често  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт