Кърмене на дете с екзема

  • 1 572
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 218
Не бях отваряла страницата от много време и чак сега виждам че има доста отговори.

Бебката е вече на 8 месеца и половина, ходихме при няколко дерматолога (не в БГ) и всичките казаха да не се 'занимавам с глупости' и че много рядко АД е предизвикан от храна. Аз въпреки това нали сам си неверна душа реших да елиминирам много неща от моята диета - разлика никаква!! На нея обривите и са основно под брадичката и се оказа че са и някакви гъбички, така че с HC и анти-гъбично кремче ги уморихме  Mr. Green

Тя яде и други храни от 6 месечна възраст, въвеждам всяка нова храна на 3-5 дена и до сега реакция е нямала към нищо. Но от време на време екземата и пак се появява леко под врата. С редовно къпане, мазане с овлажняващи кремове и HC когато се налага го държим под контрол. За съжаление за нас храната наистина не оказа никакво влияние.

Колкото до кърменето, не мога да повявам че някой би препорачал да се се спре. Даже и да си спряла за 10 дена пак ще можеш да започнеш, но ще трябва време и по-често кърмене. Млякото не спира изведнъж.

Edited: да го прхвърля на кирилица

Последна редакция: сб, 25 мар 2006, 23:18 от seaflower

# 16
  • Мнения: 2 282
Мислиш ли,че след като съм спряла за 10-тина дни,мога пак да започна?
Дали някоя от вас го е правила?
Със сигурност. Аз не съм спирала по година и половина, но тук има мами, ще ти отговорят. Ето ти една тема: Релактация
За жалост не можах да открия личните примери, все някой ще сподели.

# 17
  • Paris
  • Мнения: 1 727
И моето момченце има нещо като обрив на бузката. Личната ми каза че това било алергия и щяло да го израсте. Има дни в които почти избледнява, а друг път много се зачервява. С нищо не съм го мазала, защото във форума четох че има случаи в които се разнася по цялото тяло. Продължавам да кърмя, защото не мисля че това вреди по някакъв начин. Надявам се скоро да го израсте.

# 18
  • София
  • Мнения: 212



Мислиш ли,че след като съм спряла за 10-тина дни,мога пак да започна?
Дали някоя от вас го е правила?
Със сигурност. Аз не съм спирала по година и половина, но тук има мами, ще ти отговорят. Ето ти една тема: Релактация
За жалост не можах да открия личните примери, все някой ще сподели.
Благодаря ти!
Статията на Бу е срахотна!Не я бях чела!
Замислям се дали наистина да не започна отново да кърмя,въпреки 10-тината,през които не кърмих!Най-вече заради факта,че моят бебчо е вече повече от 24 часа с висока температрура!Както писах,в някои теми днес и вчера,се притеснявам от ваксината"полиомиелит",която ни сложиха във вторник!
В момента дилемата ми е дали да започна да му давам антибиотик!?Мисля,че е много малък,но вчера лекарката го изписа и каза,ако продължава с температурата да започваме!

# 19
  • Мнения: 2 274
 С диета или без кърменето с пасява детето от влошаване  на дерматита.
Всички лекари, които сме посетили (а те на малко  Crazy) са категорични.
Аз бих направила всичко възможно да кърмя детето си отново. Стискам палци!

# 20
  • София
  • Мнения: 212
Godzilla,ще пробвам!Дано бебчо да има също желание,а ина мама да й тръгне пак млякото!
Ще пиша как вървят нещата!!! newsm53

Общи условия

Активация на акаунт