Покажете си детските стаите - тема 14

  • 83 006
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 186
Мислех да пробвам с хартиено тиксо.Или с обикновено.Знам,че не хваща добре,но по-добре от нищо.
Деби Травис върху латекс ли лепеше?

# 46
  • Мнения: 280
Значи твоят стария матрак е еднолицев, по това както си го описала. И ако е така трябва отделно да си вземеш подматрачна рамка и матрак.
Мимка, благодаря ти за отговора! Аз мислех, че е с подматачна рамка. Върти ми се из главата, че като поръчвахме ме питаха, но аз като не бях наясно и кой знае какво съм поръчала.
А такава подматрачна рамка сигурно мога да поръчам в Тед,нали?
Няма защо  Simple Smile. Да ТЕД продават и подматрачни рамки. Макар че ние вкъщи сложихме плоскост. В магазина казват че не е препоръчително, но като ги гледам тия подматрачни рамки как са направени имам чувството че детенце като скочи няколко пъти, а тя много обича да го прави това ще я счупи за нула време. Нас ни посъветваха плоскостта да и няправим дупки на няколко места, за да може матракът да диша, но таткото все не е намерил време за това.

# 47
  • Мнения: 387
стените обикновено бяха осветени, но не с тапети...би трябвало да е билло латекс...първо пробвай на някое малко местенце, защото хартиеното лепи много здраво...говоря за всички цветни латекси, които имат нещо като силикон вътре...когато си правехме банята, мъж ми понеже не обича да чака и беше сложил две ръце латекс на тавана в банята и при опит да оправя луничките латекса се обели целия от край докрай като платно...
миналата нова година си лепих в кухнята разни гирлянди по стените и после като махах тиксото падна и боя...така че имай едно наум...

# 48
  • София
  • Мнения: 324
Като ви чета какви проблеми имате с латекса, направо се чудя дали дали технологията на поставянето ви не е правилна и малко го чакате да изсъхне или е от самия латекс, който използвате. Това за падането на мазилката заедно с лентата е проблем от качеството на поставяне на шпакловката, т.е. липса на шприц, който да направи здрава спойка м/у стената и гипсовата смес. Много объркано стана...
Аз когато отсичам ползвам лентите на Теса, те са наистина силно лепящи, но не ми пропускат под тях боята. Само не едно-две места съм имала по няколко милиметра паднала боя при отлепването. В железариите продават и по-евтини и по-леко лепящи варианти, но после корекциите са много и не ги предпочитам.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Някъде срещнах съвет, хартиеното тиксо първо да се залепи върху плат и после по стената, за да се отлепва лесно. Късно го научих и не съм го изпробвала. Аз успях да убедя мъж ми да не отсича с тиксо, но пък направихме гафа при касите на вратите  Embarassed А бяха отдавна изсъхнали  Rolling Eyes

# 50
  • София
  • Мнения: 238
И аз да споделя моя опит с хартиеното тиксо, понеже ми е съвсем прясно. И при мене първият път ми се отлепи латекса от тавана та направо ме заболя сърцето. Но както се казва "Проба-грешка-проба". Продавачката в магазина ми даде доста логично обяснение и след като почнах да го прилагам нямаше гршка. Тя каза, че след като се мине стената /съотв. си облепил тавана/ веднага се свалят лепенките. На следващата ръка отново слагаш лепенки и така... Според нея ако не се махнат лепенките и като засъхне латекса, който е нанесен отгоре върху тях след това се сваля и боята отдолу. Аз за по-голяма сигурност всяка лепенка си я лепях на блузката, с която работих преди да я поставя където трябва. Трябва също да се чака хубаво да изсъхне нанесената ръка латкекс преди да нанесеш следващата. Малко по-голяма играчка си е, но си заслужава! Peace

Последна редакция: пт, 09 сеп 2011, 09:42 от gerna

# 51
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Да си редактрима "Записа", че много мразя, ама не успях да прочета и коментирам.

Шанта, уникална цветова комбинация на снимката, която си дала. Записвам си я някъде, без да знам за какво ще я ползвам.

Евед, според мен може да стане добре с шаблони, само ако са от самозалепващ материал. Ползвала съм такива отдавна и се получи добре, но върху метал. Трябва обаче фолиото да е хубаво, за да прилепне добре и да се отлепи без следи впоследствие. С пластмасове ленти - може би, но ако пръскаш със спрей, за да не тече боя (за целтта трябва да покриеш голяма повърхност наоколо, защото иначе се цапа доста.
П.П. Става с хартиено тиксо. Ни така отсичахме корнизите у дома по технологията на гернаPeace

C-mira, според мен оранжевото, ако не е убито и тъмно, ще направи стаята свежа, особено с бели мебели. А можеш да направиш едната стена с тапет в бяло и червено примерно  newsm78

Майка на бандит, на мен лично ми идват малко утежняващи толкова големи картини на цяла стена, особено в детска. По-скоро нещо графично и изчистено ....  newsm78

Последна редакция: сб, 10 сеп 2011, 00:08 от Tatitt

# 52
  • Мнения: 1 167
Няма защо  Simple Smile. Да ТЕД продават и подматрачни рамки. Макар че ние вкъщи сложихме плоскост. В магазина казват че не е препоръчително, но като ги гледам тия подматрачни рамки как са направени имам чувството че детенце като скочи няколко пъти, а тя много обича да го прави това ще я счупи за нула време. Нас ни посъветваха плоскостта да и няправим дупки на няколко места, за да може матракът да диша, но таткото все не е намерил време за това.

mimka_8 колко дупки на плоскостта ви посъветваха да направите? Нашите фабрично са 8, но мои познати си направиха 30-40  Shocked

# 53
  • Мнения: 186
Нашият латекс е Леко.Няма нищо необичайно в него.Така се случи,че облепвахме след първата ръка(на дограмата има лепенки,които пазят и затова се замотахме с облепването) и тук там имаше изцапано с латекс.Там хартиеното тиксо много трудно се залепи,а на другия ден бе паднало.Затова ми е чудно,че чак боята пада.
Иначе наистина ще пробвам първо зад гардероба.
Как с плат да лепиш?Имаш предвид,че е толкова силно,че през него хваща?!

# 54
  • Мнения: 447
Нашият латекс е Леко.Няма нищо необичайно в него.Така се случи,че облепвахме след първата ръка(на дограмата има лепенки,които пазят и затова се замотахме с облепването) и тук там имаше изцапано с латекс.Там хартиеното тиксо много трудно се залепи,а на другия ден бе паднало.Затова ми е чудно,че чак боята пада.
Иначе наистина ще пробвам първо зад гардероба.
Как с плат да лепиш?Имаш предвид,че е толкова силно,че през него хваща?!

Не, залепваш тиксото на плата, при което по него полепват малки власинки и лепилото вече не е толкова силно. После отлепваш от плата и залепваш на стената. Така си гарантираш лесно сваляне впоследствие и минимум щети!  Peace
Малко отклонение - така си лепя и винетките на стъклото на колата, както и стикерите за годишен преглед. Иначе после пада голямо чоплене и стъргане! ooooh!

# 55
  • Мнения: 186
Аха,това е идея и то не само за мен,но и за колата. Peace

# 56
  • Мнения: 280
Няма защо  Simple Smile. Да ТЕД продават и подматрачни рамки. Макар че ние вкъщи сложихме плоскост. В магазина казват че не е препоръчително, но като ги гледам тия подматрачни рамки как са направени имам чувството че детенце като скочи няколко пъти, а тя много обича да го прави това ще я счупи за нула време. Нас ни посъветваха плоскостта да и няправим дупки на няколко места, за да може матракът да диша, но таткото все не е намерил време за това.

mimka_8 колко дупки на плоскостта ви посъветваха да направите? Нашите фабрично са 8, но мои познати си направиха 30-40  Shocked
Честно да си призная не сме говорили за бройка. То зависи и от големината на дупките и съответно колко в голяма площа на плоскостта. В моя случай матрака е 82/190 см и си мислехме с мъжът ми да направи на около 4 места елепси успоредни на късата страна на матрака.

# 57
  • Мнения: 1 883
Вчера разглеждах един каталог на Зора и какво да видя вътре-детски мебели Grinning Ето в този сайт можете да ги видите, който не ги е виждал, а ще помоля пък, който ги е виждал да даде мнение дали са качествени. Защото си харесах един комплект за детска, който сега е на промоция 499лв., ето този, заедно с това и пише, че има и в розово, но пък в сайта не виждам снимка на розовия комплект Sad .Всъщност те на доста неща нямат снимки newsm78
Също си харесах и този стол, но не ми е ясно какви са му размерите, че на мен ми прилича по-скоро на диванче Simple Smile Нали ще имаме пиано в детската, та си мисля, че много добре ще се получи Thinking Само дето не знам, ако взема тези два комплекта примерно(синия и розовия) как ще ги подредя в самата стая newsm78Да не вземе да стане някоя шарения, пък и какви аксесоари ще им търся после ooooh!
Все пак, ако някой ги е виждал на живо, че имали магазини само в София, Стара Загора и Варна, моля да сподели дали си струват изобщо да ги обмислям като вариант?
Днес ходих да ги гледам.Точно това което си показала го има и в розово.Заслужават си цената!

# 58
  • на североизток
  • Мнения: 460
Май е по-добре да са повече дупките и да са по-малки.
А като говорим за матраци, видяхте ли играта на Магнифлекс?

Тъкмо ще публикувам и ще напомням за питането си и виждам поста на ТЯ Grinning
Благодаря ти много Hug  bouquet Hug
А синьото имаше ли го? А стола-пиано? А нещо друго интересно, което да си заслужава?
Ох, как не се сети да ги снимаш, че на такива снимки по-добре се вижда, отколкото на тези по сайтовете.
Остава да реша дали ще е подходящо да смеся така цветовете newsm78
И като са цветни мебелите трудно ще се напаснат килим и тапети Rolling Eyes

# 59
  • Burgas
  • Мнения: 214
тази година нямахме възможност за детска стая, ако догодина имаме възможност ще стане идеално, а от тук черпя идеи Hug

Общи условия

Активация на акаунт