на 2г.6мес а още с памперс

  • 1 434
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 429
Ние свалихме памперса още на 1г 8м, но сега от два месеца започна яко да се напишква. Случва се понякога по 7-8 пъти на ден(добре, че съм се заредила с дрехи, защото след всяка серия нов тотален тоалет), има дни в които пускам по три пъти пералнята.  Незнам каква е причината за това нейно състояние мислех много неща, допускам да изживява нещо, което аз съм пропуснала и не се сещам какво е. Тъкмо имаше ефект и почина наш близък и тя ме видя натъжена и отново пак в гащичките - пишшшшшшшшшшш.
Понякога и акото отива там, но никак неможе да го държи. При всяко преобличане казва: " Мамо, мий дупето; а ако и кажа,че няма  отговаря, че е боли."
И аз съм се хванала в чудо, но дано ми стигнат силите да не се изпускам да и се карам, защото може да стане по-лошо. Понякога и това става, но незнам, трудна работа.
Дори сега се замислям, че тя започна да прескача с ходенето си по-голяма нужда, дали и тук няма нещо, което се крие???

# 16
  • Мнения: 544
Благодаря ви мами за отзивчивоста!Бях се притеснила че нещо не е "наред",т.к батко му се отказа тотално от памперсите на 1.8год/а уж ги гледам по един и същи начин/ newsm78
И да се похваля днес отново седна на гърнето и с успех! bowuuно май не смея да се зарадвам/8мес вършеше и двете работи на гърне/ако пак реши да пълни памперса Embarassed
Пожелавам на всички ни успех в тази мудна и изискаваща мноого търпение дейност!

# 17
  • София
  • Мнения: 15 222
Щом си имаш работа с мъж, ще си кажа и аз..... Още не съм ударила тъпана, че сме махнали памперса, защото навън и докато спи Иво е с памперс, но в къщи ходи без него и съобщава вече и за пишкане, и за акане и нямаме аварии.
Аз махнах памперса в къщи преди месец някъде-без никакви уговорки и постепенности. Иво категорично отказваше да седне на гърнето-рев, тръшканици и никакви постижения-това беше положението при нас. Накарах баща му да му покаже как пишкат мъжете-прави, в голямата тоалетна. И Иво започна да прави като него. Първите дни перях по 7-8 чифта гащи и панталонки, но за 10-тина дни някъде се научие да казва за пишкането, а от около седмица (абе май няма толкова  newsm78-и за акането). Сега в повечето случаи тича в банята (т.е. тоалетната), но ако се е заиграл понякога склонява да пишка и в гърнето-прав. За акането-също е на голямата тоалетна-с дъска.
Ако беше момиченце не знам как щях да се оправям, но поне мъжете имат това предимство-че не се налага да седят, за да пишкат.  Laughing Ето на това винаги съм им завиждала.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Виви - прати ми таткото и на мен  Twisted Evil, да вземе да покаже и на моя син какво правят мъжете в тоалетната Wink

Браво на Иво - става голям джентълмен вече  bowuu

# 19
  • Мнения: 888
ми аз кво ли да кажа....моита щерка туку-що наварши 6 год.,но........спим още с памперс!!!цяло лято я карахме без памп и ми е писнало вече от напикани чаршафи  #Cussing out ама вече захладня и пак сме вечер с пампа...не става бе хора иначе...няма вечер  без да се напикае  ooooh!

# 20
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Рени-вили, може би трябва да потърсиш професионална помощ. Това не е в реда на нещата и най-вероятно има причина.
Иначе по темата и ние сме с памперс. Човека почна да се усеща и като пишне малко ме вика и си допишква в гърнето или тоалетната. За ако изобщо не казва, спотайва се даже. Сега около празниците ще почивам и да взема да въоръжа с търпение и да действам, щото вече май сме готови.

# 21
  • Мнения: 1 077
и Ида гони 2г и 6м, а си е с пампа. Събота неделя вкъщи пробвам без - казва си на момента, в който го е свършила в гащичките. И после си иска пампата - за всеки случай... В гърнето съм я улучвала точно 3 пъти да свърши нещо... е, радост е голяма...ама си е чиста случайност. В яслата няма кой да я остави по гащи... та така... докога? Трябва да си взема отпуск за гърненаучаване. Thinking

# 22
  • Мнения: 2 125
Това с акането и на мен ми дойде до гуша! Бях пуснала една тема по повод акането, ама при нас то е с рев и изпадане в див ужас и потрес от страна на дребосъка. Никой не може да го удържи да седне на гърне или на тоалетна. От две седмици ака само в памперса /когато ляга да спи следобед/ и това е! Пишкането сме го овладели вече, в гърне или прав или както му дойде! Но това акане и на мен ми се е изправила косата smile3511 smile3514 smile3515

# 23
  • Мнения: 636
 А защо пък да не си ака в памперса човекът? Не знам голям човек да не се е научил. Не му се карай и не си хаби нервите! Като му дойде времето, ще си възвърне добрите хигиенни навици, които е усвоил преди. Момичета, тия моменти около акането, контрола, карането са много деликатни и критични за характера на детето. Смятам, че не трябва да се настоява, а да се остави детето на спокойствие.

# 24
  • София
  • Мнения: 15 222
Виви - прати ми таткото и на мен  Twisted Evil, да вземе да покаже и на моя син какво правят мъжете в тоалетната Wink

Браво на Иво - става голям джентълмен вече  bowuu

Шани, за теб винаги, знаеш Hug
Кога и къде да се яви таткото? Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт