Отговори
# 60
  • Русе
  • Мнения: 904
Хай и от Русе
ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ НА МАЛКИТЕ БЕБОЦИ
Ноел и аз благородно ти завиждам де и ние да спяхме така ,но не не се е метнал на майка си на която любимото й занимание е да спииииииии,но нямя вече или поне близките 30-40 години не се очертава  Joy

# 61
  • Мнения: 1 167
Толкова ми стана мило като видях първата страничка.Ще си имаме рожденници скоро Heart Eyes
При нас вече всичко е уредено,понеже както споменах ще правим и Кръщене,сме си записали час за църквата,запазили сме места в едно заведение,купихме си дрехи Flutter остана само тортата......и нямам търпение.
Уча Ники да казва,че ще стане на 1 г,но той повтаря само бръм,бръм,ейййй голяма страст са ни тези коли.
Да се похваля вчера направи първите си няколко крачки.
Честити Рожденни дни със закъснение мами,бъдете много обичани   bouquet
За съня НИки става всяка сутрин,без изключения в 7,изправя се на леглото и започва да пищи колкото глас има,за да събуди всички останали Mr. GreenСлед като обядва заспива до към 16 и после вечерта в 22-23ч.
Напоследък много сладко ми вика ""мама,мама"",направо си умирам от кеф.
Ох,толкова хаотично пиша,но се сещам нещо и добавям Laughing
 Макдоналдс.....ще кажа само,че обичам всичко тестено и вредно за мен,пити,баници,тостери и всякакви глезотиики,но сега съм на диета,че до 25.09 трябва да сваля 5кг Crazy
Лек и хубав ден

# 62
  • Мнения: 1 298
Ау, супер идея за общ РД. Как ми се иска да се включа.
И без това след пети ден мрак и дъжд, мисля за ре-емиграция.  Mr. Green

Краси, младичка си ти, затова хапваш МД.
Такива като мен, вече минаха на здравословно, хехе.

Нико е сополив и запушен и снощи голямо мрънкане беше.
Сега ще го водя на групата му за игра, да се поомори.
Днес темата била- магия.

Абе момичета, МД скъпо ли е в България.
Тук едно от най-евтиното за хранене.  newsm78

Съни, кака го уреди това с Щатите? Може ли така?

Петрова, много лично.  Naughty
Нищо не ти пречеше да влезеш тук, да се представиш, да кажеш че за теб е важно да си в този списък и пр. Не виждам защо се чака, освен ако не става въпрос за поредния бъзик и някой ни гледа сеира отстрани.  ooooh!

# 63
  • Мнения: 1 540
Хипо, ей този Влади значи! Да се оправя бързо момчето!  Hug
Аз реших, че трябва да направим манту на Антон, защото почти не му се вижда белега от БЦЖ ваксината. Днес от сутринта до обяд обикаляхме на две места да се редим по километрични опашки, като накрая ми казаха, че за малки бебета манту се прави само в тубдиспансера  #2gunfire Изведнъж реших, че детето няма нужда от това... Педиатърката е на мнение, че не му е необходимо манту, защото имало белег, но аз си бях навила на пръста, че трябва. Е, разубедих се, голяма хамалогия...
Бобче, много тъпо за квартирата. Тук пък предпочитат семейства. Може би защото ще се ползва дългосрочно квартирата и НЯМА да има шум (в смисъл партита до посреднощ и подобни). Щели да тичат децата, че ще пречат ли, ако тичат?
Титка бандитка, честит ти рожденик!
За спането - Тони спи по два пъти на ден, но напоследък се случва няколко пъти да спи и по веднъж.

# 64
  • Мнения: 2 677
Краси, младичка си ти, затова хапваш МД.
Такива като мен, вече минаха на здравословно, хехе.

Абе момичета, МД скъпо ли е в България.
Тук едно от най-евтиното за хранене.  newsm78

Аз се чудя що така съм залитнала по здравословното хранене, пък то било заради ЕГН-то  Joy
Според мен не е чак толкова скъпо в МД, но пък определено не си заслужава парите. И да, по-скъпо е, ако се сравни с МД в други страни.
Във филма, който ви препоръчах в предишната тема става въпрос за начина на отглеждане на пилета, крави и др. животни "според изискванията" и за безумното им тъпчене с лекарства и хормони. Не ми се разказват подробности, защото съм сигурна, че на повечето от вас не им се иска да ги знаят, но се "налага" да обработват телешкото с химии, за да го дезинфекцират, а след това го украсяват с ароматизатори и оцветители, за да прилича пак на месо  Peace

Госпожичката спи само веднъж на ден за около час, но пък за сметка на това сутрин спи до... обяд  Crazy

# 65
  • Мнения: 65
Ха здравейте и от мен в новата тема!
Лейди  newsm51

Честита месечинка на сладката Ния Heart Eyes на Марис- днес гледах нейни снимки във фейса, много е порастнала. Марис, ако ни четеш- пиши как сте, липсваш ни Hug
Мишанка, страхотни красоти си сътворила smile3501
Ноел, ама как ще ти се смеем, едва ли има някоя мама, прочела колко спи Ева, която не е въздъхнала тежко-тежко с лека нотка на завист Party Да ти е жива и здрава, нека си поспива- ми то така се расте голям! Йоана доста често взе да спи само по веднъж на ден и то по час и половина и това е. Вечер ляга в 9 и сутрин най-късно в 8 е станала...
Ехааа, Лурдес, страхотни красоти, много свежи идеи!

Не съм ви чела, за което се извинявам  Embarassed. Бяхме за 3 дни в ст.загора и имам да наваксвам със старата тема.


Нинка, ех значи, пак не успяхме да се видим, следващият път да си дойдеш за повече и дано да остане време да се запознаем най-накрая Hug
Хипо, бързо оздравяване на Влади, а пък педиатърката ви май е за смяна- аз поне след такъв случай повече не бих й имала доверие.

Сетих се да ви питам- миете ли вече зъбките на децата? Преди няколко дни купих четка и паста, но въобще не ми е ясно как да процедираме newsm78. Пастата е на Чико, ябълково-бананова и била абсолютно безвредна и при поглъщане, но не знам дали като начало да не четкаме само с водичка, иначе как да  я накарам да плюе, как да изплакнем след пастата Crazy

Госпожичката спи само веднъж на ден за около час, но пък за сметка на това сутрин спи до... обяд  Crazy
hahahaхе-хе, това последното много ме развесели  hahaha

Последна редакция: пт, 09 сеп 2011, 13:37 от MartakEly

# 66
  • Мнения: 66
ех успях да се вмъкна ,нашия дзвер заспа  Simple Smile
хайде честита ни нова тема  Wink
Мила и аз с изненадах че доста бързо реагираха в сспешното ,но не ми се искаше направо да му изписват антибиотици, ама няма как като не можеше да отидем при нашата педиатърка така се получи.
Титке честит ти рожденник, жив и здрав да е!
Хипо скорошно оздравяване на Влади
при нас вече температурата е ок, но започна да кашля от време на време и незнамкакво даправя ,днес нашата педиатъка не е на работа, а в понеделник сме на консултация и ще трябва да госледя ако не зачести кашлицата ще изчакам до понеделник  Sad офф гадна работа е с тези вируси и болести  ooooh!

# 67
  • София
  • Мнения: 548
Привет!

 Бързам да драсна 2 реда и да готвя, докато дребния не се събуди.
 
 Сутрин спи до към 8:30 - 9:30ч. НА сутрешната разходка може и да подремне /ама трудно се предава - любопитко ми е той/. Ако е спал преди обяд следобед заспива с 300 - та зора след 16ч. Ако не е спал сутринта - заспива почти веднага след като е обядвал.

rorrr - когато бяхме на консултация на 1.08. Гого нямаше белег от БЦЖ - то. Днес на консултацията вече се напипваше белега. Иначе педи още миналия месец ме предупреди,. че ако няма белег трябва да се ходи в тубдиспансера.

 Общ РД бяхме правили в отчетната на РАя. Едната мама тогава имаше детско клубче и се събрахме там. ИЗчакахме да мине целия февруари и март месец се събрахме. Беше много приятно. Няколко проспаха първия час в количките.  Еххх, спомени.

 И ДА - РД в клубче излиза доста парички. ЗА мен вече с 2 деца и пред прага на купуване на по - голямо жилище е немислимо и глупаво да хвърлям над 300 лв за 2 часа в клуб. /към 330 лв ми излезе третия РД на Рая. При условие, че тортата не беше от техния каталог, а почти три пъти по - евтина. Не беше тематично парти. Нямах фотограф от там.

 

# 68
  • Мнения: 1 298
300 лв за 2 часа? Вие ме убихте просто.
За колко деца е това?

Ноел, лелее ей на това му казвам спане.
Искам и аз така.  Peace

# 69
  • Мнения: 2 286
Ей, добрах се Simple Smile

Добър ден! Hug

Симеон днес много ме изненада - след цокането в 6 без 10 заспа при мен на леглото (сега съм сама) и спа до 8:30 Crazy . А аз в 8 се наспах си лежах до него Heart Eyes . Много рядко ми се получава да заспи пак сутрин. И обикновено става към 6-6:30, после спи от 9:30 до към 11:30, след обяд заспива към 14 и спи до към 16ч., но това е мнооого ориентировъчно. А днес като стана, хапна плодове за закуска и като се започна едно мрънкане да излизаме.... Иска само да ходи, бута си сам количката Laughing , в резултат съм с ужасна мускула треска Crazy . А каква сме атракция за бабите, да не ви разправям hahaha

Бобче, просто ужасно оправдание. Дано скоро си намерите вашето местенце Praynig Hug

Цвети, Хипо, дано скоро се оправят дечицата ви! Цвети, на вашата педи като я няма, нали ли заместваща док. Нашата като я няма, пациентите се поемат от колегите на смяна Thinking

МартакЕли, според мен е хубаво да започнете само с търкане, с идеята малката да свикне с ритуала.

Мила, може и да имаш право за възрастта и поведението.  Т'ва плодове, зеленчуци ooooh! . Дай ми на мене шоколади и чипсове. От как забременях се запознах с "правилното хранене". Но ми е мноого трудно. Дани Нико се оправя бързо!

За месото в МД и изобщо за месото - то в БГ не знам дали има месо,което да не е с хормони, наблъскано с вода, за да тежи повече, а животните не искам и да знам как се гледат.
Цената наистина е по-висока от всички други сандвичи и закуски. В дюнердцийниците един бургер или дюнер е по 2-3лв и се наяждаш, а в МД бургерите са по 2лв/бр и ти трябват поне 2.
Един приятел живее в САЩ и каза, че тукашния МД е много по-вкусен, от колкото този в САЩ.

Рор, защо си усложняваш живота? Нали има белег - какво значение дали е малък или голям? Hug

Бобинка, аз му показвам едно пръстче за една годинка - той ми дава БОЦ Joy

Титка, честит рожденик! Да ти е жив и здрав и много да се обичате!

Честити месечинки! Да са здрави и щастливи дечицата!

Петрова, прекаляваш!

Днес една майка така ме ядоса! Оставила си 3-4г. момченце да си играе и никаква заинтересованост! Пие си кафенцето, говори си с приятелката и детето на самоотглеждане. Дойде веднъж и удари моето, аз го изгоних той се разрева, а тя "какво, маме, какво стана?" . После дойде пак и с някаква играчка така го удари по главата ooooh! . А бяхме почти до нея... Отивам и й казвам, че е недопустимо така детето й да се бие, а тя да не реагира. Реакцията беше "мами, бебенцата не се бият, виж колко е малък и как плаче". И пак си продължи раздумката. От време на време го погледне и вика "АЛЕЕКС, СЛЕЗ ОТ ТАМ, ААААЛЕЕЕКС, НЕ ТАМ!" - цялото заведение нея слуша, ама не си помръдва дупето...
Моля ви, кажете ми, това ок ли е? Аз ли преувеличавам? Не смятам, че е правилно след като детето може да ходи не трябва да му се обръща внимание...

Стига толкова Mr. Green

# 70
  • София
  • Мнения: 17 377
Аууу, Хейли, точно като теб и аз днес си мърморех под сурдинка за една такава майка - опнала се на пейката, хлапето в пясъчник при други деца, а тя не спира да крещи - остави играчката на дететооооо, не ходи таааам, ела туууук, оставииии, не пипайййййй, ела да не идваааааам ... Лелеее, викам си явно много съм одъртяла вече, ама не мога да я изтърпя тая бе - да беше си станала малко от Д-то, пък да се занимава с детето, какви бяха тия викове  ooooh!

# 71
  • Мнения: 43
Здравейте момичета 55
Как я карате Laughing, т.е. ще разбера това като ви изчета, но многооо материал има за четене и не зная дали ще смогна. Ние се завърнахме от пътешествия и сме си добре.
Сега пак съм в голяма чуденка с какво да разнообразявам яденето на Преси, искам да вкарам някакъв нов зеленчук, но се чудя какъв да е newsm78.
До сега сме яли картоф, пъщърнак, спанак, чушка, грах, царевица. Не ядем моркови, тикви, домати и всичко с червен и оранжев цвят- имаме алергия към тях.  Та се чудих сега какво мога да вмъкна още.. Как ви се струва карфиол например? Дайте идея за нещо друго зелено.
А грозде давали ли сте на бебоците? Ние от плодовете досега сме яли предимно ябълки, круши и банан.Пъпеш малко, но май получи разстройство.
Хайде сега се връщам да чета назад.

Да добавя още нещо, че туко що прочетох писанията на hailie и Бърди и имам коментар по темата. Аз каква майка видях просто не е истина. Така крещеше на детето си като ненормална ви казвам, а съм свидетел, че то нищо не беше направило или поне в последните 10 мин., в които ги наблюдавах.Просто си слезнаха от колата и си вървяха. Майката беше много намахана, модерна, издокарана мацка( нямам нищо против, харесвам модерните хора, затова я загледах де Wink), срещна някаква нейна приятелка и взеха да си бъбрят. Детето тръгна напред и оная като взе да му крещи, изпадна в някаква истерия ви казвам и започна да го обижда с какви ли не епитети и да му казва, че ще го затрие, ще го смаже и т.н. Все едно говореше не на дете, а на някакъв изверг. Бях просто ужасена и побързах да си тръгна, че ми стана едно такова гадно за това детенце Cry
А и още нещо: не мисля, че като изпуша една цигара навън ще навредя на детето си. Все пак се съобразявам де, пуша на страни и изхвърлям в коша. Мисля, че много повече биха му навредели подобни крясъци и унизително държание.
Така че моля ви не мислете, че всички пушачки са лоши майки, защото " си пушат цигарата и пият кафето" едва ли не детето оставено на произвола. Аз когато е трябвало съм се съобразила: не съм пушила докато съм била бременна. От там нататък вредя само на себе си, а не на детето.

Последна редакция: пт, 09 сеп 2011, 15:32 от briksi

# 72
  • Мнения: 1 540
Има доста такива родители по площадките... Явно не са отишли, за да се забавляват с децата им, а да си изпафкат цигарките и да си изпият кафенцата. Вчера на площадката имаше цяла банда мами, седнали на една от пейките, които не спряха да пушат, около тях на 10 метра сигурно миришеше на цигари, все едно си на затворено. Никакви съображения!
Е тъй ще е тя  Wink Ние нашите да си гледаме, пък другите както си знаят, само да не вредят на нашите малчовци.
За рождения ден на Тони плануваме три партита, тъй като се пада през седмицата. Първо през деня с други връстничета да си играят. Ще им приготвя бисквитена торта по бебешки за почерпка. Вторият етап ще е вечерта с родителите, а третият - през уикенда с наши приятели.

# 73
  • Мнения: 1 298
Офф, и аз се нагледах на какво ли не по площадките.
Пушене до бебетата, хвърляне на фасове под пейките, а децата им там играят.
Викове, крясъци, бой - колкото искаш.
Взимане на играчките, бутане, никой никого не изчаква...

Краси, ще се оправи къде ще иде.
Ей сега го мятам малко на разходка на хладничко.
Пръскам в носа спрей и се надявам да е ок, че утре го чака път.  Mr. Green

Брикси, вие съвсем сте в началото. Карфиола се приема добре, да.
Аз на Нико вече много неща му давам. Днес ще яде див ориз с тиквичка и морков.  Laughing

# 74
  • Мнения: 59
 Утрото очевидно е по-мъдро от вечерта и отново и за последно извинете първият ми емоционален пост !
 Хайде и аз да пиша малко , не знам дали ще се впиша в темата и атмосферата , но сте прави-длъжни сме да се представим . Чета я от 20 месеца и общо взето съм запозната с вас , бебоците и проблемите ви . Те разбира се са доста сходни с нашите и много често форума ми е бил от полза , за което благодаря .
 На 11 месеца е Георги , с поне 2 заместени хранения , в смисъл закусва ( кус-кус или филия с масло и сирене) и след това са манджите от кухнята . Никога не изяжда всичко и обикновено прицоква м/у храненията , а десерта-до момента не е харесал нещо от там .Със спането работата е зле-предимно на гърда ( и през деня ) , а нощем с доста будения -та спи при нас . Зъби 7 броя , пълзи и ходи хванат за 2 ръчички -на 1 блокира . За рожденият ден не съм се  ориентирала въобще как си представям , но е факт , че много повече се заиграва и по площадките и детските съоръжения , та ми се иска да има нещо и за него не само за родата .
 Толкова да не досадим повече!
 Хейли, тона ти е леко ав
торитарен и агресивен   и моля те това да е последния ти коментар за моя първи пост ( достатъчно беше , вкл. и извиненията ми)
 Лейди-благодаря

Общи условия

Активация на акаунт