Избор на екип при раждане

  • 21 372
  • 118
  •   1
Отговори
# 15
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз раждах планово секцио без избор на екип, направи го лекаря на смяна и не съм дала и стотинка. Понеже влязох в патологична няколко дни преди датата за изследвания и консултации се нагледах на кандидати за избор, всеки един ме офертираше да избера него и си излизаха след визитацията ядосани че не ги е огряло  Crazy Но аз се бях зарекла, че пари за такава глупост няма да дам, все пак на лекаря на смяна това му е работата и си получава заплатата за това. Попаднах на лекар от който останах много доволна  Simple Smile

# 16
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Не съм избирала нито лекар и нито екип. Имам две нормални раждания. Всичко мина успешно, нито са ме оставили да се мъча нито са били груби. Живот и здраве и сега, третия път, ще отида при дежурния екип. Лично аз, не съм убедена, че даването да допълнителни пари на някой, независимо от професията го прави по-добър и внимателен в изпълняването на задълженията му.

# 17
  • Мнения: 2
Първия път родих без избор на екип,сега смятам да направя същото.Доволна съм,не съм плащала и стотинка и съм получила само и единствено човешко отношение.


А това човешко отношение къде го дават,че аз в Бг болница още несъм срещала такова?

# 18
  • София
  • Мнения: 44 120
ми явно пък някои го срещаме...

# 19
  • Мнения: 2
избрах болницата и имах доерие на целия екип в отделението

родих при лекаря, който беше на смяна, защото лекарката, при която се следих беше болна, не съжалявам

при следваща бременност - бих избрала същата болница  Peace


А коя е тази болница?

# 20
  • София
  • Мнения: 478
Родих преди 6 дена с избор на екип.
Появиха се много непредвидени усложнения по време на раждането - зелени води, загуба на тонове при всяка по-силна контракция, бебе с 3 пъти омотана пъпна връв. Цял живот ще съм благодарна на докторката ми, която не мръдна от мен, следеше ме непрекъснато, помогна ми за по-бързо разкритие, заши ме с пълна упойка и успях да си поспя Grinning
Ако не бях с екип едва ли някой щеше да обърне внимание на проблемите ми и не знам какъв би бил резултатът. При трето дете пак бих родила с екип - дава сигурност и спокойствие.

# 21
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Ако не бях с екип едва ли някой щеше да обърне внимание на проблемите ми и не знам какъв би бил резултатът. При трето дете пак бих родила с екип - дава сигурност и спокойствие.

Значи излиза, че този екип и тази лекарка са добри и внимателни само защото някой е платил допълнително за да си свършат работата.  Моралът и човешкото отношение не се купуват.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 456
 Родих при лекар, който е семеен приятел, следи цялата ми бременност, смени болницата в която работеше 1 седмица преди да родя, моето бебче беше първото му израждане там. Втора бременност живот и здраве пак при него.  Има много проблемни раждания въпреки избора на екип, има и много раждания за минути, без никакви проблеми без избор на екип. Така че всеки решава сам за себе си и рожбата си  Peace
  Лека бременност и живи и здрави бебчета на бъдещите мами. Предстой ви нещо уникално и незабравимо   Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 4
Здравейте момичета, живо се интересувам от темата, защото скоро ми предстои раждане а съм със сърдечно заболяване. Страхувам се да отида да раждам без избор на екип при някой, който не ми знае състоянието. Бях си избрала един много добър лекар от Шейново, но се оказа, че освен таксата от 800 лв., която се плаща за екипа на касата на болницата, той иска още 300 лв. за "личния ангажимент". Така сумата става 1100 лв., за сега...защото "условията се променяли". Това обща практика ли е? Знаете ли, имате ли подобен опит или познати, които е трябвало да плащат допълнително? Можете ли да дадете съвет или препоръка за някого? Ще ви бъда много благодарна.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 456
Mimi_ch, би ли споделила кой е въпросният доктор, може и на лични. Моят д-р работи в Шейново, затова питам. Естествено може и да не ми отговориш  Wink
 Леко и безпроблемно раждане на здраво бебче   bouquet

# 25
  • варна
  • Мнения: 1 228
Здравейте момичета, живо се интересувам от темата, защото скоро ми предстои раждане а съм със сърдечно заболяване. Страхувам се да отида да раждам без избор на екип при някой, който не ми знае състоянието. Бях си избрала един много добър лекар от Шейново, но се оказа, че освен таксата от 800 лв., която се плаща за екипа на касата на болницата, той иска още 300 лв. за "личния ангажимент". Така сумата става 1100 лв., за сега...защото "условията се променяли". Това обща практика ли е? Знаете ли, имате ли подобен опит или познати, които е трябвало да плащат допълнително? Можете ли да дадете съвет или препоръка за някого? Ще ви бъда много благодарна.

Ми за мен не е нормално ,можеш да подадеш жалба срещу него той ти иска пари" под масата" така да се каже.
Според мен си избери друг лекар.
Успех и леко раждане Peace

# 26
  • Мнения: 86
Здравейте момичета, живо се интересувам от темата, защото скоро ми предстои раждане а съм със сърдечно заболяване. Страхувам се да отида да раждам без избор на екип при някой, който не ми знае състоянието. Бях си избрала един много добър лекар от Шейново, но се оказа, че освен таксата от 800 лв., която се плаща за екипа на касата на болницата, той иска още 300 лв. за "личния ангажимент". Така сумата става 1100 лв., за сега...защото "условията се променяли". Това обща практика ли е? Знаете ли, имате ли подобен опит или познати, които е трябвало да плащат допълнително? Можете ли да дадете съвет или препоръка за някого? Ще ви бъда много благодарна.

Е та това вече си е кожодерство #2gunfire. Съветвам те и ти да смениш условията, като започнеш с лекаря или болницата.

# 27
  • Мнения: 9 361
Здравейте момичета, живо се интересувам от темата, защото скоро ми предстои раждане а съм със сърдечно заболяване. Страхувам се да отида да раждам без избор на екип при някой, който не ми знае състоянието. Бях си избрала един много добър лекар от Шейново, но се оказа, че освен таксата от 800 лв., която се плаща за екипа на касата на болницата, той иска още 300 лв. за "личния ангажимент". Така сумата става 1100 лв., за сега...защото "условията се променяли". Това обща практика ли е? Знаете ли, имате ли подобен опит или познати, които е трябвало да плащат допълнително? Можете ли да дадете съвет или препоръка за някого? Ще ви бъда много благодарна.
Съжалявам, че го казвам, но "парите под масата" са нормална практика при уговорка с лекар. Всичките ми познати , които са се уговорили с някой доктор, освен пари за избор на екип в болницата са дали и известна сума на доктора отделно. Не съм питала за тарифата, защото родих и двата пъти при дежурния екип, да не говорим, че се наслушах и на оплаквания от приятелки как те си платили, пък остонали недоволни. Дори да си платиш не е сигурно дали няма да има усложнения и как ще реагира доктора в този момент.

# 28
  • София
  • Мнения: 44 120
чак толкова не е....ако си плащам официално никога не бих дала допълнително...ако ще давам, то няма да плащами на каса....

rori4 - не мисля, че ако не беше платила щяха да ви оставят да си умрете.... хората си вършат работата...а отношението не може да си го купиш, нито професионализма... човек или е добър доктор и свестен човек или не....

# 29
  • варна
  • Мнения: 1 228
Попринцип аз се притеснявам от лошото отношение в болниците ,дано да попадна на свестни хора.
Налагало ми се е да лежа в АГ Варна за една вечер и не мога да се оплача.Държаха се нормално.
Дано и пр раждането да е така Peace
И както Angel_Dust  и да не си изберем екип ,на докторите това им е работата.

Общи условия

Активация на акаунт